سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رحیمی به 170 یا 180 نماینده اصولگرای مجلس پول داده است...
» وکیل معاون اول احمدی‌نژاد یک گوشه از پرونده را بالا زد

رحیمی به 170 یا 180 نماینده اصولگرای مجلس پول داده است

چکیده :وکیل محمدرضا رحیمی می‌گوید پای 170 یا 180 نماینده اصولگرای مجلس در این پرونده فساد سیاسی و اقتصادی، گیر است و رحیمی به آنها پول داده تا در انتخابات هزینه کنند. وی همچنین خبر داده که محکومیت اخیر معاون اول احمدی نژاد تنها مربوط به یک مورد از 40 تا 50 اتهام وی است! روزنامه دولتی ایران پیش‌تر تایید کرده بود که معاون اول دولت دهم در دادگاه تجدیدنظر به 14 سال حبس محکوم شده است....


کلمه – گروه سیاسی: محمدرضا رحیمی به 170 یا 180 نماینده اصولگرای مجلس پول داده است تا در انتخابات هزینه کنند. این عدد، تازه ترین نکته ای است که وکیل معاون اول احمدی نژاد در مصاحبه امروز خود مطرح کرده است. او قوه قضاییه را به تعلل غیرقانونی در پیگیری این پرونده متهم کرده و تعداد اتهامات موجود در پرونده رحیمی را نیز نه 30 مورد، بلکه 40 تا 50 مورد ذکر کرده است.

به گزارش کلمه، هنوز دو ماه از انتشار نامه تهدیدآمیز رحیمی خطاب به رئیس قوه قضاییه نگذشته است که وکیل وی گوشه ای از پرونده را بالا زده و در مصاحبه ای با ایلنا از پول هایی که رحیمی به دو سوم نمایندگان اصولگرای مجلس داده، پرده برداشته است.

معان اول احمدی نژاد پیش از این به رئیس قوه قضاییه نامه نوشته و سندی را ضمیمه کرده بود که به گفته وی نشان می داد اتهامش مربوط به مسئولیت هایش در دولت های نهم و دهم نیست، بلکه درباره برگزاری چند انتخابات قبلی است. در جریان دادگاه بیمه ایران هم این اتهام به رحیمی وارد شده بود که پول هایی را از جابر ابدالی (متهم اختلاس از بیمه ایران) رشوه گرفته و به “نامزدهای بسیجی و ولایتمدار” انتخابات مجلس هشتم داده است.

حالا وکیل رحیمی مدعی شده که محکومیت او ربطی به پرونده بیمه ایران ندارد! و به پول هایی مربوط است که او به 170 تا 180 نماینده اصولگرای مجلس پرداخت کرده است.

محمدرضا نادری گفته است که از 40 تا 50 اتهام رحیمی، فقط یک مورد در پرونده باقی مانده است. این بدان معناست که 14 سال محکومیت حبس صادر شده برای رحیمی، تنها مربوط به یک مورد از 40 تا 50 اتهام وی است.

رحیمی پیش از این در نامه ای تهدیدآمیز خطاب به صادق لاریجانی، فاش کرده بود که پرونده اش مربوط به انتخابات «چندین ساله» قبل است، او آن مبالغ را طبق «صلاحدید برخی بزرگان و مسؤولان کشور» به نامزدهای اصولگرای انتخابات داده و صاحب دسته چک مذکور را نیز «تنی چند از مسؤولان وقت دستگاه قضا و برخی نمایندگان محترم مجلس» به وی معرفی کرده اند.

دو هفته بعد از انتشار این نامه، سید مصطفی تاجزاده در نامه ای به رئیس قوه قضاییه، از صادق لاریجانی پرسید: نام مقامات قضایی که پرداخت کننده وجوه غیرقانونی را به آقای احمدی نژاد معرفی کردند، چیست؟ آنان در این پرونده و نیز در انتخابات مجلس هشتم چه نقشی داشتند؟ آیا محاکمه شدند؟ اگر پاسخ مثبت است چرا اطلاع رسانی نشد؟ و اگر نه چرا به اتهاماتشان رسیدگی نشده است؟ آیا نمایندگان معرف فرد مورد نظر به آقای رحیمی خود در فهرست دریافت کنندگان قرار دارند؟ کدام یک از دستگاه های نظارتی از وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی و سپاه به استعلام آقای احمدی نژاد جواب مثبت دادند؟ مسئولان سیاسی و شاخص کشور که داوطبان انتخابات را برای اخذ رأی به آقای رحیمی یا شخص پرداخت کننده ارجاع می دادند علاوه بر رئیس دولت چه کسانی بودند؟ آیا چک هایی که آقای رحیمی در روز استیضاح آقای کردان بین نمایندگان پخش کرد تا به نفع او رأی دهند از همین مبلغ پرداخت شد؟ چرا اسم نمایندگان دریافت کننده این وجوه اعلام نمی شود؟

هنوز یک هفته از انتشار نامه رحیمی به رئیس قوه قضاییه نگذشته بود که رحیمی در جمع هواداران احمدی نژاد حضور یافت و تهدید کرد که منتظر است تا حکم اعلام شود تا ناگفته هایی را از پرونده بگوید.

در چهاردهم مهرماه، کلمه برای اولین بار خبر داد که رحیمی در دادگاه بدوی به 15 سال حبس و 40 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده است، اما دستگاه قضایی و شبکه رسانه ای و محافل امنیتی اقتدارگرایان به شکلی عجیب و سازمان یافته برای پنهان کردن محتوای این حکم تلاش می کنند.

دو روز بعد، روزنامه دولتی ایران خبر داد که حکم رحیمی در دادگاه تجدید نظر، به چهارده سال حبس و چهار میلیارد تومان جزای نقدی رسیده است. این یعنی با وجود تعلل زیاد مسئولان قضایی و تلاش ها و تهدیدهای نزدیکان احمدی نژاد، دادگاه تجدیدنظر تنها یک سال از محکومیت رحیمی را کاهش داد.

حالا وکیل رحیمی می گوید برخلاف ادعای مقام های قضایی، پرونده معاون اول احمدی نژاد هنوز به دیوان عالی کشور ارسال نشده است. او همچنین حضور «یکی از نمایندگان سرشناس مجالس دوره های متعدد که هم اکنون نیز در مجلس حضور دارد و نامش به خاطر دریافت مبلغ کمک به نمایندگان از طرف ج.ا در پرونده وجود داشته است» در دادگاه را نیز رد کرد.

به نظر می رسد اشاره وکیل رحیمی به محمدرضا باهنر است؛ نایب رئیس مجلس اصولگرا که در پی افشای کمک انتخاباتی رحیمی به نمایندگان اصولگرا از محل رشوه خواری و اختلاس، سایت روزنامه دولتی ایران فاش کرد پول هایی که جابر ابدالی از محمدرضا رحیمی گرفته، به نیابت از محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس بوده است.

باهنر البته تنها نماینده مدعی اصولگرایی نیست که به همدستی با رحیمی در این پرونده فساد سیاسی و اقتصادی متهم است. پرویز سروری، سردار سابق سپاه و نماینده مجلس هشتم، نیز همان زمان فاش کرده بود که رحیمی ۹۰۰ میلیون تومان را به عنوان «کمک افراد خیر به مساجد» به نمایندگان مجلس هفتم و هشتم پول داده تا هزینه تبلیغات انتخاباتی کنند.

حمید رسایی هم در همان زمان اعتراف کرد که رحیمی به او هم پیشنهاد پرداخت پول داده و حتی نگفت که نمی خواسته پول را بگیرد، بلکه اعتراف کرد که به رحیمی پیغام داده پول را به حسابش واریز کند اما او خواستار پرداخت کمک مالی پس از دیدار حضوری شده است!

حالا وکیل رحیمی فاش کرده که پای 170 تا 180 نماینده اصولگرا در این پرونده گیر است. نمایندگانی که هنوز فریادهای «مرگ بر موسوی و کروبی و خاتمی» آنها در روز 26 بهمن 1389 از یادها نرفته و سکوت آنها در برابر فسادهای بزرگ دوره احمدی نژاد نیز در تاریخ خواهد ماند.

در همین باره در کلمه بخوانید:
روزنامه ایران: محکومیت رحیمی به ۱۴ سال حبس در دادگاه تجدیدنظر
کلمه: حکم بدوی معاون اول احمدی‌نژاد؛ ۱۵ سال حبس و ۴۰ میلیارد ریال جزای نقدی
شش پرسش تاجزاده از رئیس قوه قضاییه درباره نامه رحیمی؛ ابراز شگفتی از این‌همه پاک‌دستی اصول‌گرایانه
رحیمی در حضور احمدی نژاد و هواداران؛ تهدید به افشای همدستان پنهان
اژه‌ای از صدور حکم حبس برای معاون اول احمدی‌نژاد خبر داد/ وکیل رحیمی: فکرش را هم نمی‌کردم

عقب‌نشینی اصولگرایانه از حکم رحیمی؛ سرانجام اختلاس برای کمک به کاندیداهای ولایتمدار‬
تایید و تکذیب حکم دادگاه معاون اول احمدی نژاد: پنج سال حبس، بازگرداندن ۸٫۵ میلیارد تومان
صدور حکم برای ۱۲ متهم اختلاس از بیمه ایران؛ ادامه مصونیت برای محمدرضا رحیمی
صدای «دزدگیر ۸۸» پرونده مفاسد دولت را کش می‌دهد+ سند
ابلاغ احکام دادگاه بیمه ایران؛ به اتهام رشوه‌گیری محمدرضا رحیمی و کامران دانشجو رسیدگی نشد
سخنگوی قوه قضاییه: اگر قاضی پرونده گفته رحیمی محاکمه می‌شود، حتما می‌شود؛ منتظر باشید!
وزیر دادگستری دولت احمدی نژاد: نام بردن از محمدرضا رحیمی بعنوان متهم، خلاف نظر رهبری است
رییس قوه قضاییه، اعترافات متهمان مفاسد اقتصادی را زیر سوال برد: برای انحراف و التهاب فضاست
تشکیل جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به ریاست رحیمی!
رسوایی بزرگ حاکمیت یک‌دست: تبلیغات سیاسی و انتخاباتی با پول رشوه و اختلاس
متهم پرونده اختلاس بیمه: چکهای سفید امضا به آقای «ر» دادم تا یک عده بسیجی و ولایتمدار را به مجلس بفرستد


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.