سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مرگ بر اثر استرس بازجویی؟! مردم را هالو فرض نکنید...

مرگ بر اثر استرس بازجویی؟! مردم را هالو فرض نکنید

چکیده :گفتن اینکه ستار بهشتی طاقت بازجویی نداشت یا بر اثر استرس از دار دنیا رفته با هر نیتی که انجام شود نتیجه‌اش جز برانگیختن احساسات مردم علیه برخی دستگاه‌ها چیز دیگری نیست. فقط کسی که مشاعرش به طور کلی دچار مشکل باشد می‌تواند تا این اندازه دیگران را هالو فرض کند. این بزرگواران در هر مقام و مرتبه‌ای که باشند بدون شک هیچ علاقه‌ای به کشورشان یا حتی نظام جمهوری اسلامی ندارند....


سایت اصولگرای خبرآنلاین در یادداشتی به قلم عبدالجواد موسوی، مسئولیت پذیری دولت خاتمی در افشای نقش نیروهای وزارت اطلاعات در قتل های زنجیره ای را از درخشان ترین و شجاعانه ترین تدابیر ممکن در سپهر سیاست دولتی ایران دانست که همواره در آن اصل بر پنهان‌کاری است.

نویسنده، ادعای مرگ ستار بهشتی بر اثر استرس و نداشتن طاقت بازجویی را هالو فرض کردن دیگران و تحریک احساسات مردم و دوستی خاله‌خرسه با نظام و انقلاب دانست و نوشت:

یکی از درخشان‌ترین تدابیری که در نظام جمهوری اسلامی به کار گرفته شد اعلامیه‌ای بود که دولت هفتم درباره قتل‌های زنجیره‌ای صادر کرد. باورنکردنی بود. در سپهر سیاست دولتی ایران هماره اصل بر پنهان‌کاریست. آن وقت در چنین فضایی دولت آقای خاتمی با شجاعت و صراحتی مثال‌زدنی اطلاعیه صادر کرد و به مردم صمیمانه و صادقانه اعلام کرد قتل ناجوانمردانه عده‌ای از روشنفکران این سرزمین توسط عده‌ای از عناصر مورد اعتماد نظام یعنی گروهی خودسر در وزارت اطلاعات صورت گرفت.

بی‌راه نیست اگر بگوییم شیرینی آن کار دلیرانه تا حدودی شناعت آن جنایت‌های سبعانه را کم‌رنگ کرد. متاسفانه حافظه ما این دست تدبیرها و دلیری‌ها را در موارد مشابه کمتر به خاطر می‌آورد. آخرین آنها ماجرای به قتل رسیدن ستار بهشتی است. البته همین مقدار آشکار شدن ماجرا را هم مدیون یکی از نمایندگان مجلس هستیم که کاری قائم به فرد انجام داد.

اگرچه درباره نحوه اطلاع‌رسانی آن نماینده محترم هم حرف و حدیث بسیار است اما نباید از خاطر برد که اگر همین میزان دلیری ایشان نبود احتمال اینکه قتل ستار بهشتی هم به دسته‌گل‌های نیروهای خودسر اضافه شود، بسیار زیاد بود. نحوه ورود قوه ‌قضاییه هم تا حدودی قابل قبول بود. سخنگوی قوه قضاییه به صراحت از کبودی‌هایی در بدن ستار سخن گفت و اینکه ما نگران جان شهروندان هستیم و موظفیم تا روشن شدن حقیقت، ماجرا را پیگیری کنیم.

درباره این حرف‌ها همین چند روز پیش چیزهایی نوشتم. تکرار مکررات نمی‌کنم. فقط جا دارد از دوستان شریف مطبوعاتی‌ام یاد کنم که سخنان سخنگوی قوه قضاییه را مغتنم شمردند و تا جایی که توانستند از آن جوان مظلوم و بی‌پناه که ناجوانمردانه به قتل رسید حمایت کردند. هرچه صراحت ماجرا بیشتر می‌شد اگرچه دل ها به درد می‌آمد، اما نظام می‌توانست سرش را بالا بگیرد که از افشای حقیقت پروایی ندارد و خاطی را هرکه باشد به سزای اعمالش می‌رساند. البته اینکه می‌گویم با شعار محقق نمی‌شود.

پیش از این هم مردم چیزهایی در موارد مشابه شنیده بودند که هیچ‌گاه از شعار فراتر نرفت. ماجرای تلخ کوی دانشگاه و بدتر از آن ماجرای به شدت فاجعه‌آمیز کهریزک هنوز که هنوز است فرجامی روشن نیافته‌اند. اما به هر حال پذیرفتن اینکه، این ماجراها فاجعه بوده و مسببان این فجایع نیز از کرات دیگر یا از امریکا و اسرائیل به این سرزمین گسیل نشده بودند خود قدم اول است. ابتدا باید مجرم را شناسایی کرد و بعد توقع داشت مجرم به سزای جنایتش برسد.

در این مورد اول باید بگویم قوه قضاییه گام خوبی برداشت اما طبق معمول باز یک عده آدم به اصطلاح مهربان‌تر از مادر که به آنها می‌گویند دایه، از راه رسیده‌اند و حرف‌هایی می‌زنند که نه تنها داغ دل بستگان آن مرحوم را بیشتر می‌کنند بلکه به شعور افکار عمومی نیز به شدت توهین می‌کنند. گفتن اینکه ستار بهشتی طاقت بازجویی نداشت یا بر اثر استرس (1) از دار دنیا رفته با هر نیتی که انجام شود نتیجه‌اش جز برانگیختن احساسات مردم علیه برخی دستگاه‌ها چیز دیگری نیست.

فقط کسی که مشاعرش به طور کلی دچار مشکل باشد می‌تواند تا این اندازه دیگران را هالو فرض کند. این بزرگواران در هر مقام و مرتبه‌ای که باشند بدون شک هیچ علاقه‌ای به کشورشان یا حتی نظام جمهوری اسلامی ندارند. حتی اگر شما به من با هزار دلیل و مدرک ثابت کنید که اشتباه می‌کنم و این عزیزان حقیقتا دلسوز نظام و انقلابند بنده خواهم گفت فرض که این طور باشد باز هم خطر آنها به مراتب از دشمنان این آب و خاک و نظام بیشتر است. داستان دوستی خاله‌خرسه را که حتما به خاطر دارید؟

پی‌نوشت:
1- فرض که این طور باشد. باید از این دوستان پرسید این چه جور بازجویی است که متهم از استرس آن می‌میرد؟!


11 پاسخ به “مرگ بر اثر استرس بازجویی؟! مردم را هالو فرض نکنید”

 1. قاسم آقا گفت:

  امیدوارم تو خودت هم هرچه زودتر به همین مرض تلف شوی. آخر مردک حیا نمی کنی؟ این هم شد علت مرگ؟ فرض کنیم حرف تو نادان درست، همکاران شکنجه گرت بیخود کردند که این اندازه استرس به او دادند.  آخر وب لاگ نویسی هم جرم شد؟ آنهم او را ببرید و آنقدر استرس!!!! از بالا و پائین و شرق و غرب به او وارد کنید که سه روزه بدنش به آن صورت درآید و خودش را آش و لاش بیرون بفرستید.  واقعا شرم و مرگ هرچه زودتر بر شما جنایتکاران رو سیاه. شما ها روی جلادان معروف تاریخ راهم سفید کردید. صد رحمت به حجاج بن ثقفی. صد رحمت به مسرور، صد رحمت به آدمخواران شاه اسماعیل بابا شما ها هم مثلا آدمید؟ این چه زهر ماری است که ازمحل اینگونه کارها تحصیل کرده و به حلق خانواده خود میزیزید؟

 2. محمد گفت:

  مزدوران اقا و همان شکنجه گران دارند مردم را محک می زنند ببینند واکنش ان ها نسبت به اظهاراتشان چیست یک مزدور مانند برو جردی اول امد و گفت مرگ ستار طبیعی بوده و شکنجه نشده یکی امد گفت ایست قلبی داشته یکی امد گفت چیز غیر منتظره ای در زندان ندیده چند روز دیگر خواهند گفت اول در روزنامه مزدور و کثیف کیهان و سپس  رسالت و روزنامه های وابسته به سپاه که ستار بر اثر شکنجه اسرائیلی ها و امریکا ئی ها کشته شده و انها از دیوار زندان امدند بالا  و این کار را کردند تا حکو مت ولایت جهل وزور را خراب کنند 

 3. Didgah گفت:

  شما فعلن این رو بخون، زیاد هم تند نرو/ جو سازی خبرگزاری مهر رو همه باور کردن، اما این خبر رو کی باز نشر می کنه؟
  http://www.radiofarda.com/archive/news/20121120/143/143.html?id=24776452
  همه مردم به زودی علت مرگ رو می فهمن

 4. ناخدا گفت:

  ما هم به خاطر استرس زیاد دیگر قادر به رای دادن نیستیم

  • Ebramshafiei گفت:

   امیدوارم تو خودت هم هرچه زودتر به همین مرض تلف شوی. آخر مردک حیا نمی کنی؟ این هم شد علت مرگ؟ فرض کنیم حرف تو نادان درست، همکاران شکنجه گرت بیخود کردند که این اندازه استرس به او دادند.  آخر وب لاگ نویسی هم جرم شد؟ آنهم او را ببرید و آنقدر استرس!!!! از بالا و پائین و شرق و غرب به او وارد کنید که سه روزه بدنش به آن صورت درآید و خودش را آش و لاش بیرون بفرستید.  واقعا شرم و مرگ هرچه زودتر بر شما جنایتکاران رو سیاه. شما ها روی جلادان معروف تاریخ راهم سفید کردید. صد رحمت به حجاج بن ثقفی. صد رحمت به مسرور، صد رحمت به آدمخواران شاه اسماعیل بابا شما ها هم مثلا آدمید؟ این چه زهر ماری است که ازمحل اینگونه کارها تحصیل کرده و به حلق خانواده خود میزیزید؟

 5. محمد گفت:

  سخنگوی قوه قضا ئیه .ما نگران جان شهر وندان هستیم !!!!!!!!!!!!!!!!1 خندیدم بخدا دل درد شدم ببخشید

 6. ali گفت:

   سایت اصولگرای خبرآنلاین?!! اونكه ادعاي اصلاح طلبي داره

 7. Faryan گفت:

  از اوین یادی کنی یا اینکه حس
  مردنت حتمی بود از استرس

 8. mani گفت:

  inha agar bazjooye satare beheshtiro agar zendaniye abad bokonand baz migooyand dastgah moghaser naboodeh

 9. Asad گفت:

  ببخشید مگر نیستند ؟!!!!!
  ملت غیور و همیشه درصحنه!!!!

 10. ss13k گفت:

  والله این روزها عزرائیل هم این ابهت رو دیگه نداره که استرس دیدنش موجبات قبض روح رو فراهم کنه ببین اینا دیگه چی و کی هستن که صرف دیدنشون دچار خونریزی داخلی و کبودی مرگ قلبی و مغزی و …میشی!!!
  خدایا پناه بر خودت از شر این هیولا صفتان