سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ویدئو/ مستند وقایع عاشورای 88، از دروغ تا واقعیت + لینک دانلود و نسخه بلوتوث...

ویدئو/ مستند وقایع عاشورای 88، از دروغ تا واقعیت + لینک دانلود و نسخه بلوتوث

چکیده :مشاهده فیلم های تکان دهنده عاشورا نشان می دهد که اگر شعارها و حرکات جاهایی به سمت افراط غیر قابل قبول کشانده می شود، ناشی از به زیر انداختن افراد بی گناه از روی پل ها و بلندی ها، تیراندازی ها و آدم زیر کردن ها و ترورهاست . جالب آنکه در بعضی از این فیلم ها دیده شده است که مردم در پشت چهره نیروهای انتظامی و بسیجی مهاجم برادران خود را می بینند و در شرایط بحرانی و پر از خشم و هیاهوی آنروز سعی می کنند بدانها آسیبی نرسد. اگر صدا و سیما یک جو انصاف و عقل داشت می توانست برای تلطیف فضا و نزدیک کردن مردم به همدیگر گوشه ای از این صحنه ها را نشان دهد. ولی هیهات! جریان روزهای بعد از عاشورا و گسترش دستگیریها و دیگر تمهیدات دولتی نشان می دهد که مسئولان اشتباهات گذشته را این بار در وسعت بیشتر تکرار می کنند و آنها می اندیشند سیاست ارعاب تنها راه حل است....


میرحسین موسوی در بیانیه شماره ۱۷ خود نوشت: برای مراسم عاشورای حسینی علیرغم درخواستهای فراوان، نه جناب حجت الاسلام و المسلمین کروبی اطلاعیه دادند و نه حجت الاسلام و المسلمین خاتمی اطلاعیه صادر کردند و نه بنده و دوستانم. با این وصف یک بار دیگر مردمی خداجوی به صحنه آمدند و نشان دادند که شبکه های وسیع اجتماعی و مدنی که در طول انتخابات و بعد از آن به صورت خود جوش شکل گرفته است، منتظر اطلاعیه و بیانیه نمی مانند. در حالی که مردم نه روزنامه همراه و مشوقی در کنار خود داشتند و نه از صدا و سیما، به عنوان رسانه ای ملی و بی طرف و منصف و عاقل بهره می بردند. باز همه ملت ها و جهانیان شاهد بودند که در میان طوفانی از تهدیدها و تبلیغات و تکفیرها و اهانتها، عزاداران حسینی در این روز مقدس حسین حسین گویان به صورت مسالمت آمیز و بدون شعارهای تند روانه میدانها و مسیرهایی شدند که خود انتخاب کرده بودند و این بار نیز چون دفعات گذشته با اعمال تحریک آمیز مواجه شدند، خشونت های غیرقابل باور چون زیر کردن راهپیمانان، تیراندازی نیروهای لباس شخصی که امروز هویت آنها بر کسی پوشیده نیست و روز بروز پرده از چهره آنان و سرانشان کنار زده می شود، فاجعه ای را آفرید که اثرات آن به این زودی از صحنه سیاسی کشورمان رخت برنخواهد بست.

وی افزود: مشاهده فیلم های تکان دهنده عاشورا نشان می دهد که اگر شعارها و حرکات جاهایی به سمت افراط غیر قابل قبول کشانده می شود، ناشی از به زیر انداختن افراد بی گناه از روی پل ها و بلندی ها، تیراندازی ها و آدم زیر کردن ها و ترورهاست . جالب آنکه در بعضی از این فیلم ها دیده شده است که مردم در پشت چهره نیروهای انتظامی و بسیجی مهاجم برادران خود را می بینند و در شرایط بحرانی و پر از خشم و هیاهوی آنروز سعی می کنند بدانها آسیبی نرسد. اگر صدا و سیما یک جو انصاف و عقل داشت می توانست برای تلطیف فضا و نزدیک کردن مردم به همدیگر گوشه ای از این صحنه ها را نشان دهد. ولی هیهات! جریان روزهای بعد از عاشورا و گسترش دستگیریها و دیگر تمهیدات دولتی نشان می دهد که مسئولان اشتباهات گذشته را این بار در وسعت بیشتر تکرار می کنند و آنها می اندیشند سیاست ارعاب تنها راه حل است.

مستند زیر، گوشه های از واقعیت های عاشورای ۸۸ را به نمایش می گذارد تا ملات کاخ دروغی که صدا و سیما برپا کرده بود، هرچه بیشتر زائل شود. این فیلم را ببینید و فایل آن را پس از دریافت، برای دوستان و آشنایان خود نیز بلوتوث کنید.فایل تصویری را از اینجا دریافت کنید.

نسخه بلوتوث را از اینجا دریافت کنید.


5 پاسخ به “ویدئو/ مستند وقایع عاشورای 88، از دروغ تا واقعیت + لینک دانلود و نسخه بلوتوث”

 1. Tanha_2081368 گفت:

  واقعا مستند ضعیفی بود!من خودم به تنهایی با کلیپ هایی که از انترنت دیدم و گفته های تلوزیون می تونستم خیلی اثر گذار تر از این بسازم….

  • امیرمحمد گفت:

    بسازید دوست من، بسازید، باید هر کداممان یک رسانه شویم واطرافیان خود را بیدار وآگاه کنیم، این آگاهی را گسترش دهیم با قلم، با زبان ، با هنر باهرچه در توان داریم این وظیفه را انجام دهیم

 2. javid گفت:

  ” آگاهی بخشی را رها نکنیم، بسیاری از مردم هنوز واقعیت ها را نمی دانند”

 3. سرو گفت:

  اونچه که مشهوده این مردم اهل کوفه نبودن منتهی اونکه در برابر خواست این مردم ایستاده ، شمر و یزید رو رو سفید کرده. و اگر نه هیچ انسان منصفی نیست که ندونه خواست و اراده این مردم هرج و مرج طلبی و دادن شعار مرگ نبود این جماعت آرزوی آزادی و آبادی داشت و داره و بعد از بیش از سه دهه تحمل اشکال مختلف خشونت در حسرت ایرانی صلح جوست.
  به امید روزهای خوب

 4. محمد رضا گفت:

  اجازه نمیدهیم خون شهیدان عاشورای 88 پایمال شود، ازخونشان پاسداری میکنیم وبا آنها پیمان می بندیم که انعکاس صدای مظلومیتشان باشیم ، حقیقت قیامشان را به گوش همگان برسانیم و ستمکاران دروغگو و ددمنش که در روز عاشورا حرمت انسان را لگدمال کرده  و در ماه حرام “قتل نفس” کردند وخون عزاداران حسینی را ریخته وبالاترین وزشت ترین هتک حرمت را به عاشورا کردند را رسوا کنیم و ماهیت واقعیشان را افشا کنیم.

  یوم تبلی السرائر. فماله من قوة ولا ناصر
  آن روز رازها آشکار می شود و برای او (خامنه ای) دیگر نیرو ویاوری نخواه بود
  وصدق الله العلی العظیم .