سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » یک نماینده مجلس پس از شنیدن خبر ستار بهشتی از حال رفت!...
» ما شوخی می کنیم که پیرو حسینیم، بلکه دروغ می گوییم

یک نماینده مجلس پس از شنیدن خبر ستار بهشتی از حال رفت!

چکیده :چرا برای ما عجیب است که کسی از شنیدن خبر شکنجه و قتل یک شهروند در زندان حکومت اسلامی، تا آنجا غصه دار شود که از حال برود؟ آیا ستار بهشتی یک انسان محترم، یک شهروند این جامعه، یک کسی که حفظ امنیت او وظیفه حکومت است، نبوده است؟ ما شوخی می کنیم که پیرو حسینیم، بلکه دروغ می گوییم، بلکه خود را فریب می دهیم...


کلمه – حسین ناصری نیا:

در خبرها بود که یک نماینده در حین شنیدن روضه حاج علی انسانی در مجلس از حال رفته و به بیرون منتقل شده است. حتما حال معنوی ایشان باعث چنین اتفاقی شده و لابد نزد ائمه اطهار(ع) مصاب و مأجور خواهد بود. اما بدون اینکه قصد تعریض و جسارتی به حالی که به وی دست داده وجود داشته باشد، یک سوال برای برخی فعالان فضای مجازی مطرح شده که نویسنده این یادداشت در صدد قلمی کردن آن است.

چرا تیتر بالا به نظر خواننده عجیب می آید؟ چرا برای ما عجیب است که کسی از شنیدن خبر شکنجه و قتل یک شهروند در زندان حکومت اسلامی، تا آنجا غصه دار شود که از حال برود؟ مگر ما پیرو امامی نیستیم که در موردی نه چندان مشابه! مرگ از غصه را شایسته دانست؟

در آن ماجرا امام علی(ع) مطلع شد که، نه سربازان و ماموران خودش، بلکه مهاجمانی از دشمنانش به سرزمین تحت تسلط او هجوم آورده و به دو زن تعرض کرده اند؛ آن هم نه اینکه تجاوز کرده باشند یا کشته باشند، خبر -آنطور که روایت شده- این بوده که یک زن مسلمان و یک زن اهل کتاب (گفته شده یهودی) مورد هجوم قرار گرفته اند و زیورآلات (خلخال پای) آنها ربوده شده است.

علی بن ابیطالب می گوید اگر مسلمانی از غصه ی این فاجعه بمیرد، عجیب ندانید. کدام فاجعه؟ حمله سپاهیان معاویه به سرزمین های اسلامی! هیچ با خود فکر کرده ایم که اگر عاملان آن جنایت، اگر از نیروهای امنیتی و نظامی سپاه خود امام بودند ایشان چه می کرد؟ هیچ فکر کرده ایم که اگر خونی به ناحق ریخته می شد ایشان چه می کرد؟ چرا فکر؛ مگر همین را در عهدنامه مالک اشتر نگفته است؟ مگر بزرگانی از صحابه پیامبر(ص) را به خاطر ریختن خون ناحق تحت پیگرد قرار نداد؟

اینکه ستار بهشتی که بوده و چه می کرده، مهم نیست. صحبت از جان اوست، حق حیات او، حقی که خدا به او داده و کسانی از او گرفته اند. اصلا مهم نیست که او چگونه آدمی بوده است. عجالتا اهمیتی هم ندارد که فکر او و مطالب او و دلیل بازداشت او و اتهام او چه بوده است. او آیا یک انسان محترم، یک شهروند این جامعه، یک کسی که حفظ امنیت او وظیفه حکومت است، نبوده است؟

وقتی او را بازداشت می کنند به نام نظام اسلامی، بازجویی و شکنجه می کنند به نام نظام اسلامی و می کشند به نام … به راستی به کدام نام و با کدام مرام او را می کشند؟ و حالا که او را کشته اند، حتی اگر بگوییم تخلف یک مامور، خطای یک نیروی خودسر و یا هر توجیه دیگر، آیا جا ندارد که رهبر این نظام و همه سلسله مراتبی که این حادثه در ذیل مسئولیت آنها رخ داده، از شرم و غصه در خود فرو بریزند و از حال بروند و بلکه بمیرند؟!

ما شوخی می کنیم که پیرو حسینیم، بلکه دروغ می گوییم، بلکه خود را فریب می دهیم. همین که برای ما عجیب و خنده دار است که بشنویم نماینده ای از غصه ی مرگ یک زندانی بی گناه برافروخته شده و از حال رفته، نشان می دهد که نظام اسلامی، جامعه اسلامی، رفتار اسلامی و ارزشهای اسلامی برای ما و با این اعمالی که از ما سر می زند، یکسره شوخی و بلکه دروغ و فریب است.

مگر حسین برای مبارزه با ظلم، مقابله با انحراف حاکم مدعی اسلام، جلوگیری از اضمحلال امت پیامبر و احیای ارزش های رو به زوال قیام نکرد؟ و مگر او نگفت که: لکم فی اسوه؟ و مگر در همین صحن علنی مجلس، همین برادران عزیز نماینده ی دلسوخته ی اباعبدالله نشنیدند که یک همکارشان با بی شرمی به دیگری اعتراض کرد که چرا از مرگ مظلومانه ی این زندانی در بازجویی سخن به میان آورده است؟ آیا جا نداشت آنها همان روز و همان لحظه، با شنیدن آن سخنان و مشاهده ی آن رفتار این زیاد وار، سر بر زمین بگذارند و از غصه بمیرند؟

آیا حسین و مظلومیت و یزید و ظلم، 1400 سال پیش در کربلا تمام شد و حالا فقط باید به مانند یک افسانه بر ظلم گریست؟ آیا پیروی از حسین، چیزی جز پیروی از راه و روش او و پدرش و جدش است؟ نباید همیشه و همه جا فریاد علی را تکرار کرد که “کونا للظالم خصما و لمظلوم عونا”؟ آیا اینگونه شیعه و پیرو آنها هستیم؟


18 پاسخ به “یک نماینده مجلس پس از شنیدن خبر ستار بهشتی از حال رفت!”

 1. Ramin bahramsary گفت:

  جالبه یک مسئله در بی بی سی پیش میاید رئیس این بنگاه استعفاء میدهد حتی در مصر تصادفی پیش میاید وزیر ترابریش استعفاء میدهد این مسئله در کشوری است که حاکمانش کمتر از یک سال حکومت کرده اند شایسته بود در مسئله ستار خدا بیامورز وزیر کشور ریاست قوه قضائیه وریاست زندان اوین استعفاء میدادند .

  • Aban Andalib گفت:

    دقیقا منم به همین قضیه فکر می کردم. با هیچ منطقی این مسائل قابل درک نیست. حالا ما به چه امید زنده ایم خدا می دونه!

 2. مادر سبز گفت:

  من گمان می کنم که نماینده های مجلس  با خواندن این مطلب نه تنها شرم سار نشوند بلکه  به ریش همه ی مردم بخندند این جماعت هم کرند و هم کور هیچ انتظاری نیست اما ما چه؟؟ ما کجا ایستاده ایم؟! امروز عاشوراست واینجا کربلا ..

 3. NULL گفت:

  شرم بر ریاکارانی که به خاطر یک روضه از خود بیخود می شوند ولی به خاطر خون تازه ای که زیر لوای حکومت اسلامی و به ناحق ریخته می شود پلک هم نمی زنند…
  شرم بر کسانی که همیشه پای منبرها خود را می درند که ایکاش در صحرای کربلا یاور حسین بودند و اینک خون مظلومان به راحتی تمام ریخته می شود و چشم های ایشان  فرو بسته است…

 4. Ali گفت:

  اين جماعت رياكار و دورو

 5. Ehsan_6245 گفت:

  من توی شهری زندگی میکنم که این آقا نماینده ی اون شهره تقریبا ازش شناخت دارم اون اینجور آدم دلرحمی نیست خودش ی زمانی اینکاره بوده

 6. dfghjki گفت:

  امام حسین بزنه تو کمرت! آمار امسال کسانی که از مسئولین و نمایندگان که مجانی و حتی با گرفتن حق ماموریت به حج رفتند و البته هر سال می روند رو ببینید>
   ناصر سودانی و حجت‌الاسلام موسی قربانی هر سال بی نوبت. ولی والدین ما ……………….؟؟؟؟حجت‌الاسلام والمسلمین محمدکاظم راشد یزدی، آیت‌الله مهدی هادوی تهرانی، حجت‌الاسلام رسول جعفریان – رییس کتابخانه‌ی مجلس شورای اسلامی -، آیت‌الله عباس کعبی – نماینده‌ی مجلس خبرگان رهبری -، ناصر سودانی – نایب رییس مجلس شورای اسلامی -، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا میرتاج‌الدینی – معاون رییس‌جمهوری در اجرای قانون اساسی -، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی – رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه -، سیدمهدی مصطفوی – رییس پیشین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی -، بهروز کمالوندی – معاون اداری و مالی وزارت امور خارجه -، محمدحسن شجاعی‌فرد – عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی -، علی‌اصغر پورمحمدی – مدیر سابق شبکه‌ی 3 -، حجت‌الاسلام موسی قربانی – نماینده‌ی پیشین مجلس شورای اسلامی -، مسعود ده‌نمکی – سازنده‌ی سه‌گانه‌ی اخراجی‌ها -، سهیل کریمی – مستندساز بازداشت‌شده به‌همراه سعید ابوطالب در عراق -، حجت‌الاسلام سیدجواد شهرستانی – مسئول دفتر آیت‌الله سیستانی -، امیرحسین مدرس – مجری تلویزیون، خواننده و بازیگر -، محمد محمدزاده – مدیر رادیو معارف -، مهدی آقابیگی – مجری تلویزیون -، حسن گروسی – مدیر امور حج و زیارت سازمان صدا و سیما -، احمد توکلی – مدرس علوم ارتباطات -، علی آقاغفار همدانی – نویسنده -، سیدجواد رسولی محلاتی – و سلیمان جعفرزاده – عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی.خدا قبول کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. Yahoo گفت:

  یادتان باشد این از حال رفتن جزو رزومه نماینده محترم در دوره بعد خواهد شد و به آن افتخار خواهد کرد.

 8. monire گفت:

  اينجا برنامه ي 20:30 نيست User-1 دروغگو…!!! بنده از فاميل هاي نزديك اين آقاي نماينده هستم…اين آقا جانباز  نيست و از طريق آشنايي كه توي بنياد شهيد داشته موفق شده مدارك جانبازي واسه خودش دست و پا كنه… سابقه ي زيادي هم توي غش كردن واسه پست و مقام و چاپلوسي داره….مي خواي تمام سوابقش رو بريزم رو دايره ؟؟؟ كه متاسفانه اينجا جاش نيست…مرگ بر كامران نجف زاده و هم منقل هاش.

 9. Mmokhalef گفت:

  به هر حال دروغ  خودتون رو با یک تیتر دروغ منتقل کردید . موفق باشید

 10. Aban Andalib گفت:

   کسی هم نگفته به خاطر ستار به این روز افتاده. تیتر حالت تمسخر و تهکم داره. نتیجه ی یادداشت اینه که به خاطر خبر مرگ ستار شایسته است که از هوش برود ( که کک کسی نگزید) اما سر یه روضه آقا ضعف می کنه!

 11. hamid54 گفت:

  احتمالا از مقام عظما دستور داشتن برای این مانور ایذایی :)

 12. Koli234 گفت:

  مرگ بر دیکتاتور!!! مرگ بر ظالم

 13. Alikermani87 گفت:

      شما ها حقیرید من در مورد عقیده ای که باعث این برخورد میشه میگم سبحان الله پاک و منزه است خداوند از آن چه به او نسبت میدهند و اما در مورد گرفتن عطیه خداوندی از یک انسان میگم که شما ظالمید.

 14. 021 گفت:

   ااا با اینهمه درد اونجا چه میکنه؟؟
  درضمن بحث در این مورد که چرا با شنیدن خبر مرگ ستار بهشتی کسی ککش نگیزید.
  شمام اول مطلب و کامل بخون و بعد بهش فکر کن و بعد بنویس.

 15. رضا گفت:

  اینهمه روضه خوندن و صغرا کبرا چیدن و همدیگرو محکوم کردن و تأئید وتکذیب کردن آخرش که چی ؟ حالا اگه حکومت بویی از علی(ع) نبرده باشه ملت چرا بویی از حسین(ع) نبردن ؟ مگر نه اینکه تغییر باید از یه جا شروع بشه ؟ مگر نه اینکه خداوند در قرآن فرموده :   ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم    مگرنقطه اول تغییر نباید خود ما باشیم ؟
  حالا هی برای هم بنویسیم یارو جانباز بوده یا نبوده یا الکی غش کرده یا ریاکاره یا ……. اونها دارن کار خودشونو میکنن و طبیعی هم هست چون آدمها جاه طلبند ، ما چکار داریم میکنیم ؟ ما چکار باید بکنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 16. مهدی گفت:

  فاصله این حکومت با حکومت علوی فاصله باطل است تا حق، فاصله جهنم است تا بهشت، فاصله پیروی شیطان است و پیروی رحمن. بی جهت مکاران حاکم را با حضرت مولی الموحدین و حکومت این بی دینان دین فروش را با حکومت علوی مقایسه نکنید، که قیاسی است ده میلیارد در صد مع الفارق.