سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تشییع و تدفین پیکر آیت الله طاهری اصفهانی با شعارهای اعتراضی...
» موسوی کروبی تسلیت تسلیت، یا حسین میرحسین، مرگ بر دیکتاتور

تشییع و تدفین پیکر آیت الله طاهری اصفهانی با شعارهای اعتراضی

چکیده :یا حجت ابن الحسن، موسوی کروبی تسلیت تسلیت، یا حسین میرحسین، مرگ بر دیکتاتور و کروبی موسوی آزاد باید گردند شعارهایی بود که مردم در تشییع پیکر امام جمعه خود سر داده بودند. نظم مردم در مراسم تشییع پیکر آیت الله طاهری اصفهانی چشمگیر بوده است و دسته جات منظم آنان با شعارهایی در حمایت از موسوی، کروبی و خاتمی سرمی دادند....


کلمه- گروه خبر: مراسم تشییع پیکر آیت الله طاهری اصفهانی، اولین امام جمعه اصفهان با حضور بی نظیر و باشکوه مردم اصفهان با شعارهایی در حمایت از رهبران محصور جنبش سبز همراه شد. این در حالی است که اجازه تبلیغ و اطلاع رسانی برای این مراسم به طور گسترده داده نشده بود.

به گزارش کلمه، در این مراسم که همزمان با بیست و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی انجام شد، ده ها هزار نفر از مردم و طلاب مدارس علمیه شهرهای مختلف استان اصفهان و سایر شهرهای کشورمان در آن حضور داشتند، اولین امام جمعه شهر اصفهان و نماینده امام خمینی بر پیکر مردمی بدرقه شد که هنوز صدای رسای آیت الله طاهری اصفهانی را مسجد حسین آباد می شنیدند.

یا حجت ابن الحسن، موسوی کروبی تسلیت تسلیت، یا حسین میرحسین، مرگ بر دیکتاتور و کروبی موسوی آزاد باید گردند، یا حجت ابن الحسن ریشه ظلم رو برکن، وصیت طاهری ازادی موسوی، شعارهایی بود که مردم در تشییع پیکر امام جمعه خود سر داده بودند.

نماز میت توسط آیت الله العظمی شبیری زنجانی بر پیکر آیت الله طاهری در مسجد حسین آباد، محل برگزاری نماز جمعه توسط آیت الله طاهری، اقامه شد. آیت الله شبیری زنجانی در حین برگزاری نماز گریه می کردند.

پیکر آیت الله طاهری اصفهانی پس از اقامه نماز از مسجد اعظم حسین آباد به سمت دانشگاه اصفهان و بعد به سمت گلستان شهدا تشییع شد.

علاقه مندان آیت الله طاهری اصفهانی از ساعات اولیه صبح امروز برای وداع با امام جمعه خود به گلستان شهدای اصفهان آمده بودند و ساعت ده و نیم به محض ورود تابوت سبز آیت الله به گلستان شهدا، سیل مشتاقان ایشان را با شعار یا حسین میرحسین همراهی می کردند.

خبرنگار کلمه از این مراسم گزارش داد که نظم مردم در مراسم تشییع پیکر آیت الله طاهری اصفهانی چشمگیر بوده است و دسته جات منظم آنان شعارهایی در حمایت از موسوی، کروبی و خاتمی سرمی دادند.

در همین حال بر اساس مشاهدات خبرنگار کلمه حضور نیروهای امنیتی در این مراسم بسیار حضور پررنگی نداشتند و نیروهای انتظامی نهایت همکاری را با مردم کردند و حتی نسبت به شعار دادن آنها اعتراضی نمی کردند.

بر اساس این گزارش هر چند بارها از بلندگو از شرکت کنندگان در مراسم خواسته می شد که هماهنگ با برگزار کننده مراسم شعار دهند، اما مردم همصدا شعارهایی در حمایت از آزادی موسوی و کروبی و شعارهایی اعتراضی سر می دادند.

پس از برگزاری مراسم تشییع و تدفین جمعیت کثیر شرکت کننده که در خیابان های اطراف گلستان شهدا بودند با نظم و آرامش متفرق شدند.

آیت الله طاهری اصفهانی از روحانیون باسابقه و انقلابی و همراه همیشگی مردم بود که سالها برای برکناری حکومت ظالم تلاش کرد و با پیروزی انقلاب اسلامی نماینده امام خمینی در استان اصفهان بود. بارها در جبهه های جنگ شرکت کرد و یکی از فرزندانش نیز در جبهه های دفاع مقدس به شهادت رسید. وی از حامیان جدی اصلاحات و منتقد حصر آیت الله منتظری بود. پس از انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری نیز این امام جمعه باسابقه اصفهان همصدا با اکثریّت مردم رای باخته، این انتخابات را مخدوش و آن را باطل و تصدّی مجدّد رئیس دولت را برای دور بعد نامشروع و غاصبانه دانسته بود.

در این مراسم عبدالله نوری، غلامحسین کرباسچی،  لطف الله میثمی، فرزند آیت الله مظاهری، عباسعلی روحانی، رضا خاتمی، علی اشراقی، مرتضی اشراقی، فضل الله صلواتی، احمد خرم، حسن روحانی ، محمود حجتی و احمد منتظری حضور داشتند. عباسی فرد، نماینده آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز در این مراسم شرکت داشت. از آنجا که نوه امام خمینی عروس آیت الله طاهری است، تعدادی از اعضای بیت امام خمینی نیز در این مراسم شرکت داشتند.

از مقامات و مسئولان دولتی تنها طباطبایی، امام جمعه اصفهان در این مراسم حضور داشت.

فردا مراسم ترحیم آیت الله طاهری در اصفهان برگزار خواهد شد و شخصیت های سیاسی و مذهبی که به دلیل شرکت در مراسم سالگرد امام نتوانسته بودند در مراسم تشییع حاضر شوند به اصفهان خواهند رفت. همچنین روز جمعه 17 خرداد نیز از ساعت 9 صبح الی 12 ظهر مجلس بزرگداشتی در مسجد اعظم حسین آباد اصفهان برگزار می گردد.

آیت الله سید جلال الدین طاهری اصفهانی، اولین امام جمعه اصفهان در سن ۸۷ سالگی به دنبال بیماری تنگی نفس صبح یکشنبه در بیمارستان الزهرای اصفهان دار فانی را وداع گفت.

او اولین امام جمعه شهر اصفهان بود به طوری که قبل ازانقلاب اسلامی نیز اقدام به برگزاری نماز جمعه در مسجد اعظم حسین آباد کرد.

آیت الله طاهری اصفهانی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در اصفهان و نماینده استان اصفهان در مجلس خبرگان قانون اساسی و همچنین مجلس خبرگان رهبری بود. وی بعدها به علت انتقاد از سیاست های جاری از امامت جمعه استعفا داد و فعالیت سیاسی نداشت. او در سال ۸۸ از حامیان میرحسین موسوی بود.

وی که از ائمه جمعه منصوب توسط امام خمینی بود در سال ۱۳۸۱ با انتشار نامه‌ای سرگشاده، در اعتراض به رفتار نظام حاکم از امامت جمعه اصفهان استعفا داد. این روحانی انقلابی ده سال پیش با نوشتن نامه ای افشاگرانه با برشمردن ضعف های حاکم بر جامعه از امامت جمعه اصفهان استعفا داد. بعد از آن کمتر خبری از این امام جمعه منصوب امام خمینی در رسانه ها منتشر می شود.

هر چند هنوز اقتدارگرایان تلاش دارند، استعفای ایشان را مربوط به بیماری و ضعف بدانند، اما مطلعان به خوبی می دانند که ایشان به علت مخالفت با سیاست های جاری و در انتقاد از وضعیت ایجاد شده، نامه نوشت و محراب نماز جمعه را ترک کرد.

ایشان در آن نامه با انتقاد شدید از استفاده ابزاری از مقدسات مردم گفته بود: ” آنان که بر شتر چموش قدرت سوارند و در میدان سیاست دو اسبه می‌تازند و از نردبان مقدسات و اعتقادات مردم بالا می‌روند و گرد‌آسیاب ریاست می‌چرخند و از پل دین می‌گذرند تا به دنیا برسند متأسفانه مؤید و مشوق عده‌ای چماق به دوش و فرقه‌ای کفن پوش که دندان تمساح خشونت را تند و تیز می‌کنند و می‌خواهند عجوزه تندخوی و عفریته زشت روی خشونت را به نکاح دین درآورند و امور مقدس را ملوث جلوه دهند یعنی رجاله‌ها و فاشیست‌هایی که معجونی از جهل و جنونند و بندنافشان به مراکز ثقل قدرت متصل است و مطلق العنان و افسار گسیخته‌اند و نه ملوم معاقب قضا هستند و نه محکوم معاتب قانون. هم فقیه و هم فیلسوف و هم داروغه و هم حاکم و هم مفتی و هم قاضی هستند! فعال‌مایشاء و حاکم ما یرید! ذوب شدگانی که ماست را سیاه می‌بینند!”

نامه ای که برای انتشار با محدودیت های شورای عالی امنیت ملی رو به رو شد. هر چند این نامه مورد حمایت گروه های سیاسی، نمایندگان اصلاح طلب مجلس قرار گرفت اما رهبری پاسخی تند و غیرمحترمانه به آن داد.آیت الله طاهری اصفهانی به دیار باقی شتافت

آیت الله طاهری اصفهانی: خدا شر ظالمان را از سرمان کم کند

عفریته خشونت را به نکاح دین درآورده‌اند


17 پاسخ به “تشییع و تدفین پیکر آیت الله طاهری اصفهانی با شعارهای اعتراضی”

 1. حامد گفت:

  جالب که حسن روحانی بر خلاف 7 کاندیدای دیگر امروز تو تجدید بیعت با رهبری نبود پس اینجا بوده

 2. شهروند گفت:

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hRq963eeWi4

  موسوي كروبي آ‍زاد بايد گردند.

 3. صادق گفت:

  ياد تشییع پیکر آیت الله العظمي منتظري افتادم

 4. رهگذر گفت:

  درود بر مردم فهیم و قدرشناس اصفهان

  درود بر موسوی – رهنورد – کروبی

  و درود بر روح پاک آیت الله طاهری اصفهانی

  الملک یبقی مع الکفر ولایبقی مع الظلم

 5. ناشناس آشنا گفت:

  به یک چنین تشیع باید ،بجای تسلیت .تبریک گفت،که پیکر بیجان ایشان هم هنوز علیه ظلم و دیکتاتوری مبارزه می‌کند.

  درود برسبژا.

 6. فرهاد گفت:

  باید سراسری شود تا نتیجه بدهد

 7. ali گفت:

  اقا از یوتوب نه میشه دید نه میشه دانلود کرد هم با فایرفوکس نرم افزار لازمشو نصب کردم و هم با کروم یه فکری کنید لطفا

 8. ناشناس گفت:

  حكمت 341 نهج البلاغه:روز انتقام گرفتن از ظالم سخت تر ازستمكاري بر مظلوم است

  امروز باري ديگر صداي حق طلبانه مردم خداجوي اصفهان و پشتيبان مرجعيت اصيل شيعه به گوش جهانيان رسيد افراطيون و متحجران و ظالمان كه به خيال خام خود تشييع جنازه اين عالم وارسته و حق طلب و ذريه حضرت زهرا با جمعيت اندكي برگزار خواهد و خيالشان از بابت همه چيز راحت بود بار ديگر حضور پررنگ مردم طرفداراسلام ناب محمدي خواب را از چشمان انان ربود و ترس را بر پيكر انان انداخت من بعنوان يك اصفهاني از تمامي مردم تشكر ميكنم كه با توجه به عدم اطلاع رساني در سطح شهر و همچنين عملكرد ضعيف صدا و سيما پيكر يار ديرين امام و فرزند حضرت زهرا را با شكوه هرچه تمام تر تشييع كردند جمعيت بيش از بيس هزار نفري مردم بار ديگر طرفداري خود ار از حق واقعي اعلام نمود. درود و سلام خدا برشما مردم با خدا از جمله شعارها:يا حسين مير حسين،موسوي كروبي تسليت تسليت، نصر من الله و فتح القريب مرگ بر اين دولت مردم فريب،مرگ بر ديكتاتور، درود بر منتظري سلام بر طاهري، روحاني واقعي منتظري طاهري،منتظري منتظري مهمان برات امده،ننگ ما ننگ ما صداو سيماي ما، ديكتاتور نگاه كن عزت خداداديه،طاهري طاهري ازاديت مبارك، زنداني سياسي ازاد بايد گردد.

 9. ایرانی آزاده گفت:

  خداوندروح آنمرحوم راقرین رحمت واسعه وبه پیروان ومردم خوب وغیوراصفهان صبروشکیبایی وتوفیق ادامه راه آ ن پیرسفرکرده رابه همه مردم ایران وبویژه علمای عامل وشجاع وآگاه ماعطابفرمایدروحش شاد وآزادیش مبارک ودرجوارشهیدان شاهددرملکوت اعلی آرام گیرد

 10. دوست گفت:

  یا حسین میر حسین

 11. مهدی گفت:

  خبرهای منشر شده نشون میده که بیش از 15 نفر بعد از مراسم شناسایی و دستگیر شده اند.

 12. مرتضی گفت:

  آقایانی که دم بدم در سخنان خود از فتنه میگویند و تخم نفرت می افکنند و خیال میکنند جنبش سبز حق خواهی مردم ایران مرده است ، اکنون فهمیدند که این جنبش زنده است و خاموش شدنی نیست؟
  پس نفرت پرانی نکنید ، و بدانید که این فتنه فتنه کردن اثری ندارد جز در میان طرفداران خودتان ، و هرچه بیشتر تاکید کنید ، نفرت مردم سبز از شما بیشتر میشود ، و شما با تاکید بر خطاها و اشتباهاتتان در سال 88 نتیجه ای ببار نمی آورید جز تفرقه بین ملت و نفرت آفرینی بین آنان
  بهوش باشید

 13. محمد امین گفت:

  جمعیت بیش از اینها بوده، از افراد مطلع شنیدم ، بیش از صد و پنجاه هزار بوده!

 14. هموطن گفت:

  من چند سال در اصفهان زندگی کردم . هم در حومه ( خمینی شهر و ملک شهر و هم در شهر اصفهان ) . همیشه و در همه جا از این مردم خوب تعریف می کنم . این مردم در عین حال که سربه زیر و مأخوذ به حیا و با معرفتن و خیلی هم آروم اما حکومت همیشه ازشون به طرز وحشتناکی میترسه چون هیچوقت زیر بار زور نمیرن و در طول تاریخ نشون دادن که انسانهای بی تفاوت و بی خیالی نیستن بلکه خیلی با هم اتحاد دارن و وقتی تصمیم میگیرن کاری رو انجام بدن با همکاری و همدلی موفق میشن . چندسال پیش وقتی آیت الله طاهری (خدارحمتشان کند) طی نامه ای از اوضاع نابسامان کشور کناره گرفت و شدیدا توسط خامنه ای مورد حمله قرار گرفت شخصا در اصفهان زندگی میکردم . و همیشه آیت الله طاهری را بعنوان مردی بزرگ و شجاع در این حکومت ظالمانه میشناختم . فرصت نیست در مورد همه شجاعتهای مردم اصفهان بنویسم . اما همین بس که همیشه در مخالفت با ظلم با یکدیگر متحد و مصمم و همدل بوده اند و بارها حاکمان ظالم را به لرزه و وحشت انداخته اند و حکومت از یکی از استانهایی که بسیار وحشت دارد همین اصفهان عزیز و بزرگ و مردم بزرگوارشان است . درود بر مردم دلاور و آزاده ایران زمین بخصوص اصفهانیهای با غیرت و شجاع .

 15. خانواده شهید گفت:

  مگر غیر از این است که برای نتیجه گرفتن باید همه با هم یک حرکت گسترده انجام بدیم ؟
  علمای بزرگ ما هم بارها در سخنانشان در پرده به مردم فهماندند که دیگر وقت دعا کردن نیست و باید خود مردم حرکت دیگری انجام دهند والا مردم توقع نداشته باشند که اینها ذره ای فضا و موقعیت برای نفس کشیدن به ما میدهند . هر روز هرچه بیشتر سرمان را پائین بیندازیم بیشتر توی سرمان میزنند و این مسئله کاملا قابل مشاهده است . مگر نمیبینیم که چگونه هر ندایی را در گلو خفه میکنند …… خاتمی را با انواع تهدید منصرف کردند و هاشمی را رد صلاحیت …!!!!!! هر روز هم فشارشان بر مردم بیش از قبل میشود . خداوند سرنوشت قومی را عوض نمیکند مگر که آن قوم خودش تصمیم بگیرد و با تمام وجود بخواهد . باید یکباره بساط ظلم و ستم را برچید . والسلام

 16. محسن گفت:

  قطعا شما ندیدید سایت جناب خاتمی رو ببینید

 17. رضایی گفت:

  برای اینکه بی بی سی و صدای امریکا هم مخالف جنبش مردم هستند و با رژیم همصدا هستند