سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » شایعه سازی مشترک اقتدارگرایان حاکم، مجاهدین خلق و سلطنت طلبان: موسوی و کروبی در حص...
» مثلثی که ناتوان از فهم و پذیرش اراده مردم است، و توانا در دروغ پردازی

شایعه سازی مشترک اقتدارگرایان حاکم، مجاهدین خلق و سلطنت طلبان: موسوی و کروبی در حصر نیستند!

چکیده :در حالی که برخی محافل اقتدارگرا در داخل کشور تلاش دارند تا با پخش تصاویری مانند تنها حضور موردی، محدود و کوتاه زهرا رهنورد در بانک برای انجام امور اداری دریافت حقوق بازنشستگی، حصر وی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی را مورد تردید قرار دهند و به بهانه های مختلف در اقشاری از جامعه شایعه آزادی آنها را نشر می دهند، اخبار موجود حاکی از آن است که در خارج از کشور نیز فرقه رجوی و سلطنت طلبان به طور موازی در حال پخش شایعه کذب بودن حصر، در لابی های خود با مقامات غربی هستند....


در حالی که برخی محافل اقتدارگرا در داخل کشور تلاش دارند تا با پخش تصاویری مانند تنها حضور موردی و کوتاه زهرا رهنورد در بانک برای انجام امور اداری دریافت حقوق بازنشستگی، حصر وی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی را مورد تردید قرار دهند و به بهانه های مختلف در اقشاری از جامعه شایعه آزادی آنها را نشر می دهند، اخبار موجود حاکی از آن است که در خارج از کشور نیز فرقه رجوی و سلطنت طلبان به طور موازی در حال پخش شایعه کذب بودن حصر، در لابی های خود با مقامات غربی هستند.

به گزارش کلمه، در امتداد مواضع مشترک و متعددی که بین جریانات اقتدارگرای داخلی با این گروه های مطرود از جامعه به وجود آمده، اخیرا لابی های مجاهدین خلق و سلطنت طلبان در اروپا و آمریکا به پخش شایعه کذب بودن حصر خانگی رهبران جنبش سبز مشغول شده اند.

آنها گمان می کنند با ادعای خبر آزادی و در عین حال سکوت این همراهان جنبش سبز، می توانند مقامات غربی را به مهیا بودن زمان برای تغییر از بیرون و آلترناتیوسازی از بین خودشان ترغیب کنند. مبنای این تحلیل آنها بر این اساس است که وجود یک جنبش مدنی در داخل کشور که معتقد به تغییرات درونزا است، اصلی ترین عامل در جلوگیری از مداخله مستقیم غربی ها در فرایند آلترناتیو سازی از بین این جریان های مرده است. جریاناتی که تنها راه تعبیر رویاپردازی های خود در ایران را مداخله خارجی می دانند، و لذا تصور می کنند نفی حیات جنبش سبز می تواند به احیای سیاسی آنها کمک کند.

همزمان در روزهای اخیر رسانه های سایبری وابسته به حاکمیت در شبکه های اجتماعی مشغول نشر شایعه رفع حصر هستند. سایت امنیتی مشرق نیز در ادامه این سناریو، در خبری جعلی به نقل از هاشمی رفسنجانی از رفع حصر خبر داده بود . این در حالی است که خانواده میرحسین موسوی همچنان از ملاقات و حتی تماس تلفنی با پدر و مادرشان محروم هستند.

از سوی دیگر شنیده های دیگری حاکی است که در مذاکره آمریکایی ها با نمایندگان فرقه مجاهدین خلق برای خروج نامشان از لیست تروریستی، از آنها وعده همراهی و همکاری متقابل با سلطنت طلب ها در مواقع لزوم آتی، تحت هدایت آمریکا گرفته شده است. به این ترتیب پخش همزمان این شایعه از سوی این دو جریان، می تواند در چارچوب این برنامه و تفاهم باشد.

جریان های مجاهدین خلق و سلطنت طلب، دو جریان فراموش شده و مرده بودند که جریان اقتدارگرا در دوره برخورد با جنبش سبز و برای تسهیل سرکوب مردم، نام آنها را مجددا در رسانه ها زنده کرد. در جریان اعتراضات مردمی چند سال اخیر هم جریان حاکم و فرقه رجوی به صورت خاص برای به شکست کشاندن جنبش آزادی خواهی مردم با اهداف متفاوت اتفاق نظر داشتند.

همچنین درباره سوابق مشترک حاکمیت اقتدارگرا با مجاهدین خلق و سلطنت طلبان بخوانید:

خدمت بی مزد و منت اقتدارگرایان به سازمان تروریستی مجاهدین خلق‎

سیدمحمد خاتمی: در دوره مسؤولیتم منافقین در دنیا مطرود بودند، آنها اصلاحات را فتنه می دانستند

نقش حاکمیت در خروج نام مجاهدین خلق از لیست گروههای تروریستی

از تهران تا قاهره؛ تک‌نویسی‌های فرح دیبا

حلقه‌های «صالحین»؛ تکرار تجربه مجاهدین خلق

همدستی چندباره کیهان و منافقین در دروغ‌پردازی علیه جنبش سبز

مجاهدین خلق؛ نماد وابستگی، خشونت و ترور در ایران

لابی گری ضد ایرانی با مقامات آمریکایی: پس از اطرافیان احمدی نژاد این بار منافقین

آیا رفتار اقتدارگرایان امروز ، فرقه ای نیست؟

حزب پادگانی و مجاهدین خلق

موسوی: جنبش سبز صد در صد مستقل است ولی مخالفان به ناروا به سلطنت طلبها، منافقین، آمریکا و اسراییل منتسب می کنند

توافق نانوشته اپوزیسیون ضد انقلاب و حلقه محفلی قتل های زنجیره ای

میرحسین: منافقین با خیانت ها و جنایت های خود مرده اند، شما برای کسب امتیازهای جناحی و کینه ورزی آنها را زنده نکنید

ابراز برائت سایت های سبز از سلطنت طلبان


4 پاسخ به “شایعه سازی مشترک اقتدارگرایان حاکم، مجاهدین خلق و سلطنت طلبان: موسوی و کروبی در حصر نیستند!”

 1. khodam گفت:

  ما که نفهمیدیم چی گفتی

 2. آق مرتضا گفت:

  همدان دور، کرت آن نزدیک، به قول معروف بز حاضر دزد حاضر، اگر آنها در حصر نیستند و مثل بقیه انسانها آزادند بفرمایید یک مقاله که شامل مطالب امروز باشد از ایشان نوشته شود. همین تلویزن حاجی ضرغامی شما در یکی از برنامه هایش با او مصاحبه کند. یکی ازنشریات اینوری (مقصودم مثل کیهان نباشد) با او مصاحبه کند. شما اقتدارگرایان اگر دورغ نمی گویید بفرمایید ثابت کنید. نکند آنها را آزاد کرده و حال خجالت می کشید. خجالت زمانی بود که آنها را زندانی کردید و روسیاه شدید. وگرنه آزاد کردن آنها و تمام زندانیان باعث خوشحالی همه مردم ایران و دنیا می شود. راستی شما اعضای حاکمیت و رهبری و سردمداران یک روده راست محض نمونه و رضای خدا در وجودتان هست. از این همه دروغ گفتن و حقه بازی و چاخان کردن خسته نشدید؟

 3. Mhmoallem گفت:

  به شاطر آقا در شیراز می گویند تر آقا چون شاه رفته