سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه جمعی از اصلاح طلبان مازندران: قتل ستار بهشتی، ادامه راه و روش معاویه و یزید ...

بیانیه جمعی از اصلاح طلبان مازندران: قتل ستار بهشتی، ادامه راه و روش معاویه و یزید بود

چکیده :آنها هم چنین تاکید می کنند: راه‌ مان اصلاح طلبیست و هرچقدر هم شما در مقابل راه و روش مسالمت آمیز واز روش‌های قهریه استفاده نمائید از از روش‌های قهریه استفاده کنید، از روشمان دست نخواهیم کشید....


جمعی از اصلاح طلبان مازندران با صدور بیانیه ای اعتراضی ضمن محکوم کردن قتل ستار بهشتی وبلاگ نویس منتقد حکومت در زندان شهادت «کارگری ساده و پاک» را نشانی بر این دانستند که هنوز هم سایه شوم راه و روش معاویه و یزید در جهان پیروانی دارد و هنوز هم کسانی پیدا می‌شوند که جواب اصلاح را با سلاح می‌دهند.

به گزارش کلمه، در بخشی از این بیانیه آمده است: قاتلان کهریزک تُرق مقام می‌گیرند و دزدان و چپاول گران پست های مهم حکومتی را از آن خود کرده و در مقابل مردان و زنان پاک سرشت این مرزو بوم را که تنها حرفشان اصلاح وضع موجود است ایستاده به زندان می‌برند و در کفن تحویل خانواده می‌دهند.

آنها هم چنین تاکید می کنند: راه‌ مان اصلاح طلبیست و هرچقدر هم شما در مقابل راه و روش مسالمت آمیز واز روش‌های قهریه استفاده نمائید از از روش‌های قهریه استفاده کنید، از روشمان دست نخواهیم کشید.

متن کامل این بیانیه که برای انتشار در اختیار کلمه قرار گرفته است در زیر می آید:

باز هم محرم دیگری از راه رسیده است. محرم برای ما ایرانیان حال و هوای دیگری دارد. محرم برایمان یادآور نخواستن و خواستنی با ارزش است، نخواستن زندگی در زیر سایه ظلم یزید و خواستن مرگی با عزت در جهت مبارزه با ظلم.

حوادثی که در روزهای اخیر اتفاق افتاد نشان داد که هنوز هم فریاد «هل من ناصرینصرنی» حسین بلند است و «ستار بهشتی‌ها» چه زیبا و پاکبازانه نه در شعار که در عمل لبیک گویان در این راه جانبازی می‌کنند. شهادت «کارگری ساده و پاک» که هیچ نمی‌خواست جز زندگی بهتر برای هموطنانش، نشان داد که هنوز هم سایه شوم راه و روش معاویه و یزید در جهان پیروانی دارد و هنوز هم کسانی پیدا می‌شوند که جواب اصلاح را با سلاح می‌دهند. براستی که وضعیت امروز ما مصداق بارز این سخن مولا علی است که فرمود “بزرگان خار می‌شوند و کوچکان بزرگ”

قاتلان کهریزک تُرق مقام می‌گیرند و دزدان و چپاول گران پست های مهم حکومتی را از آن خود کرده‌اند. در مقابل مردان و زنان پاک سرشت این مرزو بوم را که تنها حرفشان اصلاح وضع موجود است ایستاده به زندان می‌برند و در کفن تحویل خانواده می‌دهند. چگونه می‌توان پیرو حسین بود و در مجالس عزای او شرکت کرد و در مقابل این ظلم‌های آشکار سکوت پیشه نمود؟ چگونه می‌توان از علی حرف زد و ناقصان عدالت را تحمل نمود؟‌ای همه کوچکانی که امروز بر مسندهای بزرگ تکیه زده‌اید و کلید زندان و خزانه‌ها و سرمایه‌های این ملت در دست شماست، یادتان رفت که مولایمان حسین فرمود: «اگر دین ندارید آزاده باشید.»

ای شما که ادعای دینداریتان گوش فلک را کر کرده است، به ما بگویید در کدام حکومت دینی، مادری را به جرم انتقاد به زندان می‌برند و مادر برای دیدن کودک سه ساله‌اش باید یک ماه اعتصاب غذا کند؟ شما متاسفانه در محضر انسانیت رو سیاهید و از تبلیغات رسانه‌های خارجی می‌ترسید! گویی اگر رسانه‌ای نبود تا اخبار ستم‌های شما را منعکس کند وجدانتان آسوده بود و حتی لحظه‌ای در ستم درنگ نمی‌کردید. شما هر روز که می‌گذرد در حال نا‌امید کردن بزرگان و دلسوزان این نظام که نه در پی براندازی بلکه صرفا در پی اصلاح شرایط کنونی‌اند، هستید. آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از گذشت نزدیک به چهار سال می‌گویند: «نظر بنده‌‌ همان است که در نماز جمعه گفتم.»

و حجت الاسلام خاتمی در دیدار اخیری که با جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و اصلاح طلبان مازندرانی داشته‌اند فرمودند: «در دو، سه سال اخیر بعضی از جوانان از اصلاح طلبان ناامید شده‌اند و می‌گویند چه چیزی اصلاح شود؟ ما هم می‌گوییم راهی جز اصلاح طلبی نداریم و براندازی را نمی‌خواهیم و با کسانی هم که آن را می‌خواهند رابطه نداریم. تازه اگر خدای ناخواسته اوضاع به هم بخورد وضع همه بد‌تر خواهد شد. باید همین چارچوب حفظ شود اما نباید دایره نظام را تنگ کرد تا افراد بیشتری خود را درون آن حس کنند و از منابع کشور هم استفاده بهتری شود.»

ما جمعی از اصلاح طلبان استان مازندران بر اساس رهنمودهای حاصله از بزرگان و دلسوزان نظام و حضرات هاشمی رفسنجانی و خاتمی که بار‌ها در سخنانشان وضع موجود را به سود کشور نمی‌دانند اعلام می‌کنیم که راه‌مان اصلاح طلبیست و هرچقدر هم شما در مقابل راه و روش مسالمت آمیز واز روش‌های قهریه استفاده نمائید از از روش‌های قهریه استفاده کنید، از روشمان دست نخواهیم کشید. روز‌ها از مرگ ستار بهشتی گذشت و ما کسی از شما را ندیدیم که به پیروی از مولا علی بگوید ((اگر مردی از شنیدن این خبر بمیرد بر او ایرادی نیست)) اما هیچوقت برای عذر خواهی از مردم دیر نیست. نگران سواستفاده خارجی‌ها نباشید. از ملت عذرخواهی کنید و درهای اصلاح را باز کنید تا درهای انقلاب گشوده نشود. انگشت اتهامتان را به سمت فرزندان پاک ملت نشانه نگیرید و کمی هم از انگشت بریده شده فرزند قذافی درس عبرت بیاموزید.

«والسلام علی من اتبع الهدی»

جمعی از اصلاح طلبان مازندران

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.