سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حسین رونقی ممنوع الملاقات شد/ تهدید خانواده او و اجبار آنها به سکوت...
» حمله ماموران اطلاعات سپاه به اتاق محل بستری این زندانی در بیمارستان

حسین رونقی ممنوع الملاقات شد/ تهدید خانواده او و اجبار آنها به سکوت

چکیده :ماموران اطلاعات سپاه به اتاق محل بستری حسین رونقی در بیمارستان هاشمی‌نژاد حمله کرده و پس از بیرون کردن دیگر ماموران و همچنین پدر و مادر این زندانی سیاسی، او را به اتاق دیگری در همین بیمارستان منتقل کرده‌اند. آنها گفته اند که این پدر و مادر صرفا در روزهای تعیین‌شده برای ملاقات از سوی بیمارستان اجازه خواهند یافت فرزند خود را ببینند. در همین حال برادر این زندانی سیاسی نیز توسط نیروهای امنیتی تهدید شده که درباره وضعیت حسین رونقی سکوت کند....


سید حسین رونقی ملکی، وبلاگ‌نویس زندانی که در پی اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شده بود، به اتاق دیگری در این بیمارستان جابه‌جا و ممنوع‌الملاقات شده و همزمان خانواده او نیز نسبت به هرگونه خبررسانی درباره وضعیت وی تهدید شده‌اند.

به گزارش خبرنگار کلمه، ساعتی پیش ماموران اطلاعات سپاه به اتاق محل بستری حسین رونقی در بیمارستان هاشمی‌نژاد حمله کرده و دیگر ماموران مستقر در اتاق و همچنین پدر و مادر این زندانی سیاسی را از اتاق بیرون کرده و سپس حسین رونقی را به اتاق دیگری در همین بیمارستان منتقل کرده‌اند.

نیروهای اطلاعات سپاه درباره علت این جابه‌جایی و نیز شرایط محل نگهداری حسین رونقی توضیحی ارائه نداده‌اند و از ملاقات پدر و مادر این زندانی بیمار با او نیز جلوگیری کرده‌اند. آنها گفته اند که این پدر و مادر صرفا در روزهای تعیین‌شده برای ملاقات از سوی بیمارستان اجازه خواهند یافت فرزند خود را ببینند.

در همین حال حسن رونقی ملکی، برادر این زندانی سیاسی، نیز ساعتی قبل توسط نیروهای امنیتی به صورت تلفنی تهدید شده است. آنها در این تماس از وی خواسته‌اند درباره وضعیت برادرش سکوت کند.

حسین رونقی ملکی که یکشنبه شب در پی وخامت حالش به بیمارستان منتقل شده بود، با وجود آنکه خطر از دست رفته کلیه‌اش وجود دارد، حاضر به شکستن اعتصاب غذا نشده و به همین خاطر از وصل کردن سرم نیز جلوگیری کرده است.

این وبلاگ‌نویس زندانی که از دو سال و نیم قبل بدون مرخصی در زندان به سر می‌برد، معتقد است بدون پیگیری کامل درمان در خارج از زندان، امکان بهبود وضعیت او وجود ندارد. به همین خاطر او تاکید دارد که تا زمان گرفتن مرخصی درمانی، به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.

اما خانواده این زندانی سیاسی نگران اند که ادامه شرایط فعلی به سرانجامی تلخ و ناگوار منجر شود.

جمع گسترده‌ای از زندانیان سیاسی بند 350 اوین نیز در نامه‌ای که دیروز در کلمه منتشر شد، هشدار داده اند که رسیدگی نگردن به وضعیت حسین رونقی، ممکن است برای او خطرات جانی در پی داشته باشد. آنها به سابقه مشابه بی‌توجهی مسئولان به سلامتی هدی صابر اشاره کرده بودند که به مرگ او منجر شد.

در این نامه همچنین به نظر پزشکی قانونی که در خصوص رونقی ملکی رای به «عدم تحمل کیفر» داده است و همچنین نظر پزشکان متخصص و معالج که بر نگهداری ایشان پس از عمل در خارج از زندان تاکید کرده بودند، اشاره شده است.

سیدحسين رونقی، از روز شنبه گذشته دست به اعتصاب غذا زده است. او قصد خود برای اعتصاب غذا را هفته پیش در نامه ای سرگشاده خطاب به رهبری اعلام کرد و هدفش از این اعتصاب را در قسمتی از نامه مذکور این‌گونه شرح داد: «اینجانب در اعتراض به این رویه های غیر قانونی از تاریخ ششم خرداد ۱۳۹۱ اعلام اعتصاب غذا می کنم و مسوولیت حفظ جان من بر عهده مسوولان جمهوری اسلامی است. این اعتصاب غذا در اعتراض به ناروایی ها و شکایت از دخالت های سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در امور قضایی و سلب استقلال این قوه و تلاش برای احیای قانون اساسی، آیین دادرسی، استقلال قضایی و احیای حقوق زندانیان سیاسی و خانواده هایشان نظیر برخورداری از مرخصی، تلفن، ملاقات و غیره است.»

دیروز کلمه گزارش داد که سیدحسین رونقی با آنکه از طرف ماموران امنیتی برای شکستن اعتصاب غذای خود تحت فشار است و تهدید شده که او را به زندان باز خواهند گرداند و علیه وی به جوسازی رسانه ای خواهند پرداخت، بر حق مرخصی و پیگیری درمان در خارج از زندان تاکید کرده و حاضر به شکستن اعتصاب خود نشده است.

از سوی دیگر، مسئولين زندان هم که پيش‌تر اعلام كرده بودند كليه هزينه هاي درماني را تقبل مي كنند، اکنون گفته‌اند که چون زندان با بيمارستان قرارداد ندارد نمي توانند هزینه ها را پرداخت كنند.

این وبلاگ‌نویس و فعال حقوق بشر هم اکنون دو سال و نیم است که بدون مرخصی در زندان اوین به سر می‌برد. وی در تاریخ ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ در شهر ملکان در نزدیکی تبریز بازداشت و بلافاصله به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی مدت ۱۰ ماه را در سلول‌های انفرادی این بند زندان اوین تحت فشارهای روحی و جسمی برای اخذ مصاحبه و اعترافات تلویزیونی قرار گرفت و سرانجام از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

 

روزشمار اعتصاب:

هشدار ۱۱۷ زندانی بند ۳۵۰ درباره سلامتی حسین رونقی: مرخصی و درمان خارج از زندان، حق اوست

انتقال سیدحسین رونقی ملکی به بیمارستان/ زندان حاضر به پرداخت هزینه‌های درمان نیست

در پی وضعیت بد جسمی: انتقال دو ساعته سیدحسین رونقی ملکی به بیمارستانی خارج از زندان

نامه معتمدنیا به حسین رونقی: متاسفم از آنچه به نام اسلام بر تو رفته است

نامه حسین رونقی به آرش صادقی: برادری و آزادگی‌ات بر من عیان شده است؛ به اعتصاب غذایت پایان بده

حمایت ۹۰۰ فعال مدنی از حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی

طرح سبز/ سیدحسین رونقی در اعتصاب غذا

نامه سیدحسین رونقی ملکی به آیت‌الله خامنه‌ای: حکومت با کفر می‌ماند ولی با ظلم دوامی نخواهد داشت

اعلام اعتصاب غذای اعتراضی حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی


6 پاسخ به “حسین رونقی ممنوع الملاقات شد/ تهدید خانواده او و اجبار آنها به سکوت”

 1. ناشناس گفت:

  اندکی صبر سحر نزدیک است
  این رفتارها حکایت از آن دارد که به پایان کار خود بسیار نزدیک شده اند

 2. ناشناس گفت:

  احتمالا این میتواند خبر بدی باشد. امیدوارم من اشتباه کرده باشم. وگرنه کسی که مدتهاست زندانی است و انواع مشقت ها را کشیده و به شدت بیمار است دلیلی نیست که به خانواده بویژه به پدر و مادر او که حتما دلشان خون است، اجازه ندهند از وی عیادت کند. امیدوارم همین بلا برسر مسئولین بی وجدان ما هم بیاید. البته مسولین باوجوان خیر تنها مسئولین بی وجدانی که این بلا ها را سر جوانهای ما میآورند که چند مدتی بیشتر بر این پست و مقام های کف صابونی باقی بمانند. لعنت خدا بر این …

 3. حمید گفت:

  خاک بر سر قوه قضائیه و قضاتی که یک زندانی باید برای حفظ استقلالشان از جان خود مایه بگذازد .

 4. آذربایجان بالاسی گفت:

  اگر حاکمیت نمی خواهد با عکس العمل شدید ما آدزبایجانی ها روبرو شود، بهتر است این حسین ملکی ما را که بابک خرم دین زمانه است بی قید و شرط آزاد کند. همینکه یک کلیه اش را از کار انداختید بس است پیش از آنکه بلایی بر سرش بیاورید آزادش کنید وگرنه ما آذربایجانی دست به تظاهرات آرام خواهیم زد و خودتان بهتر میدانید که تظاهرات آرام ما یعنی چه و وای به وقتی که دست به تظاهرات شدید بزنیم. آنوقت دیگرهیچ کس حریف ما نخواهد شد.

 5. حقير گفت:

  نكند مثل كساني بشويم كه اكنون خود را به نشنيدن زده اند. نكند تاريخ با “مسلحت” فضايي براي تكرار پيدا كند گاهي به نظرمان مغرور ميشويم با قدمي كج روزي ديگر نميبينيم كه فرسنگها كج رفته ايم و “رونقي ها” قرباني ميشوند.

 6. حقير گفت:

  به نظرتان همراهان “حقيقي” آقاي رونقي چه كساني هستند آنان كه روزه واقعه ميخوانند يا كساني كه قدم در راه عمل برميدارند