سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عکس/ میر اسماعیل موسوی؛ چشم انتظار پسر تا آخرین روزهای عمر...

عکس/ میر اسماعیل موسوی؛ چشم انتظار پسر تا آخرین روزهای عمر

چکیده :میر اسماعیل موسوی در شرایطی دنیا را وداع گفت که چشم انتظار آمدن پسرش بود و ماموران حکومتی تنها وقتی به میر محصور جنبش سبز اجازه دادند به دیدار پدرش برود که پدر جان داده بود. تصاویر زیر که برای اولین بار در کلمه منتشر می شود، مربوط به آخرین روزهای قبل از درگذشت پدر میرحسین موسوی است....


کلمه: دو سال از درگذشت میر اسماعیل موسوی می گذرد. پدری که در شرایطی دنیا را وداع گفت که چشم انتظار آمدن پسرش بود و ماموران حکومتی تنها وقتی به میر محصور جنبش سبز اجازه دادند به دیدار پدرش برود که پدر جان داده بود.

حمله ماموران به تشییع جنازه مظلومانه میر اسماعیل و تدفین او بدون حضور میرحسین و رهنورد، نمادی آشکار از ظلم حاکم بر کشور بود. این مظلومیت به خصوص وقتی آشکارتر می شود که توجه کنیم ظلم ها توسط زیردستان کسی روا داشته می شود که میر اسماعیل در دوران رژیم ستمگر پیشین، او را پناه داده بود.

تصاویر زیر که برای اولین بار در کلمه منتشر می شود، مربوط به آخرین روزهای قبل از درگذشت پدر میرحسین موسوی است.

محمدصالح نقره کار در وصف او نوشته است: طی نیم قرن، پاکبازی و خوشنامی را برای خود و اهلش به یادگار گذاشت. خانه قدیمی و کهنه او به یاد دارد که صفا و صدق و خدمت به خلق را تا واپسین ایام حیات مشق کرد. ساده و بی پیرایه اما دریادل و استوار بود. چه آنگاه که پناهگاه مبارزان رژیم ستمشاهی بوده و رهبران فعلی این دیار را در خانه جای می داد و چه آنگاه که فرزندش رئیس دولت بود و چه آنگاه که نوه هایش به شهادت رسیدند. دوستانی که با وی معاشرت داشتند شهادت می دهند که او از نخست وزیری فرزندش، فقط و فقط برای آخرتش سود جست و نه آبادی دنیای خود و تبارش. زندگیش هیچ تغییری نکرد و از این فرصت برای گره گشایی از دردهای مردم و کمک به مستضعفین و خصوصا امور خانواده شهدا بهره جست که “فما ربحت تجارتهم”

در همین باره بخوانید:

روایت مظلومیت مضاعف میرحسین در اولین سالگرد درگذشت میر اسماعیل موسوی
یادداشت محمدصالح نقره کار: به یاد میر اسماعیل موسوی؛ پیر پارسایی
خاطره ای از شرافت و سادگی میر اسماعیل موسوی و آرزویی برای امروزی ها

 

 ‌


3 پاسخ به “عکس/ میر اسماعیل موسوی؛ چشم انتظار پسر تا آخرین روزهای عمر”

 1. صدای سبز گفت:

  آنچه که امروز بر ایران عزیزمان می رود، ماحصل بی تفاوتی و بی اهمیتی میلیونها ایرانی به حق قانونی خود و هموطنان مظلوم کشورمان می باشد.حق و حقوق قانونی و انسانی که توسط عده ای بی لیاقت و مریض و تازه به دوران رسیده قیضه شده که ضربات به شدت جبران ناپذیری را بر ملت و کشور تحمیل کرده و می کنند.براستی ما ایرانیان چه هنگام از این جهل مرکب بیرون می آییم و در برابر این همه ظلم و ستم آشکار و عیان به پا می خیزیم؟!؟!؟

 2. آقای رهبری، شما به قیافه تکیده این مرد کهنسال نگاه کنید. او کسی بود که ازشما مدتها در خانه خود پذیرایی کرد تا ازشر حکومت شاه مصون و محفوظ بمانید و شما اینگونه به او پاداش دادید. امیدوارم همین بلا سر خود شما بیاید و درحسرت دیدار فرزندانتان راهی بهشت موعود شوید. بهشتی که مشتاقانه در انتظار شماست تا پاداش این همه کارهای خیر شما را بدهد.

 3. پارسا توانا گفت:

  روحش شاد وقرین رحمت الهی

  دشمنانش خار
  بازماندگانش استوارو پابرجا
  آمین یا رب العالمین