سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » موج سیاه وسیع فیس‌بوکی در اعتراض به پنجشنبه‌ سیاه ۳۵۰...

موج سیاه وسیع فیس‌بوکی در اعتراض به پنجشنبه‌ سیاه ۳۵۰

چکیده :«در اعتراض به تهاجم بی‌شرمانه‌ی بی‌سابقه به بند ۳۵۰ اوین و اعلام همبستگی با این زندانیان بی‌دفاع، تا زمان خروج برادرانمان از سلول انفرادی تصویر ‍این پروفایل سیاه می‌‌ماند.»...


در پی انتشار فراخوانی در فیس‌بوک و در اعتراض به ضرب و شتم زندانیان بند  ۳۵۰ زندان اوین در روز پنجشنبه، تعداد زیادی از ایرانیان عکس پروفایل فیس‌بوک خود را به رنگ سیاه تغییر دادند. همراهان این حرکت نمادین خواستار بازگشت زودهنگام چندده زندانی بند ۳۵۰ از انفرادی به بند عمومی شده‌اند.

به گزارش رسیده به کلمه تا کنون دهها تن از شخصیتها و نخبگان سیاسی و مدنی به این حرکت پیوسته اند. تصاویر  سیاه پروفایل پیوستگانِ به این موجِ اعتراضِ مدنی با این متن کوتاه همراه است:

«در اعتراض به تهاجم بی‌شرمانه‌ی بی‌سابقه به بند ۳۵۰ اوین و اعلام  همبستگی با این زندانیان بی‌دفاع، تا زمان خروج برادرانمان از سلول انفرادی تصویر ‍این پروفایل سیاه می‌‌ماند.»

در پنج شنبه سیاه  بند 350 اوین عوامل اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات و بیش از یکصدنفر از سربازان گارد سازمان زندانها زندانیان بند 350 با باتوم و … مورد ضرب و جرح قرار گرفتند که بیش از سی تن از آنان مجروح و مضروب شدند و دستکم چهارتن از زندانیان سیاسی به دلیل خونریزی و شکستگی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده اند. سی و دو نفر نیز به پس از ضرب و جرح به انفرادی منتقل شده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.