سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادستاني و زندان و مجلس تعطيل است اما مادر بودن تعطيل بردار نيست...
» گفت و گوی كلمه با مادر عماد بهاور

دادستاني و زندان و مجلس تعطيل است اما مادر بودن تعطيل بردار نيست

چکیده :ساعت از پنج بعد ازظهر که می گذرد نه دادستانی پاسخگوست و نه زندان اوین، امروز هم که جمعه است و همه جا تعطیل، اما مادر بودن تعطیلی بردار نیست، چشم منتظر شب و روز نمی شناسد، دل نگران می پیچد و می جوشد و می جوشد، هر کسی که خانواده ای، محبوبی یا حتی دوستی صمیمی دارد با این حس آشناست. پس چطور، چرا و به کدامین گناه پاسخ مادران، پدران، خانواده ها و دوستان زندانیان بند 350 را نمی دهند؟...


کلمه- مهدی شریف: شب جمعه خبر می رسد به بند 350 زندان اوین حمله شده، ماموران امنیتی هجوم برده اند و زندانیان را مورد ضرب و شتم قرار داده اند، دیگر شب شده، ساعت از پنج بعد ازظهر که می گذرد نه دادستانی پاسخگوست و نه زندان اوین، امروز هم که جمعه است و همه جا تعطیل، اما مادر بودن تعطیلی بردار نیست، چشم منتظر شب و روز نمی شناسد، دل نگران می پیچد و می جوشد و می جوشد، هر کسی که خانواده ای، محبوبی یا حتی دوستی صمیمی دارد با این حس آشناست. پس چطور، چرا و به کدامین گناه پاسخ مادران، پدران، خانواده ها و دوستان زندانیان بند 350 را نمی دهند؟ هنوز به روشن نیست که چه بر سر زندانیان بند 350 آمده است.

عماد بهاور مسئول شاخه جوانان نهضت آزادی ایران جزو زندانیان بند 350 است.

گفت و گوی خبرنگار کلمه با مادر عماد بهاور را با هم می خوانیم:

خانم طاهریان در خبرها داشتیم که روز گذشته در زندان اوین ماموران امنیتی به بند ۳۵۰ این زندان یورش برده و عده ای از زندانیان را با خشونت مجروح و زخمی کرده اند، آیا شما خبر جدیدی از وضعیت این زندانیان به خصوص فرزندتان عماد بهاور دارید؟

نه خیر متاسفانه ما هیچ خبر جدیدی نداریم، ما هم اخبار را از طریق سایت ها شنیده ایم و با خودشان که نمی توانیم تماس بگیریم، با زندان هم که هیچ وقت نتوانسته ایم تماس بگیریم، دادستانی هم که تعطیل است و ما از دیشب تا حالا اخبار متفاوت و نگران کننده ای شنیده ایم.

آیا امروز مراجعه ای به زندان اوین داشتید؟ یا پیگیری خاصی انجام داده اید؟

امروز خیر، زندان اوین روزهای تعطیل جواب گو نیست و حتی درب زندان را برای پاسخگویی باز نمی کنند، نهایتا ما امروز به یکی از نمایندگان مجلس دسترسی پیدا کردیم و با ایشون مشکل را در میان گذاشتیم و از ایشان خواستیم به عنوان نماینده مردم پیگیر ماجرا باشند و حداقل خبر درستی را از زندان در اختیار خانواده ها قرار دهند، فردا اول وقت هم به دادستانی تهران مراجعه می کنیم تا بتوانیم اخبار دقیق تری بدست بیاوریم.

آیا این نماینده به شما قول پیگیری هم داد؟

بله، گویا خانواده های زیادی با ایشان تماس گرفته اند و درخواست کمک داشته اند ولی گویا ایشان به خاطر تعطیلات دسترسی به مقامات مسئول نداشته اما به ما گفتند که حتما پیگیری خواهد کرد.

الان چهارسال و نیم از زندانی شدن عماد بهاور می گذرد، آیا در گذشته هم حوادثی با این شدت در زندان رخ داده بود؟

چند وقت پیش هم برخوردهایی نامناسبی انجام شده بود ولی به این شکل نبوده، چند باری ماموران ریخته بودند در بند، به بهانه بازرسی، حدود یکی دو ماه پیش هم وارد بند شده بودند اما نه اینکه ضرب و شتم کنند، اما این بار گفته می شود که حدود ۱۰۰ نفر گاردی وارد بند شده و با کوچکترین مقاومت آنها به دست و پایشان دست بند زدند و با باتوم به سرشان ضربه زده اند، چند نفری را به درمانگاه فرستادند چند نفری را به بیمارستان فرستادند و حدود ۳۰ نفری را هم به انفرادی فرستاده اند.

و سوال اخر اینکه ایا پیگیری های شما برای به مرخصی آمدن عماد بهاور به جایی رسید؟

نه خیر متاسفانه در طول این چهار سال و نیم، تنها نوروز سال گذشته بود که عماد موفق شد برای مدت کوتاهی به مرخصی بیاید، امسال هم به ما قول هایی داده بودند حتی دادستان موافقت کرده بود و در زیر نامه درخواستی من نوشته بود که عماد در لیست مرخصی های عید قرار بگیرد، تا دو سه روز پایان سال مطمئنا قرار بود بیاد بیرون اما در همون دو سه روز تصمیم گرفتند که به هیچ کس مرخصی ندهند.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.