سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » کروبی: آنهایی یزیدی عمل کردند که مقابل رای مردم ایستادند...
» پیام تصویری مهدی کروبی در اولین سالگرد عاشورای خونین 88

کروبی: آنهایی یزیدی عمل کردند که مقابل رای مردم ایستادند

چکیده :مردم را کشته اند و می گویند خدا آبروی "فتنه گران" را برد. خدا آبروی آنهایی را برد که کهریزک به پا کردند. که مردم را از پل به پائین انداختند. آبروی آنهایی را برد که خانواده ها را عزادار کردند. آنهایی که حق ملت را تضییع...


ما کاری نکردیم که آبروی ما رفته باشد و فتنه گر باشیم، آبروی آنها رفت که با این جنایات، جمهوری اسلامی را ننگین کردند

همزمان با اولین سالگرد عاشورای خونین سال 88، مهدی کروبی در یک پیام ویدئویی، خطاب به مسئولان گفت: نه شما حسینید و نه ما یزیدیم، نه ما حسینیم و شما یزیدید. باید بحث کنیم هر کسی حق عمل کرد او در راه حسین است و هر که غلط عمل کرد او در راه بزید و تنها راهش هم همین است که بحث و گفتگو بشود تا ببینیم کدام مقابل حقوق مردم ایستادند و دارند یزیدی عمل می کنند و در نتیجه در جبهه باطل قراردارد و چه کسی از حق مردم دفاع می کنند؟!

وی همچنین تصریح کرد: من یکی از افراد معترض هستم و داوطلب انتخابات هم بودم، آمادگی دارم در هر مسجدی ویا هر دانشگاهی در هر شهری مناظره کنیم با آنهایی که می گویند شما باعث این کشتار و فتنه هستید ما با ادلّه و مدارک ثابت کنیم که شما قانون شکنی کردید و با استبداد خواستید از صندوق کسی را در بیاورید و این فجایع متاسفانه رخ داد برای خانواده های عزیز مردم.

فیلم این پیام را در پایین همین خبر ببینید و متن آن را نیز به نقل از سحام نیوز، در ادامه بخوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

در تاریخ جنگهای متعددی و کشتارهای فراوانی صورت گرفته است، که همه آنها در درون کتابهای تاریخی است که به مرور از زبان ها حذف شده ولکن داستان عاشورا و کربلای حسین و یاران با وفایش، هر چه گذشت موج و گستردگی اش تازه تر شد و با همه تلاشهایی که کردند تا کمرنگش کنند، نشد. چون جمعی مظلوم برای یک هدف مقدس فداکاری کردند و این حرکت اینقدر مقدس ماند که الگو شد برای همه انسان ها نه تنها برای مسلمانها بلکه برای بسیاری از حرکت ها، انقلاب ها، تحرک ها، و اصلاحات مردم هم از این حرکت مقدس نشات گرفت.

این حرکت مقدس یعنی عاشورا که الان هم در آستانه اش هستیم. ان شاءالله همه مردم با شور و نشاط در عزاداری شرکت می کنند، منتهی در کشور ما در عاشورای سال گذشته حادثه ای غم انگیز رخ داد، که آن را بهانه ای کردند برای سرکوب مخالفین.

ما کل دعوایمان بر سر انتخابات مهندسی شده است، آیا روز عاشورا مردم شعار دادند، ندادند، من نمی دانم، ولی به هر حال حوادث تلخی پیش آمد و عده ای از مردم عزیزمان را به شهادت رساندند و حرمت عاشورا را نگه نداشتند و حالا عجیب این است که طلبکار هم شدند و آنهایی که مردم را کشتند، تازه می گویند خدا آبروی فتنه گران را برد.

خدا آبروی فتنه گران را برد ؟!! خدا آبروی آنهایی را برد که کهریزک را به وجود آوردند، خدا آبروی آنهایی را برد که مردم و خانواده هایشان را عزادار کردند و جمعی را در خیابانها و در روز عاشورا به شهادت رساندند، خدا آبروی آنهایی را برد که حق ملت را تضییع کردند و جمعی از بچه های مردم را اعدام کردند، خدا آبروی آنهایی را برد که افرادی راکه شهادت داده بودند که چگونه مردم را از پل انداختندو یا زیر ماشین کردند به زندان محکوم کردند!!

ما کاری نکردیم که آبروی ما رفته باشد به ما می گویید فتنه گر، آبروی آنها رفت که این جنایات را کردند و ننگین کردند جمهوری اسلامی را ! این نکته اول.

نکته دوم. بحث و گفتار ما این است که ما می گوییم انتخابات نبوده، شما می گویید دست بیگانه بوده، اسنادش هم موجوده! من هم اینجا اعلام می کنم که آقا من یکی از افراد معترض هستم و داوطلب انتخابات هم بودم آمادگی دارم در هر مسجدی ویا هر دانشگاهی در هر شهری مناظره کنیم با آنهایی که می گویند شما باعث این کشتار و فتنه هستید ما با ادلّه و مدارک ثابت کنیم که شما قانون شکنی کردید و با استبداد خواستید از صندوق کسی را در بیاورید و این فجایع متاسفانه رخ داد برای خانواده های عزیز مردم.

نکته ای هم که اینها مدام می گویند و خیلی عجیب است، اینکه می گویند دیگران و بیگانه از شما تعریف می کند. اولا بیگانه بر اساس منافع خودش تعریف می کند. چطور وقتی از شما تعریف می کنند با آب و تاب می گویید. من این کیهان را نشان می هم به شما. چطور وقتی یک رسانه غربی با عبارتی ( حق با رهبر ایران بود، اوباما از ابتدا دروغ می گفت) تعریف شما را می کند با آب و تاب می نویسید ولی وقتی تعریف ما را می کنند … جوابش یک کلمه است، خواهید گفت که آنها عظمت جمهوری اسلامی، رهبری و دیگر مسئولین اینقدر بزرگ است که ناچارا تعریف می کنند خوب ما هم همین را می گوییم! عظمت کار ما هم دردفاع ازحقوق مردم اینقدر حق طلبانه است که آنها ناگزیرند تعریف کنند. حالا، یک مناظره یا چند تا مناظره همه چی را حل می کند.

ما می گوییم شما هستید که انتخابات را به هم زدید. نه شما حسینید و نه ما یزیدیم، نه ما حسینیم و شما یزیدید. باید بحث کنیم هر کسی حق عمل کرد، او در راه حسین است و هر که غلط عمل کرد او در راه بزید و تنها راهش هم همین است که بحث و گفتگو بشود تا ببینیم کدام مقابل حقوق مردم ایستادند و دارند یزیدی عمل می کنند و در نتیجه در جبهه باطل قراردارد و چه کسی از حق مردم دفاع می کنند ؟!

حسین، حسین خودش بود، عظیم بود، هیچ طرفی را ما نمی توانیم با حسین مقایسه کنیم ! اما راه را می گوییم، راه این است که بحث کنیم تا معلوم بشود.

والسلام


51 پاسخ به “کروبی: آنهایی یزیدی عمل کردند که مقابل رای مردم ایستادند”

 1. درود بر موسوی،خاتمی،رهنورد،کروبی،بهشتی،باکری،همت گفت:

  یاحسین میرحسین

 2. شوالیه سبز گفت:

  براستي كدامين از ما اين پيام حسين را باور كرده ايم ((ايا كسي هست مرا ياري كند)) و امروز نيز مير بزرگ اين جمله را ميگويد او كه صداي جدش را به ما ميرستند.

 3. ناشناس گفت:

  drud bar sheykhe sabz

 4. heidar گفت:

  kodam hakem zalem ra didid ke amadegi baraie monazere ra dashte bashad

 5. ناشناس گفت:

  مستدل تر و منطقی تر از این پیشنهاد وجود ندارد. خوب جناب رهبر این گوی و این هم میدان.

 6. akbar گفت:

  بنام خدا با نظر اقای کروبی بر اساس روش سخن دو سویه هم رای هستم امیدوارم انچه که در کشور می بینم تداعی عاشورای حسین (ع) را دارد که یزیدیان زمان .فرزندان انقلاب اسلامی را خارجی می نامند اینان نیز فرزندان راستین انقلاب و ازادیخواه و موحدین را فتنه گر می نامند

 7. رزمنده گفت:

  ما جمعی از رزمندگان دفاع مقدس که در لشکر 14 امام حسین اصفهان در عملیات های مختلفی حضور داشته ایم و تعداد زیادی از ما از جمله جانبازان و آزادگان هستند حمایت قاطع خود را از رهبران شجاع جنبش سبز اعلام می کنیم و برای تمام سبز اندیشان به خصوص مراجع بزرگ تقلیدآیات عظام وحید خراسانی، صانعی، دیتغیب، بیات، روحانی، شیرازی، گرامی، سیستانی، حکیم، فیاض، صادقی تهرانی، طاهری، زرندی و موسوی اردبیلی آرزوی سلامتی و به روح پر فتوح امام راحل و حضرت آیت الله العظمی منتظری درود می فرستیم.

 8. اميرارسلان گفت:

  سلام و درود بي پايان ما بر حاج آقا كروبي دلاور زمانه
  حاج آقا ممنونيم كه با تمام وحشي گريهايي كه دولت كودتا وحاميان جيرخوارشان با حضرت عالي وخانواده ي محترمتان انجام دادند وشما حسين وار دست از افشاي جنايات يزيديان زمان بر نداشتيد .
  تا ابد دهر نامتان به نيكي در تاريخ جاودان شد.
  فرق ميان كفر و دين يك يا حسين است هر دل گواهي مي دهد حق با مير حسين است و صد البته با حاج آقا كروبي عزيز

 9. حقگو گفت:

  شخصي رابه اتهام دزدي گرفتند ،نامبره گفت نمي دانم چرا هر وقت چيزي توي محله ما گم ميشود و يا دزديده ميشود مرا ميگيرند از قضا آنچيز گم شده در منزل ما پيداميشود.!!!! با زهم مدعي بود من دزد نيستم !!! آياباكاري كه شما كرديد دشمنان خوششان آمد يا دوستاران نظام واسلام؟ معلوم است اگر نگاهي به رسانه ها بكني (درصورت داشتن سواد وبصيرت) ميبيني كه از عمل تو تنها دشمنان اسلام(آمريكا،انگليس،اسرائيل، منافقين كور دل، همجنس بازان، بهائيان و…) خوششان آمد و از آن حمايت كردند.!!!

  • آي آدمها كه بر ساحل... گفت:

   سلام به عزيز حقگو، به نظر من همين عقيده شما داره كشور رو به تباهي ميكشه، فيلم آژانس شيشه اي رو اگه نديدي ببين تا بفهمي يك مامور اطلاعاتي چطور ميخواد عباس جانباز جنگ رو قرباني كنه تا فقط اخبارش براي رسانه bbc لو نره و جواب حاج كاظم رو هم گوش بده، عزيزم به جاي دشمن دشمن كردن، بايد دوستان خود را زياد كنيم، مبادا كه دوستي ملتي با حكومتش خدشه دار بشه مبادا……

  • بنده اي از بندگاهن گفت:

   آقاي حقگو من از كارهاي آقاي كروبي خوشم آمد و از آن حمايت كردم ولي نه آمريكايي ام و نه انگليسي يا اسرائيلي؛ نه منافق كوردل ام و نه همجنس باز يا بهائي و فكر هم نميكنم جز هيچ كدام از آن سه نقطه اي كه گذاشتي باشم و بسيار كساني را مي شناسم كه مثل من اند و البته بسيار باسوادتر و با بصيرت تر( نه آن بصيرتي كه عقل را زايل ميكند!) از امثال شما هستند؛ عرض بفرما حالا كه به خود جسارت دادي و خودت را حقگو ناميدي و در اين مسند دروغ بر زبان راندي تو را چه بنامم؟

  • ناشناس گفت:

   شما حالت خوبه؟؟
   این استدلال شما بسیار مسخره بود ( با عرض شرمندگی )
   یعنی چون این حرکت ما باعث خوشحالی فلال فلان شده ، ما نباید این کار رو میکردیم .شرمنده . ما مثل شما نیستیم که اسلام و عدالت رو فدای مصلحت اندیشی بکنیم . حق مردم خورده شده ، عده ای به ناحق کشته شدن با به زندان افتادن .به عده ای تجاوز شده . و اون وقت شما میگی ما باید سکوت بکنیم تا آمریکا و…. خو شحال نشن .مگه ما داریم برای اون ها کشورداری میکنیم که مدام چشممون به دهنشون باشه که چی میگن وچیکار میکنن؟؟؟.
   کاری که درسته باید انجام بشه و ما انجامش میدیم
   در ضمن وحشیگری های دولت بیشتر باعث خوشحالی بقیه شد .چون اون ها مدام میگفتن که حقوق بشردر ایران عمل نمیشه که شما ها هم نشون دادین نمیشه و مهر تاییدی بر حرف اون ها زدین .

  • حمید گفت:

   آقای حقگو ماشاالله برهانی بس قاطع!! پیش کشیده ای و به چشم خودت بس با سواد و بصیر آمده ای! ماشاالله گفتم که خودت خود را چشم نکنی .
   فقط یک سئوال برای من مبهم مانده , اینکه در سال 1357 که انقلاب اسلامی پیروز شد , یکی از طرفداران سر سخت ما کشور کمونیستی و ضد هر گونه دین و خدا , شوروی سابق بود.
   حالا من مانده ام که اگر امام را دست نشانده شوروی ندانم با این کشف سترگ و برهان قاطع شما چه کنم؟

  • سبز مرتضی گفت:

   با سلام. من در جواب شما قسمتی از همین پیام اقای کروبی را قرار می دهم :

   نکته ای هم که اینها مدام می گویند و خیلی عجیب است، اینکه می گویند دیگران و بیگانه از شما تعریف می کند.
   اولا بیگانه بر اساس منافع خودش تعریف می کند.

   چطور وقتی از شما تعریف می کنند با آب و تاب می گویید.
   من این کیهان را نشان می هم به شما. چطور وقتی یک رسانه غربی با عبارتی ( حق با رهبر ایران بود، اوباما از ابتدا دروغ می گفت) تعریف شما را می کند با آب و تاب می نویسید ولی وقتی تعریف ما را می کنند …

   جوابش یک کلمه است، خواهید گفت که آنها عظمت جمهوری اسلامی، رهبری و دیگر مسئولین اینقدر بزرگ است که ناچارا تعریف می کنند . خوب ما هم همین را می گوییم!
   عظمت کار ما هم دردفاع ازحقوق مردم اینقدر حق طلبانه است که آنها ناگزیرند تعریف کنند.

  • حامد پالیز گفت:

   والله ما هم از حرفای کروبی حمایت کردیم نه همجنس بازیم نه از آمریکا و اسرائیل خط میگیریم نظام رو هم دوست داریم بچه مسلمون هم هستیم کوردل هم نیستیم سواد هم اگر ریا نباشه دانشجو هستیم 65 کیلو وزن داریم 1 متر و 46 سانتیمتر هم قدمونه اما در مورد بصیرت( بخوانید سواری) ما نداریم داداش آدرس رو اشتباه اومدی

  • سارا گفت:

   حقگو جان!
   از حمله به کوي دانشگاه توسط بسيج و نيروهاي امنيتي هيچکدام از ((آمریکا،انگلیس،اسرائیل، منافقین کور دل، همجنس بازان، بهائیان و…) خوشحال نشدند.
   از ضرب و شتم مردم در خيابانها توسط بسيج هيچکدام از (آمریکا،انگلیس،اسرائیل، منافقین کور دل، همجنس بازان، بهائیان و…) خوشحال نشدند.
   از کشته شدن جوانان در کهريزک توسط نيروهاي امنيتي و انتظامي هيچکدام از (آمریکا،انگلیس،اسرائیل، منافقین کور دل، همجنس بازان، بهائیان و…) خوشحال نشدند.
   از کشته شدن مردم زير ماشين نيروي انتظامي در روز عاشورا هيچکدام از (آمریکا،انگلیس،اسرائیل، منافقین کور دل، همجنس بازان، بهائیان و…) خوشحال نشد.
   از زنداني شدن روزنامه نگاران به بهانه هاي مسخره هيچکدام از (آمریکا،انگلیس،اسرائیل، منافقین کور دل، همجنس بازان، بهائیان و…) خوشحال نشد.
   از فرو بردن سر زندانيان سياسي توسط بازجوهاي حکومت در چاق توالت هيچکدام از (آمریکا،انگلیس،اسرائیل، منافقین کور دل، همجنس بازان، بهائیان و…) خوشحال نشد.
   شما که حقگو هستي بگو بدانيم حال که (آمریکا،انگلیس،اسرائیل، منافقین کور دل، همجنس بازان، بهائیان و…) از اين رفتارهاي حکومت ايران خوشحال نشدند، اين برخوردها خوب بود؟
   حقگوي عزيزم معيار سنجش شما براي يک رفتار درست از نادرست عقل شماست يا خوشحالي و ناراحتي (آمریکا،انگلیس،اسرائیل، منافقین کور دل، همجنس بازان، بهائیان و…) از آن رفتار؟

  • افشين-م گفت:

   آقاي حقگوالبته شماچون اسمت حقگوست حكمن حق ميگي.منم يادآوري مي كنم شماكه ملاكت عكس العمل آمريكاوانگليس واسرائيل همجنس بازهاوبهائي هاست وبيكاران وبدبختيهاي ماايرانيان براي شمااهميتي داردبدانيدبيش ازملت ايران كشورهاي درجه اول دنياازانقلاب ايران شادمان شدندكه شاه زياده خواه كله پاشد.

  • ايمان گفت:

   اين کلمه بصيرت هم خيلي کلمه جالبيه. مردم رو به دو دسته با بصيرت و بي بصيرت تقسيم ميکنه و هيچ مرز وسط يا هيچ تفسير و جاي بحثي نميذاره.سياه و سفيد.حتي خاکستري هم وجود نداره .چه برسه رنگهاي ديگه.سبز.آبي,قرمز و …
   حقگو جان.اين ذهنيت سياه و سفيدت رو اصلاح کن.خوشحالم نباش که رهبرت هي ميگه شما با بصيرتيد.بشنو و باور نکن

 10. محمد گفت:

  سلام
  ببخشید آنگونه که شما درس می دهید و ما یاد گرفته ایم
  اینها یزیدی هستند
  حال اینکه ما حسینی باشیم یا نه به جای خود!
  اینها ظالمند!
  اینها 0000
  خیلی روشن است
  آنها هم که موافقند حقوق بگیر و مزدورند و یا منافع شخصی دارند
  مسلماً به خاطر خدا نیست
  جناب کروبی در این خصوص شک داشته اند یا می خواسته اند شکسته نفسی فرمایند؟!

 11. عباس گفت:

  واقعاً لذت می‌برم از این ادبیات فاخر!!

 12. ناشناس گفت:

  dorood bar yarane emam

 13. سید نبی-مشهد گفت:

  آقای حقگو!!!

  اگر آمریکا و انگلیس دشمن اسلام هستن چرا اجازه میدن کانال‌هایی‌ مثل سلام و اهل بیت از کشورشون پخش بشه ولی‌ شماها اجازه نمیدین منتقدان در چارچوب همین قانون اساسی‌ ۱ کانال تلویزیونی داشته باشن

 14. سعیدسبز گفت:

  لینک دانلود بدید تا واسه دوستان بفرستیم . سبز می مانیم

 15. سعیدسبز گفت:

  دوستان خواهشا جواب این حقگو و امثال ایشان رو ندید به خاطر حرف قرآن که میفرماید : چون دیوانه ای حرف تو را نمیفهمد ، مهربانانه سلام کن و کریمانه عبور کن !

 16. ناشناس گفت:

  درود بر شیخ شجاع .

 17. حسین گفت:

  شیخ شجاع،خیلی مردی.
  خدا حفظت کنه.

 18. شوالیه سبز گفت:

  از اسمي كه روي خودت گذاشتي معلوم ميشه خيلي حق ميگي .

 19. ناشناس گفت:

  درود بر ازاد مردان ازاد انددیش وبرچیده باد بساط ضلم وبیداد وتبعیض ولعنت بابر زر و زور و تزویر که هرگاه این سه با هم هم قسم شوند دودمان مکلتی را ب باد میدهند ودر ایران امروز اینچنین است

 20. احسان گفت:

  سلام من در تقسیم بندی های سیاسی رایج فعلی جزو معترضین یا منتقدین وضع موجود به حساب میام دوست داشتم به یک سوال که خیلی وقته توی ذهنمه جواب داده بشه تا بر من روشن شه که آیا بزرگترین جنبش اعتراضی بعد از انقلاب بر اساس توهمات خودساخته کاندیداها و اطرافیانشون شکل گرفته یا نه مردم معترض ما سوالات اساسی و پاسخ داده نشده بسیاری نسبت به روند انتخابات داشتند و سوال اینه که چرا آقای موسوی حاضر نشد 10 درصد آرا با حضور نماینده های خودش(حتی اگه نماینده های شورای نگهبان رو قبول نداره ) ودر حضور دوربین ها شمرده شود در حالی که خود ایشان گفته بود که رای ها خوانده نشده و بر اساس این حرف بازشماری دست متقلب را رو می کرد اگر چه شاید به این سوال قبلا جواب داده شده باشه ولی از کلمه خواهش می کنم که این کامنت رو درج کنه شاید سوال افراد دیگری هم باشه از این رو تکرارش لازمه.

  • سبزززززززززززززززززز گفت:

   عزیز من وقتی اومدن تو تلویزیون ارای تا نخورده برای مردم باز شماری میکنن تو دیگه چه دلیل قانع کننده تری میخوایی برو ببین از شبکه خبر چطوری رای تا نخورده شمارش میکنن

  • .... گفت:

   آقای احسان تو این یک سال و نیم بیش از حد در مورد تقلب تو انتخابات حرف زده شده. هرکس که سؤالی در این مورد داره میتونه روند رأی گیری و شمارش آرا و اتفاقات بعدش رو مرور کنه و به نتیجه برسه. یه search تو اینترنت بکنی کارت راه میفته.تو همین سایت بارها و بارها دوستان عزیز به سؤالات شما جواب دادن ولی وقتی اون طرف خودش نمیخواد حقیقت رو قبول کنه چه فایده ای داره هرچقدر بقیه براش توضیح بدن اون میخواد حرف خودش رو بزنه.

 21. آزادمرد گفت:

  گروه فتنه گر بودند که رای مردم را نپذیرفتند پس بنا به گفته خودشان یزیدیند

  • محمد رضا گفت:

   ای که نام ازادمرد بر خود نهاده اید:: درهمین پیام اقای کروبی درخواست مناظره برای اثبات تقلب یا بهتر بگویم کودتای انتخابات کرده است. اگر واقعا ازاد مردید پیشنهادش را بپذیرید و با او مناظره کنید تا برایتان ثابت شود که چه کسی در راه امام حسین وچه کسی در راه وروش یزید حکومت میکند. امام حسین فرمودند که اگر دین ندارید لااقل ازاد مرد باشید اقای ازاد مردنام!!

 22. حسین جعفری گفت:

  ما سالها وقتی واقعه کربلا را می شنیدیم باخود میگفتیم عجب مردم … بودند این مسلمانهای دوره امام حسین که این همه ظلم آشکار را میدیدند وباز طرف یزید و درزمان علی طرف پدریزید معاویه میرفتند. حالا مردم عادی و عوام نمی فهمیدند، این علما و دانشمندان یعنی روحانیون چرا دم درکشیده و حرفی نمی زدند و ازحق دفاع نمی کردند؟ حال به تجربه ثابت شد که زمین خدا ازحجت خالی نمی ماند. هر روز عاشورا و هرجا کربلا را میتوان یافت وآن آدمهایی که اعم ازخواص و عوام و عالم ودانشمند وعامی دم درکشیدند و برای جیفه دنیوی سرخود را درلاک فروبردند همیشه بوده اند وهستند وخواهند بود. بازهم همین مردم عادی و عوام که دست کم ادعایی ندارند وهی ازمردم ادعای طلبکاری نمی کنند و به سبب ظلمی که به خاندان حسین رفت ازمردم اشک درنمی آورند. آنهایی که قرنها این کار را دکان دونبشی برای خود کردند و وقتی با عاشورا وکربلای واقعی روبروشدند خفه خون گرفتند باید ازخود وازمردم وازاولاد و احفاد خود شرمگین باشند.

 23. س گفت:

  سلام
  دلمان برای پیام های تصویری مهندس تنگ شده
  …..
  آیا مهندس برای روز دانشجو پیام تصویری دادند؟

 24. ناشناس گفت:

  هرگز نمیرد انکه دلش زنده شد به عشق ثبت است بر جریده عالم دوام ما

 25. ناشناس گفت:

  از دو دهه پيش حاكميت هر انچه خودش است بديگران نسبت ميدهد مثل كودتاي خزنده مثل فتنه خب معلومه كه جرات مناظره را ندارند چون شديدا كم مياورند با وجود پشتيباني v a , BBc

 26. امير گفت:

  خوب اگر ديكتاتورها حاضر به مناظره بودند اسمشون كه ديكتاتور نبود

 27. رضا گفت:

  اینها خودشان میدانند جه کردهاند اگر اهل صحبت و مناظره بودند کار به اینجاها نمی کشید اینها مشتی تمامیت خواه هستند و میدانند که هیچ پایگاهی بین مردم ندارند برای همین هم تنها راه را سرکوب میدانند. زنده باد موسوی و کروبی شجاع

 28. پیاده نظام سبز گفت:

  در عزاداری شب تاسوعا مرثیه ای را شنیدم و طبق معمول مشغول عزاداری بودیم و مرثیه در بین صداهای طبل و بلند گو درهم بود ابتدا
  شک کردم ولی مجددا که تکرار شد مطمئن شدم که درست شنیده ام و لازم دانستم که از اینجا اعلام کنم که باصطلاح شاعر درباری و مداح محترم مرثیه در رثای کربلائیان بود و ماتم غم آنها نه چاپلوسی جهت دریافت صله از سفارش دهنده و کارفرمایتان. اصلا اشخاص و واقعه کربلا چه ربط و سنخیتی با رهبری دارد؟
  جوانان نادانسته سینه زدند ولی این باعث محبوبیت چهره سفارش دهنده مرثیه نزد جوانان نیست شماها به عزای حسین هم رحم
  نکردید

 29. Moha گفت:

  Salam bande as alman hastam hajagha,,,,,,,Hitler ke donja ra mikhast wa meghdari ham az donia dashte bod,khodash ra as khoda balatar midanest,,,Sale 1944 KHODKOSHI kard,,man faghad doa mikonam ke …. inkar ra bakhodesh nakonad!!!!merci as shom,Mr.Kahrobi asiz

 30. سینا گفت:

  ای کاش برای عاشورای 88 نامی همچون عاشورای سیاه انتخاب می شد.
  قطعا این روز در تاریخ ثبت خواهد شد و مرور زمان به همگان باطل بودن مدعیان ولایت و امام حسین(ع) را که با نام او کار یزیدیان را تکرار کردند آشکار خواهد نمود.

 31. فرهاد کرمانشاهی گفت:

  اصلا کروبی وخاتمی و موسوی وسروش و …. همه بد و فتنه گر چرا نمی گذارید و جرات ندارید این نامسلمانها 2 ساعت در تلویزیون حرف بزنند تا مردم حقایق را بفهمند

 32. مهیار گفت:

  بسیار منطقی و زیبا
  از شما ممنونیم

 33. سبزينه گفت:

  خدايا خودت به فرياد برس

 34. ناشناس گفت:

  حیف این ادمها که از حکومت دورند تا یک عده پاپلوس به قدرت برسند

 35. ناشناس گفت:

  متاسفم امیدوارم همه چیز درست شود بخدا ایران بهشت است اما حیف حیف که بقول خانم رهنورد تبدیل به یک زندان شده است. امیدوارم این وطن زیبا آزاد شود و زندانیان آن طعم زندگی را بچشندد. آمین

 36. افشين-م گفت:

  اگرآقايان كروبي وميرحسين باعث كشتارمردم حساب مي شوند.پس حسين(ع)همباعث كشته شدن 72نفردركربلاگرديدچراكه اگراعتراض نمي كرديزيدهم طبعاعكس العملي نشان نمي داد.

 37. سبزی سابق گفت:

  به نام خدای امام بر حق ما خامنه ای.آقایان و خانمها. ایا فکر میکنی ما به خاطر پاره شدن عکس امام ناراحتیم والله عکس پرست نیستیم ما از این که انها خواستند عقیده امام را نابود کنند ناراحتیم والان اگر شما این کار را محکوم میکنید دست مریزاد عقیده امام این بود که به دشمن استکبار و اسرائیل باشیم نه اینکه شعار نه غزه نه لبنان سر بدهیم امام ولایت فقیه را مترقی ترین اصل قانون اساسی و باعث اسیب نرسیدن به مملکت میدانست نه اینکه بگوید مرگ بر اصل ولایت فقیه .اما جمهوری اسلامی میخواست نه جمهوری ایرانی و ال اخر.در مورد فارس هم هیچکس نگفته که فارس همچین کاری را نکرده ولی ایا این را میتوان با اعلام برنده دانستن اقای موسوی ان هم توسط خودش و ان هم پیش ار شمارش ارا یکی دانست؟رزمنده عزیز شما شورای نگهبان را قبول نداشتید در تلویزیونهای فارسی زبان و سایتهایتان ادله خود را میگذاشتید البته اگر ادله ای داشتید.در مورد تبریک رهبری انگونه که شما میگویید رهبری باید بعد از مراسم تحلیف به رئیس جمهور تبریک میگفتند که با این حساب ان زمان که قبل از مراسم تحلیف به اقای خاتمی تیریک گفتند نیز باید مورد اعتراض شما باشد.امیدوارم موفق باشید .یا علی

 38. شاهین گفت:

  خداشما را حفظ کند

 39. محمد رزمنده سابق 55هوابرد شیراز گفت:

  ابتدا به ساکن درود بر شیخ عزیز اصلاحات و میر حسین عزیز و خانواده هایشان،که حتی شیران بیشه باید سلحشوری و شجاعت را از انان فرا بگیرند!
  و بعد !
  نوشتار حقگو مرا شدیدا رنجاندو باعث شد که بنویسم.
  من نمیدانم که تو که هستی یا چه هستی،اما هر که باشی و هرچه که خودت قبول داری یا نه،چشمانت را باز بکن و دقیق بخوان!
  تو تا الان با یک کلیه فروش بی بضاعت همسخن شدی،که به خاطر بی عدالتی در حاکمیت سیاسی اقتصادی جامعه مجبور باشد قسمتی از بدنش را برای چند ماه زندگی زن و بچه اش بفروشد؟ تو تا الان با یکنفر از 7 ملیون بیمار معتاد کشورمان همسخن شدی،که در زیر بار مصاعب سیاسی اجتماعی جامعه کم اوردند،و با تباهی کشیده شدند،و سن بسیاری از انان زیر 35 سال است؟تو تا الان با کارگر بدنی که تو انان را فاحشه میخوانی،همسفره شدی که بدانی او یکی از صدها هزار زن و دختری است که به خاطر دزدیهای بی ترمز حاکمان نظامت مجبورند برای زنده ماندن خود و خانوادهایشان قسمتی دیگر از بدن خود را بفروشند؟چرا در نظام تو انسانها باید خود فروشی کنند تا زنده بمانند؟و چرا انانی که زنده هستند امیدی به فردا نداشته باشند؟تو به من بگو که الان در حال حاضر چند درصد این جامعه از نظامت و سیستم حاکمیت مورد پسند تو راضی هستند؟ایا روسای تو جرات به رفراندم گذاشتن سیستمت را دارند؟اگر ندارند به چه دلیل است؟
  صد بار بدی کردی و دیدی ثکرش را،خوبی چه بدی داشت که یکبار نکردی؟
  تو ایا واقعا فکر میکنی که مردمت را متنفر کردن از خودت ،در روز مبادا که بدون شک خواهد امد،کمکی به تو خواهد کرد؟مثلا فکر میکنی پشتیبانی دیوانه ای مثل چاوز و مورالز که به خاطر دریافت پولهای نقد نفت دزدی شده از ملت ایران از رفقایت حمایت میکنند،روزی به دردت خواهد خورد؟اگر اینطور است،سخت در اشتباهی.
  شمشیر کشیدن روی یک عده جوان بدبخت در کهریزک و تجاوز جنسی به انان،جنایات بی شرمانه به جوانان بد بخت شهرستانی کوی دانشگاه، که به خاطر مستضعف بودنشان در خوابگاه میخوابیدند،کشتن مردم بدبخت و بی دفاع در روز عاشورا خدای نکرده به تو ثابت نکند که شجاع و قدرتمندید! نبرد نهای جای دیگر است، و هم میدانم و هم تو میدانی که تو و امثال تو مرد رزم و سینه ستبر نبرد نیستیدو هرگز هم نبودید!
  من میدانم که سوزش از کجاست! سوزش از انجایی است که ادعا میکردید حکومت شما ،حکومت ارزشهای بالای معنوی است.ادعا داشتید که عادلید،ادعا داشتید که میخوهید مدیریت دنیای بکنید.ادعا داشتید جانبدار مستضعفین هستید.ادعا داشتید که امپراطوری شما ،امپراطوری زور فیزیکی نیست، بلکه امپراطوری قلبهاست!
  تقلب در انتخابات،و سپس تجاوز جنسی به جوانان در کهریزک،وسپس کشتن ندا اقا سلطان،وسپس کشتار مردم بدبخت در روز عاشورا،وسپس دروغهای شاخدار روزانه شما،باعث شد که نه فقط مردم ایران چهره واقعی شما را بشناسند،بلکه همه مردم دنیا به دروغهای شاخدار شما پی ببرند.شما نتوانستید عضو کمسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد بشوید چون از شما سوال شد که جوانانی که در زندان اعدام کردید،به کدامین گناه کشته شدند؟انانی که در زندان هستند به کدامین گناه در زندانند؟
  گیرم که یکی زندگی خودش را داشته باشد، و دوست دارد تا زمانی که به جامعه ازار نرساند انچه که باشد. به تو چه ؟مگر تو وکیلی؟ در ثانی،من اگر خوبم اگر بد، تو برو خود را باش،که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت!
  هم من میدانم، هم هم تو میدانی که به خاطر وجود تو و روسای عزیزت، دین اسلام در ایران بدترین ضربه ها را در طول تاریخ خورد.نمیبینی که صدها هزار جوان ایرانی از اسلام تو فراری شدند؟ فکر میکنی این به چه خاطر بود؟جسارت حدی دارد ! اما شماها از حد هم گذشتید.
  فراموش نکن که تاریخ هرگز فراموش نمیکند.تاریخ ایران چمگیز مغول را به خاطر جنایاتش هرگز نخواهد بخشید. به همان اندازه شما هم بخشیده نخواهید شد.نسلهای پیا پی جنایات شما را سینه به سینه بازگو خواهند کرد.فاصله گرفتن از شما اغاز شده،و هر روز که میگذرد این فاصله تبدیل به نفرتی خواهد شد که هرگز از یادها نخواهد رفت.
  صریحا بگویم!من از جانب تمام همقطاران سابق جبهه از 55 هوابرد شیراز از جنبش سبز ملی مردم ایران حمایت میکنیم،چون جوانان ما هستند،جگر گوشه های ما هستند،و در حقشان جنایات کثیفی شده.
  و هرگز فراموش نخواهیم کرد، و نخواهیم بخشید.
  سعدیا مرد نکو نام نمیرد هرگز، مرده انست که نامش به نکویی نبرند.
  دزدی بی ترمز نفتی از سرمایه ملت، و اجازه سخنرانی و لوس بازی جلوی سازمان ملل این همه ارزش داشت،که شماها هم اخرت خود، و هم ایینده خود را اینچنین ریسک کردید؟
  پس بچرخ تا بچرخیم!