سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
» هجمه گسترده صدا و سيما به جنبش سبز

ما جنبش سبزیم و علمدار حسینیم

چکیده :البته مسوولان صدا و سیما می توانند این صدا ها و تصاویر را نشان ندهد اما با جمعیت میلیونی مردمی که خود در عاشورای تهران حاضر بودند چه می کند. مردمی که سینه به سینه وقایع عاشورای تهران را انتقال می دهند و در تاریخ ثبت می کنند.با دختر خردسال شبنم سهرابی شهید عاشورای تهران چه می کنند که فریاد مظلومیت مادرش را با واژه های کودکانه اش در یوتیوپ فریاد می زند؟با مادران دردمند شهید کریم بیگی و شهرام فرج زاده چه می کنند؟با لیلا توسلی شاهد به زیرگرفته شدن یکی از شهدای عاشورا با اتومبیل نیروی انتظامی چه می کنند؟به زندان می فرستندش تا صدای این شاهد عاشورا را خاموش...


کلمه- گروه اجتماعی: تبليغات وسيع صداو سیما عليه نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس نماینده 3 دوره مجلس و رییس جمهور دو دوره کشور و همجنین هواداران آنها در چند روزی که گذشت به مناسبت سالگرد عاشورای خونین تهران و همچنین برگزاري راه پيمايي دولتي نهم دي ماه به اوج خود رسيده بود و متولیان فتنه گر امور روزها با بسيج كردن همه نيرو و توان خود و استفاده از بيت المال درشبكه هاي مختلف صدا و سيما عليه رهبران جنبش سبز و طرفداران آنها هجمه پراكني كردند بی آنکه مجرایی برای دفاع و بیان حقایق به مردم وجود داشته باشد.

.حتی بارها مردمي را كه در تظاهرات هاي خود جوش پس از انتخابات و در اعتراض به تقلب در انتخابات شركت كرده بودند فريب خورده و بازي خورده ناميدند و در مقابل از مردمي كه در تظاهرات 9 دي ماه شركت كرده بودند به عنوان ملت واقعي ايران نام بردند .آنها در اين چند روز بارها و بارها با انتخاب تصاويري گزينشي از عاشوراي سال گذشته مردم معترض را به حرمت شكني متهم كردند و در مقابل از پخش صحنه هاي خشونت بار پليس عليه مردم در روزي اين چنين عزيز گريختند. اما اين تبليغات وسيع چرا انجام مي شود ؟ و در پس آن چه هدفي دنبال مي شود ؟ .

در روز عاشورا چه گذشت ؟

در گزارشهایی که از صدا و سیما پخش شد بارها مردم معترض به نتايج انتخابات منافق ، مزدور و بازي خورده معرفي شدند،آنها را مردمي می خوانند كه به تحريك ديگران به خيابانها آمده و هيچ ايده و تفكري از خود نداشته اند . در اين گزارش ها تصاويری مغشوش و مبهم از به اصطلاح كف و سوت در روز عاشوراي حسيني بارها و بارها به نمايش در آمد اما هرگز صحنه هاي باتوم خوردن مردم توسط پليس، كشته شدن شان در خيابانهاي شهر ، رد شدن خودروي نيروي انتظامي از روي مردم به نمايش در نيامد. اما صدا و سیما هرگز نمی گوید که پس از بارها حمله وحشیانه نیروهای لباس شخصی به مردم و ضرب و شتم شدید مردم فحشهای ناموسی آنها به زن و مرد و به اسارت گرفتن تعدادی از تظاهرات کنندگان،مردم با همبستگی خود موفق شدند که بازداشت شدگان را که جوانانی بی دفاع بودند پس بگیرند و پس از این موفقیت،تعدادی از جوانان در تشویق همبستگی مردم برای عقب راندن نیروهای پلیس و لباس شخصی ها فقط برای چند ثانیه ای و آن هم به عنوان یک واکنش طبیعی کف زدند این بهانه جویان نگفتند که اگر معترضان برای هتک حرمت امده بودند چرا لباس های سیاه در عزای سالار شهیدان پوشیده بودند و قبل از هجوم لباس شخصی ها در وسط خیابان به سینه زنی مشغول بودند.

ما جنبش سبزیم و علمدار حسینیم

راستی چرا صدا و سیما تصاویر دقایق طولانی شعارهای مردم خداجو را در روزعاشورا نشان نمی دهد که فریاد می زدند: «ما جنبش سبزیم و علمدار حسینیم – همه با میر حسینیم .»

البته مسوولان صدا و سیما می توانند این صدا ها و تصاویر را نشان ندهد اما با صدها سایت اینترنتی و شبکه های ماهواره ای چه می کند که تصاویر تظاهرات مردم معترض را نشان می دهد که فریاد می زدند :«ما لشگر حسینیم،حامی میرحسینیم .»اصلا سایت های اینترنتی و شبکه های ماهواره ای به کنار! با جمعیت میلیونی مردمی که خود در عاشورای تهران حاضر بودند چه می کند. مردمی که سینه به سینه وقایع عاشورای تهران را انتقال می دهند و در تاریخ ثبت می کنند.با دختر خردسال شبنم سهرابی شهید عاشورای تهران چه می کنند که فریاد مظلومیت مادرش را با واژه های کودکانه اش در یوتیوپ فریاد می زند؟با مادران دردمند شهید کریم بیگی و شهرام فرج زاده چه می کنند؟با لیلا توسلی شاهد به زیرگرفته شدن یکی از شهدای عاشورا با اتومبیل نیروی انتظامی چه می کنند؟به زندان می فرستندش تا صدای این شاهد عاشورا را خاموش کنند؟

به قول فرزند ارشد سردار شهید نظری معلوم نیست کسانی که تحمل چند ثانیه کف و سوت مردم را ندارند،چگونه تحمل ریخته شدن خون مردم بیگناه را در روز عاشورای تهران دارند؟

اما اين فقط صدا و سيما نبود كه براي سالروز وقایع عاشورای تهران تمام قوايش را بسيج كرد. ساير رسانه هاي دولتي هم بسيج شدند تا به مردم ثابت كنند كه فريب خورده اند و رهبران جنبش سبز نيز به بيگانگان وابسته اند! جالب آنكه روزنامه ايران براي ثابت كردن اين موضوع براي گفتگو به سراغ كسي رفت كه خود قتل عمد انجام داده است . روزنامه دولت در ویژه نامه موسوم به “نهم دی ماه”، در گفتگویی با جلال الدين فارسي، قاتل نگهبان محيط زيست كه چندين سال به خاطرآن تحت تعقيب بود و سرانجام به دليل نفوذش پرونده اش را مختومه اعلام كردند مدعي شد كه اگر رهبر فقید انقلاب زنده می‌ماند حیات سیاسی میر حسین به خطر مي افتاد و امام دیگر به او مسئولیت نمی‌داد وی حتی به راحتی و در کمال خونسردی اعلام کرد میرحسین موسوی به روز قیامت اعتقاد ندارد.!

اتفاقاتي كه در روز تشييع جنازه آيت الله منتظري رخ داد و همچنين حوادث عاشوراي سال گذشته اساس برنامه ها ي صدا و سيما را طي روزهاي اخير تشكيل داده است . آنها بارها ازشعارهاي ساختار شكنانه در اين دو روز و بي حرمتی به امام حسين ( ع ) در روز عاشورا سخن گفتند و رهبران جنبش سبز را به تحريك مردم و همچنين سكوت در برابر اين حوادث متهم كردند. اما در عاشوراي سال گذشته واقعا چه اتفاقاتي رخ داد و در واقع چه كساني حرمت شكني كردند ؟

صدا و سيما بارها با پخش تصاوير مبهم و مغشوش به اصطلاح کف زدن تعداد اندكي از مردم در اين روز مردم را به حرمت شكني متهم مي كند. اما هيچ وقت پاسخ نمي هد كه چرا در اين روز شبنم سهرابي مادر يك كودك شش ساله و امير تاجمير توسط خودروي نيروي انتظامي زير گرفته شدند؟ آيا زير گرفته شدن اين افراد با خودروي نيروي انتظامي حرمت شكني نيست ؟ چرا اين فيلم و حوادث مشابه هر گز توسط صدا و سيما پخش نشده است ؟و چرا صدا و سيماي دولتي هرگز ترور علي موسوي حبيبي در روز عاشورا را توسط چند نفر كه سوار بر پاترول اند حرمت شكني نمي داند ؟ راستي چه كسي مصطفي كريم بيگي ،شهرام فرج زاده ،مهدي فرهادي راد ،شاهرخ رحماني ،علي راسخي نيا و …را در روز عاشورا به شهادت رساند ؟ چه كساني در اين روز مردم بي گناه را از روي پلها به زير انداختند و به شديد ترين شكل ممكن كتك زدند و خونين و مالين بر جاي گذاشتند ؟آيا در روز عاشوراي حسيني اين حركات حرمت شكني محسوب نمي شود ؟

مير حسين موسوي در بيانيه شماره 17 خود كه پس از عاشوراي سال گذشته صادر شد به همين موارد اشاره مي كند . او مي نويسد :« مشاهده فیلم های تکان دهنده عاشورا نشان می دهد که اگر شعارها و حرکات جاهایی به سمت افراط غیر قابل قبول کشانده می شود، ناشی از به زیر انداختن افراد بی گناه از روی پل ها و بلندی ها، تیراندازی ها و آدم زیر کردن ها و ترورهاست . جالب آنکه در بعضی از این فیلم ها دیده شده است که مردم در پشت چهره نیروهای انتظامی و بسیجی مهاجم برادران خود را می بینند و در شرایط بحرانی و پر از خشم و هیاهوی آنروز سعی می کنند بدانها آسیبی نرسد. اگر صدا و سیما یک جو انصاف و عقل داشت می توانست برای تلطیف فضا و نزدیک کردن مردم به همدیگر گوشه ای از این صحنه ها را نشان دهد. ولی هیهات! جریان روزهای بعد از عاشورا و گسترش دستگیریها و دیگر تمهیدات دولتی نشان می دهد که مسئولان اشتباهات گذشته را این بار در وسعت بیشتر تکرار می کنند و آنها می اندیشند سیاست ارعاب تنها راه حل است.»

موسوي همچنين در اين بيانيه كه يك سال پيش صادر شده است جواب تهديدهاي مسوولان را درباره بازداشت خود و آقاي كروبي داده است : «فرمان اعدام و قتل و زندانی کروبی و موسوی و امثال ما مشکل را حل نخواهد کرد و نتایج هر نوع اقدام تروریستی را مستقیما به سمت کانون نشانه خواهد رفت و گره مشکل بحران کنونی را نا گشودنی خواهد ساخت.»

واکنش شبکه های اجتماعی به هجمه صدا و سیما

مخالفان و منتقدان به دولت كه اين روز ها به هيچيك از رسانه هاي جمعي دسترسي ندارند وصدا و سيما به طوري انحصاري در اختيار گروهي اندك قرار گرفته اما در فضاي مجازي عكس العمل هاي متفاوتي را نسبت به اين برنامه ها نشان داده و ابعاد آن را مورد بررسي قرار دادند .

آنها در اين روزها بيش از هر وقت ديگري بر دولتي بودن و غير خود جوش بودن مراسم 9 دي ماه تاكيد كردند .و به دولتمردان يادآوري كردند كه فراموش نمي كنند دولت در اين روز همه امكانات خود را براي شركت مردم در يك راه پيمايي بسيج كرد . آنها در سايت هايشان نوشتند كه به هيچ وجه روز نهم دي ماه را قابل مقايسه با تجمع هاي اعتراضي مردم پس از انتخابات نمي دانند انتشار تصاوير بخشنامه هايي كه به وزارتخانه هاي دولتي ارسال شده بود تا كارمندان و كارگران را مجبور به شركت در اين راهپيمايي كند اين روزها در سايتهاي مختلف به فور يافت مي شود .

بسياري از سايتهاي طرفدار جنبش سبز ، وبلاگ ها و یادداشتهای كوتاه عقيده مشترك مردم را درباره اين برنامه ها و آزمون افكار عمومي براي محدودیت های بسیار بیشتر همراهان جنبش سبز تاكيد مي کنند.


69 پاسخ به “ما جنبش سبزیم و علمدار حسینیم”

 1. سبز تا آحر گفت:

  ما جنبش سبزیم و علمدار حسینیم

 2. فرزاد گفت:

  تا خون در رگ ماست میر حسین رهبر ماست

 3. ما جنبش سبزیم گفت:

  ما جنبش سبزیم و علمدار حسینیم
  همه با میرحسینیم.

 4. اریا گفت:

  هنوز در خاطر دارم در فاصله روز های6دی تا 9دی هر 6 شبکه سیما چه حجم گسترده ای از تبلیغ راکه
  برای راهپیمائی (خودجوش) 9دی پخش می شد
  و برای فریب مردم از حساب حسین (ع) خرج کردند
  اما افسوس که از تاریخ نمی اموزند…

 5. مبارز سبز گفت:

  خودشون هو می دونند این برنامه ها برای همون چند میلیون طرفدار خودشونه ما می دونیم روز عاشورای خونین 88 چه گذشت ما که زیر پل کالج بودیم ماکه علمدار حسین و یاور میرحسین بودیم و تا اخر هستیم ما پیروزیم بخ خودمون بدراه ندیم یاحسین میرحسین مرگ بر حکومت دروغگوی ضحاک صفت

 6. ناشناس گفت:

  سرباز سرلشگربی لشگرم
  حتی اگرتنهاترین باشم
  حتی اگرتنهاترین باشی
  لبیک یا میر حسین

 7. سجاد گفت:

  ما لشگریان بی شمار سرلشگرمان میرحسین موسوی خامنه هستیم

 8. راستگو گفت:

  میرحسین ء کروبی ء احمدی نژاد و… همشون دستشون تو یه کاسه هست ما مردم هستیم که به خاطر اشتباهاتشون میسوزیم. همشون به فکر خودشون هستند.(حقیقت تلخ است!)
  باور کنیم و باور داشته باشیم …

  • محمدجواد گفت:

   آقایی که تو توهّم راستگویی سیر می کنی- این حرفها مال اونهاییه تجزیه تحلیل مسایل سیاسی رو بلد نیستن و فکرشون به جایی قد نمیده- یعنی انقدر سخته دو نستن حق از باطل؟ انقدر سخته که بدونی وقتی میان رای اکثریت یک ملت رو می دزدند و به اونها هر اهانتی می کنند و رسانه ی میلی را هم افسارش را در دست گرفته اند برای تخریب بی گناهان ، اینها با دست تو یه کاسه داشتن هیچ عقل سالمی اینو قبول نمیکنه؟ اینقدر کشت و کشتار و آبروی بیگناه رو تو تلویزیون بردن و … اینها دستشون تو یه کاسست؟ تو دیگه چه فکری داری؟ بچه کجایی؟؟؟؟

 9. ص سبز گفت:

  كودتاچيان به باتلاق نشسته اند و دارند دست و پامي زنند و از طريق صداو سيماي ميلي خود اراجيف مي بافند و خودشان مي دانند

  كه درروز عاشورا چه بلايي برسراين ملت آوردند

  موسوي در دل ملت ايران جاي دارد و خداوند پشت و پناهش باشد .

 10. سرباز جنبش سبز گفت:

  تا جان در بدن داریم همیشه با تویم موسوی جان . انشاا… هر چه زودتر این نظام دیکتاتور رو به زوال برود

 11. جوانشیر گفت:

  سرباز سرلشگربی لشگرم
  حتی اگرتنهاترین باشم
  حتی اگرتنهاترین باشی
  لبیک یا میر حسین

 12. محمدجوادِسبز-فرزندجانباز وبرادرزاده ی1 شهید گفت:

  خواهش می کنم حتما میرحسین عزیز در جریان این شعر و متن این پیام قرار بگیره- ممنون—این بار یه پیام متفاوت در وصف پاکترین مرد ایران *****میرحسین***** سرودم که اولین باره دارم می گم- چندماه بعد انتخابات تقلبی این رو سرودم – آخر پیام شعرم رو مینویسم حالشو ببرید دوستان سبز–
  امیدوارم میرمان مطلع بشن از این همه احساسات و ازجان گذشتگیها برای حفظ او و حفظ انسانیت و مردانگی و معرفت
  میر : بدون فقط به عشق تو این شعر رو سرودم و بدون 7 بار خوابتو دیدم و
  بدون وقتی قرآن رو باز کردم برا تو اون صفحه از قرآن باز شد که سوره ی **********حضرت یوسف(ع)****** توش بود و اول صفحه دقیقا این آیه بود که برادرهای حضرت یوسف اون رو توی چاه انداختن و…(بقیه ی آیه—- آره تو یوسف مایی و همه می دونیم تو رو انداختن توی چاه((ما نمیگذاریم بهت آسیبی برسه)) چون از همه بهتر بودی و نخواستن تو پیشرفت کنی چون نخواستن این مملکت پیشرفت کنه چون خائن هستند و چشم به ثروت این مملکت دوختن— نوشتن موسوی عامل انگلیسی و … و اینا رو توی تلویزیون هم نشون دادن اما در واقع هرچی که به خودشون ربط داشت به تو ربط دادن و بدون شاید بعضیا برای یه مدت گول خوردن و باور کردن اما یواش یواش همه چی رو فهمیدن-

  این سیّدِ خوش طبع و پر از لطف ولطافت**عاریست زِ هر توطئه وُ شرک و لجاجت**سَر تا قدمش آیینه ی لطف الاهیست**کوته نکن اندیشه بیاجای توخالیست**رودیست که سرچشمه ی پاکی نفسش هست**اَبریست که بارانِ زلالی ثمرش هست**چون خواهی که نفعی بَری از لطفِ وجودش**دل دار قوی از کَرَمِ طبعِ سُجودَش**چون پَرتُوِ خورشید دهدت نورِ الاهی**برخیز زِجا تا نشوی در صفِ طاغی**ازجا ، تو برخیز که یک جرعه می از او**بیرون کند هر توطئه وُ نفس و هیاهو** این دولتِ جاری تُهی از رنگ و ریا نیست”” افسوس که در پُشت درش مهر و وَفا نیست””فرمان بَرَد این دولت نُه ده زِ شیاطین””افسوس که چون خمیربازیست در دست سلاطین

 13. امیر مهدی گفت:

  فرهنگ آشورایی و قرآنی شهادت طلبی در میان بچه های بیشمار جنبش همیشه پاک و قهرمان سبز نقش بسته– کی جرات داره دست ناپاکش رو به سمت *****میرحسین ما******* ببره؟؟؟؟؟ اینجا هم که فیلتر شده رو حس عدالت کُشی مسئولین فاسد ما— برا همین خیلی کم می تونن بیان اینجا پیام بگذارن- بهتره مسئولین فاسد بدونن روز به روز نفرت مردم از اونها و دیکتاتور احمژیمژاد بیشتر میشه–

 14. سارا گفت:

  ما عاشق حسینیم تا عبد با میرحسینیم

  و اقعا کلمه ی احمژیمژاد درسته برا رئیس یه خورده از جمهور ایران — ممنون آقای امیرمهدی –
  چون اگه یکی از نژاد احمد(س) باشه و همیشه دم از اسلام محمدی بزنه که نمیاد غیرقانونی بر ملتی حکمرانی سیاسی یا اقتصادی کنه!!!!نمیاد دروغ بگه- نمیاد تهمت بزنه- نمیاد ثروت ملت همیشه قهرمان ایران رو و ابروی یک ملت آزاده و خداجو رو به باد بده-
  از دوستان جنبش سبز خواهش میکنم توجه کنن که باید از کلمه ی احمژیمژاد استفاده کنن