سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه سیدحسین رونقی ملکی به آیت‌الله خامنه‌ای: حکومت با کفر می‌ماند ولی با ظلم دوا...
» آنچه امروز در ایران شاهدیم چیزی جز استبداد و بی‌قانونی و ظلم نیست

نامه سیدحسین رونقی ملکی به آیت‌الله خامنه‌ای: حکومت با کفر می‌ماند ولی با ظلم دوامی نخواهد داشت

چکیده :بر این باورم که سکوت هر انسانی در مقابل ظلم و ستم، خیانت به خون شهدای بی گناه و مظلوم ایران زمین است؛ اعتقاد دارم نه خون من رنگین تر از خون نداها و سهراب هاست و نه رنج پدر و مادرم بیشتر از رنج پدر و مادر آنها! این را هم می دانم که همان نهادها از نجابت و بردباری زندانیان سیاسی سوء استفاده می کنند. این بار با بردباری خواهم ایستاد شاید لایق آن باشم در کنار مرحوم هدی صابر که مظلومانه جان خود را در زندان از دست داد قرار بگیرم. ...


سیدحسین رونقی ملکی، وبلاگ نویس منتقد و فعال حقوق بشری در نامه ای خطاب به رهبری با تشریح دلایل خود برای اعتصاب غذای خود در زندان اوین آورده است: همانگونه که از اتفاقات کوی دانشگاه و کهریزک رنجیده خاطر شدید و دستور رسیدگی به آن را دادید، امیدوارم حداقل به وضعیت بد من، پیگری زندانیان سیاسی، خانواده هایمان، بازداشتگاه های غیر قانونی و نحوه برخوردها در آنها توجه کنید.

به گزارش کلمه، حسین رونقی در نامه ی خود اعلام کرده است: این اعتصاب غذا در اعتراض به ناروایی ها و شکایت از دخالت های سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در امور قضایی و سلب استقلال این قوه و تلاش برای احیای قانون اساسی، آیین دادرسی، استقلال قضایی و احیای حقوق زندانیان سیاسی و خانواده هایشان نظیر برخورداری از مرخصی، تلفن، ملاقات و غیره است.

وی همچنین تاکید کرده است: بر این باورم که سکوت هر انسانی در مقابل ظلم و ستم، خیانت به خون شهدای بی گناه و مظلوم ایران زمین است؛ اعتقاد دارم نه خون من رنگین تر از خون نداها و سهراب هاست و نه رنج پدر و مادرم بیشتر از رنج پدر و مادر آنها! این را هم می دانم که همان نهادها از نجابت و بردباری زندانیان سیاسی سوء استفاده می کنند. این بار با بردباری خواهم ایستاد شاید لایق آن باشم در کنار مرحوم هدی صابر که مظلومانه جان خود را در زندان از دست داد قرار بگیرم.

این فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس دربند که در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیر عباسی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده در شرایطی دست به اعتصاب غذا زده است که به گفته ی پزشکان به دلیل شرایط حاد بیماری کلیوی اش، این عمل وی را با خطر از دست دادن کامل سلامتی اش و مرگ مواجه خواهد کرد.

این زندانی سیاسی از بیماری کلیوی رنج می برد و به گفته ی پزشکان و متخصصان، هر چه سریعتر باید تحت عمل جراحی و درمان قرار گیرد.

وی پیش از این ۵ بار تحت عمل جراحی قرار گرفته اما به دلیل مخالفت اطلاعات سپاه با مرخصی درمانی وی در دوران نقاهت پس از عمل به زندان برگردانده شده است.

خانواده ی سیدحسین رونقی پیش از این از نهادهای حقوق بشری و بین المللی برای نجات جان فرزندشان درخواست کمک کرده بودند و پدر وی در نامه های مختلف خطاب به مسئولان قضایی عنوان کرده بود که ماموران اطلاعات سپاه گفته بودند پسرت را می کشیم و نمی گذاریم از زندان بیرون بیاید و امروز آقایان به گفته هایشان عمل می کنند.

متن کامل نامه سیدحسین رونقی ملکی به رهبری که در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

رهبر جموری اسلامی جناب آیت الله سیدعلی خامنه ای

با سلام و عرض ادب

فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُولَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الأَلْبَابِ

بشارت ده کسانی که سخنان {نیک و حق} را می شنوند و آنگاه به بهترین آن عمل میکنند، اینانند که خداوند هدایتشان کرده است و اینانند که خردمندانند.

اجازه بدهید با توجه به اشتغالات فراوان حضرت عالی بدون مقدمه سخنان جنابعالی را در اولین روز سال ۱۳۸۸ یادآوری کنم: «من طرفدار اعمال انصافم؛ من می گویم باید منصف باشیم. رفتارها را نگاه کنیم؛ این ربطی به انتخابات ندارد. بحث انصاف و بی انصافی است. حمایت کردن از خدمتگذاران در کشور، وظیفه ای است که هم من دارم، هم همه دارند؛ بنده از هر حرکت خوبی، از هر اقدام خوبی، از هر پیشرفتی، از هر خدمتی به مردم، از هر دلجویی از محرومین، از هر ایستادگی در مقابل ظلم و استکبار استقبال می کنم و از آن کسی که این کار را کرده است، تشکر و سپاسگذاری می کنم؛ هر دولتی باشد، هر شخصی باشد؛ این وظیفه من است». یقینا هیچ انسان منصفی نمی تواند با این سخنان مخالفت کند اما بر خلاف رهنمودها و نقطه نظرات شما، اینجانب سیدحسین رونقی ملکی و دیگر زندانیان سیاسی و حتی رهبران جنبش سبز جناب آقای مهندس میرحسین موسوی، حجت الاسلام شیخ مهدی کروبی و سرکار خانم زهرا رهنورد به خاطر آزادی خواهی، حق طلبی و ایستادگی در مقابل ظلم و استکبار و نگرانی برای آینده ایران، بازداشت ها و شکنجه ها و حبس ها دیده ایم. دریغ که از ما تشکر و سپاسگذاری نشد که هیچ، ناسپاسی های بزرگی نیز در حق ما صورت گرفت.

رهبر جمهوری اسلامی جناب آیت الله خامنه ای

یقینا به خاطر دارید در گذشته آیت الله خمینی تاکید کرده بودند: «هیچ کس برایش جایز نیست که یک چیزی را بفهمد نگوید، باید وقتی می فهمد اظهار کند، این موافق هرکه باشد، باشد؛ مخالف هرکه هم باشد، باشد». حضرتعالی نیز به همین ترتیب اشاره کرده بودید که: «مردم اگر متوجه و هوشیار باشند، اگر نشانه های کبر و غرور و خودخواهی را در زمامداران فورا ببینند و بشناسند و خیر خواهانه اعتراض کنند و اگر احساس کردند که زمامدار در صدد رفع این بیماری نیست در مقابل او تعرض کنند، یقینا آن بیماری علاج خواهد شد».

واقعیت این است که اغلب ما خارج از چنین موضوعی عمل نکرده ایم، حتی فراتر از آن، بسیاری از ما بر این باور بودند و هستند که آنچه انجام داده اند افزون بر وظیفه ملی، تکلیف دینی و اخلاقی آنها نیز بوده است. اما با کمال تاسف آیا آنچه امروز در ایران شاهدیم چیزی جز استبداد و بی قانونی و ظلم بر افراد ایران دوست، آزادی خواه و حق طلب است؟ افرادی که از موضع خیر خواهی و اصلاح امور بر ناروایی موجود اعتراض کرده اند؟

جناب آیت الله خامنه ای

نهادهای امنیتی و اطلاعاتی همانند سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات تصور می کنند با تهدید، بازداشت و شکستن حریم خانه ها می توانند ما را وادار به تسلیم شدن در برابر خواست های نامشروع خود کنند. این نهادها بر خلاف دین و قانون به جان تظاهر کنندگان بی دفاع افتادند، آنها را به قصد کشت کتک زدند، چند صد نفر را مجروح کردند؛ چند هزار نفر را دستگیر کردند، چند ده نفر را شهید کردند؛ فعالان سیاسی و اجتماعی منتقد و مخالف را بر خلاف قانون دستگیر کرده، به زندان افکندند؛ سانسوری عریان و بی روتوش بر تمام مطبوعات ایران تحمیل کردند؛ با تسلط بر صدا و سیما و دیگر رسانه های وابسته حقایق را وارونه جلوه دادند و به صراحت به دروغ پراکنی پرداختند. آنها نیک می دانند که چگونه یک معترض و منتقد را به گونه هایی از شکنجه به تنگنای روحی و روانی در اندازند تا جایی که اکنون حتی سازمان زندان ها هم از عملکرد خودسرانه این نهادها به ستوه آمده است.

مقام رهبری جمهوری اسلامی

باید بپذیریم که استقلال واقعی قضایی با نفوذ نهادهای اطلاعاتی و امنیتی امکان ندارد؛ باید بپذیریم جامعه در آستانه یک انفجار بزرگ است و آرامش آن عمدتا ناشی از زور و ارعاب، زندان و سرکوب است. باید بدانیم افکار آزادگان را نمی شود به زنجیر کشید! عقاید را نمی توان شکنجه کرد! واقعیت ها را نمی شود سرکوب کرد! باید قبول کنیم برخورد با مردم این سرزمین روز به روز شکلی غیر انسانی تر و لجام گسیخته تر پیدا میکند. نه مرزی می شناسد و نه حریمی! هر سخن و هر عمل انتقاد آمیزی را نیز با سرکوب و بازداشت جواب میدهند. باید به زندان اوین بنگریم و سخن آیت الله سیدحسن طباطبایی قمی را به یاد آوریم: «من می دانم هنوز زندان های کشور پر است از زندانیان سیاسی و با این حال باز هم دستگیری انسان های آزاده همچنان ادامه دارد.» باید ببینیم و بشنویم و همانند آیت الله خمینی بر این واقعیت صحه بگذاریم که: «بعضی از پاسداران در بعضی از نقاط کشور از طریق اعتدال و شرع خارج و از ماموریت قانونی خود، تجاوز، و در اموری که مربوط به دادگاه ها یا نهادهای دیگر می باشد، دخالت ناروا می کنند. بر روسای پاسداران در سطح کشور است تا از این نحو دخالت ها که خلاف قانون و خلاف طریقه اسلام است، جلوگیری و خودداری نمایند».

حضرت آیت الله خامنه ای

همانگونه که از اتفاقات کوی دانشگاه و کهریزک رنجیده خاطر شدید و دستور رسیدگی به آن را دادید، امیدوارم حداقل به وضعیت بد من، پیگیری زندانیان سیاسی، خانواده هایمان، بازداشتگاه های غیر قانونی و نحوه برخوردها در آنها توجه کنید. اینجانب در اعتراض به این رویه های غیر قانونی از تاریخ ششم خرداد ۱۳۹۱ اعلام اعتصاب غذا می کنم و مسوولیت حفظ جان من بر عهده مسوولان جمهوری اسلامی است. این اعتصاب غذا در اعتراض به ناروایی ها و شکایت از دخالت های سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در امور قضایی و سلب استقلال این قوه و تلاش برای احیای قانون اساسی، آیین دادرسی، استقلال قضایی و احیای حقوق زندانیان سیاسی و خانواده هایشان نظیر برخورداری از مرخصی، تلفن، ملاقات و غیره است. بر این باورم که سکوت هر انسانی در مقابل ظلم و ستم، خیانت به خون شهدای بی گناه و مظلوم ایران زمین است؛ اعتقاد دارم نه خون من رنگین تر از خون نداها و سهراب هاست و نه رنج پدر و مادرم بیشتر از رنج پدر و مادر آنها! این را هم می دانم که همان نهادها از نجابت و بردباری زندانیان سیاسی سوء استفاده می کنند. این بار با بردباری خواهم ایستاد شاید لایق آن باشم در کنار مرحوم هدی صابر که مظلومانه جان خود را در زندان از دست داد قرار بگیرم. سخن پیامبر عظیم الشان را بازگو کنم که:

الْمُلْكُ يَبْقَى مَعَ الْكُفْرِ وَلَا يَبْقَى مَعَ الظُّلْمِ

ملک و حکومت با کفر برقرار می ماند ولی با ظلم دوامی نخواهد داشت.

با سپاس

سیدحسین رونقی ملکی

زندان اوین – بند ۳۵۰

۶ خرداد ۱۳۹۱


24 پاسخ به “نامه سیدحسین رونقی ملکی به آیت‌الله خامنه‌ای: حکومت با کفر می‌ماند ولی با ظلم دوامی نخواهد داشت”

 1. ناشناس گفت:

  فارق از داوری که ایشان چه کرده است و چرا در زندان است نوع ادبیات یک جوان زندانی که به هر حال به حاکمیت انتقاد دارد ، بسیار مودبانه و متعادل است و بنظرم هر حکومتی باید اینگونه منتقدان را روی چشم بگذارد و متوجه باشد که هر حکومتی در هر حال مخالف و منتقد دارد ولی اگر منتقدش جوان و پر شور باشد و این چنین معتدل و معقول باشد باید اینها را قدر بداند و نجابت اینها را بحساب نوع برخورد خود نگذارد.
  وقتیکه با برخوردهائی که بنام دین با این جوان انجام شده است باز هم با آیات قرآن کریم نامه خود را شروع کرده و علیرغم بی مهری هائی که در حق این جوان روا داشته اند باز هم از صدها پیرمرد ، عاقلانه تر و مودبانه تر برخورد کرده و از جاده انصاف و اخلاق خارج نشده به آینده کشور با وجود چنین افرادی میتوان خوشبین بود.

 2. سبز گفت:

  خیلی مردی آقای رونقی ملکی خیلی مردی

 3. Hamid گفت:

  .Excellent job

 4. ناشناس گفت:

  متاسفانه با این رویه حضرات ، مردم و مخصوصا جوانان بیش از پیش از اسلام فاصله گرفته اند . واقعا جرم امثال این جوان چیست؟

 5. شیرازی گفت:

  آیت الله خامنه ای نداریم ، لطفا تیتر بزنید آقای خامنه ای یا حجت الاسلام خامنه ای ، آیت الله نخست قداست دارد و دوم هم اگر ایشون درس خونده بود شایسته ی این نام بود ، یک شبه نمی شه کسی به خاطر دوستش ( آیت الله هاشمی رفسنجانی ) بشه آیت الله و امروز هم دوستش در خطر تهمت باشه هم مملکتی که به ایشون سپردند …

 6. امیدسبز گفت:

  ایشان چشم و گوش خود را بر روی تمام ظلم ها و فریاد مظلومین بسته اند مثل همه ی دیکتاتورها
  خدایا خودت این جوان رعنا را حفظ کن و نجات بده
  ای سران اصلاح طلب تو را به خدا کاری برای این جوان اسیر و مظلوم بکنید

  اقای خامنه ای! اگر این جوان خدای نکرده در زندانهای تحت امر شما بمیرد مسئول مستقیمش شما هستید و بدانید که کارتان بسیار سخت تر خواهد شد… خود دانید

 7. ناشناس گفت:

  “بر این باورم که سکوت هر انسانی در مقابل ظلم و ستم، خیانت به خون شهدای بی گناه و مظلوم ایران زمین است؛” – اگر انسانیم و سکوت کنیم پس به خون شهدای وطن خیانت کرده ایم. مگر اینکه قائل به انسان بودن نباشیم!

 8. ناشناس گفت:

  بسیار به این می اندیشم که چرا چنین شد .انقلابی که در سال 57 قرار بود مدینه فاضله ای باشد در این برهوت انسانیت چرا خود برهوت شد.تنها به یک پاسخ میرسم.خیانت بزرگان علما و مقامات حاکمه.چرا چنین میگویم ؟ پر واضح است که انحراف و کجی به یکباره رخ نمی نمایاند.همه آنانکه کمترین انحراف و تخطی از اصول و قانون را دیدند و مصلحت اندشی کردند در بیراه رفتن این انقلاب مسئولند.همه آنان که به اصحاب پیامبر اکرم (ص) خرده گرفتند و خود بدتر از آنها به زر اندوزی و کسب مال مشغول شدند و حق را فراموش کردند مسئولند.همه آنان که خون شهدای مظلوم این سرزمین را با سخنان و رفتار خود پیمال کردند مسئولند.همه آقایانی که برای باقی ماندن بر اریکه قدرت هر کار و توسل جستن به هر شیوه ای را مباح دانستند مسئولند.به یقین در روز واپسین هرگز نخواهند توانست پاسخی بر اعمال زشت خود بیابند.همه آنانکه آرامش اعصاب ثروت و آینده ملت ایران را بازیچه آمال و آرزوهای گروهی خود قرار دادند مسئولند.
  ما سلامتی خود را در جنگ از دست دادیم ولی هرگز راضی نبودیم به نام بسیج سیلی در گوش کسی زده شود همه آنهایی که نام بسیجی را آلوده به اهداف ناپاک خود کردند مسئولند.
  ما یعنی ملت ایران به آرمانهای انقلاب و شهیدان پشت نکرد بلکه این مقامات و علمای دین بودند که به این آرمانها خیانت کردند یکی برای دستیابی به اهداف شخصی و گروهی و دیگری از روی مصلحت اندیشی و ….همه آنها مسئولند.

  آن روز دیر نیست که همه خشک و تر با هم بسوزد .از ما گفتن بود و از شما نشنیدن.

  جانباز 50% جنگ

 9. ندایی دیگر گفت:

  به داد سرمایه های برسیم که اگر غریبه ای باز به ایران حمله کرد دستمان را بفشارند حمله عراق و دوستان عربش را به یاد بیاوریم این جوانان به دفاع برمیخیزند نه شعبان بی مخ های کفت پوش!

 10. احسان ساوجی گفت:

  چه کسی باید جلو مردم زانو بزند و غلط کردم بگوید؟
  اخیرا شخصی ، احدی از آحاد ملت ،ابراهیم جباری،فرمانده سپاه ولی امر!!، سر مست و پر نخوت از قدرت دوروزه خویش ادعا کرده است که خاتمی باید جلو مردم زانو بزند و بگوید غلط کردم.
  شاید از نظر ایشان که دیگر از دین، انصاف و جوانمردی خاطره ای هم در خاطر ندارند ، ملتی باید جلو درگاه خدایی او و رهبرمعظمش زانو بزنند و بگویند غلط کردیم تا ایشان از خون آنها صرف نظر کنند ! فرعون صفتی تا این حد ؟!!
  آقای جباری ،و چه اسم پر مسمایی! آن کسی باید جلو مردم زانو بزند و غلط کردم بگوید که به همه آرمانهای انقلاب و شعار های آن پشت کرده است. آنکه با اوتومبیل نیروی انتظامی اش مردم بی گناه را درو میکند، آنکه سهرابها و نداها ، و ده ها مانند آنها را روز روشن کشت که خود بر مسند یزیدی خود باقی بماند، آنکه کهریزک را به راه اندخت ، به پسرهای جوان تجاوز کرد و تنها مردی را که با شرافت و شجاعت برای احقاق حقوق آنها ایستاد ،کروبی را میگویم ، به زندان انداخت، آنکه صدها دانشجو و افراد تحصیل کرده و با وجدان را تنها به این دلیل که از حزب رقیب بودند به زندان انداخته و از کمترین حقوق انسانی که در قانون اساسی هم تصریح شده محرومشان کرده و میکند. آنکه بنیاد میهن هفتاد میلیون را بر باد داده و میدهد که خود در راس قدرت بماند ،زور بگوید، غارت کند و سر مست از اینهمه ، هل من مبارز میطلبد. شما که از ترستان و از آنجاکه میدانید دروغ میگویید ، تقلب کرده اید و خون بیگناه ریخته اید، اجازه حرف زدن، نوشتن و گفتگو به کسی نمیدهید دست کم شرم را تا این حد فراموش نکنید، دست کم نجابت این مردم را تا به این حد مسخره نکنید. اگر واقعا دلیل و برهان دارید با خاتمی و دیگران در تلویزیون یا مطبوعات خودتان به مناظره بنشینید . آخر این کجایش شرط انصاف است یا جای افتخار دارد که در لباس نظامی و با اتکا به قدرت قهریه به خاتمی توهین کنید . نا جوانمردی از این بالاتر؟ خاتمی مردی که تا به حال به هیچ کسی بی احترامی نکرده و همیشه سعی کرده جانب انصاف را رعایت کند، شما شرم نکردید با او اینگونه صحبت کنید.
  بیست و هفت میلیون مردم به خاتمی رای دادند، چند نفر به شما رای دادند؟ همینطور بی حساب خود را محور حقیقت و باقی را باطل شمردن که عاقلانه نیست.
  آخر ما ملتی هستیم که به دنیا بابت حافظ و سعدی و فردوسی و مولانا فخر میفروشیم کجا رفت آن شرط ادب و انصافی که این بزرگان با آنهمه هنر برایمان و برایتان گذاشتند؟ ایرانی بودن به چیست؟ تمدن داشتن به چیست؟ دین داشتن به چیست؟ کجای رفتار و گفتار و کردار شما موازین فرهنگ و تمدن و آموزه های دینی و ایمانی ما را به یاد میآورد؟ به خدا زور گویی سر از جای خوبی در نمیآورد وگرنه بزرگان ما به ما میگفتند زور بگویید !! به خدا توهین به افراد محترم ، آنها که به دلیل و دلایلی مورد احترام و اعتماد مردم هستند، کشتن و حبس انسانهای بیگناه ، ظلم و اجحاف به مردم بی دفاع سر از جای خوبی در نمی آورد!
  صد بار بدی کردی و دیدی ثمرش را ——خوبی چه بدی دشت که یکبار نکردی ؟

 11. یارمیر حسین گفت:

  حسین جان دلاور در بند .خودکامه .مستبد این کلام را خوب می داند .اما قدرت وشهوات آن چشم و عقل وقلب او را سنگ کرده .که خداوند هم به داوری نمی نشیند تا عمر آدمی تمام شود .

 12. ناشناس گفت:

  حسین جان باید شکایت خود را به خدا می بردی او از تمام این افعال اگاه و موید ان است مگر می شود او نداند مگر فیلم بازجویی ز ان خانم محترم همسر سعید امامی بر روی یوتیوب نیست مگر و مگر ولی انه علا فی الارض

 13. سبز سبز گفت:

  جناب آقای رونقی ملکی:
  زهی خیال باطل، اینها همه از خود این به اصطلاح رهبر دستور می گیرند.مگر میشود جنایتی در زندان ها اتفاق بیفتد و او بی خبر باشد!

 14. ناشناس گفت:

  اعتراض به حاكم به اصطلاح مسلمان و شيعه حق هر مسلماني است اگر هركسي به حاكم اعتراض كند بايد عاقبتش زندان و خفقان و خفه شو شلاق و تجاوز اين ها باشد پس اگر هر كس ا عتراض كند و به اين روز بيفتد بايد بداند حكومت يك حكومت ديكتاتوري است مرگ بر ديكتاتور

 15. ناشناس گفت:

  یه سوال یکی کسی ریخته تو خیابون مغازه و مال مردم رو آتیش زده به یه عده ای خسارت مالی و جانی زده حالا تو زندانه . به نظر شما ایشون هم اعتصاب غذا کنه موثر واقع میشه البته قبلا حدود 3 ماه اعتصاب غذا کرد اما خسته شد ؟؟!!!!!!!

 16. منصف گفت:

  آقای رونقی ملکی انشاءالله زودتر به مشکل شما رسیدگی شود ولی عرضی خدمت شما و همه دوستان خودم و شما دارم چرا یه ذره منصف نیستیم چرا آدمهایی که قانون شکنی میکنن را دودسته میکنیم اونهایی که نظراتشان با ما نزدیک است را آزادی خواه و بقیه را قانون شکن و به همدیگه تهمت میزنیم هم موسوی هم هاشمی هم خاتمی و هم احمدی نژاد کارهای خوبی برای این کشور کردند ولی ایراداتی داشتند و دارند اگر کسی قانون شکنی کرد نه به اسم آزادی و نه به اسم طرفدار ولایت از گناهشون به سادگی نگذریم و به طرف مقابل نسبت ندهیم ما مسلمان هستیم نه مسلمان لائیک نه سکولار نباید پای بعضیها را که دنبال چپاول هستند و ربطی به ایران عزیز ندارند را به کشور باز کنیم چرا دقت نمیکنیم 1+5 برای چی هردفعه یه بهونه جدید میتراشه چون میخواد به عمق ایران نفوذ کنه ولی باید اول رهبری رو از کار بندازه که اونوقت با هر انتخابی روی اطرافیان طرف سرمایه گذاری کنه وقتی انتخاب شد به راحتی خواسته هایشان را اجراکنند خوشبختانه تاحالا نتونستند اینکار رو اجرا کنند ما خیلی شهید و جانباز دادیم شما رو به خون همون شهداء به همون خدایی که میگه فقط بنده من باشید ولا غیر منصف باشید و تیزبین هممون ایرانی هستیم

 17. ali گفت:

  حسین رونقی بخاطر پروکسی( فیلتر شکن) هایی که می ساخت تا شما بتونین بیان نت زندانیه! حسین برای هر پروکسی خیلی وقت می ذاشت ! شما برای حفظ جونش چی کار دارین می کنین؟

 18. ناشناس گفت:

  به به آقای منصف! وقتی به کمک مبرم شما احتیاح داریم برای دفاع از ما حضور ندارید! شما همان آقای منصف نیستید که فقط مواضع هسته ای اتخاذ میکند!!!!!!
  http://www.kaleme.com/1391/01/24/klm-97852/
  پس خواهشا دوباره جواب این سوال را بده چون اگر آدم منصفی باشید می دانید میرحسین هیچوقت سوال را با سوال جواب نمیداد. پس شما هم فقط به سوال جواب بدهید . ضمنا چون حمله دشمن را دلیلی برای سکوت دانسته بودید باید بگویم اسراییل همیشه به دلیل مسئله هسته ای ما را مرود تهدید جنگی قرار می دهد!
  خواهشا بیا جوا بده

 19. ناشناس گفت:

  حفظ نظام اوجب واجبات است. تا تهش رو بخون بفهم يعني چي

 20. ناشناس گفت:

  در مملکتی که نام ازادی نیست- ویرانی ان قابل ابادی نیست

 21. ناشناس گفت:

  و هم می فرمايد: هرگز ستمکارانرا ياور و ياری نخواهد بود. حج: 71

 22. ناشناس گفت:

  نظام!! کدوم نظام؟؟ مگه زمان امام هم لباس شخصی بود

 23. حسین گفت:

  سلام حسین جان شکایت خدا را پیش پیغمبر میکنی …اینها همه از ایشان دستور میگیرند …همه و همه ..ناراحت نباش ..یک روز خوب میاد .

 24. ناشناس گفت:

  حسین جان از گفتن هر مطلبی درباره ات خجالت می کشم حتی خجالت می کشم بگویم برایت دعا میکنم فقط می گویم تو فراتر از عزیزی ومن می ستایمت