سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » واکنش‌های متناقض چهره‌ها و رسانه‌های حکومتی به اظهارات محمد مرسی؛ او همه برنامه...
» باز هم تکذیب خبرسازی رسانه‌های دروغ پرداز وطنی از سوی دولت سوریه

واکنش‌های متناقض چهره‌ها و رسانه‌های حکومتی به اظهارات محمد مرسی؛ او همه برنامه‌ها را به هم ریخت

چکیده :هرچند رسانه های حکومتی تلاش می کنند مهمترین سخنرانی روز اول اجلاس سران غیرمتعهدها را سخنرانی رهبری معرفی کنند، اما ظاهرا سخنان محمد مرسی و بان کی مون بازتاب های گسترده تری داشته و تحلیلگران سیاسی حکومتی می گویند سخنان رئیس جمهور مصر برنامه های اجلاس را به هم ریخته است. در همین حال موضوع خروج هیات سوریه از اجلاس در اعتراض به سخنان مرسی نیز که در رسانه های حکومتی تکذیب شده بود، از سوی منابع رسمی سوری تایید شد!...


کلمه: با آنکه رسانه های حکومتی در ایران تلاش بسیاری کردند تا اینگونه القا کنند که مهمترین سخنرانی روز اول اجلاس سران کشورهای جنبش عدم تعهد در تهران، سخنان رهبری بوده و همه جهان به این سخنرانی توجه کرده اند، واکنش‌های رسمی و غیررسمی نشان می‌دهد سخنان محمد مرسی و همچنین بان کی مون بازتاب های گسترده تری داشته و به تعبیر یک تحلیلگر سیاسی حکومتی، سخنان رئیس جمهور مصر تمام برنامه های ایران برای اجلاس را به هم ریخته است.

مرسی رژیم بشار اسد را ظالم خواند و گفت که اکنون یک انقلابی علیه این رژیم ظالم و مستبد در جریان است. بان کی مون هم از اظهارات مقام های رسمی ایران درباره محو اسرائیل و انکار هولوکاست انتقاد کرد و از ایران خواست قعطنامه های شورای امنیت را اجرا و با آژانس بین المللی انرژی اتمی با شفافیت کامل همکاری کند. (گزارش مراسم افتتاحیه اجلاس و سخنان مرسی و بان کی مون)

رسانه های ایران کاسه داغ تر از آش شدند/ سوریه تکذیب کرد!

به گزارش کلمه، در همین حال ادعای دیروز رسانه های حکومتی درباره خبر ترک جلسه از سوی هیات سوریه در اعتراض به سخنان مرسی نیز امروز از سوی مسئولان سوری تکذیب شد. دیروز رسانه های حکومتی ایران در واکنش به خبر مذکور، بار دیگر کاسه داغ تر از آش شده و به نقل از العالم ادعا کرده بودند که ولید معلم برای مصاحبه از جلسه خارج شده و نه به عنوان اعتراض.

اما این ادعا، امروز از سوی خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) تکذیب شد. این رسانه دولتی سوریه به نقل از ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه، نوشت: هیئت این کشور در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران در اعتراض به سخنان محمد مرسی رئیس جمهور مصر، سالن اجلاس را ترک کرد و پس از پایان سخنرانی مرسی، هیئت رسمی سوریه دوباره به سالن اجلاس بازگشت.
این در حالی است که حمیدرضا ترقی هم دیروز در گفت و گو با مسیح علی نژاد، در پاسخ به این پرسش که نخست وزیر و هیات سوریه ای به دلیل شنیدن مواضع آقای مرسی علیه رژیم سوریه، نشست را ترک کرده اند، گفته بود: چنین چیزی دروغ است، ممکن است نخست وزیر سوریه به خاطر رفتن به دستشویی جلسه را ترک کرده باشد نه به خاطر اعتراض به سخنان آقای مرسی!
این عضو حزب موتلفه همچنین گفته بود: آقای مرسی به هیچ وجه علیه بشار اسد حرفی نزده بلکه از رژیم سوریه دفاع کرده است. من خودم صحبت های آقای مرسی را شنیده ام، رییس جمهور حتی یک کلمه هم علیه رژیم سوریه حرف نزد بلکه اینها همه دروغ پردازی های رسانه های وابسته به آمریکایی هاست. آقای مرسی از بشار اسد دفاع کرده و دخالت های خارجی را هم محکوم کرد.

مرسی برنامه های اجلاس را به هم ریخت

اما در مقابل، شجونی دیگر عضو موتلفه ادعا کرده بود که اصلا متوجه سخنان آقای مرسی علیه بشار اسد و رژیم سوریه نشده است. وی در مواجهه با این سوال که دلیل متوجه نشدن مواضع مرسی علیه بشار اسد این است که صدا و سیما این بخش از سخنان رییس جمهور مصر را تغییر داده است، تعجب کرده و سپس گفته بود: عجب، پس بهتر است فعلا کبریت را روشن نکنیم و اجازه دهیم بزرگان در این مورد حرف بزنند.
صریح ترین سخنان رسمی در واکنش به اظهارات مرسی را امروز حسین شیخ الاسلام مشاور علی لاریجانی در گفت و گو با مهر بیان کرد که مرسی را به ایراد سخنان ناپخته متهم کرد و در عین حال اذعان کرد که سخنان او نظم و برنامه ی از قبل تعیین شده ی اجلاس را به هم ریخت.

شیخ الاسلام رئیس جمهور مصر را به عمل برخلاف اصول جنبش عدم تعهد متهم کرد و گفت: متاسفانه آقای مرسی پختگی لازم در اداره نشست سران نم را نداشت و برنامه و نظم اجلاس را به هم ریخت.

وی از سخنان مرسی در افتتاحیه نشست نم انتقاد کرد، این اظهارات را نشان دهنده رهبری یک جنبش نداشت و گفت: رهبر یک جنبش باید نظرات همه اعضا را منعکس کند و به بیان نظرات شخصی خود نپردازد. رئیس جمهور مصر به عنوان رئیس جنبش عدم تعهد اشتباه بزرگی مرتکب شد و از اصول اصلی جنبش عدم تعهد خارج شد و تنها موضع کشور مصر را بیان کرد در حالی که به عنوان رئیس جمهور تنها باید مواضع نم را اعلام می کرد.

محمدجواد لاریجانی هم پنجشنبه شب در برنامه تلویزیونی دیروز، امروز، فردا حضور یافت و در توجیه سخنان غیرمنتظره مرسی و بان کی مون در اجلاس غیرمتعهدها، گفت: بیان نظرات مخالف از سوی محمد مرسی و بان کی مون در اجلاس تهران بزرگی و سعه صدر جمهوری اسلامی ایران را نشان می دهد گفت: اجلاس امروز تهران نشان دهنده عظمت و مقام بالای جمهوری اسلامی ایران بود. ما اعتقاد نداریم که باید نظرات دیگران را حذف کرد. در اجلاس امروز تهران اظهارات مخالفی از سوی محمد مرسی رئیس جمهور مصر و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل مطرح شد اما ما مخالف اظهار نظر نیستیم و اعتقاد داریم کسی نباید نظر خود را به دیگران تحمیل کند.
وی همچنین تلاش کرد موضع متفاوت رئیس جمهور مصر و دبیرکل سازمان ملل با ایران درباره سوریه را اینگونه رفع و رجوع کند:‌ ممکن است در موضوع سوریه برخی سران مخالف موضع ایران باشند، اما مخالفت آنها با مداخله خارجی بسیار قابل توجه است و همین امر امروز از سوی آقای بان کی مون هم مطرح شد.

سایت الف متعلق به احمد توکلی هم با انتشار نامه 8 بسیج دانشجویی به مرسی و انتخاب آن به عنوان تیتر یک، به سخنان مرسی در اجلاس تهران واکنش منفی نشان داد. در بخشی از این نامه آمده است: همسویی سیاست‌های دولت حضرت عالی و برخی از برادران ما در دیگر کشورها در مسئله سوریه با آنچه که از تریبون‌های دولت‌های مستکبر شنیده می‌شود باعث بهت زده شدن ما شد و نگرانی‌های ملت ما مبنی بر ایجاد درگیری در بین نیروهای جبهه واحد اسلامی رنگ واقعیت گرفت. در شریط کنونی که جبهه معارضین سوریه توسط گروه‌های تکفیری نظیر القاعده قبضه شده است انتظار می‌رود تا دولت برآمده از انقلاب حضرت عالی نسبت به مواضع خود در مورد اقدامات تروریستی این گروه‌ها در این کشور تجدید نظر کند.

اما سریع ترین واکنش را پیش از همه اینها، جهان نیوز متعلق به زاکانی از خود نشان داد که نوشت: سخنان محمد مرسی در افتتاحیه اجلاس نم درباره فلسطین، شورای‌امنیت، حقوق ملت ها در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای و … مواضعی اصولی و منطقی بود اما اظهارات وی درباره سوریه ناپخته به نظر می رسد گویا هنوز تحلیلی واقع بینانه از پشت پرده بحران سوریه در اختیار رئیس جمهور مصر قرار نگرفته است. البته نقش برخی چهره های غربزده در هیئت حاکمه مصر در این راستا چشمگیر است.

در ادامه این یادداشت انتقادی آمده است: بر این اساس مواضع ناپخته مرسی درباره سوریه همزمان با ائتلاف نظامی سیاسی ترکیه، امریکا، قطر، عربستان و دول غربی علیه نظام سوریه به دلیل پشتیبانی مردم این کشور از بشار اسد، تامل برانگیز به نظر می رسد. نکته جالب در سخنان مرسی این بود که وی در طول سخنرانی خود بیش از 6 بار از سوریه نام برد اما تنها دو بار از اسراییل نام برد.

‌سخنان مرسی دهن کجی به چه کسانی بود؟

اما برخی رسانه های حکومتی هم تلاش کردند خودشان را به آن راه بزنند و اظهارات مرسی علیه بشار اسد را به روی خود هم نیاورند و همچنان مانند روزهای قبل از اجلاس، به تجلیل ها و تحلیل های خود از سفر چند ساعته مرسی به تهران ادامه دهند.

پایگاه اطلاع رسانی دولت چنین رفتاری را در پیش گرفت و امروز تیتر زد: دهن کجی مرسی به امریکا و عربستان با سفر به ایران، و نوشت: سفر مرسی از جنبه نمادین اهمیت خاصی داشت و نوعی دهن کجی به آمریکا و عربستان سعودی به شمار می رود.

خبرگزاری فارس وابسته به سپاه هم دیروز در یادداشتی بدون اشاره به اظهارات مرسی علیه بشار اسد، مهمترین پیام سخنرانی وی در اجلاس غیرمتعهدها را آشکار شدن پیوستن وی به خط مقاومت توصیف کرد و نوشت: بقیه مواضع مرسی در سخنرانی اجلاس عدم تعهد، چه در حمایت تلویحی از برنامه صلح آمیز هسته ای ایران ، چه انتقاد از تحریم های غرب علیه کشورهای مستقل  و چه در انتقاد از نظام سوریه، هر چند خالی از اهمیت نیستند، اما نقش تعیین کنندگی برای جایگاه قاهره جدید در معادلات جهانی را ندارند.

 

دیگر گزارش های کلمه درباره اجلاس غیرمتعهدها:

درخواست دبیرکل سازمان ملل برای دیدار با موسوی و خاتمی
بان کی مون به مقام های جمهوری اسلامی: رهبران مخالفان و زندانیان سیاسی را آزاد کنید

امضای نامه از سوی شهروندان ایرانی به بان‌کی‌مون برای پیگیری وضعیت همراهان زندانی جنبش سبز

حملات بی‌سابقه سایبری به کلمه، در واکنش به طرح امضای نامه به بان‌کی‌مون

بازتاب گسترده نامه به بان کی مون در فضای مجازی

تعداد امضاهای نامه به بان‌کی‌مون از مرز ۱۰۰۰۰ گذشت

تحویل نامه شهروندان ایرانی به سازمان ملل + عکس

اولین روز ‫حضور دبیرکل سازمان ملل در تهران/ گفت‌و‌گوی انتقادی با مسئولان عالی‌رتبه حکومتی‬

آغاز اجلاس سران غیرمتعهدها/ سانسور سخنان رئیس جمهور مصر در پخش زنده

۶۰۰ میلیون دلار هزینه برای اجلاس کشورهای غیرمتعهد؛ آیا فایده‌ای هم دارد؟

دستور پنهانی دولت برای سانسور رسانه‌ها در زمان اجلاس غیرمتعهدها + سند

افزایش پارازیت‌های ماهواره‌ای در آستانه اجلاس غیرمتعهدها، با وجود هشدارها درباره سرطان‌زا بودن آن

کاهش سرعت اینترنت در برخی نقاط کشور/ اینترنت فراپرسرعت و بدون فیلتر برای میهمانان غیرمتعهد

وضعیت شبه حکومت نظامی در تهران و حضور هزاران نیرو با سلاح گرم در خیابان‌ها، به بهانه اجلاس غیرمتعهدها

حرفهای مردم درباره اجلاس غیرمتعهدها

حسین زمان: قرار است شهر مردگان را برای سران کشورهای جهان به نمایش بگذارید؟


42 پاسخ به “واکنش‌های متناقض چهره‌ها و رسانه‌های حکومتی به اظهارات محمد مرسی؛ او همه برنامه‌ها را به هم ریخت”

 1. امیدسبز گفت:

  یاشاسین مرسی….یاشاسین بان کیمون

 2. یاحسین میرحسین گفت:

  دررررود بر مرسی
  خیلی خوشم اومد ازش

 3. ناشناس گفت:

  این تیتر به واقعیت نزدیکه:

  دهن کجی محمد مرسی به مقام عظمای ولایت ولی امر مسلمین جهان و کائنات!

 4. zed گفت:

  لطفا در بخش انگلیسی راجع به سانسور و تحریف سخنان مرسی خبر کار کنید. هیچ رسانه غیر فارسی این خبر را پخش نکرده. و دوستان ما فکر میکنند العربیه از روی دشمنی دروغ سازی کرده است

 5. ناشناس گفت:

  محمد مرسی حرف حق را زد و معلوم شد که حرف حق چقدر تلخ است.

 6. ناشناس گفت:

  زنده باد به هركي كه با ظلم و ظالم مبارزه ميكنه…خدا كنه مزه ي قدرت مرسي و عوض نكنه…

 7. حالا راضی شدین؟ گفت:

  ماهها مقامات جمهوری اسلامی ریستند و بافتند و با خرج 600 میلیون دلار سعی کردند این عروس … را بزک و دوزک کنند. اما این آقا بان و آقا مرسی آمدند و با یک سخنرانی بسیار کوتاه تمام رشته ها را پنبه کردند و رفتند. اینها اول گفته بودند که دور ما را خط بکشید ما دلمان نمی خواهد به تهران بیاییم اما این جمهوری اسلامی با واسطه قرار دادن این و آن و با دادن وعده و وعید آنها را به تهران کشیدند. حالا آن دو می گویند ای جمهوری اسلامی کم عقل ما که گفته بودیم بهتر است ما به تهران نیائیم نگفته بودیم؟ گفته بودیم. اما خوب شماها نگداشتید و خودتان میخواستید ما را به تهران بکشید. خوب حالا راضی شدین؟

 8. یاشار گفت:

  صد میلیارد تومان خرج کردیم ، تهران را یک هفته تعطیل کردیم و تریبون جهانی در اختیار مرسی و بان کی مون قرار دادیم که در جمع خودمان و در خانه خودمان بی آبرو و مفتضحمان کنند !

 9. دوستی از جنبش سبز گفت:

  مرسی یک تنه دیکتاتور ولایی و محمود وسپاه و… کل اجلاس تهران رو لوله کرد فرستاد هوا!!!

  سخنان مقامات ایران قبل اجلاس
  مقام عظما : سوریه خط قرمز ماست!
  محمود : حمایت از سوریه وظیفه ماست!
  فرماندهان سپاه وبسیج : ما در حال جنگ نظامی با دشمنان سوریه هستیم / و..

  اما بعد سخنان کوبنده مرسی علیه دیکتاتور قاتل سوریه اون چنان شوکی به حکومت دیکتاتوری وارد شده که هنوز تو بهت هستن چی کار کنن!

  در یک کلام : مرسی تمام کاسه وکوزه های حکومت و نقشه های حکومت برای استفاده تبلیغاتی از اجلاس وکلی هزینه رو به باد داد!

  مرسی یه تنه کل دیکتاتور ولایی ومحمود وسپاه و کل اجلاس تهران رو لوله کرد وفرستاد هوا!!!

  ایول دمت گرم مرسی!

  merci mr morsi

  دوست جنبش سبز

 10. دوستی از جنبش سبز گفت:

  سخنان مرسی در اجلاس تهران پیروزی بزرگ برای جنبش سبز بود.

  حتی ما جنبش سبزی ها هنوز نفهمیدیم مرسی با سخنرانیش چه خدمت بزرگی روبه جنبش سبزکرده

 11. ناشناس گفت:

  شرکت و ديدار يک عده ديکتاتورهايی مثل موگابه ی زیمباوه) و روسای جمهور ترکمنستان و تاجیکستان و وامانده هايی مثل کرازی و مالکی و…..اينهمه تبليغات و هزينه داشت ؟

 12. ناشناس گفت:

  از مزاياي اجلاس :
  خبرگزاری فارس گزارش داد که قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله در بازار تهران به ۲۳ هزار تومان رسیده است.!
  بر اساس این گزارش، قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله نسبت به هفته قبل چهار هزار تومان افزایش داشته است.
  علی خندان روی جوان، رئیس اتحادیه گوشت گوساله تهران، در این ارتباط به خبرگزاری فارس گفته که از این موضوع بی‌اطلاع است و در سفر به سر می‌برد.!!

 13. محمد گفت:

  1) احتمالا ترقی سخنان اقای مرسی را از شبکه ی یک سیما یا رادیوی دولتی ایران دنبال کرده ند که مترجم همه چیز را به وفق مراد تغییر داد!بهتر است اقای ترقی زبان عربی را یاد بگیرند تا دچار این اشتباه فاحش نشوند! 2) اقای محمد جواد لاریجانی نیز همچون مترجم کذاب همیشه مشغول وارونه سازی واقعیتهاست! مطمئنا اینها اگر قدرتش را داشتند زبان بان و مرسی را می بستند تا این سخنان را نگویند! اقای لاریجانی زبونی نشانه ی اقتدار و ازادی دادن به دیگران نیست! اگر راست میگویید اجازه دهید منتقدین داخلی شما همینطور ازادانه بدون پرداخت هزینه با شما سخن بگویید!!!

 14. ناشناس گفت:

  یادتون نره که مرسی یک مشت محکم هم به دهان روسیه و چین زد. اگر این دو کشور در شورای امنیت به نفع ملت سوریه همکاری می کردند امروز بشار اسد قاتل مردم خودش را از زمین و هوا نابود نمی کرد. این بشار و حکومت نظامی اش دشمن بشریت هستند.

 15. قلم فرانسه گفت:

  آخه محمود جون آبت نبود ؟ دونت نبود ؟ مرسی آوردنت چی بود ؟!

  امروز جناب مستطاب ” عمر البشیر ” دیکتاتور کثیف سودانی را رئیس جلسه کردند و کبکشان خروس خواند !

  حکومت به وجود چنین شبه انسان هائی افتخار می کند !

  قابل توجه جناب شجونی : تصادفا برای نخستین بار به عدم درک شما ایرادی نمی توان گرفت ! چرا که افتضاح ترین مترجم برای ترجمه سخنان دکتر مرسی انتخاب شده بود ! سوای اینکه در موقع ترجمه سخنان دکتر مرسی در باره اوضاع سوریه خیانت کرده و امانتداری نکرد در موارد دیگر یعنی از همان ابتدا افتضاح ترین جمله بندی ها را سر هم نمود ! بی اختیار یاد حرف عزت الله ضرغامی افتادم که چند روز پیش ادعا کرده بود مراسم را بصورت هنر ی منعکس خواهند کرد ! واقعا که مرد هنرررررررررررررررررید !! قلم فرانسه

 16. ناشناس گفت:

  نامه ی آن 8 تشکل بسیجی از همه جالب تره! آخه برادران بسیجی ذوب شده در ولایت ، محمد مرسی چه برادری با شما حامیان بشار الاسد ملهد داره؟!

 17. kk گفت:

  راستی راستی کاسه کوزه اقا بهم خورد

 18. reza گفت:

  واقعا اقای مرسی گل کاشتن و بعد از رفع حاجت …

 19. ناشناس گفت:

  خداوند وسیله رسوایی ظالمین را فراهم میکند…..

 20. ناشناس گفت:

  مرسی دوستان را قهوه ای کرد و رفت !

 21. ناشناس گفت:

  ااااااابیاتی از امامنامه (بسی رنج بردم در این سال سی ـــــ کشیدم به گه کشور پارسی ) (به یک روزه مردک ز مصر آمده ـــــ به نام محمد و یا مارسی ) ( کند انتقاد او ز فتوای من ــــ

 22. علی آقا گفت:

  از آقای لاریجانی خیلی سپاسگزارم که معتقدند به رؤسای کشورهای دیگر نباید نظر شخصی را تحمیل کرد! لابد فکر کردند که اگر بخوان تحمیل کنند اونها هم مثل ملت گرفتار و بی دفاع ایران، نظرات شخصی ایشون رو می پذیرند و سجود و رکوع می کنند!

 23. ناشناس گفت:

  این جواد فعلا بره به پرونده زمین خواری اش رسیدگی کنه که دست کمی از زمین خواری صهیونیستی نداره.

 24. نرگس گفت:

  به به به میبینم که خط قرمز حضرت آقا دود شد رفت هوا!!
  جناب آقای مرسی! لطفا آبرویی که از اسلام توسط جمهوری اسلامی ریخته شده را شما دوباره به دست بیاورید!

  خوشبختانه انقلابیون مصر وتونس خیلی از انقلاب اسلامی درس گرفتن واغلب اشتباهات ما رو تکرار نکردن. مرسی که از وزیر لایق رژیم مبارک رو دوباره وزیر می کنه رو با مایی که از فردای انقلاب شروع به اعدام های یک ساعته کردیم مقایسه کنید!
  بهترین آرزوها رو برای مردم مصر دارم.

 25. ناشناس گفت:

  سخنان محمد مورسی اثبات کرد که ایران کشوری انقلابی نیست و نطامی فاشیستی است و مصر است که از طرف آزادیخواهان صحبت میکند و ایران فقط باید از دیکتاتورهائی چون موگابه و بشار اسد دفاع کند

 26. ناشناس گفت:

  ای کاش این آقا مرسی رئیس جمهور ما بود، رهبر ما بود، شاه ما بود، همه کاره ما بود. عجب آدم درستی است. من اصلا فکر نمی کردم این اندازه انسان و واقع بین و راست گو و درست کردار باشد. خدا لعنت کند کسانی را که آنقدر به ما دروغ گفتند و حرف های بی ربط که ما درآنها ذوب شدیم و اصلا این آدمهای حسابی را دیگر نمی شناسیم و فکر می کنیم از کرات دیگر آمده اند.

 27. مهدی ایرانی گفت:

  به نظر من باید خیلی سفت و محکم پیگیر آزادی میرحسین بشیم. در شرایط فعلی میرحسین میتونه کشور رو نجات بده. باید همه به هم به فکر نجات کشور از استبداد و تهدیدات و فشار خارجی باشیم.

 28. ناشناس گفت:

  به گفته لاریجانی ایران در مقابل اظهارنظر مخالفان سعه صدر نشان داد
  وگر نه حکم چند شلاق برای محمد مرسی داده و اجرا میشد شانس داشت زود از ایران رفت

 29. ناشناس گفت:

  محمد مرسی باید رهبری جهان اسلام را بدست بگیرد نه حضرت اقای طرفدار دیکتاتور اسد

 30. ناشناس گفت:

  آقای احمدی نژاد قهوه ای شدی ؟ همین رو می خواستی ؟

 31. ناشناس گفت:

  جريان ضد ديکتاتوري منطقه را خواهد لرزاند…..

 32. ناشناس گفت:

  آقای ترقی مومن مسجد ندیده که در پاسخ به این پرسش که نخست وزیر و هیات سوریه ای به دلیل شنیدن مواضع آقای مرسی علیه رژیم سوریه، نشست را ترک کرده اند، گفته ای چنین چیزی دروغ است و ممکن است نخست وزیر سوریه به خاطر رفتن به دستشویی جلسه را ترک کرده باشد نه به خاطر اعتراض به سخنان آقای مرسی باتوجه به اینکه به خدا قسم هیچکس ازداشتن شرم وحیا ضرر نکرده تو وهم پالکیهایتان که ازاول روی خشت دروغ افتاده اید حیا کنید . دلم می خواست قیافهات را وقتی خبر تلویزیون سوریه رابشنوی ببینم هرچند شماها آنقدر پررو ووقیح هستید که انگار نه انگار .

 33. نکیسا سامی گفت:

  آقای ترقی مومن مسجد ندیده که در پاسخ به این پرسش که نخست وزیر و هیات سوریه ای به دلیل شنیدن مواضع آقای مرسی علیه رژیم سوریه، نشست را ترک کرده اند، گفته ای چنین چیزی دروغ است و ممکن است نخست وزیر سوریه به خاطر رفتن به دستشویی جلسه را ترک کرده باشد نه به خاطر اعتراض به سخنان آقای مرسی باتوجه به اینکه به خدا قسم هیچکس ازداشتن شرم وحیا ضرر نکرده تو وهم پالکیهایتان که ازاول روی خشت دروغ افتاده اید حیا کنید . دلم می خواست قیافهات را وقتی خبر تلویزیون سوریه رابشنوی ببینم هرچند شماها آنقدر پررو ووقیح هستید که انگار نه انگار

 34. نکیسا سامی گفت:

  مسئول بخش ایران گزارشگران بدون مرز، سانسور انتقادات محمد مرسی از حکومت سوریه در اجلاس “نم” توسط رسانه‌های ایران را “تبلیغات یک‌سویه” می‌نامد. پیش‌تر این سازمان از تهدید بسیاری از روزنامه‌نگاران در این اجلاس خبر داده بود.
  خبرگزاری‌های رسمی و غیر رسمی جمهوری اسلامی ایران بخشی از سخنرانی محمد مرسی رئیس‌جمهور مصر درباره انتقاد از حکومت سوریه را سانسور کردند. یک روز پیش، سازمان‌گزارش‌گران بدون‌مرز در نامه‌ای خطاب به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل هشدار داده بود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رسانه‌ها دستور داده است از طرح پرسش‌های “بیم برانگیز برای رژیم” در طول برگزاری نشست اجلاس غیرمتعهدها اجتناب بورزند.
  مسئول بخش ایران سازمان گزارشگران بدون مرز در گفت‌وگو با دویچه وله نحوه پوشش خبری اظهارات سران کشورها در اجلاس غیرمتعهدها توسط رسانه‌های رسمی و غیررسمی جمهوری اسلامی ایران را “تبلیغات یک‌سویه سیاسی” می‌نامد.
  وی درباره نحوه اطلاع رسانی رسانه‌های ایران می‌گوید: «جمهوری اسلامی ایران حتی زمانی هم که میزبان کنفرانس‌های بین‌المللی است، عملا علاوه بر اخبار داخل کشور، می‌خواهد اخبار مربوط به خارج از کشور را هم مورد سانسور قرار ‌دهد.»
  کریستف دولوار مدیرکل گزارش‌گران بدون مرز روز چهارشنبه ۸ شهریور خطاب به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل نوشته بود رژیم تهران درحالی نشست کشورهای غیر متعهد را برگزار می‌کند که بسیاری از روزنامه‌نگاران از شرکت در این نشست و پوشش خبری آن محروم شده‌اند.
  برپایه این گزارش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ارسال دستور عملی رسمی رسانه‌ها را به سانسور فراخوانده است. همچنین خبرنگارانی نیز که اجازه شرکت و تهیه گزارش از این نشست را یافته‌اند، از سوی مقامات تهدید شده‌اند که از پرسش‌های “بیم‌برانگیز برای رژیم” اجتناب کنند.
  ‌رضا معینی در مورد خواست مشخص سازمان گزارش‌گران بدون مرز از بان کی مون توضیح می‌دهد: «در این نامه اشاره‌ کردیم که ایران بزرگ‌ترین کشور در جهان در رابطه با محکومیت برای زنان روزنامه‌نگار و وب‌نگار است. ما در این نامه روی موارد مشخص زنان تاکید کرده‌ایم و گفتیم که از سه سال پیش، بیش از ۵۷ زن روزنامه‌نگار و وب‌نگار در ایران محاکمه، محکوم و زندانی شده‌اند. آقای بان کی‌مون بیش از هر کسی این صلاحیت را دارد که این موارد را به جمهوری اسلامی ایران تذکر بدهد.»
  رضا معینی اضافه می‌کند میرحسین موسوی به عنوان صاحب امتیاز روزنامه‌ توقیف شده‌ی “کلمه‌ی سبز” به سازمان گزارش‌گران بدون مرز ربط پیدا می‌کند. به گفته او آقای موسوی، آقای کروبی و همسر آقای موسوی خانم زهر رهنورد، عملا در زندان مخفی نگهداری می‌شوند و از همه‌ حقوق‌شان محروم شده‌اند.
  مسئول بخش ایران سازمان گزارشگران بدون مرز این وضعیت را بنا بر قوانین بین‌المللی از مصادیق بارز “ناپدید کردن” افراد عنوان می‌کند و ادامه می‌دهد: «بیش از ۱۸ ماه است که این افراد به شکل مشخص ناپدید شده‌اند. ما از آقای بان کی‌مون خواسته‌ایم که این موارد را با مقامات جمهوری اسلامی در میان بگذارند.»

 35. ناشناس گفت:

  هر کامنت رو نکذارید مثل 31/08/2012 ساعت04/23 این توهین است نه نظر

 36. ممل گفت:

  مرسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسی محمد مرسی

 37. محمدعبدالله گفت:

  محمدمرسی بااعتقادبه اسلام راستین وپایبندی کامل به اصول انسانیت به تهران آمدتادرس راستگویی وراستکرداری به ولی امرمسلمین بدهد!!!!!!!!!ولی امری که شایدآن عده که به زوربه پیشوازش می آورندوعده ای جیره خواروخودفروش وپست تازانوبراش خم می شوندازرهبرخدابسازند.مرسی به خامنه ای گفت برووعبایت راجمع کن … وملت مصرهمانطورکه درکنارملت سوریه است درکنارملت ایران درمقابل تو خواهدایستاد.درواقع مرسی حمایت قاطع خود را بازبانی دیگر ازجنبش سبزایران اعلام کرد

 38. صدرا گفت:

  آقای مرسی نشون داده که یک آزاده واقعی و یک مرد انقلابی دموکراسی خواه نه در کشور خودش بلکه در منطقه است!!
  از اولین سفر خارجی که به عربستان رفت و ملاقاتش با رییس جمهور منتخب! مردم عربستان و حامی گروه های متمدن و بشر دوست سلفی و وهابی ، آقای عبدالله بن عبدالعزیز (معروف به وکیل الرعایای عرب) متوجه شدم آدم مورد اطمینان برای آزادی خواهان جهان هست

 39. محمود گفت:

  اقاي مرسي بعنوان رييس جمهور مصر ازرهبران اخوان المسلمين ويك مسلمان سني با ايده ال هاي كلاسه شده ازصدسال پيش براي تبليغ وتعيين نظرات خود وحزبش را چنين گفته اند اولين عبارت درود فرستادن بر چهار تن از خلفا وتقبيح دولت سوريه واعلام حمايت از انقلابيون سوريه ومعرفي ناصر بعنوان بنيان گزار جنبش عدم تعهد… همه اين نقظه نظر هاحكايت از ايده ال ها وجاه طلبي ها مرسي دارد كه ميخواهد جايگاه مصر زمان ناصررا تجديد كند حتا ميخواهد نفوذ تركيه نيزمحدود كند حال ميماند علما سياسي ايران در مرسي چه ديده بودند كه دلخوش كنند كه مرسي ميخواهد مدح وثنايي مقامات ايراني را بگويد سوال اخر اينست كه ايا اقاي مرسي ميتوانست كه نكرد كه خوشباوران خودرا اماده شنيدن ان كرده بودند

 40. test گفت:

  این فیلم رو ببینید. قشنگ نشون میده مرسی چی گفت و مترجم چی ترجمه کرد. صدا و سیمای دروغگو!

  https://www.youtube.com/watch?v=EE456Uy3PzU

 41. ناشناس گفت:

  باید از او تشکر کرد و سپاس گذار بود .که امد و فاتحه ولایت مطلقه خود شیفته را خواند .رهبر که می گفت بیداری اسلامی .او نشان داد که بیداری
  و بی زاری از استبداد بود که در مصر و دیگر کشور های عربی اتفاق افتاد .دیکتا تور ما باید با همان مو گابه و اسد و عمر البشیر دوست و رفیق باشد
  نه با مرسی که نماینده یک ملت است که با دیکتا تور هائی چون خامنه ای به مبارزه بر خواستند و به زمینشان زدند

 42. ناشناس گفت:

  این متحجران و جیره خواران مانند توکلی شجونی و لاریجانی و ان ترقی و.. باید بیایند و از مواضع ضد بشری خودشان مرسی ازاده را که بر خواسته از رای مردم مصر است را محکوم کنند این ها کی از ازادی مردم و دمو کراسی و حکو مت علمی و. سخن گفتند .این ها توجیه گر جهل همان رهبری هستند که به این ها پست پول مقام ورانت و.. داده است اگر همین رهبر فردا می گفت سوریه دیکتا تور ی است و اسد باید برود .همین مزدوران با چه اب و لا ابی می امدند و می گفتند اسد دیکتا تور است و..