سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر اطلاعات: وزارت به‌زودی اطلاعیه‌ای منتشر خواهد کرد...

وزیر اطلاعات: وزارت به‌زودی اطلاعیه‌ای منتشر خواهد کرد

چکیده :جواد جهانگیری به «اعتماد» گفت كه ماجرا را از رسانه‌ها و از طريق خبرنگاران شنيده است و نمي‌داند صحت و سقم اخبار چقدر است. جهانگيرزاده با اين مقدمه كه مجلس هرگز نسبت به چنين اخباري بي‌تفاوت نبوده است، گفت: كميسيون امنيت ملي حتما به اين موضوع رسيدگي خواهد كرد و نتيجه را رسانه‌يي مي‌كند. در اين ميان اما واكنش علي مطهري، نماينده تهران نسبت به اين خبر جامع‌تر از ديگر نمايندگان است. او در واكنش به اخبار روز پنجشنبه زندان اوين به «اعتماد» گفت: «اميدوارم اين خبر حقيقت نداشته باشد.» وي گفت: در اين ماجرا بايد رييس سازمان زندان‌ها به خانواده‌هاي اين زندانيان سياسي توضيح بدهد تا حقيقت روشن شود يا دست‌كم اگر برخي از زندانيان به بيمارستان منتقل شده‌اند اجازه ملاقات به خانواده‌هايشان داده شود...


در حالی که برخی زندانیان بند 350 که مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته اند به بیمارستان های خارج از اوین منتقل شده اند ،هنوز نمایندگان مجلس که این روزها برای تذکر دادن و توضیح خواستن از وزیران همیشه در صحنه هستند، اما ابراز بی اطلاعی می کنند و مسوولان زندان استان تهران و کشور خبر را تکذیب می کنند.اما آثار جراحتی که بر بدن زندانیان مانده است خود گواه است.پس از دو روز که خبر اولین بار در سایت کلمه منتشر شد و برخی سایت ها به آن پرداختند دو روز شرق و اعتماد نیز در شماره شنبه خود هرچند اندک ولی به آن پرداختند.

روزنامه شرق نوشت که مدیر کل زندان‌های استان تهران می‌گوید هیچ‌گونه درگیری و ضرب‌وشتمی بین ماموران و زندانیان بند 350 اوین روی نداده است. سهراب سلیمانی به «ایرنا» گفته است: «تنها یک بازرسی ساده انجام شده که این بازرسی به صورت ماهانه و نوبه‌ای انجام می‌شود.» همچنین «سیدمحمود علوی» وزیر اطلاعات در گفت‌وگویی کوتاه به «شرق» گفت: «وزارت اطلاعات به‌زودی اطلاعیه‌ای در این‌باره منتشر خواهد کرد.»

به نوشته این روزنامه به نقل از «ایرنا» برخی رسانه‌ها روز پنجشنبه از درگیری و ضرب‌وشتم زندانیان بند 350 بازداشتگاه اوین از سوی ماموران و زندانبانان این ندامتگاه خبر دادند. همچنین «غلامحسین اسماعیلی» رییس سازمان زندان‌های کل کشور در گفت‌وگو با «ایلنا» اخبار برخی سایت‌های خبری مبنی بر اینکه در درگیری دست‌و‌پای برخی از این زندانیان شکسته شده یا مشکل جسمانی برایشان به وجود آمده را تکذیب کرد و گفت: «بنا نداریم که به ادعاهای سایت‌های معارض که دروغ‌پراکنی علیه نظام می‌کنند پاسخگو باشیم.»

«منصور حقیقت‌پور» و «محمدصالح جوکار» دو نفر از نمایندگان مجلس و از اعضای کمیسیون امنیت ملی به «شرق» گفتند به دلیل تعطیلات آخر هفته در حوزه‌های انتخابیه خود به سر می‌برند و تنها از طریق پیامک‌ها از وقوع این جریان باخبر شده‌اند. آنها گفتند هنوز اطلاعات دقیق و کاملی از آنچه در زندان اوین اتفاق افتاده، ندارند اما قطعا آن را پیگیری و نتایج آن را اعلام خواهند کرد. از سوی دیگر علی مطهری نماینده مردم تهران در گفت‌وگو با «قانون‌آنلاین» خواستار ملاقات این زندانیان با خانواده‌هایشان شد. او گفت: «امیدوارم چنین خبری حقیقت نداشته باشد. لااقل خانواده‌های این زندانیان سیاسی باید در جریان قضیه قرار بگیرند و اگر برخی از آنها به بیمارستان منتقل شده‌اند اجازه ملاقات به خانواده‌های‌شان داده شود. معلوم نیست چرا شدت عمل نشان داده شده و عده‌ای مصدوم و عده‌ای به زندان انفرادی منتقل شده‌اند. شاید برخی نهادهای اطلاعاتی موازی وزارت اطلاعات برای ایجاد مشکل برای دولت جدید دست به این اقدام زده‌اند. رییس‌جمهوری هم باید از حقوق شهروندان دفاع کند.»

مطهری افزود: «ما این مساله را در مجلس پیگیری و از وزیر دادگستری سوال خواهیم کرد.»

 

روزنامه اعتماد هم نوشت که حسين نقوي حسيني، سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي بود كه به « اعتماد » گفت به دليل اهميت سخنانش به عنوان سخنگوي كميسيون، تا بررسي ماجرا در جلسه كميسيون و هماهنگي با رييس كميسيون در اين باره اعلام نظر نمي‌كند. او گفت كه تا ظهر امروز (شنبه) قطعا نظر كميسيون در اين باره را رسانه‌يي مي‌كند.

در اين ميان اما جواد جهانگيرزاده، نماينده اروميه تنها عضوي از كميسيون امنيت ملي بود، كه هر چند كوتاه اما حاضر شد در اين باره اظهارنظر كند. او به «اعتماد» گفت كه ماجرا را از رسانه‌ها و از طريق خبرنگاران شنيده است و نمي‌داند صحت و سقم اخبار چقدر است. جهانگيرزاده با اين مقدمه كه مجلس هرگز نسبت به چنين اخباري بي‌تفاوت نبوده است، گفت: كميسيون امنيت ملي حتما به اين موضوع رسيدگي خواهد كرد و نتيجه را رسانه‌يي مي‌كند. در اين ميان اما واكنش علي مطهري، نماينده تهران نسبت به اين خبر جامع‌تر از ديگر نمايندگان است.

او در واكنش به اخبار روز پنجشنبه زندان اوين به «اعتماد» گفت: «اميدوارم اين خبر حقيقت نداشته باشد.» وي گفت: در اين ماجرا بايد رييس سازمان زندان‌ها به خانواده‌هاي اين زندانيان سياسي توضيح بدهد تا حقيقت روشن شود يا دست‌كم اگر برخي از زندانيان به بيمارستان منتقل شده‌اند اجازه ملاقات به خانواده‌هايشان داده شود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.