سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مادرشهید موسوی: هیچ وقت فکر نمی کردیم در جمهوری اسلامی این اتفاقات بیافتد...
» مصاحبه با مادر یکی از شهدای عاشورای 88

مادرشهید موسوی: هیچ وقت فکر نمی کردیم در جمهوری اسلامی این اتفاقات بیافتد

چکیده :دوست ندارم این مسائل را بگویم اما می خواهم روحیه ما را بدانید که چگونه برای این انقلاب جانفشانی کردیم. زمانی که امام فرمودند همه به جبهه بروند من، همسر و دو تا پسرم را به جبهه فرستادم. یعنی زمانی بود که ما در خانه مرد نداشتیم و پدرم می آمد به ما سر می زد و شب خانه می خوابید. روحیه ما اینگونه بود یعنی از امام حسین (ع) و واقعه کربلا یاد گرفتیم که اینگونه در راه اسلام از خود بگذریم همیشه هم دعا کرده ام که در کنار امام بودیم اما الان انتظار نداشتیم در جمهوری اسلامی اینگونه اتفاقات رخ دهد. ما همه از همان ابتدا که پای منبرها بودیم همواره شنیده ایم که "دروغ گفتن حرام است و لعنت خداوند بر دروغگویان" است. آن اسلامی هم که مامی شناسیم به ما آموخته که نباید زیر بار ظلم رفت. سید علی هم دید که ظلم شده است و به این مسئله منتقد بود که البته کاری هم نکرده بود که او را به شهادت رساندند. من نمی دانم کسی که پسرم را به شهادت رسانده چگونه می خواهد جواب خدا را...


از جوانان می خواهم ارزشهای اسلام واقعی را حفظ کنند

سید علی موسوی خامنه ، خواهر زاده میر حسین موسوی در روز ششم دی ماه سال گذشته در مراسم عزاداری روز عاشورا به شهادت رسید. مادر این شهید با بیان این موضوع که ایشان را شناسایی کرده بودند و با برنامه او را ترورکردند، می گوید: “هیچوقت فکر نمی کردیم در جمهوری اسلامی این اتفاقات بیافتد. دیگر اعتبار آن “خدشه دار” شده است و اطمینان مردم از بین رفته است. خوب وقتی دروغ و خیانت را می بینیم چطور می شود اطمینان کرد. ما پیرو اسلام راستین هستم .در اسلام دروغ و خیانت وجود ندارد.”

در این یکسال، مردم بویژه فعالان سیاسی و خانواده های زندانیان سیاسی بارها برای دلجویی به دیدار خانواده شهید سید علی موسوی آمدند و خانم موسوی که یکی دیگراز فرزندان خود را در جبهه های جنگ از دست داده است، در این رابطه می گوید: ” نمی دانم چطور از این همه محبت و لطف تشکر کنم. فردا هم عاشورا مراسم خودش را دارد اما فردای عاشورا غروب منزل هستیم و کسانی که می خواهند تشریف بیاورند قدمشان بر روی چشممان.”

متن گفتگو ی”جرس” با خانم خدیجه موسوی خامنه مادر شهید سید علی موسوی در پی می آید:

خانم موسوی یاد مصیبت امام حسین (ع) در ایام محرم همیشه درسهای آموزنده و زیادی برای عزاداران آن بزرگوار داشته است که یکی از این درسها “صبر” در مصیبت و “ادامه راه” سیدالشهدا برای برقراری عدالت و آزادی بوده است. حال شما بعنوان مادر شهید عاشورای سبز سال گذشته چطور یکسال را با مصیبت از دست دادن فرزندتان گذراندید؟

در ابتدا به تمام مادران و خانواده های شهدا، بویژه شهیدان عاشورای سال گذشته تسلیت عرض می کنم.

خوب این یکسال بسیار سخت گذشت از این جهت که سید علی دارای یک خصوصیت اخلاقی بود که همه او را دوست داشتند و خودش همیشه به فکر کمک به دیگران بود. شکر خدا من توانسته ام همیشه تحمل کنم و دیگر اعضای فامیل همیشه از من روحیه گرفته اند. پسر دیگرم هم در زمان جنگ شهید شد و چون در راه دفاع از کشور و اسلام به شهادت رسیده بود توانستم صبر و تحمل کنم و در حقیقت شهادت او برای ما یک روشنایی بود. با سید علی هم به مدت چهل و دوسال با هم زندگی کردیم و تنها این اواخر به منزل خودشان اسباب کشیده بودند. خوب همیشه با هم بودیم و به همدیگر وابسته بودیم، به همین جهت شهادت و فقدان ایشان برای ما بسیار سخت است. منتهی چون ایشان شهید شدند و آنهم در روز عاشورا، این مسئله سختی را برای ما تحمل پذیر می کند.

یکی از افرادی هم که در موقع شهادت همراه ایشان بودند از حالتهای فرزندم در زمان شهادت تعریف می کرد کمی دلم آرامش پیدا کرد. آن شخص می گفت در لحظات پایانی سید علی اشهدش را هم خواند و به شهادت رسید. یک مادر دیگر بالاتر از این از خدا چه می خواهد آنهم در روز عاشورا فرزندش به شهادت برسد. تحمل و صبر ما به خاطر خدا است.

وضعیت روحی همسر و فرزندان شهید سید علی موسوی چطور است؟ آنها این یکسال را در غم از دست دادن ایشان چگونه سر کردند؟

خوب به شکر خدا آنها هم به خاطر اینکه ایشان شهید شده اند صبر و تحمل می کنند.من برای همسر و فرزندانش بسیار ناراحت هستم. برای آنها نبود سید علی بسیار سخت است. اما لطفهای خدا همیشه شامل حالمان شده و همین لطف، تحمل نبود عزیزمان را آسان کرده است. آن روز سید علی با همسر و بچه هایش بیرون بود و بعد از اینکه بچه ها را به منزل می رساند سر کوچه او را شناسایی کرده و به شهادت رساندند. فرزند کوچک سید علی که کلاس دوم دبستان است خیلی به پدرش وابسته بود من وقتی یادم می افتد که یکساعت قبل از شهادت این بچه در بغل پدرش بود خیلی ناراحت می شوم و دلم می سوزد. ما و عروسم سعی کردیم او چیزی نفهمد اما او آمد پیش من گفت “مامان بزرگ من همه چیز را می دانم”. دختر بزرگ سید علی هم پیش دانشگاهی است و چون مسئله شهادت است نبود پدرش را تحمل می کند و به او افتخار می کند. سید علی خیلی به خانواده اش وابسته بود و تمام فکر و ذهنش پیش بچه ها و همسرش بود و راحتی آنها را می خواست، خوب حالا تصور کنید در نبود او چقدر برای خانواده اش سخت می گذرد.

ایام محرم به ویژه در تاریخ شیعیان از جایگاه و حرمت خاصی برخوردار است آیا هیچ گاه تصور می کردید روزی در کشور اسلامی مثل ایران حرمت این روز را بشکنند و جوانان را اینچنین به شهادت برسانند؟

سید علی اصلا کاری نکرده بود که او را به شهادت رساندند. جمهوری اسلامی به معنای امین مردم است. ما در رژیم شاه اصلا در رای گیری ها شرکت نمی کردیم و فقط در جمهوری اسلامی بود که همیشه خودمان را موظف می دانستیم در پای صندوق های رای حضور پیدا کنیم. خود من از زمانی که انقلاب شد یکبار نبوده که در انتخابات شرکت نکنم. اینبار هم در انتخابات سال گذشته شرکت کردیم اما به هیچوجه انتظار حوادث بعد از آن و برخورد با مردم را نداشتیم. سید علی هم به این مسائل اعتراض داشت و منتقد اینگونه برخوردها بود.

دوست ندارم این مسائل را بگویم اما می خواهم روحیه ما را بدانید که چگونه برای این انقلاب جانفشانی کردیم. زمانی که امام فرمودند همه به جبهه بروند من، همسر و دو تا پسرم را به جبهه فرستادم. یعنی زمانی بود که ما در خانه مرد نداشتیم و پدرم می آمد به ما سر می زد و شب خانه می خوابید. روحیه ما اینگونه بود یعنی از امام حسین (ع) و واقعه کربلا یاد گرفتیم که اینگونه در راه اسلام از خود بگذریم همیشه هم دعا کرده ام که در کنار امام بودیم اما الان انتظار نداشتیم در جمهوری اسلامی اینگونه اتفاقات رخ دهد. ما همه از همان ابتدا که پای منبرها بودیم همواره شنیده ایم که “دروغ گفتن حرام است و لعنت خداوند بر دروغگویان” است. آن اسلامی هم که مامی شناسیم به ما آموخته که نباید زیر بار ظلم رفت. سید علی هم دید که ظلم شده است و به این مسئله منتقد بود که البته کاری هم نکرده بود که او را به شهادت رساندند. من نمی دانم کسی که پسرم را به شهادت رسانده چگونه می خواهد جواب خدا را بدهد؟

شما فکر می کنید مسئولیت شهادت فرزندتان فقط بر گردن ضارب ایشان بوده است؟

نخیر، ضارب فرزندم خودسرانه اینکار را نکرده و من همه را می گویم. و تنها هم فرزند من نبوده بلکه شهدای دیگر هم بوده اند. من نمی دانم آیا آنها فکر نمی کنند خانواده ها چه رنجی می کشند چطور پدر یک خانواده را به شهادت برسانند و فکر نمی کنند خانواده ها چه رنجی می کشند؟

هیچوقت فکر نمی کردیم در جمهوری اسلامی این اتفاقات بیافتد. دیگر اعتبار آن “خدشه دار” شده است و اطمینان مردم از بین رفته است. خوب وقتی دروغ و خیانت را می بینیم چطور می شود اطمینان کرد. ما پیرو اسلام راستین هستم در اسلام دروغ و خیانت وجود ندارد.

پیگیری های قضایی شما برای شناسایی عاملین شهادت فرزندتان به کجا رسیده است؟

ایشان را در طرف منزلشان به شهادت رسانند. ما می دانیم که ایشان را شناسایی کرده بودند و با برنامه ایشان را ترور کردند.

انتظار ما این بود که قاتل وی معرفی شود. خود آنها می دانند چه کسی سید علی را به شهادت رسانده و مردم هم ضارب را دیده بودند اما با وجود گذشت یکسال پیگیری های ما به جایی نرسیده و دیگر نمی دانیم به کجا مراجعه کنیم.

در این مدت برخورد مردم با شما چطور بوده و آیا هیچگاه شما را تنها گذاشتند؟

مردم همیشه در کنارما بودند. سال گذشته در مسجد مراسم نگرفتیم که مردم دچار مشکل نشوند. اما همه منزل آمدند و نمی دانم چطور از این همه محبت و لطف تشکر کنم. فردا هم عاشورا مراسم خودش را دارد اما فردای عاشورا غروب منزل هستیم و کسانی که می خواهند تشریف بیاورند قدمشان بر روی چشممان.

لطفا از مراسم خاکسپاری ایشان بگویید؟

مراسم خاکسپاری ایشان با محدودیت زیادی برگزار شد. از همه طرف نیروهای امنیتی بودند و فیلم برداری می کردند که همه در جریان هستند. اما خوب ما کار خودمان را انجام دادیم و این امانت را به خدا سپردیم. اینکه در روز عاشورا به شهادت برسد و در روز سوم عاشورا به خاک سپرده شود برای ما افتخار بود.

می توانید یکی از خاطره هایی که از شهید سید علی دارید برایمان بگویید؟

خاطره که الان حضور ذهن ندارم اما به یاد دارم که سید علی همیشه در روز تاسوعا و عاشورای حسینی در مسجد بود. من طوری بچه ها را آموزش داده بودم که همیشه در ایام دهه محرم مسجد بروند. سال گذشته هم به روال هرساله روز تاسوعا آمد خانه من و وضو گرفت و با فرزندش به مسجد رفت. اگر می دانستم که این آخرین باری است که او را می بینم و در روز عاشورا به شهادت می رسد پاهایش را می بوسیدم. آن روز سر سفره امام حسین مهمان بود و روز عاشورا هم که مهمان امام حسین شد.

به نظر شما مردم چه مسئولیتی در قبال خون شهدای سبز دارند؟

راه اسلام و آنان را ادامه دهند و به ارزشهای اسلامی ارج دهند. این مسائل و رفتارها می گذرد فقط جوانان بدانند که ارزشهای اسلام واقعی را حفظ کنند تا انشالله به نتیجه برسند. امروز در مسجد بودم و دعای یونسیه را خواندم و برای همه خانواده های زندانیان دعا کردم. سالهای سال است که دهه محرم برای من حال دیگری دارد انشالله خداوند همه زندانیان را نجات دهد که همیشه جلوی چشم ما هستند.

با تشکر از فرصتی که در اختیارمان قرار دادید.


44 پاسخ به “مادرشهید موسوی: هیچ وقت فکر نمی کردیم در جمهوری اسلامی این اتفاقات بیافتد”

 1. ناشناس گفت:

  درود و تسلیت به شما والدین دردمند شهید سید واقعی علی موسوی
  بدانید که قاتل فرزند شما جوابی ندارد به خداوند بدهد ولی قاتل و آمرین قاتل ،در این دنیا با رانت های دولتی و دلارهای نفتی جیب خود را پر تر از سابق کرده و در حقیقت خدایی ندارند که به آن جواب بدهند و قبله آنان حساب های بانکی آنان است .ولی شهادت فرزند برومند شما آن هم در بهترین یوم خداوند ،( عاشورا )بیهوده نبود،و این خواست خداوند بود که یک بار دیگر در عاشورای حسینی ظالم و مظلوم را به ملتی معرفی کند .

 2. فرزند سردار شهید گفت:

  یا حسین میر حسین

  • ارازل گفت:

   یا حسین تو خود شاهد باش و داد ملت مظلوم ما را از این ظالمان بستان ما را در غم خود شریک بدان

 3. هادی گفت:

  ای مادری که در دامان تو سید علی‌ شکفته میشود و‌ای فاطمه گونه که سید علی‌ را حسین وار به معراج میفرستی، میدانم که میدانی‌ فرزندان رسول خدا هیچ کدام در جنگ با کفار به شهادت نرسیدند بلکه همگی‌ در جنگ میان عدالت و استبداد زمان به آغوش خداوند پر کشیدند. سجده شکر باید گذاشت که میر حسین عزیز پرچم مولایش حسین (ع) را در دست گرفت تا هر آنکس که ادعای حسینی شدن دارد به صحنه کربلا وفادار بماند

 4. Rezvan گفت:

  دلهاي ما براي هميشه داغدار شهداي عزيز جنبش سبز است که مظلومانه و بي دفاع به شهادت رسيدند. خداوند همه شهدايمان را غريق رحمت خود سازد و با ياران حضرت محشور فرمايد.

 5. جانباز جنگ گفت:

  مادر عزیز بدان ما هم فرزندان شماییم، وسوگند خوردهایم تا از ارمانهای امام وشهدا دفاع کنیم ودر مقابل درو غ و نیرنگ وخدعه مردانه بایستیم، التماس دعا وسلامتی میرحسین را خواستاریم.

 6. مرتضی گفت:

  جهان سوم جایی است که هرکه بخواهد کشورش آباد شود خانه اش ویران میشود و هر که بخواهد خانه اش را آباد کند باید در ویرانی مملکتش بکوشد .
  با دورود وعرض تسلیت به تک تک خانواده ها و شهدای جنبش سبز و آرزوی صبر و استقامت وسلامتی روز افزون برای آنها و لعنت و نفرین خدا بر یزیدان و شیاطین دنیا که برای تکیه کردن بر قدرت و مال دنیوی از زشتترین و کثیفترین و قبیحترین اعمال و رفتار حتی در ایامی چون عاشورا دست بردار نیستند .
  درود بر شهیدان که با وجود فضای کاملا” امنیتی رژیم منحوس نشان از این دارد که خونشان در راه آبادانی و آزادی سرزمین هدر نرفت و هر لحظه و هرثانیه ترس بجان حاکمان استبداد مینشاند و خواهد نشاند .به امید آزادی تمام آزادگان در چنگال استبداد و زمین گیر شدن حاکمان و قضات و ماموران و جیره خوران بی ایمان و از خدا بیخبر

 7. Mammad گفت:

  Khaanoum-e Mousavi Aziz:

  Take refuge in God who is kind, merciful, and just. Those who murdered your brave son will be punished by Him, for He is the only and ultimate Judge of what we, his bandegann, do. Let us pray that Iran and Iranians will soon be free.

  I pray that God gives you patience, and help your brother, our Mir Hossein-e aziz, in the path that he has taken to help his nation.

  Amen.

 8. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  سلام بر میرحسین.
  سلام بر خانواده و بستگانش.
  سلام و درود خدا بر شهید عاشورای 88
  سلام بر همه آزاداندیشان.
  خدایا. یکسال گذشت. ما هنوز منتظر و صابریم و در انتظار لحظه‏ی انتقامت که وعده‏فرمودی. در انتظار لحظه‏ی گشایش، در انتظار صبح پیروزی.
  خدایا صبر را صد چندان کن. خدایا عزم را هزاران بار بیش بر خودسازی و فرهنگ‏سازی و مبارزه با بدی، پلیدی و زشت‏خویی و درندگی.
  خدایا. ما را مهربان و دوستدار مردم قرار ده تا به واسطه‏ی این مهر که ذات جان‏های ماست، نه لقلقه‏ی زبان و شعار، شعور مردم را به نیکی و عدالت، پاکی و نجابت و ادب جلب کنیم و زنگار از دین خدا بروبیم و جاذب باشیم بر همه‏ی انسان‏هایی که فطرتشان هنوز بیدار است و
  گناه‏آلود و شیطان‏پرست نگردیده‏اند. خدایا. صبحی دیگر فرا رسید. صبح عاشورا. امروز ندای هل من ناصر ینصرنی از ورای ثانیه‏ها، دوباره به‏گوش می‏رسد. امروز حسین تنها می‏ماند و لشکر یزید، به قتل و غارت می‏پردازد. خدایا… مباد که امروز دوباره عاشورا تکرار گردد. مباد که انسان‏ها دوباره در غفلت بمانند. مباد که دوباره جاه‏طلبان، به نام دین، دنیاطلبی کرده و آخرت مردم را به حراج بگذارند. و مباد…

 9. بهروز گفت:

  زبان قاصر از ابراز تاثر و ناراحتی های من فقط از خداوند متعال ارزوی صبر برای شما بزرگواران را دارم

 10. حسین گفت:

  ما گول این حرفا رو نمی خوریم . خط مستقیم خط رهبری است نه چیز دیگر

  • ناشناس گفت:

   حسین عزیز:
   فرموده‏ای: “ما گول این حرفا رو نمی خوریم . خط مستقیم خط رهبری است نه چیز دیگر”

   اما پرسش:

   آیا کهریزک در خط مستقیم رهبری است؟ کشتار و زیرگرفتن در خیابان؟ مننژیت؟ یا ترور؟

   دروغ‏پراکنی و تهمت در خط مستقیم رهبری است؟ و …

   اکنون پاسخ بده: رهبر در برابر این حجم تخلف، مگر نفرمود محمودخان از همه به ایشان نزدیک‏تر است؟

   • انقلاب خودجوش گفت:

    دوست عزیز شما جوان هستید . تنها موردی که در جواب مخالفین میتوانید به آن استناد کنید قضیه “لباس شخصی , خودسر ,خودجوش” هست که فقط با منطق شیطان جور در میاید.
    در قدیم معاویه میگفت اعمال من دست خودم نیست الان هم به همان سیاق میگویند کار لباس شخصی هاست!! که به قول معروف میگویند “من نبودم دستم بود …………”
    ومكروا مكرا ومكرنا مكرا وهم لا يشعرون

  • ایرانی گفت:

   حسین عزیز
   همین جمله ات نشان می دهد که این حرف ها بر تو تاثیر گذاشته است. همین که داری به خودت تلقین میکنی: “من گول این حرف ها را نخواهم خورد!”
   همانند کسانی که در زمان پیغمبر، آیت الهی را که بر زبانش جاری می شد سحر و جادو می خواندند و می گفتند ” ما گول آن ها را نخواهیم خورد”
   همین بسیار مبارک است… هدف جنبش سبز هم همین است، نه چیز دیگر…

 11. ممهمان گفت:

  خیلی از مظلومیت این خانواده متاثر شدم و گریستم،در عین حال بزرگی روح این مادر به من انرژی و امید داد.امیوارم همیشه اینگونه صبور و مقاوم باقی بمانند

 12. ناشناس گفت:

  خداوند به همه خانواده های شهدای سبز صبر عنایت بفرماید. انشاءالله

 13. davood گفت:

  اي كاش در صورت امكان نشاني منزل اين خانواده‌ي گرامي را ذكر مي‌كرديد تا علاقمندان عصر عاشورا بر عرض تسليت به آنجا مشرف شوند و سرسلامتي بدهند.

  درود بر ميرحسين

 14. موسوی دوست دارم گفت:

  درست یادمه اون شب بی بی سی تحت خبر فوری گفت که خواهرزاده موسوی هم در بین کشته شدگان است.
  خیلی ناراحت شدم.شب هم مسجد بودم خیلی ناراحت بودم.
  یادش گرامی

 15. نیما گفت:

  با درود ، ضمن تسلیت به این مادر داغدیده و بزرگوار ، ولی من شخصا انتظار داشتم که یک روز کار جمهوری اسلامی به اینجا بکشد ، میدانید از کی؟ از سال 60 ، که یکی از اقوام ما را که عضو تشکیلات راه کارگر بود (این تشکیلات اساسا مشی مسلحانه نداشت و این مشی را نفی می کرد) در جلسه کتابخوانی دستگیر کردند و خبری از او نداشتیم و حدود یک ماه بعد به خانواده اش زنگ زدند و شماره قبرش را دادند ، آری مادر بزرگوار ، نه محاکمه ای ، نه وکیلی ، نه دادگاهی و نه تحویل جنازه ای…

 16. آزادمرد گفت:

  لعنت خدا بر یزیدیان زمان که همان فتنه گرانند

  • ناشناس گفت:

   آزادمرد عزیز، سلام
   نوشته‏ای: “لعنت خدا بر یزیدیان زمان که همان فتنه گرانند”

   اتفاقا، همه‏ی فریاد این مردم، از شر همین فتنه‏گران است. اما برای آنکه در روز عاشورا، یزید، امام حسین‏بن علی(ع) را فتنه‏گر نامید و مردم فریفته شدند، و برای تمیز و تشخیص بیشتر می‏نویسم:
   در عاشورای 88، فتنه‏گران از روی پیکر مردم گذشتند، آنها را از پل پرت کردند، و همه‏چیز را طبیعی جلوه دادند و تکذیب نمودند، حتی فیلم‏ها را.
   فتنه‏انگیزان عاشورای 88، شهید موسوی را غرق خون کرده و پس از این ترور ناجوانمردانه، از خیابان‎هایی که شدیدا تحت تدابیر شدید امنیتی بود، گریختند. از این قتل، نه فیلمی، نه انگشت‏نگاری و نه حتی ماشینی!
   همانطور که ماشین نیروی انتظامی نیز!!!
   فتنه‏بازان سال 88، قبلا مرگ و تجاوز و باتوم و بطری را در کهریزک تکذیب کردند. اما خدای بیامرزد روح‏الامینی را که بر اثر مننژیت!!! درگذشت تا سندی باشد بر جنایات یزیدیان زمان. و قابل حاشا نباشد، وگرنه این‏ها اسناد کروبی را در رسانه‏ی عمروعاص تکذیب کرده‏بودند!!!
   و مکرو و مکرالله و الله خیرالماکرین.
   بالاخره، برادر. چشم بیدار داشته‏باش. مردم کوفه که دور از جان «خر» نبودند که 2بار در کمتر از 30سال فریب بخورند و پیمان‎شکنی کنند. یکبار در ماجرای حضرت علی(ع) وی را خارجی نامیدند و پرسیدند: مگر علی(ع) نماز هم می‏خواند؟ که در محراب به شهادت رسید!؟
   و یکبار نیز در روز عاشورا، از امیرالمومنین یزید! در برابر فتنه‏ی حسین(ع) !!! دفاع کردند.
   به هرحال تصمیم با توست. یا ببخشید، «خر» می‏شوی، یا حُــرِّبن یزید ریاحی!؟

 17. سامان گفت:

  مادر شهيد ما را هم در غم زينبي خود شريک بدان.

 18. 23 گفت:

  طول زندگی مهم نیست عمق زندگی مهم است وچه چیزی عمیق تر از آزاد زیستن وبرای غم مردم محروم مردن.یا حسین میرحسین.

 19. مهدي گفت:

  مرگ بر ديكتاتور

 20. مخالف رادیکالیسم گفت:

  خانم موسوی رفتار شما عروس و نوه هایتان بدون شک در ذهن من خواهد ماند شما که حسرت حتی یک انتقاد به مهندس موسوی را بر دل رسانه های منتظر گذاشتید برای من هم دعا کنید.

 21. انسان گفت:

  انا لله و انا علیه راجعون
  خوسا بحال کسی که روز عاشورا در ایران عاشورایی شهید شود مادر ایران برای کسب ازادی از این شهدا بسیار دارد از امر کبیر بگیر تا مرحوم مطهری که شهید اندیشه بود خداوند پسرت را با حسین محور فرماید

 22. بابک گفت:

  در جواب نیما:
  چرا راه دور میری همین سال 85 در اذربایجان خیلی ه کشته شدند ولی هیچ کس صداش در نیومد

 23. ناشناس گفت:

  آن عاشقان شرزه كه با شب نزيستند
  رفتند و شهر خفته ندانست، كيستند
  فريادشان تموج شط حيات بود
  چون آذرخش در سخن خويش زيستند
  هر صبح و شب به غارت توفان روند و باز
  باز آخرين شقايق اين باغ نيستند!
  000
  يا حسين مير حسين

 24. ناشناس گفت:

  اولین باره که میشنوم میشه یه خورده بیشتر توضیح بدی

 25. حمید گفت:

  با درود به تمامی شهدای سال 1388 من واقآ نمدانم مراجی که هر سال در ایام محرم وا اسلاما می گویند چطور در برابر این همه کشته شدن ها سکوت کرده اند وهمچنان سخن از شهادت امام حسین (ع) میزنند جای بسی تآسف دارد که خود را مسلمان بدانیم .

 26. فریبا گفت:

  مادر عزیزم سلام شما که به دنبال قاتل شهید عزیزت میگردی در همین صفحه وجود ایشان را دیدی و دیدی از که هم دستور گرفته خداوند ایشان را به جزای اعمالشان میرساند به همین زودیها

 27. منتظرباشند گفت:

  ومکرواومکرالله والله خیرالماکرین
  ظالمان منتظرمکرخداوند باشنددروغگویان فکرکرده اندمی توانند به ظاهرخودرا به اب وآتش زدن برای خداورسول وامام حسین برمردم حکومت کنند ومخالفان خود را ازبین ببرنداینها بدانند که به خدا نمی توانند مکر کنندبلکه خداوند اینها را به مسخره گرفته

 28. سید محمد گفت:

  من از این همه صلابت وصبر زینب گونه در عجبم!

  از دامن زن است که مرد به معراج میرود.

  آری! از دامن چنین مادری است که چنان فرزندانی متولد میشوند.

  حضرت زینب(سلام الله) نیز دو پسرش را در راه دین خدا داد.

  آجرک الله

  یا حسین

 29. سبز ایرانی گفت:

  من به مادر شهید موسوی تسلیت نمی گویم. به خانواده موسوی هم تسلیت نمی گویم. من به همه این بزرگان تبریک می گویم. این خانواده، یک ملت، یک کشور و یک دنیا امید هستند.
  با چشم اشکبار به مادر شهید موسوی تبریک می گویم و پای ایشان را بخاطر همه بزرگی هایی که نه تنها به فرزندان خود یاد دادند که به همه ما سبزها که فرزندان اوییم آموختندمی بوسم.
  یا حسین میرحسین

 30. سيدم گفت:

  مادر جان من هم سيد و همسن فرزند شما هستم ودر سنين نوجواني همچون فرزتد شما در جبهه حضور يافته ام ،والان احساس شهادت برادرم را دارم وشما را مادر خود مي دانم ، خداوند به شما وهمه ما صبر عنايت فرمايد ، آمين

 31. حسين گفت:

  اگر فتنه سبز عاشوراي 88 را نظام جمهوري اسلامي برنامه‏ريزي كرده بود ترور آقاي سيد علي را هم طراحي كرده است تا در روز عاشورا آنرا اجرا كند!!! ولي نه نظام جمهوري اسلامي از اين فتنه خبر داشت و نه از اين ترور نفعي مي‏برد. بهتر نيست از خواب بيدار شويد؟

  • انقلاب خودجوش گفت:

   قربون سفسطه ات
   نه عزیزم مغلطه نکن شما از خفته هم خفته ترید , فتنه سبز کار ما بود ترور هم یا کار شما بود یا کار ما بود یا کار کسی دیگر , یعنی مملکت هر کی هر کی است .
   حال بماند که قتلهای زنجیره ای و رستوران میکونوس و …………………………………………………….

 32. iran گفت:

  اقا حسین اگه خودت شهید میشودی مادرت چه میگفت

  • حسين گفت:

   تلاش كردم دعا هم كردم ولي دعاي من در حق خودم هنوز مستجاب نشده. شما دعا كن تا عاقبت به خير بشيم و شهادت نصيبمون بشه. از اينكه با اين سوالت فضاي ذهنم را باراني كردي متشكرم. حسين

 33. ایران سبز گفت:

  میدونم که نمیتونم درک درستی از غم شما داشته باشم، ولی اینو بدونید که ما هم با شما هم دردیم و تاریخ خودش ارزش فداکاریهای شما رو نشون میده.من هم به شما تبریک می گویم همچنین به رئیس جمهور محبوبم میر حسین
  _______________________________
  ما حالمون خوبه ولی تو باور نکن
  دایی جان بیا جاتو با ما عوض کن

 34. زهرا گفت:

  حسین آقا مطمئن باش فتنه 88 را شخص احمدی نژاد طراحی کرده

 35. روزشمار گفت:

  وقتي خبر كشته شدن اولين نفر در اعتراضات بعد از انتخابات را شنيدم نميتوانستم باور كنم.باور نميكردم كه مسلماني بتواند مسلمان ديكر را بكشد,خونش را بر زمين بريزد,از كرده خويش راضي باشد،شاهكارش را در تلوزيون نمايش دهد…حال عجيبي داشتم,بيشتر از ناراحتي،متعجب بودم!!اما دومين نفر و سومين نفر,و….هم كشته شدند و من ديكر تعجب نميكنم كه حتى روزي تانك هم از روي مردم رد شود.
  خوشا بحال كسانيكه عزيزانشان در خيابان كشته شدند،اما كرفتار زندان نشدند.خوشا بحال انانكه ميدانند عزيزانشان زير خاك خفته اند و در بيخبري از عزيزشان شب و روز نميكذرانند

 36. مهدی گفت:

  من کسایی رو میشناسم که واقعا بدون فکر جنبش سبز رو فتنه سبز می نامند.کسایی که یکسری عقاید مذهبی دارند و حکومت به راحتی از این عقاید استفاده کرد و میکند.این نوع از بدترین نوع حکومت دینی است. امیدوارم ما برای فرزندانمان توجیهی برای این روزهای ننگین ایران داشته باشیم.

 37. ناشناس گفت:

  چرا، باید انتظار چنین اتفاقاتی را می داشتید. هنوز هم نمی خواهید قبول کنید که “انقلاب فرزندان خود را می بلعد”.