سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » حبس زندانیان مجروح در بهداری اوین با دست و پای زنجیر شده به تخت...
» فحاشی ماموران امنیتی به میرحسین و رهنورد در بند 350

حبس زندانیان مجروح در بهداری اوین با دست و پای زنجیر شده به تخت

چکیده :مجروحان حادثه 28 فروردین بند 350 زندان اوین را با شرایط بسیار بدی در بهداری زندان اوین زندانی کرده اند. و علیرغم دستور مقام های زندان، پزشکان بهداری اوین از هرگونه مداوا بر روی این زندانیان آسیب دیده منع شده اند تا پزشکان مورد اعتماد نهادهای اطلاعاتی-امنیتی برای مداوای این دو نفر در بهداری زندان اوین حاضر شوند....


مجروحان حادثه 28 فروردین بند 350 زندان اوین را با شرایط بسیار بدی در بهداری زندان اوین زندانی کرده اند و علیرغم دستور مقام های زندان، پزشکان بهداری اوین از هرگونه مداوا بر روی این زندانیان آسیب دیده منع شده اند.

به گزارش خبرنگار کلمه، مسئولان زندان اوین دوتن از مجروحان حادثه هجوم ماموران امنیتی به بند 350 به نام های امید بهروزی و اسماعیل برزگری را که بشدت آسیب دیده اند در بهداری زندان اوین حبس کرده و دست و پای آنها را با زنجیر به تخت بسته اند.

این اتفاق در حالی رخ داده که بنا به دستور مقام های زندان، پزشکان بهداری اوین از هرگونه مداوا بر روی این زندانیان آسیب دیده منع شده اند تا پزشکان مورد اعتماد نهادهای اطلاعاتی-امنیتی برای مداوای این دو نفر در بهداری زندان اوین حاضر شوند.

امید بهروزی دچار پارگی عروق اصلی دست و اسماعیل برزگری دچار شکستی دو مهره کمر شده است تاکنون اجازه درمان به این دو زندانی بدلیل ادامه دادن اعتراض ها داده نشده و هر دوی آنها در بهداری زندان اوین درد می کشند.

مقام های امنیتی و مسئولان زندان دستور داده اند هیچ یک از مجروحان بدلایل امنیتی به بیمارستان خارج از زندان اعزام نشوند و این در حالی است که مجروحان واقعه خونبار پنجشنبه 28 فروردین در بند 350 نیاز فوری به امکانات تخصصی و درمانی در خارج از زندان دارند.

همچنین از سلامتی دیگر زندانیان انتقال یافته به سلول های انفرادی که بشدت ضرب و شتم و مجروح شده اند اطلاعی در دست نیست و فقط مقداری لوازم پانسمان از بهداری اوین به بند 240 منتقل شده است.

همچنین در گزارشی دیگر که در اختیار کلمه قرار گرفته ماموران در پی این حمله وحشیانه به رهبران جنبش سبز، زندانیان سیاسی و خانواده هایشان با الفاظ رکیک و ناسزا توهین و فحاشی کرده اند.

برخی از این ماموران به میر حسین موسوی و دیگر رهبران جنبش سبز توهین کرده و علاوه بر فحاشی خطاب به زندانیان سیاسی از الفاظ بسیار رکیک و تحقیرآمیز در مورد نخست وزیر دوران دفاع مقدس و زهرا رهنورد، بانوی قران پژوهی که سه سال است در زندان خانگی به سر می برد استفاده کرده اند.

این فحاشی ها و توهین ها در حالی صورت گرفته است که بسیاری از مسئولان بلند پایه امنیتی و سازمان زندان ها از جمله رییس کل حفاظت اطلاعات سازمان زندان های استان تهران آقای امانیان در بند 350 حضور داشته اند و از نزدیک شاهد تمام وقایع روز پنج شنبه در این بند بوده اند.

زندانیان سیاسی با سر دادن شعارهای “یا حسین میر حسین”، “مرگ بر دیکتاتور”، “یک مملکت یک دولت، آن هم به رأی ملت” و خواندن سرود های “مرغ سحر”، “یاردبستانی”، “ای ایران” به برخوردهای هتاکانه و غیرانسانی ماموران اعتراض کردند اما با برخوردهای خشن تر آنان مواجه شده اند.

در ادامه این یورش خونبار، برخی از ماموران لباس شخصی و گارد حفاظت زندان به هنگام حمله به زندانیان سیاسی ضمن توهین و فحاشی فریاد زده و حریف می طلبیدند و خطاب به ماموران یگان حفاظت می گفتند”زندانیان رو گردشون کنید” و با تمسخر ضمن توهین به زندانیان سیاسی و تحریک آنها فریاد می زدند و جملاتی را درباره ی زندانیان سیاسی به کار می بردند که کلمه به دلیل رکیک بودن آن جملات از نشر آن معذور است.

زندانیان سیاسی در ادامه اعتراض خود را به اعمال غیراخلاقی و غیرانسانی، با سکوت و نشستن بر روی زمین در حیاط بند 350 ادامه دادند که همین امر نیز باعث برخورد با آنها شده است.

در حالی که هر ساعت جزییات بیشتری از اتفاق روز گذشته منتشر می شود، رییس سازمان زندان‌های کشور همچنان با تکذیب ضرب و جرح زندانیان سیاسی بند 350 می گوید که هیچگونه درگیری در بند 350 بین زندانیان و همکاران وی رخ نداده و اخبار منتشر شده را تکذیب می‌کند.

اخبار مرتبط:

حمله وحشیانه به بند ۳۵۰ اوین/ ضرب و شتم بی سابقه دهها زندانی سیاسی

اولین واکنش رسمی به انتشار خبر ضرب و شتم زندانیان سیاسی/ تاکید کلمه بر صحت جزییات خبر‬

جزئیات تکان دهنده از ضرب و شتم زندانیان سیاسی + اسامی زندانیان منتقل شده به انفرادی

اطلاعاتی تازه از جراحات وارد شده به زندانیان بند ۳۵۰

انتقال مجروحان حمله گارد زندان و اطلاعات سپاه به بیمارستان طالقانی/ آقای اسماعیلی کذاب کیست؟

نامه همسر امین چالاکی به مسئولان: سری به بند ۳۵۰ بزنید تا خون‌های ریخته شده را ببینید

واکنش مطهری به خبر ضرب و شتم در اوین: تکذیب کنندگان اجازه ملاقات زندانیان با خانواده‌هایشان را بدهند

گفتگوی کلمه با مادر عماد بهاور: دادستانی و زندان و مجلس تعطیل است اما مادر بودن تعطیل بردار نیست

رییس سازمان زندان‌های کشور همچنان به دروغگویی ادامه می دهد؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.