سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعلام اعتصاب غذای اعتراضی حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی، از روز شنبه...
» برای احیای قانون اساسی، استقلال قضایی و احقاق حقوق زندانیان سیاسی

اعلام اعتصاب غذای اعتراضی حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی، از روز شنبه

چکیده :این فعال دانشجویی در اعتراض به ناروایی ها و شکایت از دخالت اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در امور قضایی و سلب استقلال این قوه و تلاش برای احیای قانون اساسی، آیین دادرسی، استقلال قضایی و احیای حقوق زندانیان سیاسی و خانواده هایشان نظیر برخورداری از مرخصی، تلفن و ملاقات از روز شنبه اعتصاب غذای خود را آغاز خواهد کرد....


سیدحسن رونقی ملکی در نامه ای خطاب به رهبری اعلام کرده که از روز شنبه، ششم خرداد اعتصاب غذا خواهد کرد.

به گزارش کلمه، این فعال حقوق بشر و وبلاگ نویس دربند که در شعبه 26 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیر عباسی به 15 سال حبس تعزیری محکوم شده در شرایطی دست به اعتصاب غذا زده است که به گفته ی پزشکان به دلیل شرایط حاد بیماری کلیوی اش، این عمل وی را با خطر از دست دادن کامل سلامتی اش و مرگ مواجه خواهد کرد.

این فعال دانشجویی در اعتراض به ناروایی ها و شکایت از دخالت اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در امور قضایی و سلب استقلال این قوه و تلاش برای احیای قانون اساسی، آیین دادرسی، استقلال قضایی و احیای حقوق زندانیان سیاسی و خانواده هایشان نظیر برخورداری از مرخصی، تلفن و ملاقات از روز شنبه اعتصاب غذای خود را آغاز خواهد کرد.

این زندانی سیاسی از بیماری کلیوی رنج می برد و به گفته ی پزشکان و متخصصان، هر چه سریعتر باید تحت عمل جراحی و درمان قرار گیرد.

وی پیش از این 5 بار تحت عمل جراحی قرار گرفته اما به دلیل مخالفت اطلاعات سپاه با مرخصی درمانی وی در دوران نقاهت پس از عمل به زندان برگردانده شده است.

خانواده ی سیدحسین رونقی پیش از این از نهادهای حقوق بشری و بین المللی برای نجات جان فرزندشان درخواست کمک کرده بودند و پدر وی در نامه های مختلف خطاب به مسئولان قضایی عنوان کرده بود که ماموران اطلاعات سپاه گفته بودند پسرت را می کشیم و نمی گذاریم از زندان بیرون بیاید و امروز آقایان به گفته هایشان عمل می کنند.

این فعال حقوق بشر پیش از نیز این در نامه ای خطاب به آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه گفته بود «امروز آنقدر که از تعطیلی قانون اساسی، قانون شکنی و ظلم رنج می برم از بیماری و درد حسمانی رنچ نمی برم» وی در ادامه این نامه از عدم استقلال قوه قضاییه و قضات مصلوب الاختیار گله کرده بود و از شکنجه ها و بازجویی های خلاف قوانین در بازداشتگاه های نهادهای امنیتی و انتظامی گفته بود.

سیدحسین رونقی ملکی وبلاگ نویس در بند، در نامه خود از نهادهای فرا قانونی اسم برده و گفته بود «در حکومت قانون، هیج مقامی مافوق قانون نیست اما متاسفانه فروپاشی اخلاق در دستگاه های سیاسی و امنیتی کشور، مانعی بزرگ در برابر حکومت قانون است» و از رییس قوه قضاییه خواسته بود که جلوی قانون شکنی ها و بی قانونی ها را بگیرد و نگذارد شان و جایگاه قوه قضایی برای همیشه در اذهان عمومی از بین برود.


2 پاسخ به “اعلام اعتصاب غذای اعتراضی حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی، از روز شنبه”

  1. سلام به مسؤلین محترم سایت و خوانندگان گرامی،
    از خود گذشتگی جان بر کفانی که در زیر تیغ جلادان مسلمان نما ، هر روز شاهد به مسلخ بردن یکی از هم بندی ها ی خود و یا از زندانهای دیگر در جمهوری اسلامی بوده با این حال با استقامت خود به اینهمه خونخواری و پستی نیشخند می زنند ، تحسین هر انسان آزاده ای را بر می انگیزد .این بار سیدحسن رونقی ملکی ، اعلام کرده است از روز شنبه دست به اعتصاب غذا خواهد زد. انگیزۀ او « … اعتراض به ناروایی ها و شکایت از دخالت اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در امور قضایی و سلب استقلال این قوه و تلاش برای احیای قانون اساسی، آیین دادرسی، استقلال قضایی و احیای حقوق زندانیان سیاسی و خانواده هایشان نظیر برخورداری از مرخصی، تلفن و ملاقات…» می باشد که مسألۀ شخصی او به تنهائی نیست. مسأله ای است که اکثریت افراد جامعۀ ملی ایران ، از آن در رنج و عذاب بوده ، شاهدند که چنین وضعیتی تمام تار و پود کشور ، فرهنگ و تاریخ واستقلال و تمامیت ارضی کشور را در معرض فروپاشی قرار داده است.سؤال اینجا است که اعتصاب غذای سید حسن رونقی ملکی در اعتراض به موضوعاتی که اشاره کرده است به چه نتایجی می انجامد ؟ به نظر من طیف خواسته ها آنقدر گسترده است که اگر بنا بود جمهوری اسلامی به آنها پاسخ دهد، باید بعد از راهپمای سکوت چندین ملیونی پس از 22 خرداد 1388 صدای اعتراضها را می شنید وپاسخ میداد که نداد و بر عکس بر طبل خشونت ها ، دستگیری ها و اعدامها با شدت بیشتری کوبید.اکنون بسیار بعید به نظر می آید که با اعتصاب غذای آقای رونقی به این مسائل ترتیب اثر داده شود .تجربیات گذشته نشان داده است که با توجه به وضعیت جسمانی او پس از گذشت چند روز از اعتصاب ، مانند موارد گذشته در خواست های مختلفی از وی بشود که از اعتصاب غذا دست بر دارد که کار بجائی هم هست ، حتی اگر این اعتصاب غذا باعث گردد که به وضعیت شخصی او هم بذل توجه شود ، باز خود دستاوردی است که به بخشی از حقوق ضایع شده اش خواهد رسید اما به انگیزه های اعلام شده ،دست نخواهد یافت. در اینجا اما می توان این مسأله را مطرح ساخت که آیا چنانچه بتوان اقداماتی از نوع اعتصاب غذا با وسعت و در برگیری تعداد زیادتری از آنانی که در زندانها بسر می برند ، کسانی که در داخل ایران در زیر فشار های مختلف قرار دارند و تلاشگرانی که در خارج کشور ، قلبشان برای ایران و مردم ایران می طپد ، را همزمان و با مشخص تر و محدود کردن خواسته ها ، سازمان داد ، آیا باز هم بی نتیجه خواهد بود؟ به تصور من حکومت جمهوری اسلامی تا کنون تلاش کرده است بهر طریقی از بروز چنین اقدامات هماهنگ و سازمان یافته ای جلوگیری نماید . در برابر تلاش حکومت ، آیا ما به چنین راه ها و نتایج احتمالی آن ها اندیشیده ایم؟آیا به اندازۀ کافی از هموطنانمان خواسته ایم دربارۀ اقدامات عملی مسالمت آمیز که متضمن دستیابی به حقوق شهروندی ما گردد بیاندیشند و با دیگران در میان بگذارند؟ به نظر من ، نامۀ این فعال دانشجوئی و طرح اعتراضاتش ، این فرصت را پیش روی کنشگران سیاسی ما قرار می دهد و نیاز مند پاسخ در خور نیز می باشد.

  2. ماهمه بابک خرم دین هستیم گفت:

    ای حسین ملکی رونقی، ای بابک زمانه. هنگامی که یک دست بابک قهرمان ملی ما را بریدند به یاد یاد داری که او با خون خود صورت خود را به چه علتی رنگین کرد. تو محکوم هستی که زنده بمانی و به این دشمنان وطن به این خلیفه معصتم قاتل بابک خرم دین حالی کنی که ملت ایران همه بابک خرم دین هستند و در برابر ظالم و کسی که کمر به کشتن جوانان این وطن بسته است ایستادگی می کنند. خواهشم از تو آنست که “من اولیم” دست از اعتصاب غذا بردار. مواظب سلامت خودت باش. مواظب کلیه سالم خودت باش. ما ترا زنده و سرحال می خواهیم که به کوری چشم معتصم خلیفه بد نهاد روزگار ما زنده بمانی و ایران فردا را بسازی که فرزندان تو و نوادگان من در فضای آزاد بزرگ شوند ما همه بابک خرم دین هستیم.