سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » روایت تصویری آنچه در عاشورای ۸۸ گذشت/ دو مستند، به همراه نسخه هایی برای دریافت و بل...
» به همراه فهرستی از مجموعه مطالب مرتبط با وقایع عاشورای 88 در کلمه

روایت تصویری آنچه در عاشورای ۸۸ گذشت/ دو مستند، به همراه نسخه هایی برای دریافت و بلوتوث

چکیده :بسیاری از فیلم ها و گزارش های خشونت پلیس و نیروهای امنیتی در عاشورای 88 تهران یا به طور گسترده پخش نشد و یا تحت تاثیر فضای سنگین تبلیغاتی رسانه های رسمی و قلب واقعیت از سوی حاکمیت قرار گرفت. توزیع مستندهایی همچون «واقعیت های عاشورای 88»، «ظهر روز دهم» و «وقایع عاشورای ۸۸، از دروغ تا واقعیت» که در کلمه قابل مشاهده و دریافت است، می تواند به خنثی شدن دروغ پردازی ها در این باره کمک کند....


کلمه: سه سال است عاشورا که می رسد، تمامی دیوارهای شهر شهادت می دهند به مظلومیت عزاداران امام حسین که در یک روز سرد زمستانی در حالی که بیرق های عزا بر دست گرفته و پیشانی بندهای یاحسین بسته بودند، با سپاهی تا بن دندان مسلح رو به رو شدند. سپاهی که بر صغیر و کبیر این جماعت رحم نکرد. بر دهانشان که فریاد یا حسین سر می دادند، مشت کوبید. حنجره هایشان را با سرب پاره کرد و از روی پیکر مجروحشان با ماشین گذشت.

به گزارش کلمه، مردمی که حسین حسین گویان آمده بودند تا در ادامه اعتراض خود برای رای دزدیده شده شان با تمسک به قیام اباعبدالله می خواستند دادخواهی کنند، با خشونتی غیرقابل باور رو به رو شدند. جنایات روز عاشورا آنچنان گسترده بود که چون کرب و بلای سالار شهیدان هر چه از آن گفته شود باز کم است.

مردم عزادار در خیابان هایی که روزی برای سرنگونی شاه در همین روز عاشورا میلیونی آمده بودند و به آرامی عزاداری کرده و حتی مرگ بر شاه گفته بودند، با خشونت عریان رو به رو شدند و به خون خفتند.

فیلم و گزارش های خشونت پلیس و نیروهای امنیتی که از همان اولین ساعات پس از حوادث عاشورای تهران به دنیا مخابره شد، سند بی گناهی و بی پناهی ملتی است که دستگاه دروغ ساز حاکمیت، مظلومیت آنان را قلب واقعیت کردند.

اما بسیاری از این فیلم ها یا به طور گسترده پخش نشد و یا تحت تاثیر فضای سنگین تبلیغاتی حاکمیت قرار گرفت. اکنون پس از سه سال، فرصت خوبی است تا فیلم های دیده نشده و صحنه های هرگز فراموش نشده، در کنار هم دیده شوند؛ در دو مستند «واقعیت های عاشورای 88» و «ظهر روز دهم». دیروز هم مستند «وقایع عاشورای ۸۸، از دروغ تا واقعیت» به همراه نسخه های قابل دریافت و توزیع از طریق بلوتوث در کلمه منتشر شد که در این آدرس قابل مشاهده و دریافت است.

این دو مستند را در زیر ببینید یا دریافت کنید و برای دیگران نیز از طریق ایمیل و بلوتوث ارسال کنید تا اکاذیب سه ساله رسانه های دروغ هرچه بیشتر رسوا شوند.

مستند «واقعیت های عاشورای ۸۸»


این مستند را از اینجا دریافت کنید.

نسخه بلوتوث این مستند را از اینجا دریافت کنید.

مستند «ظهر روز دهم»

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

نسخه تصویری این مستند را از این آدرس ها دریافت کنید:

قسمت اول

قسمت دوم

قسمت سوم

قسمت چهارم

نسخه بلوتوث این مستند را از این آدرس ها دریافت کنید:

قسمت اول (نسخه بلوتوث)

قسمت دوم (نسخه بلوتوث)

قسمت سوم (نسخه بلوتوث)

قسمت چهارم (نسخه بلوتوث)

فهرستی از مجموعه مطالب مرتبط با وقایع عاشورای 88 در آرشیو کلمه:

با شلیک گلوله‌ی ساچمه‌ای به صورت همسرم، او را کشتند و شبانه دفنش کردند

شهین مهین‌فر: سه بار با ماشین از روی بدن امیر ارشد من رد شدند

مادر شبنم سهرابی: عاشورا که می‌آید، مثل مرغ پرکنده می‌شوم/ جلوی چشم مردم، بچه‌ی مرا کشتند

مادرشهید موسوی: هیچ وقت فکر نمی کردیم در جمهوری اسلامی این اتفاقات بیافتد

کروبی: آنهایی یزیدی عمل کردند که مقابل رای مردم ایستادند

ادامه دروغ پردازی‌ها در باره عاشورای ۸۸؛ حقایقی که از آن می گریزند

بیانیه مجمع روحانیون مبارز به مناسبت حوادث عاشورا

سازمان مجاهدین انقلاب با محکومیت حوادث روز عاشورا ویژگی های جنبش سبز را برشمرد

ناگفته هایی از شهادت سید علی موسوی حبیبی به روایت نزدیکانش

مادر شهید سیدعلی موسوی: در مورد ظهر عاشورا از من هیچ نپرسید

نامه زهرا رهنورد به لیلا و سارا توسلی

بازخوانی سخنان خانواده‌های ۵۶ تن از کشته‌شدگانِ حوادث پس از انتخابات

گلوله ساچمه ای درست بین چشمانم شلیک شد؛ نگرانم

برای آزادی کشورم رفتم اما فلج و از کار افتاده شدم/ سکوت و فراموشی، زنده به گور کردن ماست

به حال کسانی که داغ شهید موسوی ها دامنشان را خواهد گرفت هم گریه کنید

بر ماست که زینب‌وار پیام راستین دین را بازگوییم

ما جنبش سبزیم و علمدار حسینیم

خواهر شهرام فرج زاده: دیگر پرونده قضایی را پیگیری نمی‌کنیم؛ در دادگاه فقط به ما پوزخند می‌زنند و توهین می‌کنند

مادر شبنم سهرابی: عاشورا که می‌آید، مثل مرغ پرکنده می‌شوم/ جلوی چشم مردم، بچه‌ی مرا کشتند

از کارناوال عاشورای ۷۶، تا نهم دیماه۸۸

خاطرات تاسوعا و عاشورای 88

ویدئو/ به یاد شهدای عاشورای ۸۸

ویدئو/ پای درد دل خانواده‌های رنج‌کشیده‌ی شهیدان شهر

بر ماست که زینب‌وار پیام‌آور «واقعیت عاشورای 88» باشیم

روزنامه کلمه؛ ویژه نامه چهار صفحه ای عاشورا، علیه دروغ پردازی ها

ویدئو/ مستند وقایع عاشورای ۸۸، از دروغ تا واقعیت + لینک دانلود و نسخه بلوتوث

روایت تصویری آنچه در عاشورای ۸۸ گذشت/ دو مستند، به همراه نسخه هایی برای دریافت و بلوتوث


9 پاسخ به “روایت تصویری آنچه در عاشورای ۸۸ گذشت/ دو مستند، به همراه نسخه هایی برای دریافت و بلوتوث”

 1. Mitra گفت:

  از دیدن این تصاویر زبونم بند میاد چطور با هموطنان خودشان این قساوت و وحشی گری انجام میدن!!!؟براستی کارخانه قاتل سازی خامنه ای با چه سرعتی از یه مشت جوان جاهل و فریب خورده اینچنین انسانهای جانی گرگ صفتی ساخته است!؟حال که 3سال از آن روزها گذشته و مملکت با مدیریت این باند زر، زور وتزویر در سراشیبی سقوط فرار گرفته باز هم در فکر فریب و جنایتکاری هستند،ولایت فقیه با اختیار بی حد وحصرش نوعی از شرک عصر مدرن میباشد.

 2. elira گفت:

  فقط شرمندگی و بی سرو سامانیش موند واسه ما که بعدش هیچ غلطی نکردیم. به خدا شرمنده ام . نمی دونم چی باید بگم! آخه لامسبا این بود قول و قرار با شهدا؟ اونا برن زیر تانک که شما برید رو مردم!!! حالم بده خیلی حالم بده الان خانواده همت و باکری چی میگن؟ الان زین الدین چی میگه؟ الان بازرگان چی میگه؟ الان یزدی چی میگه؟ مطهری، بهشتی؟ خیلی حالم بده . . .

 3. گریلا گفت:

  به امام حسین (ع)قسم که خامنه ای روی یزید وشمر را سفید کرد اما انچه در این فجایع  فابل تامل است  اینکه چرا باید رژیم سفاک دست به چنین جنایاتی بزند واز سوی دیگر مردم سکوت اختیار کنند براستی چه بر سر ایران وایرانی امده است این جریان نیاز به برسی وکالبد شکافی عمیق وموشکافانه دارد که از تکرار این فجایع جلوگیری شده ودر  عین حال مردم بتوانند به خواسته هایشان برسند اکنون که ماجرای قتل ناجوانمردانه ستار بهشتی پیش امده میتواند فرصت مناسبی برای از سر گیری خواسته های بر حق مردم باشد که این وظیفه بر عهده رهبران جنبش بوده ونباید اجازه داد با حبس میر حسین ودیگران نهضت به فراموشی سپرده شود بلکه ادامه حرکتهای مردمی همچون سال 57 میتواند راه گشای گره پیش  امده نیز باشد وبر ماست که برای رسیدن به مقصد در این راه تعلل نکنیم اولین قدم اتحاد میباشددشمن در خانه کمین کرده بیایید (باهم یکی شویم ) این درد مشترک ماست   به امید سرنگونی یزیئیان زمان

 4. Mehman گفت:

  اگر چه این روزها؛ عزاداری امام حسین از هویت و ماهیت خود تهی شده و بعضا ابزار دست حکومت قرار گرفته، اما در سال 88، عاشورا و عزادرای جنش سبز مردم ایران در آن روز، اقتدای کاملی بود به امام حسین علیه سلام.

  صدا و سیمای جمهوری اسلامی، در آن سال، به هیچ وجه به ماهیت ظلم ستیزی قیام عاشورا اشاره ای نمیکرد، به مباحثی میپرداخت که هیچ ربطی به عاشورای امام حسین نداشت.

 5. شهید عاشورا گفت:

  سبز سبز سبز سبز سبز سبز …….تا بینهایت سبز ……….ما بیشماریم ….. ما نگهبان ایرانیم …..از دشمنان بیزازیم!!!

 6. ایران گفت:

  بیایید برای آزادی ایران راهی چاره کنیم؟؟؟

 7. ABBAS گفت:

  شما خودتان یکبار دیگر فیلمهای خودتان را نگاه کنید. آیا به تظاهرات میگویید عزاداری امام حسین(ع)؟هر سخن جایی و هر نکته مکانی داره.والا از هرکسی که دیدم و خودش را جزو جنبش سبز اعلام میکنه و خواستم که به عنوان دو نفر از دو رای متفاوت بحث و صحبت کنیم حاضر نشد،آیا نه اینست که مردم عضو یک گروه یا تجمع بر دین  کیش فرماندهانشان هستند؟من  به دنبال گفتگوی بدون هیچگونه تشنج و توهینی هستم البته اگر حرفها تحریف نشود.
  آیا در هرکشوری بر ضد تظاهرات علیه حکومتها برخورد نمی شود یا چشمهای شمارا بر هرکجای دنیا بسته اند الا ایران؟

  • علی گفت:

   اشکالی ندارد جلوی مخالف را بگیرند ولی دست از سر خدا و اسلام و امام حسین و عاشورا بردارند و مثل شما صادق باشند و بگویند جکومت دینی نیست و برای حفظ قدرت هر کاری میکنیم و مملکت مال پدرمان است و مردم هیچ کاره اند و خدا و اسلام را هم فدای قدرت نکنند و به دزدی و چپاول و… هم ادامه بدهند . همین!

 8. jvad گفت:

  چی بگم… میخکوب شدم…  اگر یک دیکتاتور بی دین و تمام عیار این جنایات را میکرد باورم میشد اما ما که درد دین داریم و مسلمانیم چه… واقعا کسانی که این جنایات رو مرتکب شدند در پیشگاه خداوند چه پاسخی دارند ارائه کنند؟