سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » از کارناوال عاشورای ۷۶، تا نهم دیماه ۸۸...

از کارناوال عاشورای ۷۶، تا نهم دیماه ۸۸

چکیده :۱۲ سال پیش از عاشورای خونین در یک بعد از ظهر عاشورایی، دختران و پسران در شهرک غرب، سوار بر خودروهایی گران‌قیمت از پنجره‌های ماشین بیرون آمده بودند، می‌رقصیدند و شادی می کردند و به نفع خاتمی شعار می‌دادند. صحنه ای که با دوربین های صداو سیما ثبت شد و در تیراژ میلیونی توزیع شد. نمایشی که درایت مقامات وقت مانع از بهره برداری تولید کنندگان شد و لکه ننگی در پرونده شان شد، ناکام و ناتمام مانده بود و روزی پروژه اش را تکمیل کنند و انتقام خود را از اصلاح طلبان و اندیشه اصلاح طلبی بگیرند....


کلمه-بیتا موحد:

شش دی ماه 88 را کمتر کسی است که بتواند فراموش کند، نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران. روزی که فریادهای یا حسین مردم با گلوله پاسخ داده شد و سنگفرش های خیابانهای شهرهای ایران به یاد مظلومیت یاران امام حسین به خون بی گناهی سرخ شد آنان که آمده بودند با فریادهای ” این لشکر حسینه حامی میرحسینه” ندای هل ناصر ینصرنی حسین را خیلی دورتر از زمین کربلا لبیک بگویند.

هجده هزار بسیجی و لباس شخصی تا بن دندان مسلح به مصاف عزاداران حسینی آمده بود. بیرق هایی که نام حسین و ابوالفضل بر آن نوشته شده بود را به راحتی دریدند و دهانهایی که شعار های ابوالفضل علمدار و حسین حسین را با مشت و لگد پاسخ دادند و صدها هزار عزادار را که بزرگداشت امام شهیدشان را به کین زدند و خونشان بر زمین ریختند تا در خیابانهایی که روزی در عاشورا مقدم انقلابیون را شادباش گفته بود، و صحنه غریو آزادی و استقلال و جمهوری اسلامی بود، میخ آخر را بر تابوت جمهوری اسلامی بزنند.

آنان که هراسی ندارند تا با نام خدا از نردبان قدرت بالا روند، اگر یک روز توانستند کارناوال عاشورا بسازنند، دگر روز خواهند توانست سوگواره ای از عاشورا خلق کنند و بر پیکر شهیدان مظلومش پایکوبی کنند و حماسه نه دی بیافرینند.

آنان که در هراس از حضور میلیونها مردم در تظاهرات 25 خرداد، سه سال است کابوس شبانه می بینند، “زور آزمایی خیابانی” را صحنه قدرت نمایی خود فرض کردند و با سازماندهی لشکر شکست خورده خود در خیابان هایی که هنوز خون شهیدان مظلوم عاشورا از آن پاک نشده بود، رجز خوانی کردند و زنده باد مرده باد سر دادند.

حافظه تاریخی که گم شده در میان دلارهای نفتی از یادشان برده نتیجه کارناوالی که در روز عاشورا بپا کردند. کارناوالی که هیچ کس مسئولیتش را به عهده نگرفت و همه مسئولانش پاداش داده شدند، هر چند رهبری ناچار به مداخله شد و کتابش رابیش از آنکه آمرانش را رسوا کند بست.

آن روز که هنوز تلاش می شد دفتر مقامات بالا را مبرا از دخالت در چنین رسوایی های بدانند، مشاوری امین مشاوره داده بود و رهبری به میانه دعوا آمد و برای حل بحران از مردم و نامزدهای انتخابات رفع اتهام کرد و دخترکان بزک کرده و رقص و آواز و پایکوبی را کاری از “دشمن” دانست.

تکرار کارناوال عاشورا

بقایای باند سعید امامی که در جریان انتخابات مهندسی شده 1388 سناریو خود ساخته ” جنگ نرم” و ” انقلاب مخملی” را به صحنه آورده بودند، در مقابله با حضور چشمگیر مردم در مراسم تشییع جنازه آیت الله منتظری در صدد پاتک بودند تا بتوانند، لشکر شکسته خورده خود را حول محوری جمع کرده و نمایش قدرتی در خیابانهای شهر که این روزها میزبان سبزها و مردم معترض بود در برابر دوربین های ضرغامی به تصویر بکشنند.

۱۲ سال پیش از عاشورای خونین در یک بعد از ظهر عاشورایی، دختران و پسران در شهرک غرب، سوار بر خودروهایی گران‌قیمت از پنجره‌های ماشین بیرون آمده بودند، می‌رقصیدند و شادی می کردند و به نفع خاتمی شعار می‌دادند. صحنه ای که با دوربین های صداو سیما ثبت شد و در تیراژ میلیونی توزیع شد. نمایشی که درایت مقامات وقت مانع از بهره برداری تولید کنندگان شد و لکه ننگی در پرونده شان شد، ناکام و ناتمام مانده بود و روزی پروژه اش را تکمیل کنند و انتقام خود را از اصلاح طلبان و اندیشه اصلاح طلبی بگیرند.

سایت کلمه در همان زمانی که مردم برای بزرگداشت آیین محرم و گرامی داشت یاد آیت الله منتظری آماده می شدند، نسبت به «حرمت شکنی برنامه ریزی شده از آیین های عزاداری محرم» هشدار داد و نوشت “بر اساس اطلاعات موثق نیروهای زخم خورده از مراسم عظیم تشییع مرحوم آیت الله العظمی منتظری در نظر دارند با تکرار سناریوی شکست خورده کارناوال عاشورا در روز چمعه این هفته (فردا) اقدام به حرمت شکنی برنامه ریزی شده از آیین های عزاداری محرم کنند و این امر را به جنبش سبز نسبت دهند. برای این منظور متاسفانه برخی از خانم‌های معلوم الحال را جمع کرده و در این مورد به آنها ماموریت داده‌اند. لذا به مردم عزیز هشدارباش داده می شود تا این توطئه را خنثی کنند. با توجه حضور اکثر مردم در آیین های عزاداری توصیه می‌شود از وسائل ارتباطی به جز شبکه اینترنت جهت اطلاع رسانی استفاده شود”.

وباز عاشورا صحنه این نمایش شد. اگر آن روز مدیران صدا و سیما در تکمیل پروژه شیطانی خود ناکام ماندند، عاشورای 88 آن را تکمیل کردند و انتقام خود را از همه سالهای اصلاح طلبی گرفتند. آنان که رای بیست میلیونی دوم خرداد هنوز آزارشان می داد، هر چند میلیونها رای برای کاندیدای خود به صندوق ریخته بودند و منصوب خود را به پاستور فرستاده بودند، فعالان سیاسی را به حبس روانه کرده وسوکوب و خفقان را از حد گذرانده بودند، اما هنوز پرده های آخر نمایششان ناتمام مانده بود و باید کاریکاتوری از هر چیزی به نمایش می گذاشتند که نکند حماسه ای که خلق کرده اند از حضور مردم تهی باشد!

جنایات حکومت در روز عاشورا آنچنان گسترده بود که خشم عمومی و واکنش جهانی را برانگیخت. شهادت خواهر زاده میرحسین موسوی در چنین روزی سیل پیام های تسلیت را ضمیمه محکومیت چنین حرمت شکنی در روز عاشورا کرد. فیلم و گزارش های خشونت پلیس و نیروهای امنیتی در تمام دنیا حیرت جهانیان را به همراه آورد و در این میان دستگاه دروغ ساز حاکمیت به کمک یاران همیشگی وقدیمی خود قلب واقعیت کردند. علی لاریجانی در راستای تکمیل سرسپردگی خود مردم عزادار را ” هتاک” خواند و خواستار اشد مجازات برای آنان شد و شورای نگهبان که با چشم بستن به تقلب عظیم انتخاباتی بحران جاری را شکل داده بود، باز بر جنایات و خشونت و سرکوب چشم بست و از اقدام گروهی ” دین ستیز و فتنه گر که با کف و سوت و هلهله حرمت عاشورا را شکستند” یاد کرد و آن را محکوم نمود. سپاه پاسداران نیز در تکمیل پروژه خود ساخته جنگ نرم “اهانت و حرمت شکنی” در عاشورا را نقشه اجانب خواند.

در حالی که مردم عزادار عزیزان خود بودند، صدها نفر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و دستگیر شدند و حمله سازمان دهی شده به خانه علما شکل گرفت و به مسجد آیت الله دستغیب حمله شد و دفاتر آیت الله صانعی در شهرهای مختلف تخریب و علیه این مرجع مردمی شعار سر داده شد. ورودی منتهی به خانه آیت الله منتظری مسدود شد و حکومت نظامی اعلام نشده ای در سطح شهرهای بزرگ اعلام شد. حضور سنگین نیروهای نظامی و انتظامی در خیابانها، هر گونه حرکت و ترددی را در سطح شهر محدود کرده بود.

اوج خشونت و سرکوب فصل تازه ای را در تاریخ جنبش سبز رقم زده بود و حاکمیت زخم خورده از مردم که ریختن خون آنان بر سنگفرش خیابان و عبور از پیکر بی جان آنان هم نتوانسته بود، خشمش را فروکش کند، در صدد نمایش قدرت خیابانی بر آمد و به بهانه “هتک حرمت” عاشورا، به جای مجازات هتاکان مدال افتخار بر گردنشان آویخت و با فراخوانی از لشکر شکست خورده و پراکنده خود در از هر گوشه ای، نه دی به خیابانها آمدند تا برای مردم رجزخوانی کنند و هماورد بطلند.

مراسمی که لحظه به لحظه از صداو سیما پخش می شد و خبرنگارانی که ماه ها بود از تهیه خبر محروم بودند فراخوانده شدند تا شاید بتوانند ننگ خشونت را با نمایش ظاهری قدرت در خیابانها جبران کنند. کارمندان و کارگران و دانش آموزان و … با اتوبوسهای مهیا شده از قبل به محل راه پیمایی آورده شدند و پلاکاردها و عکس ها و شعارهای چاپ شده در توزیع وسیع در اختیار همگان قرار گرفت تا در یک حرکت ” خودجوش” حضور “حماسی” خود در دفاع از آنچه ” نظام” خوانده می شود به منصه ظهور برسانند.

جمعیتی که در خوشبینانه ترین حالت چند ده هزار تن بود، میلیونی خواند شد تا رنج حضور میلیونی مردم جویای رای شان در 25 خرداد 88 را برای آنان که با کاریکاتور هر چیزی خشنودند، کم کند. نهم دی را نوزده دی بخوانند و آن را نشانه بصیرت و دشمن شناسی و زدن مشتی بر دهان فتنه گران تا شاید عدم مشروعیت را بتوان بنوعی تخفیف داد.

می توان هر سال حماسه ای “خودجوش” باز آفرید از دلارهای نفتی و با کمک دوربین های صدا وسیما و تبلیغات سازمانی موسوم به اسلامی و گرامی داشت و آن را “ماندگار” خواند و یاد آور حرکت روزهای “انقلاب” دانست، اما خشم فرو خفته ملتی را که در روز عاشورا به مقدساتش توهین شد و خونش مباح لشکری شد که به نام حسین بر سفره یزید نشسته اند را نمی توان تا ابد در سینه ها نگه داشت. مردمی که برای احیای ارزش های انقلابشان به صحنه آمده اند را نمی توان تا همیشه تاریخ در خانه هایشان حصر کرد. حماسه سازان نوزده دی و بیست و بهمن را نمی توان در زندان هایی که به دست خودشان فتح شد، به حبس ابد محکوم کرد.

گیریم که تا وقتی که سریر قدرت را در قبضه داشتید هر سال نه دی را “لشکرکشی” خیابانی کردید اما با تغییر قضاوت مردم را نسبت به نظام را چگونه حل می کنید؟ تخریب مشروعیت را چگونه جبران می نمائید؟ نگاه ملامت آمیز و متعجب همه جهانیان از این همه خشونت یک دولت به ملت خود را چگونه تغییر می دهید؟ با مشکلات بر زمین مانده اقتصادی و معیشتی کشور که به دلیل ضعف مفرط دولت روزبروز وخیم تر می شود چه می کنید؟ با چه پشتوانه ای از کارآمدی و انسجام ملی و سیاست خارجی موثر، سایه قطعنامه ها و امتیازخواهی های بیشتر را در سطح بین الملل از سر کشور و ملتمان دور می کنید؟ 


37 پاسخ به “از کارناوال عاشورای ۷۶، تا نهم دیماه ۸۸”

 1. ناشناس گفت:

  به نظر جمعیت ۹ دی و جمعیت ملیونی کرمانشاه خیلی شمارو عصبانی کرده. ۲۵ خرداد شما روزی بود که پرده ها کنار نرفته بود.خیلی از آن جمعیت ریزش کرد نمونه اش من و خانواده ام.

 2. سبز باران گفت:

  وای به حال حکومتی که بقای خود را در نادان پروری مردم قرار دهد. این حکومت از داشتن دوستان دانا بی نصیب است و در روز سختی، با جهل مرکب خود به چاهی فرو می رود که از سر نادانی برای مردم خود حفر کرده.

 3. ناشناس گفت:

  فقط ۹ دی. چشم بر واقعیت بستی ای لندن نشین

 4. سرباز میرحسین گفت:

  کل کرمانشاه چقدر جمعیت داره که برای 9 دی تظاهرات میلیونی برپا کنه .من خودم کرمانشاهیم ولی جمعیتی ندیدم.

 5. مهربانی گفت:

  ناشناس عزیر و ریزش کرده! کوس رسوایی شما توسط دوستان شما به صدا در آمده که ساعتی 7 هزار تومان برای این کامنت ها و پرسه زدن های اینترنتی می گیرید. برو نون بازوتو بخور!

 6. احمد گفت:

  خیلی امیدوارکننده است که شما ها هم هنوز این وب سایت رو چک می کنید
  از قضا من و خانواده ام بعد از دیدن وحشیگریهای عاشورا توسط ارازل و اوباش و ریختن خون مردم بیگناه نظرمون عوض شد.

 7. هاهاهاها گفت:

  تو را به ابوالفضل سانسور نکن
  تو را به جان عزیزترین کسانت سانسور نکن
  اگر ناموس داری سانسور نکن اگر نداری که هیچی
  القصه. از وقتی “حماسه 12 اسفند” قراره اتفاق بیفته سایبری ها به تکاپو افتادند هاهاهاها
  یعنی این همه حماسه 9 دی را تو بوق و کرنا کردند نفهمیدید از ترس حماسه 12 اسفند است
  تازه حماسه کرمانشاه ! هم به قول خودتان به خاطر اختلاس 3000 میلیاردی بود هاهاهاها
  بابا ولایتمدار این سایتها فیلتره

 8. علی گفت:

  اراذل و اوباش هم بخشی از همین مردمند. باید تلاش کرد که عرصه تصمیم گیری را از آنان ستاند.
  نه دی روز رسوایی حکومت بود و چون خودشان هم این را می دانند اینقدر برایش تلاش می کنند که شاید بتوانید با تکرار بیانیه های تمجید و ستایش دلشان را خوش کنند. انشالله که نه دی مثل همان شش بهمن در تاریخشان جاودانه شود.

 9. ناشناس گفت:

  خدا شاهد که من هم به مساوی رأی دادم خصوصا که ادعا میکرد هم اصول گرا و هم اصلاح طلب هست ۲۴ ساعت بعد از انتخابات متوجه شدم چه اشتباهی کردم

 10. سبز سبز گفت:

  لطفا ادرس بدید کجا هفت هزار تومان من مشتری هستم

 11. ناشناس گفت:

  آره انگار استقبال کنندگان کرمانشاهی در سفر اخیر رهبری بدجور عصبانیتون کرده.کاش یه کرمانشاهی بودم.

 12. ناشناس گفت:

  … و باند اطراف ایشان در سازماندهی تبلیغاتی رژیم نعل به نعل تابع راه و روش ژوزف گوبلز میباشند. به امید واهی اینکه بتوانند با بزرگی باطل کلمه عالیه حق را پس بزنند. در این بازی ساده دلی مردم همیشه در صحنه البته موهبتی آسمانی برای وی محسوب میشود که بارها و بارها به زبان بی زبانی به آن اشاره کرده است. اینکه نقل شد آقای خامنه ای “علی گویان” به دنیا آمده است یک امر ساده و پیش پا افتاده ای نیست. ما بعد از این حرف باطل و “سکوت رهبر بصیر” و عدم موضع گیری وی و اطرافیانش روزی نیست که از درگاه خدا سقوط دغلکاران را درخواست نکرده باشیم . حال سئوال اینجاست که چطور میتوان حرف کسانی که قادر به دروغگوئیهائی به این بزرگی هستند را در مورد سلامت انتخابات باور کرد؟ چطور میتوان باور کرد که افرادی که به این سادگی دروغ های شاخدار به این بزرگی میگویند در حفظ بیت المال صادق باشند؟ این هزارن میلیارد تومان را کی بالا کشید؟ کی گفت کش ندهید؟ کی به امانات مردم در زندان ها شکنجه و تجاوز کرد؟

 13. سبز گفت:

  حالا اگر مجوز راهپیمایی نمی دهند از وحشت تکرار 25 خرداد یک مناظره ترتیب بدهند با تاجزاده
  می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  چرا نمی شود!!!!!!!!!!!!!

 14. سبز باران گفت:

  سوالاتی دارم از هموطنان عزیزی که ناشناس نظر داده اید و از ریزش سبزها فرموده اید:
  1. دلیل فیلتر شدن سایت های اصلاح طلب چیست؟ آیا جز این است که حاکمان مورد تأیید شما از برهان قاطع سبزها می ترسند؟
  2.شما که خود را مدعی قانون گرایی می دانید چگونه توانته اید این سایت های فیلتر شده را باز کنید؟مگر استفاده از فیلتر شکن به امر اربابان شما جرم نیست؟
  3.آیا مطالب را می خوانید یا فقط نظر می دهید؟ پیشنهاد میکنم به توصیه قرآن که بهترین افراد را کسانی میداند که سخن را گوش میدهند و بهترین را انتخاب می کنند، عمل کرده و حد اقل نامه های نوری زاد را از ابتدا تاکنون بدون تعصب بخوانید چون مولای ما و شما حضرت علی (ع) میفرمایند که تعصب انسان را کور و کر میکند. به سایت کلمه نیز پیشنهاد می کنم جهت استفاده این هموطنان پاک دلمان نامه های نوری زاد را به صورت یک مجموعه مجزا در سایت قرار دهند.
  و در نهایت دوستان من به یاد آورید که وجه تمایز انسان و حیوان، عقل و کلام و اختیار است. استدعا میکنم نگذارید با مصادره عقل و کلام و اختیارتان، انسانیتتان را مصادره کنند.

 15. عابدی گفت:

  من از آن هم وطن کرمانشاهیم سوالی دارم:
  اینکه شما قبلا چه نظری داشته و الآن چه نظری زیاد مهم نیست افراد ممکنه نظراتشون عوض بشه نمونه اش نوری زاد عزیر. اما برای فهمیدن اینکه کدام طرف جمعیتش زیادتره هیچ راهی به ذهنت نمی رسه؟
  فقط رهبر و طرفدارانش می توانند میتینگ خیابانی بدهند و نشان دهند میلیونی هستند؟
  و اگر طرف مقابل چنین تقاضایی کند باید با آن مخالفت کرد؟ که بر اساس نظرات خودشان که مخالفین را قلیل و کم اثر اعلام می کنند این ندادن مجوز کمی تاحدودی مسخره نیست؟
  و شما هم وطن محترم ای کسی که می فهمی و در نتیجه تغییر نظر داده ای این موضوع برایت جای سوال باقی نگذاشته که چرا همه مسئولین حق سخنرانی و فحاشی علیه موسوی و کروبی را دارند اما این دو حق هیچ اظهار نظری را ندارند؟
  می گویند موسوی باید پاسخ این خون ریزی ها را بدهد. بسیار خوب اما چگونه باید پاسخگو باشد وقتی در حصر است؟
  نکند نحوه حرف زدن در دولت کریمه ولایی و در ظل ولایت مطلقه فقیه تغییر یافته؟
  اگر تو واقعا همانی هستی که می گویی به حاشیه نرو به حرف هایی که نتیجه بخش نیست و در پی آن آگاهی و درک بهتر نیست مپرداز
  البته تو هم مختاری هر مسیری را که می پسندی طی کنی ولی این را برای دیگران نیز مجاز بشمار
  اگر رفتار دیگران از سر عصبانیت از چیزی است چرا مال تو اینگونه فرض نشود.
  بقول کاشانی ها : سالم باشی

 16. علی گفت:

  من با نظر نویسنده مخالفم انجا که می نویسد:

  “می توان هر سال حماسه ای “خودجوش” باز آفرید از دلارهای نفتی و با کمک دوربین های صدا وسیما و …”

  اتفاقا مشکل اصلی همین‌جاست!

  حاکمیت خودش بهتر از هر کس می‌داند که دیگر حتی همان نمایش را هم نمی‌تواند راه بیاندازد.
  وگرنه مطمئن باشید در سالگرد آن و یا پس از 25 بهمن چنین می‌کرد. همانگونه که 23 تیر را پس از 18 تیر 87 به راه انداخت!

  این مطلب بسیار بسیار مهمی است که تحلیلگران جنبش گویا هنوز آنرا درک نکرده‌اند!
  *****************************************************************

 17. انيگما گفت:

  يادآوري حماسه عاشوراي 88 ميتونه اميد دوباره اي به مردم بده! چرا كه عاشوراي 88 نه از مهندس موسوي نه از شيخ شجاع و نه از خاتمي هيچ بيانيه و فراخواني صادر نشده بود و اين مردم بودند كه اون حماسه رو خلق كردند و بعد هم كه رهبران سبز عزيز از اون حمايت كردن!
  اما در پاسخ دوستانِ ناشناس ولايتمدار!
  اگر سبزها ريزش كردن و طرفداراي رهبران سبز كم شده چرا موسوي و كروبي رو محاكمه نميكنيد؟!‌(ولايتمدارانِ عزيز مراجعه كنند به صحبت هاي نماينده خامنه اي در سپاه) با سپاس

 18. روح الله گفت:

  بر شما حرجی نیست که جمعیت عظیمی که از میدان امام حسین تا آزادی جمع شده بودند و از میدان ولیعصر تا چهارراه ولیعصر و از آن طرف به سمت راه آهن امتداد داشت و …را چند هزار نفر و یا چند ده هزار نفر بخوانید چون به نفع شما نیست و لا تلبسوا الحق بالباطل و تکتموا الحق ، حق را انکار کرده و بر حق لباس باطل می پوشانید ، جمعیت نه دی با بدبینانه ترین گمانه ها از چهار میلیون بالا بود و حالا شما به راحتی آب خوردن میگوئید چند هزار نفر ؟! توهین به مردم تا کی؟

 19. حسین گفت:

  عجبا که کشتن مردم در روز روشن شده حماسه!!!!!!

 20. ابوالفضل گفت:

  من از دوستان عزیز سبز خواهش می کنم جوابی به این پادوهای سایبری سپاه که ساعتی 7000 تومان برای این جهاد مقدس!!! دریافت می کنند ندهند. احتمالا هر یک از این کامنت ها را پیش روسای خود می برند که مثلا چقدر اضافه کاری کرده اند تا باز از پول این ملت بیچاره بیشتر به جیب بزنند. اینان اگر کر و کور نباشند قطعا به معنی واقعی کلمه مزدورند. اینان با آوردن هرگونه دلیل و برهان و بینه بیگانه اند. چون خودم لر هستم خیلی لری عرض می کنم که خون تون رو کثیف نکنید اینان به فرموده اینجا و آنجا سرک می کشند و وجود همین مفت خورها در این کامنت ها نشان از پویایی جنبش و تأثیر گذاری سایت هایی مثل کلمه است.

 21. ناشناس گفت:

  بد جوری راهپیمایی تاریخی مردم در 25 خرداد دل شما رو سوزونده درسته ؟

 22. ناشناس گفت:

  بشار اسد هم ادم جمع کرده بود که بگه خیلی طرفدار داره همه امکانات هم که دستتون هست پس این همه ادعا برای چیست ؟

  مردم بدون هیچ امکانات و با دست خالی در خیابانها امدند و با کسانی طرف بودند که اسلحه و همه وسایل ضرب و شتم را برای

  ملت ایران اماده کرده بودند و بسیاری از مردم زخمی یا شهید شدند در 25 خرداد و عاشورا و دیگر روزها . این راهپیمایی مردمی

  است و اصیل نه راه پیمایی که دیکتاتور با هزینه و تبلیغات و جریحه دار کردن احساسات مذهبی مردم و با دروغ و نیرنگ

  و فریب به راه انداخت

 23. نا شناس گفت:

  بابا اين سايت كلمه كه فيلتره شده شما كه تابع ولايت هستيد چراقوانين را ناديده مي گيري و هي به اين سايت سرك ميكشي.ما كه ميائيم سبزيم.از شما بعيده نياين اينجا

 24. امیر گفت:

  در جواب ذوب شدگان در ولایت مطلقه فقط همین را بگویم که اگر آقاتون جرات داشت یه مجوز راهپیمایی به سبزها می داد.
  یک طرفه به قاضی رفتن همیشه راضی برگشتن است

 25. ناشناس گفت:

  سلام من هم از افسران جنگ نرم هستم ماموریت ما وبگردی ونوشتن اراجیف به نفع نظام و علیه سبزها ورهبران انهاست پول هم میگیریم

 26. هاهاهاها گفت:

  عزیزان من سبز هستم اشتباه نگیرید
  وعده ما حماسه 12 اسفند با صندوقهای رای خالی
  تا معلوم شود چه کسی بیشتر طرفدار دارد
  *لطفا اطلاع رسانی کنید*

 27. سیاه و سفید گفت:

  فکر میکنم بهترین راه برای اون دسته از دوستان ولایت مدار این باشه کمی برن تاریخ بخونند تا ببینند چه بر سر بنی عباس و بنی امیه اومد . قدرت اونا صدها برابر این رژیم بود آخرش چی شد؟ به دست مغول از بین رفت .بدو نید اگه ظلم کنی به دست کسی دیگه ظلم میبینی ….

 28. سرباز عقل گفت:

  عجب! یعنی آمده بودید و جمعیتی ندیدید!؟

 29. سید سبز گفت:

  یک بار یکی از بیانیه های میرحسین را می خواندم وقتی تمام شد در زیرش کامنت ها رو هم نگاهی انداختم برایم جالب بود فردی که مخالف جنبش سبز بود و طرفدار سر سخت آقای خامنه ای (و شاید هم احمدی نژاد) جمله ای را خطاب به حضرت آقا بیان نمود جمله ای که انگار یک پسر به پدری که اشتباه می کند اما دوستش دارد به او می گوید . گفت : <> حالا امروز می فهمم که چقدر راحت می توان حق و باطل را از هم تمییز داد……

 30. سمان گفت:

  چه مي كنه 7000 تومان!!! تا به حال اين همه كامنت ولايت مدار تو كلمه نديده بودم :))))))

 31. حماسه ۱۲ اسفند گفت:

  عجبببببببببببببببب !!!!!!!!!!!!! یعنی ندیدی این سایت فیلتر استتتتتتتتتتتتتت

 32. محسن گفت:

  بیخیال دیگه حال پاسخ دادن ندارم
  اگه شما رو با با توم اسلحه به ضرب کشت میزدند اگه به زندانتون مینداختن اگه بهتون انواع امتیازات را نمیدادند اگه بهتون تجاوز میکردند اگه فقط یکی از شما را با شلیک مستقیم به سر میکشتند اگه تمام زندگیتو وزارت اطلاعات نابود میکرد اگه نه تنها خودت بلکه تمام فک و فامیلت مورد بازجویی و توهین و هزاران مشکل در امور زندگی قرار میگرفت اگه تبلیغات وسیع صداوسما را نداشتید و دهها اگر دیگه انوقت میشد فهمید شما در نه دی چند نفر بودید و جنبش سبز و مردمی ایران چقدر؟؟؟؟

 33. ناشناس گفت:

  متوهم

 34. saeed گفت:

  ببخشید تو وخانوادهات کی هستی؟چند نفرید؟

 35. تحریم فعال گفت:

  همه پیش به سوی تحریم فعالانه انتصابات. زمان را از دست ندهیم

 36. جمشید گفت:

  با سلام،
  راستی از صندوق ذخیره ارزی چه خبر، راستی این برادر ناشناس از دلارهای نفتی که در حساب سرداران سپاه ریخته می شود پول میگیرد یا حساب ویژه رهبری. دوستان حتما به سایت جرس هم سر زده اید و می دانید که دلارهای نفتی را جناب احمدی نژاد و رهبر فرزانه در بانک های چینی دارند ذخیره می کنند. در حساب های سرداران سپاه همانهایی که رجز جنگ می خوانند و سینه چاک رهبرب هستند.

 37. رزمنده دفاع مقدس گفت:

  Fبنام خدای خمینی(س)
  مظمئن باشید این نیز نخواهد ماند و حرکت اصلاحگرانه ای که سید بزرگوار موسوی آغاز کرده است بر مکرشان پیروز خواهد شد ء الله!