سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بان کی مون به مقام های جمهوری اسلامی: رهبران مخالفان و زندانیان سیاسی را آزاد کنید...
» درخواست دبیرکل سازمان ملل برای دیدار با موسوی و خاتمی

بان کی مون به مقام های جمهوری اسلامی: رهبران مخالفان و زندانیان سیاسی را آزاد کنید

چکیده :بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در دیدارهای خود با مقام های حکومتی در ایران، خواستار آزادی زندانیان سیاسی و رهبران جنبش سبز شده و همزمان درخواست رسمی او برای دیدار با میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی در سفر جاری نیز به مسئولان کشور اعلام شده است....


کلمه: بان کی مون دبیر کل سازمان ملل در دیدارهای خود با مقام های حکومتی در ایران، خواستار آزادی زندانیان سیاسی و رهبران جنبش سبز شده و همزمان درخواست رسمی او برای دیدار با میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی در سفر جاری نیز به مسئولان کشور اعلام شده است.

به گزارش کلمه، ساعتی پیش مرکز خبری سازمان ملل گزارش داد که بان کی مون در دیدارهای رسمی خود در تهران، به حکومت اصرار کرده که رهبران مخالف دولت، فعالان حقوق بشر، روزنامه نگاران و فعالان اجتماعی را آزاد کنند تا زمینه ساز آزادی بیان و گفت و گو در فضایی باز قرار گیرد.

همچنین بر اساس اخباری که در اختیار کلمه قرار گرفته است، دبیر کل سازمان ملل خواستار دیدار با میرحسین موسوی و سیدمحمد خاتمی در مدت اقامتش در تهران شده و این موضوع را در آستانه سفر به ایران، به مقام های جمهوری اسلامی اعلام کرده است.

گاردین هم روز گذشته گزارش داده بود که سخنگوی دبیرکل سازمان ملل پیش از سفر بان کی مون به کشورمان، در گفت و گو با رسانه ها با توجه به درخواست های گسترده از سوی ایرانیان برای دیدار با میرحسین موسوی گفته بود: وی حتما نگرانی های جامعه جهانی را منتقل خواهد کرد. من می توانم اطمینان بدهم که دبیرکل کاملا تمایل دارد تا درمورد حقوق بشر با حاکمان ایران از جمله بالاترین آنها مباحثه و گفت و گو کند.

رهبران مخالفان، مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران و فعالان اجتماعی را آزاد و شرایط آزادی بیان را مهیا کنید

دبیر کل سازمان ملل متحد، بان کی مون، در سخنرانی خود در دانشکده ارتباطات وزارت خارجه گفت: بسیاری از چالش های حقوق بشری در ایران باقی مانده است.

وی با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری، همچنین ابراز داشت: این امر که صدای مردم در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری شنیده شود به طور ویژه دارای اهمیت است.

بان کی مون اضافه کرد: به همین دلیل وی در طول دیدارش به حکومت اصرار کرده بود که رهبران مخالفان دولت، مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران و فعالان اجتماعی را آزاد کنند، تا شرایط آزادی بیان و مباحثه در فضای باز را مهیا کنند.

دبیرکل سازمان ملل بر همراهی دو سازمان ملل و جنبش عدم تعهد در زمینه توجه به چالش های مردم کشورشان تاکید کرد و گفت: امروز، سازمان ملل و جنبش عدم تعهد با چالش اساسی پاسخ به آرمان های مردمشان مواجه هستند.

وی افزود: من دو مسیر برای برخاستن این چالش می بینم؛ جلوگیری برای کمک به مواجهه با آرمان های سیاسی اجتماعی جامعه، و تداوم برای کمک به پاسخگویی به چالش های توسعه ای.

بان کی مون آرمان های محکم برای آزادی در ملت ها را مورد تاکید قرار داد و گفت آزادی برای مشارکت، آزادی برای شنیده شدن صدای افراد، و آزادی حق انتخاب حکومت.

وی تصریح کرد: در برخی مکان ها این امر، گذار و آغاز جدید را باعث شده است، ولی در برخی نقاط دیگر، ما سرکوب و حذف را می بینیم. به همین دلیل است که من مصرانه از رهبران جهان خواسته ام تا به صورت جدی و با متمایلانه به فرجام خواهی مردم برای عدالت، حقوق بشر و کرامت انسانی گوش فرا دهند.

بان کی مون همچنین در بخشی از سخنانش در مورد حقوق بشر با اشاره به حوادث سوریه هشدار داد که بحران در سوریه با تظاهرات صلح آمیز آغاز شد که با فشار ظالمانه جواب داده شد.

وی اضافه کرد که هم اکنون ما با خطر وحشتناک جنگ بلندمدت انسانی روبه رو هستیم که در حال نابودی جامعه سوریه است. وی گفت: آنهایی که سلاح به طرفهای درگیر در سوریه می فرستند در این نکبت و جفا مشارکت دارند. شرایط با خون و جان بیش از 18000 نفر از مردم حل نخواهد شد. بیش از این نباید بمب و گلوله به کار گرفته شود.

بان کی مون درخواست کرد دیدار با موسوی و خاتمی را در برنامه های سفر سه روزه وی به تهران قرار دهند

بر اساس گزارش های در اختیار کلمه، بان کی مون ضمن اعلام درخواست خود برای دیدار با موسوی و خاتمی به مقام های ایرانی، از آنها خواسته است دیدار با موسوی و خاتمی را در برنامه های سفر سه روزه وی به تهران قرار دهند.

ملاقات با مسئولان سابق یک کشور، از جمله مواردی است که در عرف دیپلماتیک، متعارف ارزیابی می شود و به ندرت کشوری، جز دیکتاتوری های اقتدارگرا و انحصارطلب، مسئولان سابق رژیم خود را از دیدار با میهمانان دیپلماتیک منع می کند؛ چه رسد به اینکه آنها را در حصر خانگی و بایکوت رسانه ای قرار دهد.

رسانه های منتقد حکومت هم درخواست های متعددی را از سوی شورای هماهنگی راه سبز امید، خانواده های زندانیان سیاسی، فعالان مدنی و همچنین گروه های مختلف شهروندان خطاب به دبیرکل سازمان ملل منعکس کرده اند که در آنها موضوع دیدار بان کی مون با رهبران جنبش سبز و نیز پیگیری وضعیت زندانیان سیاسی مطرح شده است.

همچنین بیش از 10 هزار نفر از شهروندان هم ظرف یک شبانه روز با امضای نامه ای خطاب به بان کی مون در سایتی که کلمه به این منظور مهیا کرده بود، خواستار ملاقات او با رهبران بی گناه جنبش سبز و اعتراض وی به نقض حقوق بشر در ایران شده بودند.

اکنون بان کی مون این موضوع را مطرح کرده و نوبت مقام های حکومتی است که به درخواست دبیر کل سازمان ملل پاسخ دهند. آیا آنها طبق ادعاهای بی پایان خود مبنی بر وجود آزادی بی نظیر در ایران عمل خواهند کرد و به بان کی مون اجازه خواهند داد با رهبر جنبش سبز که به تازگی از بیمارستان مرخص شده و در بازداشت خانگی است، و همچنین با رئیس جمهور اصلاح طلب سابق که در بایکوت رسانه ای و آماج فشارها و تهدیدهای شدید سیاسی است، دیدار و گفت و گو کند؟ یا آنکه بار دیگر، با پاسخ منفی به این درخواست، بی آبرویی دیگری را برای حاکمیت اقتدارگرا و مردم گریز به بار خواهند آورد؟ پاسخ این سوال به زودی مشخص خواهد شد.

 

همچنین در کلمه بخوانید:

اولین روز ‫حضور دبیرکل سازمان ملل در تهران/ گفت‌و‌گوی انتقادی با مسئولان عالی‌رتبه حکومتی‬

آغاز اجلاس سران غیرمتعهدها/ سانسور سخنان رئیس جمهور مصر در پخش زنده

۶۰۰ میلیون دلار هزینه برای اجلاس کشورهای غیرمتعهد؛ آیا فایده‌ای هم دارد؟

دستور پنهانی دولت برای سانسور رسانه‌ها در زمان اجلاس غیرمتعهدها + سند

کاهش سرعت اینترنت در برخی نقاط کشور/ اینترنت فراپرسرعت و بدون فیلتر برای میهمانان غیرمتعهد

حملات بی‌سابقه سایبری به کلمه، در واکنش به طرح امضای نامه به بان‌کی‌مون

بازتاب گسترده نامه به بان کی مون در فضای مجازی

وضعیت شبه حکومت نظامی در تهران و حضور هزاران نیرو با سلاح گرم در خیابان‌ها، به بهانه اجلاس غیرمتعهدها

حرفهای مردم درباره اجلاس غیرمتعهدها

حسین زمان: قرار است شهر مردگان را برای سران کشورهای جهان به نمایش بگذارید؟


93 پاسخ به “بان کی مون به مقام های جمهوری اسلامی: رهبران مخالفان و زندانیان سیاسی را آزاد کنید”

 1. جوحي گفت:

  ظريفي مي گفت اين همه نيرو توي خيابونها براي حفاظت از خود ماست. چون برخي از اين كشورها كه اومدند آدم خورند !!!!!!!!!!!

 2. hamed گفت:

  آقا خداییش دم همه عزیزان گرم که تلاش های بی وقفه ای انجام دادن!
  از شما هم بسیار ممنونم!
  بهترین خبری بود که شنیدم خیلی خوشحال شدم!
  انشاالله که درخواست ایشان عملی هم بشه!

 3. صدای سبز تهران گفت:

  تبریک به همه دوستان و عزیزان سبز.
  خیلی از دشمنان و دولتی ها با حملات شدید به سایت میخواستند نشان بدهند که طرفداران سبز کم و نا امید شده اند (و تو کامنت ها دیدم میگفتند ببینید چه به سر جنبش سبط اومده که نمیتونه ده هزار امضا جمع کنه ) . با اینکه اکثر تهرانی ها در مسافرت هستند و بعد از ماه مبارک رمضان و قبل از شروع مدارس به تعطیلات رفتند و متاسفانه خبرهای جمع آوری امضا نیز خیلی دیر به دوستاران رسید ولی در عرض چند ساعت این امر به خوبی محقق شد .
  بنده خیلی خوشحالم که سبزها هیچ وقت نا امید نمیشن و با این همه کنترل و امنیتی بودن فضا باز هم دور هم هستند ( البته تعداد میلیونی این مضیت رو هم دارد) .
  یک انتقاد و شاید پیشنهاد : از دوستان و برنامه ریزان تقاضا دارم در امر اطلاع رسانی و برنامه ریزی مثل اوایل زایش جنبش سریع تر و منسجم تر و خودکفا تر عمل کند . روزهای اول تا قبل از نه دی بازی دست ما سبزها بود . همیشه . ما میگفتیم ساعت و مکان رو . و ما تعیین می کردیم چه اتفاقی قراره رقم بخوره و ما نوع حرکت رو تعیین می کردیم . ولی بعد از نه دی برعکس شد . ما باید به اون روزها برگزدیم . ما می بایست برای االه اکبر ( یا هر برنامه دیگه ای ) زودتر از اینا برنامه ریزی می کردیم . ما از یک ماه قبل میدونستیم تهران تعطیله . میدونستیم مردم نیستند . میدونستیم سران هستند . ما باید از همون موقع روز و ساعت رو دهان به دهان منتقل میکردیم . ما بیشماریم

 4. ناشناس گفت:

  بان کی مون=گماشته اسراییل

 5. ناشناس گفت:

  مرگ بر اسراییل

 6. عباس عسکری گفت:

  سلام
  این کنفرانس فقط برای کشورهائی چون هند خیلی خوب بود که قراردادهای نفتی در مقابل اجناس بنجل بستند. ما ملتی هستیم که خیلی چیز های خوب می خواهیم اما حاضر به پرداخت هزینه های لازم برای آن ها نیستیم. در ضمن خرافات به نام مذهب تا عمق افکار و اعمال ما رسوخ کرده است. چند نفر از ما حاضریم به زیارت قبور نرویم و هزینه ی چنان سفرهائی را به افرادی که نمی توانند غذای سالم برای خانواده ی خود فراهم کنند بپردازیم؟ چند در صد ما قبول داریم که انسان مرده نمی تواند برای کسی کاری بکند؟ چند در صد ما در اندیشه و عمل به تساوی زن و مرد باور داریم و عامل هستیم؟ آیا فکر کرده ایم که چرا از زمان صفویه که این داستان های زنجیر و قمه خیلی رایج شد دیگر ما در جهان حرفی برای زدن نداریم؟ چرا ما انتظار داریم کسانی که حتی فکر نمی کردند زمانی نان سیر داشته باشند بخورند، وقتی به ثروت های میلیارد تومانی و دلاری رسیده اند از آن دست بکشند؟ آیا هیچ کارگر و کارمندی می تواند تصور کند که حتی یک وعده از این عذاهائی که برای این مهمانان فراهم شد برای خود و خانواده اش داشته باشد؟ کل ثروت همه ی کشورهای عدم تعقل چقدر است؟ اگر همه ی آن ها با ایدئولوژی شیعی حاکم بر ایران موافق باشند، در عمل چه دردی از ملت ما دوا خواهند کرد؟

 7. ناشناس گفت:

  دیدید که چطور این اجلاس تبدیل به کابوسی برای دیکتاتور شد
  خدایا سپاسگذارم

 8. حمزه گفت:

  بان کی مون کجا چنین حرفی زده؟ من هم میخوام مثل مهدی که در اول کار پرسیده، بپرسم که کجای گفته های بان کی مون تقاضای دیدار با سران جنبش سبز هست؟ من کل متن انگلیسی رو خوندم و هیچ جا چنین چیزی ندیدم؟! من خودم جنبش سبزی ام، اما دوست دارم خبر رو موثق بشنوم. جوابی هم که سایت کلمه به “مهدی” (در ابتدای کامنت ها) داده اصلا نفهمیدم. لطفا “دقیقا” همون جایی که در سایت سازمان ملل چنین حرفی زده شده ررو بیاورید!

  کلمه: با تشکر از دقت نظر شما. یک بار دیگر پاراگراف های ابتدایی خبر را بخوانید. مشخص است که بخشی از این خبر به نقل از مرکز خبری سازمان ملل نقل شده که خودش شامل دو بخش است: مربوط به سخنرانی در دانشکده وزارت خارجه، و مربوط به ملاقات با مقامات. بخش دیگری از این خبر، گزارش خود کلمه و به نقل از منابع مورد اعتماد سایت است. درخواست دیدار در این قسمت است، اگر دقت کنید می بینید که قبل از آن آمده «همچنین بر اساس اخباری که در اختیار کلمه قرار گرفته است» و این مستقل از گزارش مرکز خبری سازمان ملل است.

 9. علی گفت:

  با سلام و تبریک به کلیه آزادیخواهان ، این است نتیجه همگرائی و اقدام به موقع و درست، بی شک سخنرانی های بانکی مون در موضوعات مختلف در اجلاس و دانشکده وزارت امورخارجه نتیجه اقدامات درست وهم اندیشی فرا جناحی می باشد. روش انجام شده نشان داد استراتژی تغییر زمین و قواعد بازی در دست ماست. ادامه دهید همین راه باید ادامه یابد تا زمانی که آزادیخواهان ایرانی، نمایندگان واقعی ایران شناخته شوند.

 10. امید گفت:

  باید از بان کیمون تشکر کنیم
  اگه لازم باشه ما هم چند خط برای تشکر براشون بفرستیم
  یا در سایتشون کامنت بذاریم

 11. سبز راست قامت گفت:

  تمام حکومتها پول خرج میکنند تا آبرویی بدست آورند ولی حکومت دیکتاتوری و بیخرد ولی فقیه ،پول خرح میکند تا آبروی نداشته خود را از دست بدهد!! اینک در یک بازی دوسر برد برای جنبش سبز گیر افتاده است ، یا با پیشنهاد آقای بان کیمون موافقت میکند یا نمیکند در هر صورت بازی را باخته است و این یک پیروزی برای جنبش سبز است . همانگونه که رهبران حکومتهای دیکتاتوری احمقانه فکر میکنند و از آنجاییکه یک بعدی فکر میکنند همیشه از جامعه چند بعدی عقب هستند و وقتی قافله را میبازند که دیگر دیر شده است .
  “مکروا و مکروا الله والله خیر الماکرین” اینجا خود را نشان داد . اگر ملت اینقدر خرج میکردند نمیتوانستند آقای مرسی و آقای بان کی مون را به ایران آورند تا آنها چنین حرفها و درخواستهایی را از حکومت جور و ظلم و قاتلی بکنند ولی این آقایان بیخرد با دست خود و البته با پول ملت خود را در گرداب خود نوشته گرفتار کردند . در اینجا معلوم میشود که امریکا و اسراییل چرا به ظاهر از این آقایان خواسته بودند که به ایران سفر نکنند زیرا امریکا و اسراییل میدانند که این حکومت چقدر بی عقل است و در مقام مواجهه با امریکا و اسراییل اسرار خواهند کرد که آقایان مرسی و بان کی مون به ایران سفر کنند و چقدر هم در این مورد تبلیغات کردند که با صحبتهای آنها تمام رشته ها پنبه شد و تازه فهمیده اند که بازی را باخته اند و دستاورد این اجلاس برای جنبش سبز همینقدر بس که به تمام دنیا فهماند که چقدر این حکومت چماقدار و غارتگر ، ابله است و یک عده آخوند ابله تر هم بوقچی آن است !!! آهای دنیا ما بخاطر همین حکومت ابله ها قیام کرده ایم آیا قیام ما مشروع نیست ؟ آیا ما نباید خود را از یوغ این حکومت ابله ها نجات دهیم ؟ آیا انتخاب نوع حکومت ،حق مشروع یک ملت نیست ؟آیا زمان حکومت دیکتاتورها به پایان نرسیده است ؟در ایران یک نفر به جای همه فکر میکند! و به جای همه تصمیم میگیرد! و جالب اینکه به جای همه هم ” میخورد” !!! و این همه میسر نیست مگر به پشتیبانی سپاهیان و بسیجیان مسلح و قاتل .

 12. ناشناس گفت:

  ارتباط با سازمان ملل و دادگاه های بین المللی را ادامه دهید، هیچ کشوری دغدغه واقعی حقوق مردم ایران را ندارد. خودمان باید دست به کار شویم و به سازمان های بین المللی شکایت ببریم.

 13. سلام گفت:

  انشالله که عاقبت این قضیه ختم به خیر شود….ای کاش مسئولین و خصوصا رهبری به نصایح مراجع مردمی گوش میکردند….بیماری سید مظلوم ما میر حسین همه ما را از خواب کوتاه بعد از مدتی بیدار کرد…….خدایا ما تنها به تو امید داریم…وسیله آزادی زندانیان دربندمان را فراهم کن…

 14. ناشناس گفت:

  اینها اراده خداوندونشانه سیاست مداری میر در بند وبزرگوار ماست چه بموقع رگ قلب مردم را به تکاپو وجریان انداخت ودقیقا محاسبه شده از فرصت پیش امده برای ملت بیشترین سود را به ارمغان اورد خدای را سپاس

 15. حمید گفت:

  در سایت سازمان ملل اشاره ای به درخواست برای دیدن میرحسین موسوی نیست. امیدواریم که مسئولین سایت کلمه تا روشن شدن دقیق مسائل از گذاشتن تیترهای غلط انداز خودداری نمایند.

  کلمه: در کامنت دیگری زیر همین مطلب، این توضیح ارائه شد: یک بار دیگر پاراگراف های ابتدایی خبر را بخوانید. مشخص است که بخشی از این خبر به نقل از مرکز خبری سازمان ملل نقل شده که خودش شامل دو بخش است: مربوط به سخنرانی در دانشکده وزارت خارجه، و مربوط به ملاقات با مقامات. بخش دیگری از این خبر، گزارش خود کلمه و به نقل از منابع مورد اعتماد سایت است. درخواست دیدار در این قسمت است، اگر دقت کنید می بینید که قبل از آن آمده «همچنین بر اساس اخباری که در اختیار کلمه قرار گرفته است» و این مستقل از گزارش مرکز خبری سازمان ملل است.

 16. ناشناس گفت:

  اگر چه بهای بیداریمان از خواب گران، بس گران بود ولی او که ما را یاری میکند حتما بهترین را برایمان مقدر کرده و این ماییم که برای رسیدن به آن بهترین باید از هر تهدیدی فرصت بسازیم نه مانند حاکمان بی خردمان که جز فرصت سوزی و هدر دادن منابع انسانی و مالی هنری ندارند.
  به امید سلامتی و آزادی میرحسین و تمامی آزادگان دربند

 17. ناشناس گفت:

  دبیر کل سازمان ملل (۳۰ آگست-۹ شهریور) در جمع گروهی از استادان دانشکده‌ی روابط بین‌الملل وزارت خارجه‌ی ایران از سران حکومت ایران خواست تا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده، با آزاد کردن رهبران مخالفان و روزنامه‌نگاران و زندانیان سیاسی، شرایط یک رقابت آزاد را فراهم آورند.
  او افزود: «سازمان ملل متحد و جامعه بین‌المللی، به طور کامل پشت سر مردم ایران در مبارزه طولانی‌شان برای دموکراسی و حقوق بشر هستند.»

 18. اینها متعهد بودند گفت:

  پس از دل تنگی های خرداد 88 و حوادث بعدی که دل همه ما را شکست، اکنون لبخند روزگار را احساس می کنیم آفرین محمد مرسی و آفرین بان کیمون که با گفتار خود به قلب ما گرمی بخشیدید و همه متوجه شدیم که کوشش های چند ساله ما بی اثر نبوده و دنیا پیام ما را شنیده و متوجه شده است که ما با چه حاکمیت دروغگو، جانی، حقه باز و فاسدی درگیر هستیم. آفرین بر شما که سخنگویان ما در این کنفرانس شدید. برخلاف نام این کنفرانس ثابت کردید که شما آدمهای بی بخار و بی تعهدی نیستید و نسبت به انسانیت و بشریت و حقوق بشر و احقاق حقوق انسانها احساس تعهد و مسئولیت می کنید. مردم مصر به شما به سبب داشتن این رئیس جمهور آدم و انسان و مسلمان و با شخصیت تبریک می گویم مرحبا مرسی

 19. محسن گفت:

  سخنان مرسی ویانکی مون پیروزی بزرگ جنبش سبز در اجلاس تهران

  یانکی مون بدون تعارف با حکومت ایران در مورد وضعیت حقوق بشر و ساخت بمب اتم رهبر حکومت وتو اجلاس صحبت کرد.

  همچنین مرسی با سخنان شجاعانه وکوبنده خودش یک تنه دیکتاتور ولایی و حکومت و سپاه وکل اجلاس رو لوله کرد فرستاد هوا!!!

  ایول مرسی متشکریم….مرسی متشکریم

  مسلما حمایت وتشکر جنبش سبز ایران به گوش مرسی خواهد رسید ولی از سایت کلمه می خواهم شما م صدای تشکر مردم وجنبش سبز
  را به هر نحو ممکن به گوش مرسی برسانید.
  merci mr morsi

 20. ناشناس گفت:

  یه نادونی نوشته “بان کی مون=گماشته اسراییل”. من ضمن خسته نباشید باشید به ایشون یک سوال دارم:
  به نظر ایشون علت اصرار مقامات کشور ما برای دعوت کردن از یک” گماشته اسرائیل” چیست؟ علت دیدار مقام معظم رهبری با یک اسرائیلی چیست؟ جز این است که مقامات کشور افرادی بی بصیرت هستند با پول مردم فقیر ایران شام و نهار به اسرائیل می دهند؟
  شاید هم این دوست عزیزمان بمانند رهبر عزیز انقلاب هر روز یک حرف میزنند که با فرمایشات قبلی در تضاد است؟!

 21. ناشناس گفت:

  حکومتيون سرشان را مثل کبک در برف فرو کرده اند تا واقعيات را نشنوندو تحريف کنند!!….

 22. ناشناس گفت:

  نسيم بهار عربي جاني تازهد به جنبش آزاديخواهي ايران دميد…..

 23. سعید گفت:

  امیدوارم که این دیدار فراهم شود
  خیلی دلمان برای میرحسین تنگ شده

 24. ناشناس گفت:

  ایران دیگه هیچ وجه بین المللی نداره و خود سران هم میدونن و دیگه هم براشون مهم نیست بقیه دنیا چی در موردشون بگن و از دو سال قبل تا الان و از الان هم تا هر وقت که باشن هر کاری میکنن و هر فرصتی مثل این اجلاس عدم تعهدها رو فقط و فقط برای مصرف داخل میخوان.هر هزینه ای میکنن فقط برای مصرف داخله هموطنانی است که حتی اگه ببینن آقاشون جلو چشمشون یکی رو هم بکشه باز چیزی نمیفهمن و نمیخوان بفهمن و میگن اون حقش بوده بمیره

 25. javad گفت:

  امیدوار کننده بود – خسته نباشید همراهان عزیز. هم سایت کلمه و هم , همه مردمی که کامنت گذاشتند در فیسبوک سازمان ملل و همه امضا کنندگان عزیز.

 26. محراب گفت:

  باسانسور وتحريف سخنان رييس جمهور مصر مهر تاييدي بردروغگويي شان زدندوحال آقاي مرسي ومقامات حاضر در اين اجلاس يك تجربه عيني از رفتارهاي رياكارانه وناصداقتي مسوولان جمهوري اسلامي را ديدند.

 27. ناشناس گفت:

  فعلا که آقایان در تهران قهوه ای شدن – مرسی دوستان را قهوه ای کرده !

 28. ناشناس گفت:

  ان کی مون=گماشته اسراییل

  واقعا اسراییل چه ربطی به بان کی داره ؟؟؟؟؟

  آخه مزدور 7 تومنی تو رو چه سایت کلمه تو باید بری کیهان بخونی ! سواد شما در همون حد !

 29. ناشناس گفت:

  باز دادش سیا ضایع شد :))

 30. Mohammad گفت:

  چرا ؟؟؟ رهبر انقلاب بابصیرت !!!با گماشته اسراییلی دیدار کرده ؟؟؟
  قبل از ورود مرسی با تبلیغ وبوق کرنا گذاشتن وبزرگ نمایی قبول پذیرش ودیدار از ایران وبه خیال خود جلب نظر مرسی شاید در قضیه سوریه اتفاقی خاصی بیافتد .ولی سخنرانی مرسی آب سردی بررویاهای خام رهبری ودولت مردان ریخت .که دیگر برای سالیان سال باید شرمنده ملت ها باشند

 31. ناشناس گفت:

  البته دوستان و مزدورین هم در حمایت از آدمکشی در سوریه بیانیه دادن —–

 32. ناشناس گفت:

  بان کی مون=گماشته اسراییل

  صب کنید بوی دزد میاد

  آهان شما مزدور گرامی راستی از 3000 میلیار چه خبر ؟ چقدر به تو رسیده ؟

 33. شهاب گفت:

  علی خامنه ای= گسترش فقر – رواج چاپلوسی – تبعیض و نابرابری – گسترش فساد – نفرت عمومی از اسلام

  خدایا این سایه این جرثومه از روی سر ایران و ایرانی بردار

 34. فراهانی گفت:

  پاره ای از دوستان اشاره درستی داشتند که ما ایرانی ها برای تشکر از مواضع مرسی و باک کی مون باید اقدام کنیم . کلمه باید همین امر را سازمان داده شده پیگیری نماید و بگوید چگونه و چه زمانی و به چه ادرسی این تشکر را اعلام داریم . مسلما مرسی و بان کی مون به این ترتیب ملت ما را بهتر خواهند شناخت و این عمل تاپیر مثبتی روی انها خواهد گذاشت .

 35. ناشناس گفت:

  خوب ، جواب چی بوده ؟؟؟؟

 36. فراهانی گفت:

  پاره ای دوستان اشاره درستی داشتند که باید از مرسی و بان کی مون تشکر کرد . این کار توسط کلمه سازمان دهی شود بهتر است . طبیعی است اثر این عمل روی مرسی و بان کی مون مثبت بوده و فرهنگ بالای ملت ایران را بیان خواهد کرد . لازم است کلمه سایت و ادرس اقایان را اعلام و از همه بخواهد در این تشکر سهیم گردند.

 37. ناشناس گفت:

  واقعا هیچ کس مثل این ظالمین نمی تونست به اسلام ضربه بزنه به حق محمد انشالله بزنه تو کمرشون

 38. ياشار گفت:

  اميدوارم سران جنبش عدم تعهد براي هميشه در ايران بمانند . چون همين الان دارم بدون فيلتر شكن سايت كلمه را ميبينم .

 39. سبزینه گفت:

  لطفا در مباحث هم دیگر را رعایت کنیم و به نظرات هم احترام بگذارید یک درخواست دیگر هم از سایت عزیزمون دارم که اگر با موافقت بقیه هم مواجه شد لطفا کلمه به اون اهمیت بده نظر شخصی من این است که ما در سال های اخیر از این مزدورهای بی دین و بی لیاقت رهبری و همون سربازان گمنام یا همون ساندیس خورهای اجیر خیلی دلمون پره و از بی احترامی هاشون نسبت به مراجع و بزرگان جنبشمون پره و در این سایت که اومدیم دوست داریم نظرات این مزدوران را نبینیم تا خونمون کمی رقیق تر بشه و با خودمون خلوت کنیم بدون حضور ساندیس خورهای مزدور پس اگه موافقین و بقیه نظرشون همینه از درج نظرات وطن فروشان جلوگیری به عمل بیاد تا ما هم راحت باشیم از شر منافقین .

 40. ناشناس گفت:

  با نظر “سبزينه” موافقم البته با درج نظرات طرفداران حكومت مخالفتي ندارم به شرطي كه بدون توهين و بدون به كاربردن كلمات نامناسب باشد .
  با نظر دوستاني هم كه درخواست اظهار تشكر از آقايان بان كي مون و مرسي داشته اند بسيار موافقم .

 41. ناشناس گفت:

  دوست عزیز .یان کیمون = با اسرائیل . پس رهبر انقلاب هم با او دیدار داشت . تکلیف رهبر با بصیرتت چه می شود که با مزدوران اسرا ئیل دیدار می کند

 42. ناشناس گفت:

  بان کی مون که عددی نیست خداهمبگه اینا موسوی را ازاد نمی کنند

 43. بهروز گفت:

  من با نظر سبزینه مخالفم. ببینید دوستان اگه قرار باشه ما نظرات مخالفامون را نشنویم و فقط فحش و بد و بیراه به طرف مقابل بدیم که این سایت هم میشه مثل سایت بالاترین. در صورتی که من فکر می کنم شان این سایت باید خبلی بالاتر باشه و به عنوان یک سایت انتقادی و تحلیلی ، نقد عملکرد آقایون رو انجام بده.خوشبخانه اینقدرگندکاری و خرابکاری دارند که بشه اونا رو گفت و تحلیل کرد.
  اما اگه ما فقط بگیم و نظر اونا رو نشنویم که نمیشه.
  بدی ملت ما اینه که تو همه کارها احساسی عمل می کنیم. یعنی یا خیلی داغ داغیم یا خیلی سرد سرد.