سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رسوایی بزرگ حاکمیت یک‌دست: تبلیغات سیاسی و انتخاباتی با پول رشوه و اختلاس...
» آیا باز هم باید منتظر فرمان «کش ندادن» از سوی رهبری باشیم؟

رسوایی بزرگ حاکمیت یک‌دست: تبلیغات سیاسی و انتخاباتی با پول رشوه و اختلاس

چکیده :نه فقط افشای رشوه گیری میلیاردی معاون اول احمدی نژاد، بلکه فاش شدن اینکه بخش قابل توجهی از مبالغ حاصل از این رشوه ها و اختلاس های اخیر برای فعالیت های سیاسی و انتخاباتی مدعیان اصول خرج می شده؛ واقعیتی است که اگر در هر کشور نسبتا آزاد و دموکراتیکی رخ می داد، کمترین نتیجه ی آن سقوط دولت و متحدانش در حاکمیت بود....


کلمه – گروه سیاسی: امروز یکی از تلخ ترین روزها برای حاکمیت یکدست مدعی اصولگرایی بود. نه فقط افشای رشوه گیری میلیاردی معاون اول احمدی نژاد و مشخص شدن اینکه عمق فساد تا تخصصی ترین نهادهای نظارتی نظام نیز امتداد یافته، بلکه فاش شدن اینکه بخش قابل توجهی از مبالغ حاصل از این رشوه ها و اختلاس های اخیر برای فعالیت های سیاسی و انتخاباتی مدعیان اصول خرج می شده؛ واقعیتی است که اگر در هر کشور نسبتا آزاد و دموکراتیکی رخ می داد، کمترین نتیجه ی آن سقوط دولت و متحدانش در حاکمیت بود.

این فساد بزرگ اقتصادی – سیاسی در حالی امروز فاش شد که در روزها و هفته های اخیر، گرفتاری های بی پایان مردم به خصوص با توجه به گرانی های مهار نشده ی اخیر، به وضعیتی غیر قابل تحمل تر از قبل رسیده و خبر له شدن مردم زیر بار گرانی آنقدر گسترده شده که حتی صدای سابق حامیان دولت و نزدیکان رهبری را نیز درآورده و تنها معدود افرادی همچون رحیمی معاون اول احمدی نژاد هنوز اینقدر بی شرم هستند که ادعا کنند وضع اقتصادی مردم خوب است و اگر مشکلی دارند، ایراد از خودشان است که به قدر کافی زحمت نمی کشند!

سه سال پیش که میرحسین موسوی هشدار داد «منافع و حقوق مستضعفان و کارگران و کارمندان و سایر اقشار ملت در یک فساد بزرگ در حال غرق شدن است» و تاکید کرد که گناه او و همراهان و همفکران زندانی اش فقط اعتراض به فساد اقتصادی و سیاسی حاکم است و نوشت «ما به شدت با فساد موجود که ناشی از سیاستهای سوء و عدم تدبیر است مخالفیم»، همین روزها را پیش‌بینی می‌کرد؛ و شاید البته روزهای دیگری را هم می‌دید که با اشاره به «روز غضب» مردم کشورهای عربی که به سقوط حکومتهای فساد و دیکتاتور این کشورها منجر شد، روز غضب را «نتیجه ناکارآمدی و فساد در بالاترین سطح حکومت و حیف و میل کردن بیت‌المال و همچنین بستن دهن‌ها و شکستن قلم‌ها» دانست.

اما به روال ماجرای اختلاس سه هزار میلیارد تومانی که رهبری فرمان داد آن را «کش ندهند»، این بار هم با دخالت رهبری، و به رغم همه اسناد و حقایق افشا شده، نه فقط محمدرضا رحیمی از پیگرد معاف مانده است. علاوه بر معاون اول، دو چهره بلندپایه دیگر دولتی، مرتضی تمدن استاندار فعلی تهران و کامران دانشجو وزیر فعلی علوم و رئیس سابق ستاد انتخابات کشور، نیز در این پرونده متهم به فساد شده اند، اما هنوز هیچ یک در دادگاه حاضر نشده اند. این برخورد دوگانه قضایی در حالی همچنان ادامه دارد که که رئیس قوه قضاییه هفته قبل مدعی شده بود نظام از پرونده فساد اخیر سربلند بیرون آمده! و با همه متخلفان هم برخورد کرده است.

رئیس ستاد انتخابات دهم ریاست جمهوری علاوه بر متهم بودن به خیانت به آرای ملت در آن انتخابات، به خیانت به سرمایه ملت در پرونده اختلاس بیمه ایران نیز متهم است. درباره رشوه گیری 2 میلیارد ریالی کامران دانشجو، اینجا را بخوانید.

دو هفته قبل هم یکی دیگر از متهمان پرونده بیمه ایران به نام «ح.الف» در دادگاه اعلام کرد که در جریان انتخابات مجلس هشتم، دست چک خود را با امضا و بدون رقم به محمدرضا رحیمی داده تا برای کمک به «نامزدهای بسیجی و ولایتمدار» جهت راهیابی به مجلس هزینه کند. گزارش آن اعتراف را که جنبه ای دیگر از فساد سیاسی- اقتصادی جریان حاکم فعلی را نشان می دهد، در اینجا بخوانید.

اما ماجرای رفتار ناعادلانه حاکمیت با متهمان فساد مالی، به معاف شدن معاون اول احمدی نژاد هم محدود نمانده و رئیس دولت مورد حمایت رهبری، با بی شرمی خاص خود – که البته مسبوق به سابقه است – از انتشار مطالب دروغ و تهمت علیه دولت و تخلفات میلیاردی و مفاسد مالی آن انتقاد کرده، آنها را اتهاماتی بدون سند نامیده که «کنتور ندارد» و مدعیان را خطاب قرار داده که «اگر جرات دارند بروند سراغ همان هایی که اصل کاری هستند.»

احمدی نژاد در حالی امروز افشای فساد نزدیکان خود را «دروغ و تهمت» خوانده که وقتی خود او به اشاره از اسکله‌های «برادران قاچاقچی» صحبت کرد تا سپاه و حامیانش کمی از حملات خود به «جریان انحرافی» حاکم بر دولت عقب‌نشینی کنند، فریاد بسیاری از نزدیکان رهبری و سرداران سپاه به هوا برخاست که چرا رئیس دولت علیه سپاه «دروغ پراکنی» می‌کند. گویی هر دو باند شریک در حاکمیت، فراموش کرده بودند که روزی از همین روزها در سه سال قبل، رهبری به میرحسین موسوی تاخته بود که چرا «رئیس جمهور را به دروغگویی متهم» کرده است.

اکنون در حالی که خاطره دستور رهبری به مسئولان نظام مبنی بر اینکه ماجرای اختلاس بزرگ را «کش» ندهند، هنوز در اذهان باقی است و این نگرانی وجود دارد که بار دیگر رهبری جلوی افشای ابعاد فساد موجود و گسترش این پرونده به همه متهمان را بگیرد، نکات جدیدی در دادگاه تخلفات بیمه تهران مطرح شده که نقش پول های دزدی را در تامین مالی فعالیت‌های انتخاباتی جناح مدعی اصول را برملا می‌سازد.

در حالی که پیش تر در جلسه دادگاه اختلاس گروه آریا نقش مسئولان بلندپایه دولتی در مفاسد مالی فاش شده و نام اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر احمدی نژاد نیز به عنوان یکی از افراد دخیل در پرونده مطرح شده بود، در جلسه امروز دادگاه اختلاس بیمه ایران، نیز متهم اصلی پرونده اعلام کرد که 15 میلیارد ریال به رحیمی معاون اول احمدی نژاد رشوه داده است.

این فرد که به کلاهبرداری، اخلال در نظام اقتصادی و خرید و فروش غیرقانونی ارز متهم شده، اعتراف کرد که رحیمی از اینکه او اسناد رشوه‌گیری‌اش را به قوه قضاییه رسانده، بسیار عصبانی شده است. اما یکی دیگر از متهمان پرونده به نام جابر ابدالی، که پیش تر الیاس نادران گفته بود همدست اصلی رحیمی در این فساد مالی است، ادعای متهم اول را انکار کرده و با اشاره به اینکه با رحیمی دوست بوده و هست، از اینکه با آبروی او بازی می‌شود ابراز ناراحتی کرده است!

متهم ردیف اول که «د.س» معرفی شده، همچنین گفته است که رحیمی او را احضار کرده و با عصبانیت از او پرسیده که چرا چک‌ها را به سازمان بازرسی داده است، و سپس از او خواسته تا چند چک سفید به اسم بعضی مقامات از جمله اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر فعلی احمدی نژاد، امضا کند.

«د.س» علاوه بر افشای رشوه گیری میلیاردی رحیمی، از سوء استفاده او و نزدیکانش از نفوذ در دستگاه قضایی و «پرونده سازی و تهدید به زندان با هدف اخاذی» از وی نیز پرده برداشته است، تا جایی که او حتی مجبور شده خانه‌اش را نیز به نام آنها سند بزند؛ موردی که خود رسوایی تاسف‌باری برای دستگاه قضایی به شمار می رود؛ دستگاهی که رئیس آن مدعی است نظام در برخورد با مفاسد اخبر موفق بوده است.

اما موضوع واریز یک میلیارد و پانصد میلیون تومان به حساب شخصی معاون اول احمدی نژاد، موضوعی است ظاهرا مشخصات چک آن موجود است و قابل انکار نیست و از همین رو مورد پیگرد دادگاه نیز قرار گرفته است. اما نزدیکان رحیمی برای اینکه از این اتهام سنگین فرار کنند و همدستان اصولگرای آنها به سکوت وادار شوند، به ابعاد جدیدی از این افتضاح بزرگ اشاره کرده و از خرج شدن پول حاصل از اختلاس در فعالیت های سیاسی و انتخاباتی جناح مدعی اصولگرایی پرده برداشته است.

با این حال سایت روزنامه دولتی ایران در واکنش به انتشار اتهامات جدید علیه معاون اول احمدی نژاد، مدعی شده که پول هایی که جابر ابدالی از محمدرضا رحیمی گرفته، به نیابت از محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس بوده است! روزنامه رسمی دولت تصریح کرده که دوست قدیمی رحیمی، این پول ها را «برای کمک به نامزدهای اصولگرا که در خط ولایت قرار دارند» به رحیمی پرداخت کرده تا او به باهنر تحویل دهد.

جالب است که در گزارش این رسانه دولتی، فاش شده که جابر ابدالی حتی در اتاق رحیمی شنود کار گذاشته بود؛ خبری که نشان می دهد پیوند خطرناک قدرت و ثروت تا چه حد می تواند به فساد و جرم های باورنکردنی منجر شود.

در همین حال پرویز سروری، سردار سپاه و نماینده مجلس هشتم، نیز دیروز در اظهاراتی تکان دهنده، فاش کرد که رحیمی 900 میلیون تومان به نمایندگان مجلس هفتم و هشتم پول داده تا در تبلیغات انتخاباتی هزینه کنند؛ پولی که به عنوان «کمک افراد خیر به مساجد» به این مدعیان اصولگرایی پرداخت می شده تا در کارهای سیاسی هزینه شود؛ و در واقع با هدف اینکه نمایندگان بیش از پیش وامدار دولت شوند.

این رسوایی امروز به حدی گسترده شد که حتی رسایی نماینده حامی احمدی نژاد نیز اذعان کرد که رحیمی به او هم پیشنهاد پرداخت پول داده و می خواسته در انتخابات مجلس هشتم به وی کمک کند! رسایی همچنین اعتراف کرده که به رحیمی پیغام داده پول را به حسابش واریز کند اما او خواستار پرداخت کمک مالی پس از دیدار حضوری شده است.

این رسوایی های پیاپی اقتصادی و سیاسی در حالی فاش می شود که نه دستگاه های نظارتی و قضایی از استقلال کافی برای تعقیب این مفاسد گسترده برخوردارند و نه رسانه های مستقلی باقی مانده اند تا به پیگیری تخلفات مسئولان رده بالای حکومتی بپردازند. با این حساب می توان حدس زد که اگر مطبوعات مستقلی برای دنبال کردن این فسادها وجود داشتند، شاید چندین برابر تخلفاتی که تاکنون مطرح شده، برملا می شد.


82 پاسخ به “رسوایی بزرگ حاکمیت یک‌دست: تبلیغات سیاسی و انتخاباتی با پول رشوه و اختلاس”

 1. رزمنده و جانباز دفاع مقدس گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  انان که خون شهدا را به تمسخر میگرفتند و با ایات الهی در خصوص سرگونی ظلم میخندیدند . انا که از پیکر مطهر شهدا بازی ابزاری می نمودند و شهدای زنده (جانبازان ) و رزمندگان را در پیچ و خم زندگی به اتش گشیده بودند چگونه خود به بی ابرویی الهی رسیدند توجه کنید بی ابرویی الهی یعنی خدا شما بی ابرو نموده ببیندند چگونه خدا از بندگان مومنش دفاع نموده و پلیدان شیطان صفت را رسوا
  إِنَّ اللَّهَ يُدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ قطعا خداوند از كسانى كه ايمان آورده‏اند دفاع مى‏كند زيرا خدا هيچ خيانتكار ناسپاسى را دوست ندارد (۳۸) حج

  و نصیحتی به اقای خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی : جدا بعنوان فردی که روزی برای انقلاب زحمت کشیده و امروز دلم بحالت میسوزد عرض می کنم : در مقابل ملت خطبه توبه بخوانید چون تمام گناهان ناشی از فقر و گرفتاری ملت به گردن شماست . شاید خدا بشما رحم کند .

  ببینید این چرثومه ای را که بجان ملت انداختید چگونه بطرف خودتان حمله میبرد و شما از ترس فقط سکوت می نمائید

  در میان ندای مبارزه طلبی احمدی نژاد که مستقیما پرونده مجتبی خامنه ای را مطرح نموده زیباست

  ایشان فرمودند : ما که دم دست هستیم هر که بخواهد می تواند ما را متهم کنند اگر راست میگوئید بروید سراغ انان که اموال بیت المال را به یغما میبرند .

  و مخلص کلام
  ان الله مع الصابرین
  خداوند چگونه ان سید بزرگوار را ابرومندانه از میان این لجن زار بیرون کشید و مقاومت او خصوصا سکوت دو ساله اش چگونه باعث رسوایی این جرثومه های فساد گردید

 2. دکترای بیکاری گفت:

  دوستان با سلام.
  امیدوارم این نظر مرا منتشر کنید اگرچه به خود شماها نیز بر بخورد! پدر من رییس یکی از شعبه های بانک ملی بود که سه سال است بازنشسته شده. من خودم فارغ التحصیل دانشگاه تهرانم و بیکار. اما من خودم شاهدم که پدر من که رشوه نمی گرفت چگونه ثروتمندان نزدیک هر دو گروه اصلاحطلب و اصولگرا قدرت داشتند او را جابجا کنند. من خودم شاهد بودم که کسی که می خواست در تهران هتل بسازد و از نزدیکان هر دو گروه بود با یک جعبه زولوبیا بامیه و با یک چمدان پول نقد برای رشوه دهی آمد در بانک و من شاهد نگاههای خشم آلوده ی کارمندان بانک بودم. پدرم به آن آقا گفت آقای… لطفا فقط جعبه ی زولوبیا را باز کنید و به ویزیتورتان بگویید آن بسته را از پشت آن میز بردارد. دوستان می دانم که میدانید و هم میدانم که کتمان می کنید ولی رشوه دهی و رشوه گیری در تمامی ارکان حکومت اسلامی نه رخنه که ریشه های عمیق دوانده. پدر من به خاطر کار در بانک ملبی با بسیاری از شهرداریها هم در ارتباط بود من شاهد بودم که پدرم چگونه با عذاب وجدان دست و پنجه نرم می کرد. من شاهد بودم که چگونه بساز و بفروشها با چمدانهای پول٬ با ملیونها تومان رشوه تمامی کارکنان شهرداری را آلوده می کردند. در این میان حتا نمایندگان مجلس نیز توسط زمیخواران و بساز بفروشها خریداری می شدند. متاسفانه نمی توانم نام ببرم٬ و اگر هم نام ببرم شما آنرا منتشرش نمی کنید اما پدرم اسنادش را به من نشان داد که چگونه آن بساز بفروش پوی به حساب نماینده ی مجلس می ریخت٬ چگونه برای او اتومبیل می خرید. دوستان شهرداریهای تهران و سراسر ایران از دربانش گرفته تا نایب هایش و تا شخص شهردارها همگی رشوه می گیرند. اینرا نه تنها خود شماها می دانید بلکه برای هیچ کس پوشیده نیست. اصولا جامعه ی ایران جامنعه فساد پرور است. پول چایی و انعام٬ غلامانه٬ بخشش و از این حرفها ابتدای ابتزال و ابتدای رشوه دهی و رشوه گیری و فحشاء اداری ست. در ایرانی اسلامی هیچ کاریبدن رشوه دهی و رشوه گیری حال فصل نمی شود. از خرید بلیط هواپیما گرفته تا پاسپورت و تا نمایندگی مجلس و تا رییس جمهور شدن. بهتر است گفته شود رییس دولت اسلامی شدن. همه ی کار ها با شفاعت انجام می شود و مگر شخص رهبری شفاعت احمدی نژاد را نکرده!! و مگر قرار نیست حتا گناهان هم با شفاعت بخشیده شوند. اخلاق ایرانی و اسلامی اخلاقی فساد پرور است. و تا این نکته هر قدر درآور گفته نشود و شنیده نشود ایران ما از فسادی بع فسادی دیگر و از جنایتی به جنایت دیگر و از استبدادی به استبداد دیگر و از یک دیکتاتوری به یک دیکتاتوری دیگر و از شاهی به سلطانی دیگر خواهد رفت. عریان کنید این فساد را تا همه ببینیم. پنهان نکنید٬ بگذارید همه در سرنوشت ایران سهیم باشیم.

 3. آرش گفت:

  پول کثیف از گلو پایین نمی ره به امید روزی که حق علیه باطل پیروز بشه.

 4. آرش گفت:

  چرا اینطور شد کسیکه مدعی مبارزه با فساد اقتصادی و معرفی مفسدین اقتصادی بود کسیکه خانواده هاشمی و اطرافیان ایشان را به باد تمسخر گرفته بود الان نمی تونه سرش رو باند کنه

 5. حسان گفت:

  در اين مملكت كسي كه خود را رعيت رهبري و سرباز رهبري ميداند هر كاري كه ميخواهد ميتواند انجام دهد مثلا همين ري شهري كه توليت عبدالعظيم هست ميليارد ها تومان دزدي كرده و يا رحيمي ومشايي و سرداران سپاه… كه انتها ندارد

 6. بينام گفت:

  هر چيز بگندد نمكش ميزنند واي به روزي كه بگندد نمك

 7. حمید از اورمیه گفت:

  هر روز که میگذرد ایمان و اعتقادم به میرحسین عزیز و راه پاک او بیشتر می شود.
  بصیرت واقعی را او داشت ولی متاسفانه مقام محترم رهبری قدراو مردمی که به او رای داده بودند را ندانست.

 8. ali گفت:

  این ملت در خواب است و به این زودی بیدار نمی شود

 9. علی گفت:

  این دزدیها مشتی از خروارها دزدیست.
  قصد نابودی فرهنگی مردم را هم دارند تا حساسیت مردم نسبت به فساد و تقلب از بین برود و واکسینه شوند و آنرا موضوعی عادی ببینند.
  کجایند انصار حزب الله و طلاب کفن پوش که برای امری کوچک نقاب دین بر چهره میزدند ؟ معلوم شد که نخ این عروسکها در دست کیست.
  موارد افشا شده بسیار کوچکتر از میلیاردها دلار گم شده است ضمن آنکه این موارد افشا شده کنترل شده افشا شده است تا موارد خیلی بزرگ از اقشا شدن مصون بماند. تقلب در انتخابات ،ایجاد بحران برای کشور برای فاش نشدن دزدیهای بزرگتر بود.
  افشای کنترل شده اینگونه دزدیها باعث میشود مردم به دزدیهای بزرگی همچون بلعیدن مخابرات و بلعیدن شرکت همراه اول را امری عادی تصور کنند در حالیکه مواردی همچون مخابرات و همره اول و مواردی از این دست که افشا نشده ، درآمدهای دائمی برای اینها ایجاد کرده که سالانه بیش از هزاران میلیارد تومان درآمد مستمر دارد که از یک درصد درآمد آن خرج انصار حزب الله و…. را بطور مستمر تآمین خواهد کرد.

 10. 222525 گفت:

  ای سایبریهای «نفوذی» عرصه ســـــــــیمرغ نه جولانگه توست

 11. محمد گفت:

  جواب دکترای بیکاری: 1) اخلاق ایرانی و اسلامی اخلاق فساد پرور نیست! بد بختی ما از اونجا شروع شد که به نام دین استبداد باز تولید شد اگر در ابتدای انقلاب برای نصایح دلسوزانه ی بزرگانی چون مهندس بازرگان گوشی شنوا پیدا میشد انقلاب اسلامی میتوانست نقطه عطفی بر یک اغاز باشه! اغاز حاکمیت مردم بر سرنوشت خود! و اتفاقا جنبش سبز تلاشی است برای جبران ما فات! تلاش برای بسط دمکراسی و مردم سالاری! ا 2) وقتی حکومت فردی وقدرت مطلقه شد فساد از همین نقطه شروع میشه و تدریجا سراسر جامعه رو فرا میگیره و کسی در امان نخواهد بود! 3) اتفاقا با همین مایه های اخلاقی ایرانی و اسلامی که تکیه ی ان بر کرامت انسان است باید با این مفاسد مبارزه کنیم نه ان پوستین وارونه بنام دین که بر تن حاکمان است و از محتوا تهی است!

 12. ناشناس گفت:

  ننگ بر معاویه زمان

 13. ناشناس گفت:

  پس رهبری افکارش به اینا نزدیک بود. این با بصیرت ها عجب ناقلاهایی هستن نفت رو با چاهش میدزدن.

 14. علی گفت:

  بابا جان بس کنین این حرفارو
  بخدا این راهش نیست درسته ما کمو کاستی داریم اما از خیلی چیزا تو دنیا از بقیه جلوتریم
  تا کی میخوایم با هم جنگو جدل کنیم افتخارمون ایرانی بودنمونه بخدا کشورای دیگه هیچکدومشون واسه ما دل نمیسوزونن
  زنده باد ایران هسته ای

 15. رضا گفت:

  به نظر من ما باید شدید بچسبیم به گفتمان قالب کشور که چیزی نیست بجز اصول گرایی. دزدی و اختلاس و قتل و تجاوز هم آزاد.

  درود بر اصول گرایان که چنان نکبتی به هیکل ما زدند که حاصل جمع مغول و تاتار و اشرف افغان و روس و انگلیس هم نزده بود.

 16. sima گفت:

  دکتر مدير جهانی : ما پاک ترين دولت تاريخ ايران هستيم !!!….

 17. شريف گفت:

  اقايان دادگاه عده اي بيگناه را كه منتقد بوده اند و هيچ گناهي نداشته انطوري پخش كردند و اين همه دزد و راهزت را غير علني دارند محاكمه مي كنند . اين تركيب دولت اصول گراي امام زماني است كه اينقدر شعار مي دادندش . حالا هم مي گويند چون در جلو اصلاح طلبان ابرويمان ميرود هيچي نگوييد . ولشان كنيد . دولت امام زماني را بنازم . تبريك تببببببببريك به همه اقايان علما

 18. شريف گفت:

  خوشا به حال موسوي و كروبي و خاتمي و نبوي و…….انهايي كه در اين كثافت غرق نشدند و امروز شاهد هستيم كه تا خدمتگزار فلان رييس هم پارتي و رشوه و فساد همه امور را فرا گرفته . پول نفت چگونه و به كجا مي رود . وقتي انحصار غله طيور در انحصار اقاي جنتي است در حالي كه رد پايي هم در ان ندارد . وقتي سردار رويانيان در روستاي رويان زمينهاي زيادي را از منابع طبيعي گرفته و كشاورزي وسيع راه انداخته و حداد عادل لاستيك وارد مي كند .مكارم سلطان شكر است كارخانه باطري سازي نزديك قم مال ان يكي است و همه همه در فساد از هم سبقت مي گيرند ايا سقوط نزديك است؟

 19. نکیسا سامی گفت:

  من نمی دونم این چه کشوریست که شخصی که متهم بودنش توسط دادستان تهران نیز مورد تاکید قرارگرفته کماکان معاون اول رییس جمهور باشد .یعنی اینقر قحط الرجال است که تا صدور حکم قطعی وی (که البته خیلی بعید است) شخص دیگری عهده دار این سمت شود. هرچند که فرقی هم نمی کند چون ماشاالله همه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 20. خودجوش سبز گفت:

  مادر سبز و آقا پیمان شما هر دو «سکولار» هستید ولی یکبار هم راجع به نقطه ضعف حکومت (گرداب اتمی) صحبت نکرده اید !!!
  «تا ما بچه مسلمانها هستیم اجازه نمیدهیم» شما سایبریهای نفوذی جنبش سبز را (در آستانه هر تظاهراتی) سکولار و سپس شکست خورده نشان دهید.

 21. مادر سبز گفت:

  اقای خودجوش سبز هر کی بر علیه ولایت حرف بزنه سکولاره؟یعنی دین محدود شده به یک ولایت قلابی ؟شما چطور با یک جمله در مورد آدم ها قضاوت می کنید ؟! من نه سکولارم و نه یک سایبری نفوذی ونه می تونم جنبش سبز را شکست خورده نشون بدم جنبش سبز پیروزه این وعده ی خداونده.من هم مثل شما نگران دین و دینداری فرزندان خود هستم دوست ندارم بچه های ما دین را از کسانی بیاموزند که خود در ابتدایی ترین امور دینی بازمانده اند. یک حکومت دینی خوب است به شرط اینکه انسان های شایسته در مسند امور قرار بگیرند.

 22. ناشناس گفت:

  این …های مشرک و بدتر از کافر سالیان درازی است که از این مردم به اشکال مختلف دزدی میکنند که اینهایی که رو شده مشتی نمونه خرواره باید منتظر روزی بود که پرده بر افتد آن وقت گند کار در خواهد آمد

 23. خودجوش سبز گفت:

  با سلام
  کاربران عزیزی که موافق جنبش سبز حسینی هستند بدانند امکان دارد تعدادی از کامنتها مربوط به سربازان گمنام مجازی نایب برحق باشد که به قصد تخریب جنبش نظر میدهند , مخصوصا با فرا رسیدن ایام تظاهرات و نافرمانی مدنی . نشان به آن نشانی که هیچگاه راجع به مهمترین موضوع (مصیبت هسته ای) صحبت نمیکنند یا بهتر بگوییم برای بقای حکومت تشنه به سلاح هسته ای تلاش میکنند. و از همه جالبتر این است که ماموریت دارند افکار عمومی را از پرداختن به موضوع منجلاب هسته ای منحرف کرده و به مسائل کم اهمیت تر مشغول کنند. مثل همین کامنت فوق که دوباره از جواب دادن به علت سکوت هسته ای طفره رفته است. البته این تنها دلیل نیست و با دهها روش میشود اثبات کرد که این هجومهای «برنامه ریزی شده» چگونه قابل بر ملا شدن هست!
  پس ما باید بدانیم که پاشنه آشیل حکومت پرداختن مخالفین راجع به مصیبت گرداب هسته ای هست که از سه طرف ایران را می بلعد( برادران قاچاقچی و روسیه و 5+1)
  هزار نکته باریکتر ز مو اینجاست…..

 24. amir گفت:

  در جواب مادر سبز:
  حکومت مذهبي را تعريف کنيد يعني چي؟ خيلي کشورها به مذهب و دين افراد کاري ندارند و مردم مجازند به کليسا و معبد و کنيسا و مسجد بروند و همه گونه فعاليت مذهبي بکنند ولي سياستشان سکولار و بسيار سالم تر از ج ا ميباشد چون قانون بر همه چيز حکمفرماست و هر عمل دولت بايد مورد تصويب مجلس قرار و کنترل و بازرسي شود و شرکتهاي دولتي مجاز بخرج يک پني از پول مردم را جهت استفاده شخصي ندارند……..

 25. ناشناس گفت:

  ای امام کجایی تا ببینی به نام انقلاب تو وبا انقلاب تو چه میکنند!
  یارانت در زندان ویا در تحدید و خونجگر
  چه میکشند جانبازان که با امید به میدان آمدند و هم اکنون پاسخی با سوال هایشان نمیدهند که ……

 26. ناظر گفت:

  ما کش نمیدیم. ماشالله خودش سرشار از کش و قوس است. کجایی مولا علی تا ببینی چه جاندارانی به اسم پاک تو یکه تازی می کنند.

 27. خودجوش سبز گفت:

  با سلام مجدد و عرض پوزش یک کلمه را به اشتباه درج کردم: کاربرانی که «مخالف» جنبش سبز هستند بدانند در این سایت همیشه با هجوم سایبری(نفوذی و غیر نفوذی) مواجه هستیم.مثل همین کامنتهای «انحرافی» که الان درج میشود تا مردم را از اراده جمعی( تظاهرات) بر حذر دارند !!!

 28. Arshama گفت:

  تا زمانی که روحانیت پاشو از سیاست بیرون نکشه همیشه همینجوری خواهد بود
  فساد پشت فساد خواهد بود این مهم چیزی از ارزش های روحانیت کم نخواهد کرد
  چراکه همانطور که مطلع هستید بالاترین مقام روحانیت در بالا ترین راس سیاسی کشور که همان
  رهبریست خود شاهد و ناظر فساد های کلان در بدنه دولت و حکومتش است
  اما نه فقط هیچ سکوت کرده بلکه مانع مجازات آنها شده
  مردم هم که اجازه هیچگونه تظاهراتی ندارند و به شدت سرکوب می شوند…
  و کوچکترین تظاهراتی که اگر شکل بگیرد با هزاران جرم دیگر با آن برخورد خواهند کرد

 29. ناشناس گفت:

  ایات خدا را ریاکارانه میخوانند و ومزورانه تفسیر میکنند یا عزیز طرفشان شمایید خدایا طرفشان تویی تو ولی به تبع تفسیر ریاکارانه و دروغین و مزورانه از ایاتت ما مردم غیر مسلح ما مردم زندان ابن زیادهای زمان پر کرده متضرر شدیم تو خودت انتقام ما را بگیر و الا در روز کودکان مظلوم از تو نخواهم گذشت انتقام این ملت مظلوم را بگیر گیرم من 30 ساله من 40 ساله من 50 ساله باید در مقابل ظالم مقاومت میکردم اما ان دخترک 0 1 یا 15 ساله بینوای مظلوم فرزند خانم محمدی و ستوده چکار میتوانستند انجام دهد ایه مورد نظر من این است الم تر الی الذین بدلوا نعمت اله کفرا و احلوا قومهم دار البوار که مزورانه در بلندگوهای استبداد توسط هبل حاکم تفسیر گردید

 30. ناشناس گفت:

  دوستان!!!!!!!!!

  لطفاً موضوع را ” کش” ندهید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 31. سبزه قبای بصیر گفت:

  1- کش ندهید
  2-گیر ندهید

 32. shervin گفت:

  من وافعا متاسفم چی بگم که نگفتنم بهتره…!