سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تهدید خانواده ستار بهشتی از سوی ماموران: حق ندارید در زمان تغسیل جنازه حضور داشته ب...
» تایید وجود جنازه شکنجه شده ی یک جوان در پزشکی قانونی کهریزک

تهدید خانواده ستار بهشتی از سوی ماموران: حق ندارید در زمان تغسیل جنازه حضور داشته باشید

چکیده :خانواده ستار بهشتی در گفت و گو با خبرنگار کلمه می گویند ماموران امنیتی تهدیدشان کرده اند که حق ندارند در زمان تغسیل جنازه او حضور داشته باشند. ماموران گفته اند که خودشان کار شست و شوی جنازه را انجام خواهند داد. همزمان، یک منبع موثق در پزشکی قانونی کهریزک به کلمه اطلاع داده که جنازه جوانی که بر اثر شکنجه کشته شده بود، دیشب در این محل بوده است. یک منبع مطلع دیگر هم از مسئولان پلیس فتا نقل کرده که ستار بهشتی طاقت بازجویی ها را نداشته! و به این خاطر درگذشته است....


کلمه – زینت سادات حسینی:

خانواده ستار بهشتی در گفت و گو با خبرنگار کلمه می گویند ماموران امنیتی تهدیدشان کرده اند که حق ندارند در زمان تغسیل جنازه او حضور داشته باشند. ماموران گفته اند که خودشان کار شست و شوی جنازه را انجام خواهند داد.

در حالی که خانواده ستار بهشتی روز گذشته گفته بودند ماموران پلیس امنیت اطلاع داده اند که این زندانی جوان، جان خود را از دست داده و آنها باید روز آینده برای دریافت پیکرش مراجعه کنند، اظهارات اعضای این خانواده حاکی از آن است که شوهر خواهر وی صبح امروز به پزشکی قانونی کهریزک مراجعه کرده است، اما هنوز خبری درباره رویت جنازه و برنامه های تشییع و تدفین احتمالی او در دست نیست.

با این حال یک منبع موثق در پزشکی قانونی کهریزک به کلمه اطلاع داده که جنازه جوانی که بر اثر شکنجه کشته شده بود، دیشب در این محل بوده است.

نام پزشکی قانونی کهریزک، با نام دهها تن از کشته شدگان حوادث پس از انتخابات گره خورده است که جنازه های آنها در این محل به خانواده هایشان تحویل داده می شد.

یک منبع مطلع دیگر هم از مسئولان پلیس فتا نقل کرده که ستار بهشتی طاقت بازجویی ها را نداشته! و به این خاطر درگذشته است. به گفته این منبع، گفته شده که وی همکاری نمی کرده و به این خاطر تحت فشار بوده است.

اما تلاش خبرنگار کلمه برای تماس با پلیس فتا در تایید یا تکذیب این خبر تاکنون ناکام مانده است.

خانواده ستار بهشتی هیچ اطلاعی از محل نگهداری وی در دوره بازداشت و بازجویان و اتهامش ندارند و تنها افرادی که خود را مامور پلیس امنیت معرفی کرده اند، با آنها تماس گرفته و درگذشت ستار را به آنها اطلاع داده اند.

خواهر ستار بهشتی صبح امروز به خبرنگار کلمه گفت که ماموران در تماس با همسرش از وی خواسته اند با مدارک شناسایی ستار بهشتی و مادرش به سردخانه کهریزک مراجعه کنند. به گفته وی، ماموران همچنین تاکید کرده اند که مراسم شست و شوی ستار بهشتی توسط آنان انجام خواهد شد و هیچیک از اعضای خانواده حق حضور ندارند.

وی که منتظر تماس تلفنی همسرش از بهشت زهرا بود، می گفت که مطمئن است ستار را کشته اند. خانم بهشتی در مقابل این سوال خبرنگار ما که پرسید با چه اطمینانی می گویید که از پلیس فتا با شما تماس گرفته اند، می گوید که این شماره ای بوده که بارها از طرف پلیس فتا با آنها تماس گرفته شده است؛ اما اشاره ای به زمان و علت این تماس ها نمی کند.

همانگونه که پیش از این در گفت و گوی خانواده ستار بهشتی با کلمه عنوان شده بود، پلیس فتا در رفتاری عجیب، خانواده را درباره این احتمال که وی از قبل مشکل جسمی داشته است یا نه، مورد سوال قرار داده اند. خانواده این قربانی بر سلامت جسمی کامل ستار بهشتی تا قبل از بازداشت تصریح دارند.

بر اساس گزارش هفته پیش کلمه، ستار بهشتی که در بازجویی ها تحت فشار برای اعتراف و پذیرفتن خواست بازجویان فتا بوده است، پس از مقاومت به صندلی بسته می شده و مورد ضرب و شتم قرار می گرفته است.

خبر ابتدایی کلمه در این باره را در اینجا و خبر تکمیلی شب گذشته را در اینجا بخوانید. فایل صوتی گفت و گوی دیشب مسیح علی نژاد با خواهر ستار بهشتی را هم در اینجا و گفت‌وگوی VOA با فاطمه بهشتی خواهر ستار را هم در اینجا بشنوید.

بازتاب اولین سایت جریان اصولگرا است که به خبر درگذشت ستار بهشتی اشاره کرده و او را وبلاگنویسی معرفی کرده که “توسط پلیس فتا دستگیر شده بود، حین بازجویی درگذشته است.”

بازتاب در این باره نوشته است: درگذشت تاسفبار این جوان که احتمالا به دلیل قصور یا تقصیر عوامل دخیل در پرونده وی صورت گرفته است، یادآور خاطرات تلخی نظیر مرگ زهرا کاظمی در زندان اوین، مرگ زهرا بنی یعقوب، پزشکی در همدان، مرگ هاله سحابی و پرونده کهریزک است که تا کنون، هیچ یک به نتیجه قطعی نرسیده است. البته موضوع دفاع از مواضع این وبلاگنویس یا دیگر افراد نیست؛ سخن این است که به پرونده هر متهمی با هر مواضعی باید مطابق قانون و با رعایت کلیه حقوقش رسیدگی شود تا چنین وقایع ناگواری رخ ندهد.

نویسنده این سایت خاطرنشان کرده است: رسیدگی دقیق و علنی به پرونده ستار بهشتی و محاکمه قاصران و مقصران این پرونده، انتظاری است که افکار عمومی از مقامات قضایی، به ویژه دادستان تهران دارند تا بدون اثرپذیری از فشارها، اعتماد مخدوش شده به اقتدار دستگاه قضایی در پرونده های مذکور را ترمیم کند.


13 پاسخ به “تهدید خانواده ستار بهشتی از سوی ماموران: حق ندارید در زمان تغسیل جنازه حضور داشته باشید”

 1. محمد گفت:

  گریه کن ای ابر چون بهاران ….کز سنگ ناله خیزد روز ودای یاران  .
  اما از دل این رهبر مستبد اب از اب تکان نمی خورد . او تبدیل به ضحاک مار دوش شده است که دارد خون جوا نان ایران زمین را می خورد برای بقائ خودش

 2. محمد گفت:

  زینت خانم از این رهبر و این حکو مت و این داد ستان و این رئیس قوه قضا ئیه  و این وزیر اطلا عات که بی اختیار و ذوب شده در ولایت جهل و زور است و دستشان به خون فر زندان این مرز بوم الوده است  بعید بدانم که بیایند و مقصر و عامران این جنایت را محا کمه کنند

 3. BiBasirat گفت:

  لعنت خدا بر یزید جائر و خون ریز زمان. انشاءالله به زودی در طوفان بر خاسته از جهل و جور خود نابود خواهد شد. 

 4. Fetneh گفت:

  فتنه سبز زنده
  فرزند شما در راه خدا به دست ضحاک ناحوانمردانه کشته شد .
  خداوند به شما و ملت صبر بده که فرزند شما فرزند همه ما به حساب میاید

 5. nashenas_ashena گفت:

  بس است ق
  ص ابها!
  جوانان این سرزنین برده فروخته شده به شما نیستند!
  تاوان این عاملتان را سخت باید بپردازید! 

 6. savoji گفت:

  با اینکه این حکومت از وجاهت قانونی‌ بی‌ بهره است. باید از همه مسئولین نظام ، از رهبری و بیت او ، از دادستان، از رئیس قوه قضائیه ، از رئیس جمهور، از علی‌ لاریجانی، از محمد جواد لاریجانی، از رئیس نیروی انتظامی، از آیت‌الله‌ها و امام جمعه‌ها  که هر روز برای مردم تکلیف تعیین میکنند، از شهردار تهران، از نما یند گان مجلس، شورای شهر، از ارباب مطبوعات، از رادیو و تلویزیون   … پرسید که در مورد این ‌قتل فجیع نظرشان چیست، مسول کیست، این چه حکومتیست که در آن به این شکل خون جوانی را میریزند. نباید از کنار چنین فاجعه ای‌ فقط با افسوس یا دشنام گذشت. باید از آنها پاسخ خواست.

 7. Ghasem گفت:

       حالا آشکار شد چرا اینها از نشان دادن زندان به این و آن و حتا رئیس جمهور منتصب خودشان وحشت داشتند و آنرا “به مصلحت” نمی دانستند.  مگر رهبر اینها سه سال پیش فرمان نداده بود که کهریزک را به بندند؟ پس چگونه است که گفته اند جنازه را آنجا تحویل بگیرند؟ البته من تصور می کنم اینهم خبری است ساختگی.  وقتی که نگذاشتند به هنگام شتشوی جنازه اعضای خانواده حاضر باشند، خودتان تصور کنید که شکنجه گران، چه بلایی بر سر این جوان آورده اند و جرات نشان دادن جنازه آش و لاش شده او را نداشته اند. خدا لعنت کند هم یزید و هم معاویه را

 8. sasan گفت:

  به خدا وقتی این خبر را فهمیدم قلبم شکست چونکه یه ایرانی از این دیار به ظلم و جور از بین رفت

 9. G 2000 گفت:

  رفتن مردان خدا چنین است مگر امام حسین در کربلا چگونه شهید و بعد چگونه به خاک سپرده شد خانواده این عزیز را به صبر و دعا در جهت نابودی قاتلین این شهید دعوت میکنم استوار باشید که خداوند خیلی زود انتقام همه را خواهد گرفت 

  • Mehman Kalame گفت:

    یادمون باشه اونایی که این جنایت ها رو انجام میدن خودشونو پیروی کننده از سنت های اسلامی میدونن. و شما هم مطمئن باشید که رهبری و تمامی ارکان نظام مسلمون تر از شما هستن. یادتون باشه که خدا هیچ انتقامی نخواهد گرفت به تاریخ نگاه کنید که بزرگترین آدمکشان با چه عزتو احترامی رفتن. اینا نتایج حکومت اسلامیه. این دینو بندازید دور! یه ایرانی نمیتونه مسلمان باشه.

 10. Reza__2004 گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  وسیعلموا الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
  وانا من المجرمون لمنتقمون
  صدق الله العلی العظیم

 11. رضا گفت:

  الملک یبقی مع الکفر  ولا یبقی مع الظلم

 12. Gomnamenamaloom گفت:

  نمیدونم چرابعضی ازخبرگزاریهابدون اطمینان ازصحت یک خبروصرفابه خاطرمطرح کردن بیشترخودشون اخباری رامنتشرمیکنن که اصولاصحت درستی نداره آقایون ستاربهشتی به خاطروبلاگش دستگیرنشدبلکه به خاطرتحقیق وبه دست آوردن بعضی اطلاعات درخصوص بعضی آقایان وروکردن دستشون دستگیرشدوچون خیلیهاوسط بودن ساکتش کردن وبلاگ بهانه بود امیدوارم خیلی زودواقعیت برای همه معلوم بشه وحقیقت بیان بشه وخونش پایمال نشه که حتمانمیشه خیلی دلم میخوادهمه واقعیت رابدونن بزودی دستشون رومیشه آقایون خبرنگاروبلاگ بهانه بود