سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعلام آمادگی محمد نوری زاد برای اهدای کلیه به حسین رونقی...

اعلام آمادگی محمد نوری زاد برای اهدای کلیه به حسین رونقی

چکیده : یکی ازکلیه های حسین کاملا ازکارافتاده و سی درصد کلیه ی دومش نیزبه نارسایی دچارشده است. با ارسال پیام محمد نوری زاد به پدرحسین، عده ای ازجوانان هم بند و دوستان او نیزبرای دادن کلیه ی خویش به حسین اعلام آمادگی کرده اند. ...


محمد نوری زاد نویسنده دفاع مقدس در پیامی به پدرحسین رونقی ملکی گفت: “من حاضرم یکی ازکلیه هایم را به حسین بدهم.”

به گزارش کلمه، محمد نوری زاد ازطریق یکی از دوستان حسین برای پدراو پیغام فرستاد که ” به پدرحسین بگو من آماده ام یکی ازکلیه هایم را به حسین بدهم. اگرکه جسم حسین بپذیرد. واگرکه روحش نیز”.

این روزها بخاطر آشفتگی جسمانی حسین وبی توجهی زندانبانان، بیم این می رود که همان یک کلیه ی دیگرحسین نیزازکاربیفتد. یکی ازکلیه های حسین کاملا ازکارافتاده و سی درصد کلیه ی دومش نیزبه نارسایی دچارشده است. با ارسال پیام محمد نوری زاد به پدرحسین، عده ای ازجوانان هم بند و دوستان او نیزبرای دادن کلیه ی خویش به حسین اعلام آمادگی کرده اند.

سیدحسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین که از روز شنبه گذشته با انتشار نامه ای خطاب به رهبری، دست به اعتصاب غذا زده بود یکشنبه شب به دلیل وخامت وضعیت جسمی به بیمارستان هاشمی نژاد منتقل شد.

نوری زاد درپیام خود آورده است: “…گروه خونی من o+ است. ببینید اگرکلیه ام بکارحسین می آید فورا دست بکارشوید وتردید بخود راه مدهید. هیچ نیازی به های وهوی نیست. به زندانبانان بگویید این کلیه را ازیک رهگذربی نشان خریده ایم. وقتی جماعتی ازهموطنان ما بخاطرفقرونداری به فروش کلیه ی خویش مبادرت می ورزند، من چرا بخاطراعتقادم وعلاقه ای که به حسین و حسین ها دارم یکی ازکلیه هایم را به این جوان بی گناه ندهم؟ با اطمینان می گویم: گناه حسین جزبی گناهی نیست. حسین درست درشرایطی با درد دست به گریبان است که ابن الوقت ها درپس پستوهای بی خبری مردم مشغول غارت اموال آنان اند….”

حسین رونقی هفته‌ی گذشته با انتشار نامه‌ای خطاب به رهبری از آغاز اعتصاب غذای خود خبر داده بود. رونقی در قسمتی از نامه نوشته بود: «اینجانب در اعتراض به این رویه های غیر قانونی از تاریخ ششم خرداد ۱۳۹۱ اعلام اعتصاب غذا می کنم و مسوولیت حفظ جان من بر عهده مسوولان جمهوری اسلامی است. این اعتصاب غذا در اعتراض به ناروایی ها و شکایت از دخالت های سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در امور قضایی و سلب استقلال این قوه و تلاش برای احیای قانون اساسی، آیین دادرسی، استقلال قضایی و احیای حقوق زندانیان سیاسی و خانواده هایشان نظیر برخورداری از مرخصی، تلفن، ملاقات و غیره است.»

این وبلاگ‌نویس و فعال حقوق بشر هم اکنون دو سال و نیم است که بدون مرخصی در زندان اوین به سر می‌برد. وی در تاریخ ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ در شهر ملکان در نزدیکی تبریز بازداشت و بلافاصله به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی مدت ۱۰ ماه را در سلول‌های انفرادی این بند زندان اوین تحت فشارهای روحی و جسمی برای اخذ مصاحبه و اعترافات تلویزیونی قرار گرفت و سرانجام از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

 

روزشمار اعتصاب:

هشدار ۱۱۷ زندانی بند ۳۵۰ درباره سلامتی حسین رونقی: مرخصی و درمان خارج از زندان، حق اوست

در پی وضعیت بد جسمی: انتقال دو ساعته سیدحسین رونقی ملکی به بیمارستانی خارج از زندان

نامه معتمدنیا به حسین رونقی: متاسفم از آنچه به نام اسلام بر تو رفته است

نامه حسین رونقی به آرش صادقی: برادری و آزادگی‌ات بر من عیان شده است؛ به اعتصاب غذایت پایان بده

حمایت ۹۰۰ فعال مدنی از حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی

طرح سبز/ سیدحسین رونقی در اعتصاب غذا

نامه سیدحسین رونقی ملکی به آیت‌الله خامنه‌ای: حکومت با کفر می‌ماند ولی با ظلم دوامی نخواهد داشت

اعلام اعتصاب غذای اعتراضی حسین رونقی، وبلاگ نویس زندانی


33 پاسخ به “اعلام آمادگی محمد نوری زاد برای اهدای کلیه به حسین رونقی”

 1. ناشناس گفت:

  زنده باد

 2. ناشناس گفت:

  گروه خون اعلام کنید تا من هم در صورت هماهنگی کلیه اهدا کنم که از رنج این عزیز نجیب کاسته باشم و سهمی در کم کردن رنج این عزیز داشته باشم انشالله

 3. مسعود گفت:

  گروه خونی حسین چیست ؟ من هم آماده ی اهدا هستم.

 4. امیدسبز گفت:

  خیلی مردی نوری زاد عزیز درود بر تو و خداوند حافظ تو باشد

  حسین عزیز طاقت بیار رفیق
  درود بر مردانگی و ایستادگی ات

 5. پروین گفت:

  گروه خونی من B+ است و با خوشحالی و افتخار حاضرم یکی از کلیه هایم را به حسین بدهم و بکار خودم همیشه افتخار کنم

 6. اهل سنت سبز گفت:

  گروه خونی من هم o+ هست من هم حاضرم کلیه خودرابه حسین ببخشم
  به نظرمن یک کمپین اهداکلیه به حسین بایدبچه های فیسبوکی راه بندازند تاحاکمیت بداند که حسین درقلب نسل جوان هست

 7. دبیر و جانباز جنگ گفت:

  اینجانب با گروه خونی o مثبت حاضرم کلیه خود را به ملکی عزیز یا هر زندانی سیاسی که برای دفاع از من و ما و ایران ما به زندان افتاده با افتخار و شادمانه اهداء کنم . در صورت نیاز به ایمیلم پیام بفرستید.

 8. کارگر گفت:

  من این اعلام آمادگی آقای نوری زاد را به فال نیک می گیرم. این یعنی ما بی واسطه با زندانیان سیاسی خود در پیوندیم. قلب آنان قلب ماست و روح آنان روح ما. من نیز برای اهدای کلیه ام اعلام آمادگی می کنم. کاش یکی از روحانیان معروف مثل آقای خاتمی هم به این حرکت آقای نوری زاد می پیوست و او نیز اعلام آمادگی می کرد. این حرکت می تواند موج ایجاد کند. موجی که حاکمان ازخدا بی خبررا به وحشت خواهد انداخت.

 9. ناشناس گفت:

  چه کارخوبی . من هم o+ هستم . کاش گروه خونی حسین رونقی را می دانستیم. اما چه فرقی می کند. ما همه آماده ایم.

 10. محسن گفت:

  این است استقامت استقام کنندگان
  من هم حاضرم کلیه که ناقابل است جانم را به حسین رونقی ملکی تقدیم کنم
  لطف کنید از طریق پرسش از خانواده گروه خونی او را اعلام کنید و یک بیمارستان هم بگویید بیاییم مثلاً در روز 25 خرداد
  خیلی خوب می شود
  فقط برای اهدای کلیه ولی در واقع همراهی یک نهضت و یک ملت
  بنی آدم اعضای یک پیکرند
  که در آفرینش ز یک گوهرند
  الله اکبر

 11. محمد .مشهد گفت:

  گروه خونی من b+حاضرم به این مبارز علیه استبداد هدیه کنم ما که کاری دیگر از دستمان بر نمی اید .اگر از طریق همین سایت نوع گروه خونی حسین
  رونقی اعلام شود مطمئن هستم که این مشکل حل می شود .

 12. mehrdad گفت:

  من هم A+ هستم

 13. محمود گفت:

  لطفا گروه خونی حسین عزیز را اعلام کنید من نیز حاضرم کلیه ام را به این جوان با ایمان و وطن پرست کشور عزیزم ایران هدیه کنم با افتخار لطفا در همین سایت اعلام کنید که چگونه می توان چنین کاری را کرد

 14. ناشناس گفت:

  شير نوري زاد خصوصا نامه بيستش
  نوري جان يه نوري به اين تاريك خونه بيفشان
  اهواز

 15. دانشگاهی گفت:

  من یک استاد دانشگاه تهرانم. گروه خونی من هم o+ است. مرا نیزدراین حرکت درکنار خود ببینید. خسته شدیم ازبس به گلوی خود چنگ بردیم و فریادها را درگلو دفن کردیم.

 16. ناشناس گفت:

  شما را بخدا به این کاری که دارید می کنید بهای بیشتری بدهید. این کار آقای نوری زاد می تواند به قول این دوستمان یک موج ایجاد کند. جمعیتی را ببینید که یکی یک کلیه کف دست گرفته اند و دارند به حسین رونقی تقدیم می کنند. این ملاها و مداح ها مگر ازما اشک نمی گیرند که حضرت علی بربستربیماری و مرگ بود و یتیمان کوفه هرکدام کاسه ای شیربه درخانه اش آورده بودند؟ چرا؟ چون پزشکان گفته بودند حضرت علی باید شیربخورد.

 17. محسن گفت:

  باسلام اینجانب و خانواده ام آماده ایم تا کلیه خودمان را به قهرمان سرافراز حسین رونقی ملکی اهدا کنیم . از طریق ایمیل می توانید اطلاع دهید . متشکرم محسن

 18. پروین گفت:

  این خیلی زیباست …لطفا نیازهای زندانیان عقیدتی و سیاسی را همینطور اعلام کنید و ببینید که مردم چطور پشتیبانی میکنند. کلمه باید حتی نیازهای مالی این عزیزان را هم از طریق مردم بر طرف کند. این مردم به دنبال خشونت نیستند و فقط می خواهند که به صورت مسالمت امیز به مقداری از حق و حقوق خود برسند و افراد صالح و دلسوز در راس امور کشور قرار گیرند . لطفا نیازهای این عزیزان در بند را منعکس کنید و ببینید که این مردم شریف جان خود را نیز برای این عزیزان اهدا میکنند

 19. ساغر گفت:

  جانم فدای حسین و امثال او. کلیه من بی ارزش ترین چیزیه که میتونم تقدیم کنم، خواهش میکنم از طریق سایت اعلام کنید که چطور میتونیم این هدیه ناقابل رو به حسین بدیم.

 20. محمد گفت:

  به نظر من یک کمپین در فیس بوک و دنیای مجازی برای هدیه کلیه به هر زندانی سیاسی که لازم داردو از جمله حسین رونقی باید راه بیندازیم و دنیارا شگفت زده کنیم و از همه بخواهیم که به این کمپین بروند و امضا بدهند و این وحدت و همبستگی می تواند در دنیا مثال زدنی باشد . دوستان کلمه می توانند پیش گام این حرکت باشند

 21. ناشناس گفت:

  بخدا من هم حاضرم کلیه ام را به حسین بدهم گروه خونی او را اعلام بفر مائید

 22. ناشناس گفت:

  من یک اقلیت مذهبی هستم در تهران .حاضرم یک کلیه ام را به اقای رونقی بدهم مال من ab+است

 23. sahab گفت:

  با سلام به حسین عزیز
  انشاالله از کلیه سالم ایشان مراقبت شود که بهترین روش است.
  خداوند همه شما را جزای خیر بدهد
  در ضمن برای اهدای کلیه فقط گروه ABO مهم است

 24. دانشجوهستم گفت:

  چه حرکت شایسته ای. بخدا اشک درچشمم موج می خورد وقتی می بینم هموطنانم اینگونه برای نجات یک حقانیت جان خود را درطبق اخلاص می گذارند. ممنون آقای نوری زاد گرامی

 25. نصر علی گفت:

  درود بر اسطوره انقللاب های جهان واسلام شناس واقعی استاد نوریزاد.آری این رنجنامه ها ودرد هایی که بیان میشود جز اینکه زخم های کهنه طرفدارن این عزیزان را که تعدادشان کم هم نیست و تنها جرمشان بیگناهی میباشد به سقوط وبی باوری از اسلام ساختگی موجود که مشتی بی فرهنگ بوجود آورده اند دیگر سرانجامی ندارد.این آیات بقول خودشان عظام با سکوتشان چه چیزی را برای آخرت خوو دارند خربداری میکنند .حسین عزبز برای تمامی سبزها کلیه هدیه یی نا چیز است که تقدیمنان شود .وقتی استتد بزرگواری مثل نوریزاد با خلوص نیت اعلام آمادگی میکند .به این حکومتداران نا نجیب که صداهای امثال تو را میشنود وبار هم دم از اسلام میزنند من به معاویه سلام میکنم

 26. داریوش گفت:

  ما همه عضو یک پیکریم. اگرحسین به کلیه نیاز دارد ما همه درخدمتیم. وقتی حسین برای آزادی ما و فرزندان ما جان خود را درمعرض خطرقرارمی دهد ما چرا بفکراو نباشیم. گروه خونی من هم o+ می باشد. مرا لایق بدانید و خبرم کنید.

 27. ناشناس گفت:

  به فردایی می اندیشم که سبزو با طراوت است و حسین عزیز درآن می خرامد. با کلیه ای که از من یا ازیکی ازما در بدن اوست

 28. محسن گفت:

  حسین عزیز :
  من و خانواده ام با گروه های خونی +A – B+ – AB+ – برای اهدای کلیه ناقابلامان به تو اعلام آمادگی کرده ایم اما سایت محترم کلمه چه دشمنی با ما دارد که از چاپ آن در بخش نظرات خودداری کرده نمی دانم . شاید به همان دلیل که از ارسال خبرنامه برای من خودداری میکنند . به هر حال نمی دانم به کجا برای تقدیم این هدیه ناقابل باید مراجعه کنم و یا چگونه اقوام و آشنایان تو را با خبر کنم . دیشب همین ها را برای خدا نوشتم تا خودش پیغام ما را به تو برساند .

  کلمه: دوست عزیز. نظر شما دیشب در همین صفحه منتشر شده است. کدام دشمنی؟! خبرنامه هم چند روز است مشکل فنی پیدا کرده و بابت آن عذرخواهیم.

 29. ناشناس گفت:

  درود برآقای نوری زاد به اینچنین مردان افتخار می کنیم

 30. ناشناس گفت:

  با سلام واحترام به حسین و حسین ها
  گروه خونی حسین را اعلام فرمائید تا در صورت امکان این کمترین خدمت را برای این سبز اندیش جوان انجام دهیم، تا کالون زمان و مجیزگویان ببینند که همه به هم هستیم. گروه خونی من AB+

 31. Hiwa گفت:

  Man ba groha khony A+ amade hastam az Mahabad ba Teheran biyayam.

 32. ناشناس گفت:

  من حاضرم یک کلیه ام را به حسین و هر زندانی سیاسی دیگر هدیه کنم ولی نمی دانم چگونه باید این کار را انجام دهم یک جوری اگر کلمه زمینه را
  ایجاد کند سپاس گذارم .فقط سنم 57سال است نمی دانم کلیه ام به درد کسی می خورد یا نه

 33. Aria گفت:

  درود . من هم حاضرم کلیه ام و خرج پیوند ان را باکمال افتخار و گم نامی اهدا کنم. بدون هیچ داشتی