سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مادر ستار بهشتی: پسرم را ماموران دفن کردند/ حتی نگذاشتند برای آخرین بار صورتش را بب...
» "به دخترم گفتند به خودت رحم نمی‌کنی، حداقل به بچه شش‌ماهه‌ات رحم کن"

مادر ستار بهشتی: پسرم را ماموران دفن کردند/ حتی نگذاشتند برای آخرین بار صورتش را ببینم

چکیده :ماموران امنیتی مادر ستار بهشتی را به دفترخانه ای برده اند و از او رضایت کتبی گرفته اند! می خواهند بازجویان را با این کار و همچنین اعلامیه پزشکی قانونی از مجازات رهایی بخشند. گوهر عشقی، مادر ستار، می گوید: چرا به ما اجازه ندادند که خودمان بشوریمش، خودمان همه مراسم دفن و کفنش را انجام دهیم؟ چرا دخترم را تهدید کردند و بهش گفتند اگر به خودت رحم نمی کنی حداقل به بچه ۶ ماهه ات رحم کن؟ چرا نگذاشتند من برای آخرین بار صورت پسرم را ببینم؟ ...


کلمه – گروه خبر: با وجود قول پیگیری مسوولان برای معرفی افرادی که در جریان بازجویی ستار بهشتی موجب مرگ او شده اند، چند روز پس از دفن این زندانی سیاسی که در زمان بازداشت و زیر بازجویی به قتل رسید، ماموران امنیتی مادر او را به دفترخانه ای برده اند و از او رضایت کتبی گرفته اند!

به گزارش کلمه، این موضوع را یک منبع نزدیک به خانواده ستار اعلام کرد و افزود که «می خواهند بازجویان را با این کار و همچنین اعلامیه پزشکی قانونی از مجازات رهایی بخشند.» همزمان، مادر ستار بهشتی هم در گفت و گو با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، از تقاضای خود برای ملاقات با رئیس قوه قضاییه و پیگیری موضوع قتل فرزندش در زندان خبر داد.


گوهرعشقی، مادر ستار بهشتی، در مصاحبه ای با کمپین از صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه درخواست کرد که به او اجازه بدهد با او ملاقات حضوری داشته باشد و در خصوص پیگیری مرگ فرزندنش با او صحبت کند: «من از آقای لاریجانی و دادستان تهران تقاضا دارم که اجازه ملاقات به من بدهند تا بتوانم مستقیم با آنها درباره مرگ پسرم صحبت کنم. من یک مادر داغدیده هستم، از آنها خواهش می کنم که به من یک وقت ملاقات بدهند. من نمی خواهم که ستار دیگری ساخته شود، از تمام مسولان تمنا می کنم که پیگیر مرگ بچه ام باشند و از خونش نگذرند… من هیچ چیز نمی خواهم جز اینکه مسولان قاتلان پسرم مجازات شوند.»

مادر ستار در واکنش به برخی اظهارنظرهای مطرح شده توسط مسوولین در خصوص اینکه مرگ ستاربهشتی به دلایل طبیعی و یا بیماری او بوده است، نیز گفت: «من اصلا این حرف را قبول نمی کنم. ستار ۳۵ سالش بود و سالم. نه بیماری قلبی داشت که می گویند قلبش گرفته است و نه هیچ مشکل دیگری داشت. سه شنبه ای بچه ام را بردند سه شنبه هفته بعدش گفتند بیا و جنازه اش را بگیر. آخر من چطور می توانم باور کنم که مرگ او طبیعی بوده است.»

گوهر عشقی با اظهار اینکه او حتی اجازه دیدن فرزندش را برای آخرین بار نداشته است، گفت: «اگر به مرگ طبیعی مرده بود چرا به ما اجازه ندادند که خودمان بشوریمش، خودمان همه مراسم دفن و کفنش را انجام دهیم. چرا دخترم را تهدید کردند و بهش گفتند اگر به خودت رحم نمی کنی حداقل به بچه ۶ ماهه ات رحم کن؟ چرا نگذاشتند من برای آخرین بار صورت پسرم را ببینم. یکی از نزدیکان مان فقط توانست ستار را ببیند که می گفت کفنش در قسمت پایین پاهایش خونی و بدنش کبود بوده است.»

مادر ستار بهشتی با اعتراض به جوابیه پزشک قانونی گفت: « من می خواهم به پزشکانی که نوشته اند ستار به مرگ طبیعی مرده است، بگویم فقط روز قیامت را در نظر داشته باشید. آنها دروغ می گویند و من حرف هایشان را اصلا قبول ندارم.» مادر ستار بهشتی با اظهار اینکه برای مصاحبه با رسانه ها تهدید می شود به کمپین گفت:« به من می گویند مصاحبه نکن. من هم می گویم که دیگر از هیچ چیز نمی ترسم. من ازخون بچه ام نمی گذارم.می گویم آنقدر مصاحبه می کنم تا بالاخره جواب بگیرم.»

گوهر عشقی در پاسخ به اینکه آیا به دفن سریع پسرش رضایت داده و آیا اعتراضی به ندیدن جنازه پسرش نداشته است گفت:« همه چیز سریع اتفاق افتاد. همه کارها را ماموران انجام دادند، حتی زیر جنازه را هم ماموران گرفته بودند و فقط من و دخترم لااله الله را می گفتیم. به ما اجازه هیچ کاری را ندادند. بهشان التماس کردم که بگذارند برای آخرین بار پسرم را ببینم اما قبول نکردند. گفتند فقط جنازه در قبر باز می شود. من اصلا پسرم را برای آخرین بار ندیدم. کل نماز خواندن و دفن کردن نیم ساعت طول کشید.»

وی خطاب به مسولانی که تا به حال پیگیر مرگ فرزندش بودند، گفت:« من از تمام مسولانی که دنبال پرونده پسرم بودند تشکر می کنم و می خواهم تا روشن شدن قضیه تلاش کنند.» خانم عشقی در پایان در حالیکه به شدت متاثر بود، خطاب به ستار بهشتی گفت:«راضی ام ازت، خدا راضی ازت باشد. افتخار می کنم که مادرش هستم، شیرم را حلالش می کنم.»

صدای مصاحبه مادر ستار بهشتی را در زیر بشنوید:


مجموعه مطالب پیشین کلمه در این باره را هم در صفحات زیر بخوانید:
دادستانی تهران: هنوز تعیین علت قطعی فوت مقدور نیست/ احتمال مرگ بر اثر شوک ناشی از ضربه به نقاط حساس بدن
واکنش یک وکیل دادگستری به اطلاعیه دادستانی: «ارعاب منجر به مرگ» هم مصداق قتل است
یک نماینده مجلس: محل نگهداری ستار بهشتی غیرقانونی بود
مرگ بر اثر استرس بازجویی؟! مردم را هالو فرض نکنید
پاسخی به دو نماینده مدعی اصولگرایی: بی تقوایی حدی دارد؛ اگر خجالت نمی‌کشید لااقل ساکت باشید
مجمع مدرسین حوزه: پیروان حسین چگونه مرگ جوانی را که به اتهام اعتراض دستگیر شده، می پذیرند؟
یک نماینده مجلس پس از شنیدن خبر ستار بهشتی از حال رفت!
بیانیه جمعی از اصلاح طلبان مازندران: قتل ستار بهشتی، ادامه راه و روش معاویه و یزید بود
بیانیه دوم ۴۱ زندانی سیاسی؛ جای عامل جنایت و شاهد جنایت عوض شد
سر نخ های مهم در پرونده قتل ستار بهشتی/ علت دقیق مرگ چه بود
دوربین های زندان، دروغ پلیس فتا را برملا کرد/ چرا زندانی سیاسی عمودی می رود، افقی بر می گردد؟
ستار بهشتی، نمونه پیوند طبقات فرودست با جنبش سبز
اگر با خاطیان کهریزک برخورد می شد، شاهد ماجرای ستار بهشتی نبودیم
گفته ها و ناگفته های اژه ای درباره ستار بهشتی/ پذیرش تلویحی شکنجه و قتل در زمان بازداشت
فیلمی از مزار ستار بهشتی + فایل صوتی آخرین سخنان او قبل از آخرین بازداشت
شهادتنامه ۴۱ زندانی سیاسی بند ۳۵۰: ستار بهشتی شکنجه شده بود
ادامه رفتار غیر مسئولانه حاکمیت درباره سرنوشت یک زندانی/ تصویر شکایتنامه ستار بهشتی از شکنجه در زندان
تهدید خانواده ستار بهشتی از سوی ماموران: حق ندارید در زمان تغسیل جنازه حضور داشته باشید
جنایت در زندان/ تماس ماموران با خانواده ستار بهشتی: قبر بخرید و فردا جنازه را تحویل بگیرید


8 پاسخ به “مادر ستار بهشتی: پسرم را ماموران دفن کردند/ حتی نگذاشتند برای آخرین بار صورتش را ببینم”

 1. اصفهاني مقدم گفت:

  درخواست من از دوستان اين است كه روش شناسايي و كشف هويت اين وبلاگ نويس را در همين جا بنويسند تا حداقل در مورد ديگر عزيزان تكرار نشود و گل ديگري پرپر نشود. 

 2. ایران گفت:

  بمان مادر….  بمان در خانه خاموش خود مادر !!!!!!! .. زمین گرم است از سیلاب خون امروز …. ولی قلب خونین جامگان در سینه ها سرد است ….ببین آن پاره دل را که …سکوتی سرد در رگانش زهر میریزد ..بدو با طعنه میگوید … که بعد از مرگ آآآآآآآزززززززززاااااااادددددددد ی ی ی ی ی ی ی.
  ای مادر گرامی برایت صبر آرزومندیم اما فرزند تو دیگر فقط فرزند تو نیست او فرزندی از ایران است که در راه آزادی آزاد گشت….برایش بهترینها را آرزو میکنیم !!!

 3. Irani گفت:

  مادرم، ای شیر زن، بهای آزادی چه سنگین بود و ستار یکتنه آنرا متحمل شد. ما راه ستار را ادامه میدهیم، و به زودی آزادی و مردم سالاری را به روح بزرگش تقدیم میکنیم.
  ستار خون تازه ای به رگهای جنبش آزادیخواهی مردم ایران دمیده است. من به عنوان یک جوان ایرانی، قسم میخورم که لحظه لحظه زندگی ام، خواست ستار که همانا تحقق آزادی و عدالت و شکستن دستهای ظالم بود،  را ادامه دهم.

 4. Irani گفت:

  به نظر من، ستار توسط همان بسیجی های و مزدوران هم محلی و هم شهری اش، به پلیس فتا معرفی شده. ستار توسط همانهایی به پلیس فتا معرفی شده، که دلاوری و شجاعت او را نمیتوانستند تحمل کنند، و حسادت و کینه توزی شان، را در معرفی او به پلیس فتا بروز دادند.

 5. khorshid2 گفت:

  آدم از شدت شرم و دلتنگی نمیداند چه بگوید! آدم هایی که با نام خدا زبان به سخن می گشایند چگونه برای بقای خود دست به قتل و جنایت میزنند! حکومت سطح خود را تا حد یک جانی پایین آورده است. من همراه این مادر داغدیده به عزا می نشینم و منتظر آن روز، روز پایین کشیدن این جانیان از شانه ملت میمانم! تسلیت عرض میکنم ای مادر عزیز از دست داده، تو تنها  نیستی، ما با توایم!

 6. Gomname گفت:

  ستارقربانی جمع آوری اطلاعات ازمسئولین رباط کریم برای افشای فسادآنهاشد.کسانی که فقط اخباری که خودشان دوست دارندپخش میکنند؛آقایان وخانهای خبرنگارکه مدعی شکستن سکوت خبری هستید؛باشماهستم؛ یعنی واقعانمیدانیدستارچرادستگیرشد؟چراکشته شد؟ستارفقط وبلاگ نویس بود؟

 7. Khosrosabze245 گفت:

  مازنده برانیم که ارام نگیریم      موجیم که اسودگی ما عدم ماست

 8. Nima_anderson82 گفت:

  بسه بخدا خسته شدیم.اخه ظلم تاکی؟کشتن تا کی؟بخداقسم نمی ارزه