سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعلام اعتصاب غذا در سلول‌های انفرادی/ بی‌خبری از وضعیت سلامتی زندانیان...
» بازگرداندن ده زندانی به بند 350 اوین

اعلام اعتصاب غذا در سلول‌های انفرادی/ بی‌خبری از وضعیت سلامتی زندانیان

چکیده :با بازگرداندن ده زندانی از سلول های انفرادی بند 240 به بند 350 اوین، مشخص شده که همه زندانیان در سلول انفرادی در اعتصاب غذا بوده اند و همچنین جزئیات جدیدی از موارد آزار جسمی و روانی این زندانیان نیز فاش شده است. لخت کردن زندانیان، تراشیدن موی سر، زدن دستبند و کشیدن بر روی زمین، مشت و لگد، فحاشی و تحقیر، گرفتن پتو و لباس زیر و چشم بند از جمله آزارهایی بوده که توسط ماموران امنیتی پس از انتقال این زندانیان به انفرادی صورت گرفته است....


با بازگرداندن ده زندانی از سلول های انفرادی بند 240 به بند 350 اوین، مشخص شده که همه زندانیان در سلول انفرادی در اعتصاب غذا بوده اند و همچنین جزئیات جدیدی از موارد آزار جسمی و روحی این زندانیان نیز فاش شده است.

به گزارش خبرنگار کلمه، همزمان با مصاحبه جدید رئیس سازمان زندان ها و تکذیب چندباره وقوع هرگونه درگیری در بند 350 اوین، زندانبانان 10 نفر از زندانیانی را که در پی حمله روز 28 فروردین به سلول انفرادی منتقل کرده بودند، به بند 350 بازگرداندند.

با بازگشت این تعداد، اکنون مشخص شده که همه زندانیان منتقل شده به انفرادی های بند 240 در اعتصاب غذا بوده اند و زندانیانی که هنوز در سلول های انفرادی هستند و بازگردانده نشده اند، همچنان در اعتصاب غذا به سر می برند و خواستار توقف قانون شکنی ها و بازگشت به بند عمومی هستند.

نگرانی از وضعیت زندانیان محبوس در انفرادی

این موضوع با توجه به اطلاعاتی که در خصوص میزان جراحات وارد شده به این زندانیان در جریان حمله روز پنجشنبه وجود دارد، به شدت نگران کننده است.

گزارش ها حاکی است حداقل 10 نفر از زندانیان منتقل شده به انفرادی دچار شکستگی سر، دست و پا شده اند و اوضاع جسمی آنها وخیم است. مهرداد آهن خواه، غلامرضا خسروی، ابوالقاسم فولادوند و سمکو خلقتی از جمله زندانیانی هستند که دچار شکستگی سر و دست شده اند.

این در حالی است که هرگونه ارتباطی میان زندانیان منتقل شده به سلول انفرادی ناممکن است و زندانبانان به شکل غیرمتعارفی پنجره سلول های انفرادی آنها را بسته اند. از این رو ابعاد جراحات وارد شده به زندانیان حاضر در انفرادی هنوز نامشخص است.

ده نفر به بند عمومی بازگشتند

عبدالفتاح سلطانی، مصطفی عبدی، مصطفی ریسمان باف، سهیل عربی، آرش همپای، علی عسگری، داور حسینی، اسدالله هادی، اسدالله اسدی و امیر دوربین 10 زندانی هستند که از سلول های انفرادی به بند 350 زندان اوین بازگردانده شدند. این زندانیان جز افرادی بوده اند که نسبت به بقیه کمتر آسیب دیده و مجروح شده اند.

بر اساس این گزارش، پس از انتقال دسته جمعی 32 زندانی از بند 350 به بند 240 که با عبور آنها از میان تونل باتوم و ضرب و شتم شدید همراه بوده، ماموران مستقر در بند 240 نیز قبل از فرستادن این زندانیان به سلول انفرادی، آنها را به شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و مکررا به این زندانیان توهین و فحاشی کرده اند.

لخت کردن زندانیان، تراشیدن موی سر، زدن دستبند و کشیدن بر روی زمین، مشت و لگد، فحاشی و تحقیر، گرفتن پتو و لباس زیر و چشم بند از جمله آزارهایی بوده که توسط ماموران امنیتی پس از انتقال این زندانیان به انفرادی صورت گرفته است.

اکنون همچنین مشخص شده که جواد مومنی معاون اجرایی زندان اوین از جمله مسئولانی بوده که نه تنها شاهد حمله به بند 350 بوده، بلکه پس از انتقال زندانیان به انفرادی ضمن توهین و فحاشی، شخصا دستور برخورد سختگیرانه با آنها را داده و به زندانبانان گفته است که تا می توانند زندانیان منتقل شده به انفرادی را در بند 240 آزار دهند.

همچنین با وجود اینکه طبق آیین نامه سازمان زندان ها صدور حکم انتقال به انفرادی تنها از سوی شورای زندان و به صورت مدت دار ممکن است، چنین حکمی تا روز شنبه صادر نشده و زندانیان به شکل غیرقانونی با حکم “تا اطلاع ثانوی” در انفرادی هستند.

اخبار مرتبط:

حمله وحشیانه به بند ۳۵۰ اوین/ ضرب و شتم بی سابقه دهها زندانی سیاسی

اولین واکنش رسمی به انتشار خبر ضرب و شتم زندانیان سیاسی/ تاکید کلمه بر صحت جزییات خبر‬

جزئیات تکان دهنده از ضرب و شتم زندانیان سیاسی + اسامی زندانیان منتقل شده به انفرادی

اطلاعاتی تازه از جراحات وارد شده به زندانیان بند ۳۵۰

انتقال مجروحان حمله گارد زندان و اطلاعات سپاه به بیمارستان طالقانی/ آقای اسماعیلی کذاب کیست؟

نامه همسر امین چالاکی به مسئولان: سری به بند ۳۵۰ بزنید تا خون‌های ریخته شده را ببینید

واکنش مطهری به خبر ضرب و شتم در اوین: تکذیب کنندگان اجازه ملاقات زندانیان با خانواده‌هایشان را بدهند

مادر عماد بهاور: دادستانی و زندان و مجلس تعطیل است اما مادر بودن تعطیل بردار نیست

حبس زندانیان مجروح در بهداری اوین با دست و پای زنجیر شده به تخت

رییس سازمان زندان‌های کشور همچنان به دروغگویی ادامه می دهد؟

نگرانی خانواده زندانیان سیاسی از خبر درگیری در اوین؛ اجازه دهید با زندانیان دیدار کنیم

موج سیاه وسیع فیس‌بوکی در اعتراض به پنجشنبه‌ سیاه ۳۵۰

شهادتنامه ۷۴ زندانی درباره پنجشنبه سیاه اوین: آقای دادستان! تعقیب و مجازات این مجرمان، وظیفه شماست

رفتار خلاف قانون با زندانی مستوجب مجازات است

وزیر اطلاعات: وزارت به‌زودی اطلاعیه‌ای منتشر خواهد کرد

نتیجه معاینه در بهداری اوین: تایید شکستگی پا و کتف دو زندانی/ بی‌خبری از وضعیت سلامت زندانیان منتقل شده به انفرادی

اعزام اورژانسی اکبر امینی از زندان اوین به بیمارستان شهدای تجریش


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.