سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مجاهدین خلق؛ نماد وابستگی، خشونت و ترور در ایران...
» دولتها دیوار بی اعتمادی میان ملت ها را بالا نبرند

مجاهدین خلق؛ نماد وابستگی، خشونت و ترور در ایران

چکیده :دولتمردانی که فریبِ حمایت از این سازمان را می‌خورند تنها دیوار بی‌اعتمادی میان ملت‌ها را بالا می‌برند و خاطرات تلخ سیاست‌های ضدایرانی همچون کودتای ۲۸ مرداد را در اذهان مردم زنده می‌کنند. به پیروی از همراه بزرگ جنبش سبز، سازمان مجاهدین خلق را همچنان «منافقینی می‌دانیم که با خیانت‌ها و جنایت‌های خود مرده‌اند» و هشدار میرحسین موسوی را اینگونه تکرار می‌کنیم که «هیچ دولتی نباید برای کسب امتیازهای خود آنان را زنده کند و اگر چنین تلاشی کرد در خاطر ملت ایران به بدنامی نامبردار خواهد شد». ...


کلمه:

من به عنوان یک دلسوز می‌گویم منافقین با خیانت‌ها و جنایت‌های خود مرده‌اند، شما(حاکمان) برای کسب امتیازهای جناحی و کینه ورزی، آن‌ها را زنده نکنید.

(میر حسین موسوی، بیانیه شماره ۱۷)

 

در تاریخ معاصر ایران، هیچ حزب، سازمان و حتی هیچ فرقه‌ای به اندازه سازمان مجاهدین خلق در نزد ملت ایران بدنام نیست. هنوز ملت ایران، فراموش نکرده است که بهترین فرزندانش، توسط سازمان مجاهدین خلق به فجیع‌ترین شکل ممکن ترور شدند و به شهادت رسیدند و هنوز هزاران خانواده و فرزندان کسانی که توسط این سازمان ترور شده اند زنده‌ و شاهد بر این جنایاتند. ملت ایران فراموش نمی‌کند که این سازمان در کنار صدام حسین، به جان و ناموس ایرانیان طمع کرد و همراه و یاور او در سرکوب و کشتار مردم ایران و عراق بود. ایرانیان به سالهای دفاع در برابر مجاهدین خلق و صدام افتخار می‌کنند و در هر فرصتی صد‌ها هزار شهیدِ این دفاع مقدس را تکریم می‌کنند. مردم ایران به خوبی می‌دانند که این سازمان هنوز هم از منابع نامشروعی بهره می‌گیرد که در اساس متعلق به ملت عراق و ایران بوده است و آگاهند که بقای مالی و موجودیتِ محدودِ این سازمان، وابسته به حمایتهایی است که صدام حسین از زمان جنگ علیه کشورمان از آنان نمود.

سازمان مجاهدین خلق، «نماد خشونت و ترور» در ایران است و کمترین حضور این واژه و کمترین تعلق خاطر به این سازمان، کافی است تا مخاطب ایرانی به یاد خشونت و ترور و خیانت بیافتد. مادامی که شالوده فرقه ای و فردپرستانه‌ی این سازمان باقی است این سازمان چاره ای جز تمکین به بیگانگان برای خنجر زدن به ملت خود ندارد و هر کشور و نهادی که از این سازمان حمایت کند، خود را در میان مردم ایران بدنام می‌کند و در اذهان تاریخی مردم ایران به دفاع از خشونت و خیانت مشهور می‌شود.

دولتمردانی که فریبِ حمایت از این سازمان را می‌خورند تنها دیوار بی‌اعتمادی میان ملت‌ها را بالا می‌برند و خاطرات تلخ سیاست‌های ضدایرانی همچون کودتای ۲۸ مرداد را در اذهان مردم زنده می‌کنند.

سازمان مجاهدین خلق، راندهٔ ملت ایران است؛ پیش از آنکه راندهٔ دولت باشد. زنده کردن نام بدیُمن مجاهدین خلق، آرزوی شوم همهٔ دشمنان دموکراسی و مردمسالاری در ایران است. خشونت طلبان از زنده شدن نام و یاد مجاهدین خلق خوشحال خواهند شد، چه در کنار آن‌ها باشند و چه در برابر آن‌ها؛ زیرا از خشونت، خشونت می‌زاید.

حضور این سازمان تروریست در هر نقطه‌ای از جهان می‌تواند، بهانه‌ای برای برخوردهای نامشروع اقتدارگرایان در ایران با فضای نقد و اعتراض باشد و آن‌ها تنها گروهی خواهند بود که از وجود و حضور رسمی آن‌ها استقبال خواهند کرد؛ حتی اگر در ظاهر خود را دشمنان آنان بخوانند.

سازمان مجاهدین خلق نماد خشونت و دشمنی، و نماد وابستگی و تکیه بر قدرت‌های بیگانه و درنتیجه نامشروع است و یادآور تلخ‌ترین خیانت‌ها هست. و امروز که ملت ایران، سر مشق مبارزه ی مسالمت آمیز و ضد استبدادی و نماد «استقلال و استغنا»ی ملتها است پیوند با «خشونت و وابستگی » را نمی پذیرد و حمایت هیج دولتی را از خشونت و وابستگی برنمی تابد.

به پیروی از همراه بزرگ جنبش سبز، سازمان مجاهدین خلق را همچنان «منافقینی می‌دانیم که با خیانت‌ها و جنایت‌های خود مرده‌اند» و هشدار میرحسین موسوی را اینگونه تکرار می‌کنیم که «هیچ دولتی نباید برای کسب امتیازهای خود آنان را زنده کند و اگر چنین تلاشی کرد در خاطر ملت ایران به بدنامی نامبردار خواهد شد».


Kaleme: Mojahedin-e Khalq (MEK); The symbol of Treason, Violence and Terror in Iran

I am saying, as someone who cares, the MEK with betrayals and crimes committed are considered dead. You, [the leaders of the government] don’t bring them back to life for the sake of scoring points and taking revenge.” – Mir Hossein Mousavi, Statement no.17

In the modern history of Iran, there is no organization, no party and no cult more infamous than the MEK amongst the Iranian nation. The Iranian people are yet to forget how their beloved children were terrorized and martyred in the worst ways possible. And, thousands of family members and children of those murdered are still alive and witnesses to these crimes. The Iranian nation does not forget how this organization, along with Saddam Hussein, craved for the lives and honor of Iranians and assisted him in the suppression and massacre of the people of Iran and Iraq. Iranians are proud of the years they stood against the MEK and Saddam and on any opportunity possible they praise the hundred thousand martyrs of the Iraq-Iran war. Iranian people know very well that this organization used unlawful and illegal sources, which initially belonged to the Iranian and Iraqi people. They are well aware that the MEK owes its remaining financial power and its limited existence to the support which Saddam Hussein provided them during the war against our country.

Mojahedin-e Khalq is the symbol of “violence and terror” in Iran and the slightest mention of this word [MEK] and the remembrance of this organization is needed to remind the Iranian audience of the violence, terror, and treason they caused. As long as the groundwork of this organization is cult-like behavior, the only solution for them is to submit to foreigners in order to stab its own people in the back. Any country that supports this organization defames itself among the Iranian people and remains infamous for defending violence and betrayal.

Leaders who are deceived into supporting the MEK are only making the wall of mistrust between the nations taller and are bringing back to life the bitter memories of anti-Iranian policies, such as 1953 coup.

Mojahedin-e Khalq are outcasts of the Iranian people; even before being the outcast of the government. To invigorate the ominous name of the MEK is only the wish of sinister enemies of democracy and rule of the people in Iran. Seekers of violence whether by MEK’s side or against them would be happy to see them empowered since violence creates violence.

The presence of this terrorist group in any part of the world could become an excuse for those in power in Iran to have unlawful confrontations with critics and protesters. They [those in power] would be the only group welcoming the official presence, even if they pretend to be their enemies.

Mojahedin-e Khalq is the symbol of violence, animosity, submission, and reliance on foreign powers. Thus, the organization is illegal and is the reminder of the most bitter of betrayals. Today, Iranian people who have become the example for nonviolent resistance, anti-dictatorship and independence for other countries, do not accept “violence and submission” and do not look kindly on the support of any government that relies on violence and submission.

In supporting the great Green Movement, we continue to consider Mojahedin-e Khalq hypocrites who “with betrayals and crimes committed are considered dead.” And we repeat Mir Hossein Mousavi’s warning by saying “No nation should bring them back to life for the sake of rewards and if they do so, they will remain infamous in the memory of the Iranian people.”


78 پاسخ به “مجاهدین خلق؛ نماد وابستگی، خشونت و ترور در ایران”

 1. عبالله گفت:

  اگر چریانی مرده است چرا به مرده چوب میزنید والان چرا نکنه میترسیم امریکاییها وقتی اونها از لیست خارج کنن ما ازچشم میافتیم

 2. صابر گفت:

  خلق در برابر مسعود مسؤل است و مسعود در برابر خدا. مسعود هیچوقت اشتباه نمی کند. او تجسم آرمان‌های ملت است. او بهتر از همه می فهمد بلکه به حای همه فکر می‌کند و بهتر از همه می‌فهمد و همه باید تابع او باشند. در طول این سی و چند سال حتی یک اشتباه نداشته است. سازمان تحت رهبری او هیچ عملکرد خطا و تصمیم اشتباهی نداشته است. تمام دنیا از رهبری خردمندانه این رهبر فرزانه در شگفتند و مسعود را تحسین می‌کنند. … سخن مسعود ملاک و معیار حقیقت است. آن روز که فرمان ترور می داد ترور درست بود. آن روز که ترور را تقبیح کرد و انکار کرد که سازمان تروری انجام داده است باز درست بود. آن روز که آمریکا را امپریالیست می خواند حرف درستی می زد امروز هم که با سناتورهای آمریکایی لابی می‌کند باز کار درستی می‌کند.
  این منطق و این عقیده به نظر شما آشنا نیست؟ درست حدس زدید ولایت فقیه به روایت امثال آقای مصباح و سردار نقدی اگر یک جا به شکل کامل و بی عیب و نقص اجرا شده باشد در سازمان مجاهدین خلق اجرا شده است.

 3. بابا طاهر گفت:

  اینکه عقاید گوناگون را درج میکنید پر بدک نیست ؛ من درین اندیشه هستم که آخر و عاقبت این ملت و این سرزمین به کجا ختم میشود ؟ شک ندارم حکومت اسلامی در ایران نگونبخت تل چهار پنج سال دیگر سرنگون خواهد شد . سیستم بعدی کیست ؟ با این تعصبات بیجا که حکومت فعلی برای اهل سنت اعمال میکند با در نظر گرفتن اینکه اهل سنت در کل در نوار مرزی بسر میبرند و موضوع دیگر اقلیتهای قومی من تصور نمیکنم که این گربه باین شکل و شمایل باقی بماند و تردید ندارم که این سرزمین عینهو جگر زلیخا پاره پاره خواهد شد . داستان دیگر مذهب میبایست از حکومت جدا باشد و نه تنها مذهب ؛ صد البته هر گونه ایسمی ! مسئله از بالا نگاه کردن به مردمم نیست . ما مردم از نقطه نظر آگاهی واقعا اشکال داریم ! درست است که حکومت جمهوری اسلامی برخاسته از بطن سیستم گذشته است ؛ اما حقیقتی است که این حکومت بمراتب وحشتناکتر از سیستم قبلی است . خدا آخر و عاقبت همه ی ما مردم را بخیر کند .

 4. حسین جعفری گفت:

  به ناشناس
  اتفاقا من ایرادم به میرحسین عزیز است که این اندازه دوستش دارم و اصلا انتظار ندارم کسانی که با آنها مخالف است با این عنوان کاذب خطاب کند. نام رسمی آنها مجاهد است نه منافق. اگر ما با مخالفان خودمان هم با احترام صحبت و مناظره کنیم در حقیقت احترام به خودمان است. دیگر آنکه خواستم بگویم که من اگر کسی را دوست داشته باشم، هر اندازه هم دوستش داشته باشم اما اگر به بینم کاری انجام داده یا حرفی زده است که با استانداردهای من مغایرت دارد و به عبارت دیگر با آن مخالف هستم حتما بیان خواهم کرد وگرنه ما هم می شویم مثل عده ای که فقط مقلدند. یعنی بدون آنکه فکر و مغز خود را به کار ببرند، منتظرند که رهبر و فرماندهشان هرچه گفت عینا عمل کند وباید هم از این گونه رهبران ترسید و هم از اینگونه پیروان. باز تاکید می کنم از نقطه نظر من محمدرضا شاه و رضا شاه و ملک حسین ملک حسن و مجاهدین درست است که گفته شود نه آن عنوان های کاذبی که از اعتبار گفته و نوشته هم میکاهد. امیدوارم بحسن نیتی را که در این انتقاد دارم توانسته باشم برسانم.

 5. هیچکس گفت:

  بسیار خوب همه حرف های شما به جاست اما لطفا برای رعایت انصاف اعدام های فله یی و بی دلیل از هواداران این جریان را فراموش نکنید و تحلیلتان را از این اقدام هم بنویسید نمی شود به جرم خیانت سران این سازمان و همدستی شان با صدام عده یی را که در زندان اسیر هستند اعدام کرد. این عمل به نظر من که خود از موافقان نوشته شما هستم هیچ توجیهی نداشته و ندارد

 6. نکته بین گفت:

  اینها اعتبارشون از سازمان مجاهدین ، بلاخره یکی باید باشه تا هر حرکتی را بهش بچسبانند.

 7. ناشناس گفت:

  منافقين باند مسعود و مريم رجوي و آبادگران اند احمدي نژاد و مشاعي دو روي سكه نفاقند.

 8. ناشناس گفت:

  مازیار!
  جنبش ها نمی میرند بلکه هر روز قوی تر می شوند مثل جنبش سبز ایران

 9. ايران سبزانديش گفت:

  ما همه سرباز توايم موسوي گوش به فرمان توايم موسوي

  به اميد اتحاد مردم ايران براي پيروزي حق عليه باطل.

  دورود بر موسوي و كروبي

 10. ناشناس گفت:

  خس . خاشاک تو که دم خروس را نشان دادی و معلوم شد اطلاعاتی هستی

 11. javad گفت:

  اولا تازمانیکه دین از حکومت جدا نشود یعنی حکومتهای عقیدتی برمردم حکمرانی کنند همین آش هست وهمین کاسه دوم اینکه دین اسلام متعلق به موقعیت جغرافیایی وفرهنگی ایران نیست و بهمین دلیل همیشه در آن انشعاب می بینیم سوما باید به بیداری ملتها در عصر ارتباطات پر سرعت وجهانی بنام دهکده جهانی توجه داشت که هر نظریه واپسگرایانه محکوم به شکست است دیگر به آن دورانی که بتوان اکثریتی را پیرو یک عقیده و آرمان نمود بپایان رسیده چ.ن در جهان امروز به تعداد تک تک افراد عقیده و آرمان وجود دارد هیچ مسلمانی مثل مسلمان دیگر نیست پس ای آنهایی که ایمان آورده اید کار به کار آنهایی که ایمان نیاورده اند نداشته باشید زنده باد آزادی و انسانیت درود بر تمام مبارزان راه آرادی در سایت کلمه

 12. آریوبرزن گفت:

  دو کلمه :
  1 – کشتار سال 67 افراد این سازمان به نظر من محکوم است.

  2- منفور ترین گروه در نظر من و کسان دیگری که میشناسم و در قامت خود صاحب اندیشه اند گروه رجوی و به قول معروف منافقین هستند – دور باد ایرانمان بدست این شیعیان کمونیست هرهری مذهب روزی ویران شود- باور کنید وحشت دارم وحشت عمیق از آمدن این گروه در راس امور ایران .

 13. ضد مجاهدین خلق گفت:

  باعث و بانی اعدامهای 67 تو ایران گروه مجاهدین بوده.

 14. مازندران سبز گفت:

  تو یه برنامه نشون میداد که چند تا سیاستمدار امریکایی به نفع رجوی صحبت کردن/ بعدش مریم رجوی وارد شد/ تشویقش کردن و اونو رییس جمهور “برگزیده” ایران ( یه چنین کلمه ای!) خوندنش !!!!!!
  نمیدونم اینهمه پولو از کجا میارن میریزن تو جیب این و اون تا از لیست تروریستا درآن!

 15. ناشناس گفت:

  کلا مجاهدین زندانی توهم خود بزرگ بینی رجوی هستند.

 16. مهری گفت:

  همینو کم داشتیم که مجاهدین خلق بخوان ایران رو آزاد کنن!
  اگه خیلی ایرانو دوست داشتن دوران جنگ نمی شدن همدست صدام.

 17. باران گفت:

  «منافقینی می‌دانیم که با خیانت‌ها و جنایت‌های خود مرده‌اند» .

 18. ناشناس گفت:

  درود بر نخست وزیر محبوب امام راحل

 19. سالومه گفت:

  دو سه باری برنامه هاشونو دیدم. اصلا عقاید جالبی ندارن. همه باید زیر نظر رجوی زندگی کنن و مدحشو بگن.

 20. s0gol گفت:

  نمیدونم چرا اینقد ادعا دارن. اصرار دارن که بگن تو ایران خیلی طدفدار دارن!

 21. وحید گفت:

  کاملا موافقم گذشته و حال منافقین چنان منزجر کنندس که به این راحتی ها نمیتوان فرامشش کرد این گروه در میان ملت ایران جایی ندارند مگر منحل شود و ابراز پشیمانی کنند

 22. پسر سبزک گفت:

  آفرین که نه به میرحسین توهین میکنی نه اون رو بت میکنی

 23. پسر سبزک گفت:

  بهتر بود یه مختصر چندخطی از سابقه این سازمان می گفتید که شخصیت های بزرگی همچون لطف الله میثمی ، موسی خیابانی ، حنیف نژاد، علی اصغر بدیع زادگان در این گروه بوده اند قبل از انقلاب.
  بدترین دوران این تشکیلات دوران رهبری رجوی ها بر آن است
  متاسفانه کسانی هستند همه چیز را برای تشکیلات می خواهند و من فرقی بین این عقیده با چین و کره شمالی نمی بینم
  همه را مهندسی می کنند. به امید روزیکه تعصب از هر نوعی تشکیلاتی، مذهبی، ملی، نژادی و هر نوع دیگر، جایی در بین ما نداشته باشد.
  با تشکر

 24. غریبه گفت:

  مرگ بر مجاهدین منافق خو.در تاریخ ایران هیچ فرقه یا قومی به اندازه مجاهدین به اعتبار و آبروی ایران آسیب نزده است.

 25. ناشناس گفت:

  این گروه که دم از آزادی میزند حتی به هواداران و اعضایش اجازه خواندن کتابهائی غیر از کتابهای مورد نظر سازمان را نمی دهد . امام حسین (ع) فرمودند اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید ..اگر مسلمان نیستید لااقل وطن فروش نباشید .خاطره تلخ کشتار مردم بی گناه و بمب گذاری ها و ترور های کور و جاسوسی به نفع صدام و رزیم بعث و تجاوز به خاک کشور خودشان و دادن اطلاعات نظامی به دشمن کشورشان در طول تجاوز بعثی ها به کشورشان اینها هرگز از ذهن حتی سر سخت ترین مخالفین جمهوری اسلامی نمی رود .چه همه اینها خیانت است نه مبارزه و هیچ توجیهی ندارد .

 26. ناشناس گفت:

  جناب جعفری آنها منافق هستند نه مجاهد .مجاهد به کسی میگو یند که در راه رضای خدا و مردم جان فشانی کند نه اینکه از سر بیچاره گی به دشمن و متجاوز به این کشور پناه ببرد و مزدور آها شود .اگر جرات داشتند و مثل دیگران و حتی زمان شاه در ایران می ماندند و مبارزه میکردند . و اینرا هم که منافق نام گرفتند در اینست که مرز بندی باشد بین مجاهدین اصیل در زمان شاه و اینهائی که به مزدوری صدام در آمده اند و در کشتار ملت خود دست داشته اند .

 27. بی ریا گفت:

  از چه در وحشت هستید اگر این سازمان مشروعیتی در دل مردم ندارد و به زعم شما در نظر مردم یک سازمان تروریستی است چه در لیست باشد و چه نباشد چه تفاوتی برای ملت دارد.

 28. davood karimi گفت:

  zende bad jonbeshe azadibakhshe iran che hatman be daste farzandane in abo khak anjam khahad shod
  dar an rooz jenayate hame ru khahad amad be khosus anhai ke emrooz be khod marke sabz zadeand va dirroz tire khalas be farzandane in abo khak misadand
  marg bar asle velayate faghih