سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عفریته خشونت را به نکاح دین درآورده‌اند...
» ده سال پس از نامه تاریخی آیت‌الله طاهری اصفهانی

عفریته خشونت را به نکاح دین درآورده‌اند

چکیده :ده سال پیش آیت الله طاهری اصفهانی در نامه سرگشاده ای با انتقاد شدید از شرایط موجود، استعفای خود از امام جمعه اصفهان را اعلام کرد. نامه ای تاریخی که همه مشکلات و نابسامانی های حکومتی را به تصویر کشید که برای مقاصد خود از نردبان دین بالا رفته است. اکنون پس از ده سال، همگان شاهد تحقق آن پیش بینی درباره انحراف از اصول اولیه انقلاب و آرمان های امام هستند، تا جایی که مخالفان آشکار امام و جمهوری اسلامی و حاکمیت رای مردم به قدرت می رسند و به فرزندان انقلاب و بانیان نظام جمهوری اسلامی به حبس و حصر می روند....


کلمه – سیدحامد آرین: ده سال پیش آیت الله طاهری اصفهانی در نامه سرگشاده ای با انتقاد شدید از شرایط موجود، استعفای خود از امام جمعه اصفهان را اعلام کرد. نامه ای تاریخی که همه مشکلات و نابسامانی های حکومتی را به تصویر کشید که برای مقاصد خود از نردبان دین بالا رفته است.

ایشان در آن نامه با انتقاد شدید از استفاده ابزاری از مقدسات مردم گفته بود: ” آنان كه بر شتر چموش قدرت سوارند و در میدان سیاست دو اسبه می‌تازند و از نردبان مقدسات و اعتقادات مردم بالا می‌روند و گرد‌آسیاب ریاست می‌چرخند و از پل دین می‌گذرند تا به دنیا برسند متأسفانه مؤید و مشوق عده‌ای چماق به دوش و فرقه‌ای كفن پوش كه دندان تمساح خشونت را تند و تیز می‌كنند و می‌خواهند عجوزه تندخوی و عفریته زشت روی خشونت را به نكاح دین درآورند و امور مقدس را ملوث جلوه دهند یعنی رجاله‌ها و فاشیست‌هایی كه معجونی از جهل و جنونند و بندنافشان به مراكز ثقل قدرت متصل است و مطلق العنان و افسار گسیخته‌اند و نه ملوم معاقب قضا هستند و نه محكوم معاتب قانون. هم فقیه و هم فیلسوف و هم داروغه و هم حاكم و هم مفتی و هم قاضی هستند! فعال‌مایشاء و حاكم ما یرید! ذوب شدگانی كه ماست را سیاه می‌بینند!”

نامه ای که برای انتشار با محدودیت های شورای عالی امنیت ملی رو به رو شد. هر چند این نامه مورد حمایت گروه های سیاسی، نمایندگان اصلاح طلب مجلس قرار گرفت اما رهبری پاسخی تند و غیرمحترمانه به آن داد.

آیت الله طاهری اصفهانی از روحانیون باسابقه و انقلابی است که سالها برای برکناری حکومت ظالم تلاش کرد و با پیروزی انقلاب اسلامی نماینده امام خمینی در استان اصفهان بود. بارها در جبهه های جنگ شرکت کرد و یکی از فرزندانش نیز در جبهه های دفاع مقدس به شهادت رسید. وی از حامیان جدی اصلاحات و منتقد حصر آیت الله منتظری بود.

آیت الله طاهری بعد از انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری نیز با انتقاد شدید از ورود نهادهای غیرمسئول به عرصه انتخابات “همصدا با اکثریت مردمِ رای باخته انتخابات را مخدوش و آن را باطل و تصدی مجدد رئیس دولت را برای دور بعد نامشروع و غاصبانه اعلام کرد.

او بار دیگر بر این واقعیت صحه گذاشت که کهنه دشمنان و مخالفان امام راحل که او را برای مبارزه و تاسیس جمهوری اسلامی تخطئه می‌کردند، امروز با تمام قوت و با همان دشمنی، تئوری پردازان قدرتمندان شده و از درون به هدم و نابودی عقاید حکومتی مرحوم امام و به موزه فرستادن عملی آن، فعالانه مشغول هستند.

آیت الله طاهری اصفهانی که عمری را در مبارزه با مظاهر استبداد و ظلم و برقراری عدالت گذرانده است، بعد از حصر غیرقانونی میرحسین موسوی و مهدی کروبی به این وضعیت به شدت اعتراض کرد و گفت ” آیا این از مصادیق عدالت است که سیّد شریف و مظلومی چون میرحیسن موسوی که در سخت‌ترین دوران‌های این کشور مسئولیّت اداره دولت را با وجود جنگ هشت ساله و محاصره اقتصادی و گروه‌های محارب و تثبیت انقلاب با موفقیت تمام طی نمود و تا آخرین لحظات عمر امام، عزیز و محبوب این رادمرد بزرگ بود، اکنون عامل استکبار، اغتشاشگر و مستوجب کیفر باشد و باید حقوقش پایمال گردد؟ حد و حدود تمامیّت خواهی شما کجا پایان می‌گیرد؟ بدرستی که دشمن شماره یک انسان نفس اوست.”

وی در نامه ای که ده سال پیش، در هجدهم تیرماه 1381 نوشته شده، ملت ایران را مخاطب خود قرار داده و با بیان شمه ای از دردهای نفس گیر و رنج طاقت فرسای آنان به پا یمالی فضیلت ها و “افول ارزش‌ها و زوال معنویت‌ها” اشاره می کند، همان نکاتی که هفت سال بعد در کلام و گفتار میرحسین موسوی نمایان شد.

آیت الله طاهری راهکار فائق آمدن به این این ناهنجاری ها و بحران های ایجاد شده را به پیروی از نبی اکرم” اصلاح دانشمندان دینی و حاکمان” می داند.

در آن زمان که کمتر کسی به طور علنی به عوامل سیر قهقرایی جامعه یعنی جلوگیری از ” گردش نخبگان” و ” نظارت و انتقاد” می پرداخت وی صریحا اظهار می دارد که ” اصل جمهوری یعنی جابجایی مرتب و مكرر مدیران كشور و جامعه مدنی یعنی نقد و انتقاد مداوم برنامه‌های حكومت‌‌و انقلاب یعنی تأمین و تضمین خواسته‌های ملت كه مع‌الاسف امروز واقعیت غیر از اینها است. مصلحت كشور بعید است و آزادی كه این سالها هر دو را به مسلخ و مقتل می‌بینیم.”

این نماینده امام در استان اصفهان صریحا به فساد دامن گیر در خانواده روحانیون و مسئولان پرداخته و آنان را که کشور را ملک طلق خود می داند به انتقاد می گیرد و از ” ثروت موروثی” و ” غارت اموال عمومی” نام می برد. همین مساله ای با گذشت یک دهه بر همگان آشکار شده است که چگونه عده ای با غارت اموال عمومی و اختلاس و فساد مالی و رانت خواری کشور را با بحران رو به رو کرده اند.

آیت الله طاهری اصفهانی که خود یکی از بانیان انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است، ده سال پیش با احساس ” تکلیف” و فعان از همه “كاستی ها و ناراستی ها و قصور و فتور و فقر وفاقه عصیان و نقصان و تكاثر و تفاخر و زراندوزی و مردم‌سوزی و تبعیض” می پرسد: این بود آنچه را با مستضعفین پیمان بستیم؟

وی با انتقاد شدید از همه انحراف و اجحاف و قانون‌شكنی، تغافل و تجاهل و تساهل می گوید که چرا از همه استعدادها و مغزها استفاده نمی شود. در واقع آیت الله طاهری اصفهانی ده سال پیش بر دردی انگشت نهاد که مثل خوره همه کشور را در برگرفته بود. تمایلات طایفه ای و قبیلگی و محدود کردن نخبگان به تعدادی محدود و معدود مدیحه سرا و مجیز گو..

امام جمعه منصوب امام در اصفهان در آن زمان همه مشکلات کشور را در این نامه سرگشاده بیان کرده بود از ” دین گریزی” و ” سرخوردگی” تا بیکاری و ركود و سقوط درآمد ملی و اقتصاد بیمار و فساد اداری ، از ضعف شدید مدیریتی و نقص فزاینده ساختار سیاسی كشور تا اختلاس و ارتشاء و اعتیاد و عدم چاره‌اندیشی كارآمد تبعات وجیع و فجیعی دارد كه همچون سیل بنیان برانداز پشت سد ایستاده و هرلحظه كیان كشور و حیات ملت را تهدید می‌كند.

آیت الله طاهری اصفهانی در این نامه به صراحت به مساله حریم خصوصی و تصفیه حساب خصوصی و سیاسی نمودن و آب در شیر كردن و به سخنان كلیشه‌ای دلخوش بودن و از جمعیت‌های خیابانی سان دیدن می پردازد و به مسئولان تذکر می دهد که این نوع سیاستگذاری نخواهد توانست از حجم انبوه مشكلات و معضلات بكاهد.

در آن زمان که شاید کمتر کسی به عوامل اصلی فساد و انحراف انقلاب از مسیر و آرمان هایش می پرداخت، اما وی به ” قانون گریزی” و “حضور نهادهای غیرمدنی نامسؤول” و “باندهای مافیایی” پرداخت که چگونه مجلس را خلع ید کرده و از “وجود اهرم‌های مطلقه نامتناهی و مادام‌العمر نامحدود و قدرت‌های بادآورده رویین‌تن غیر پاسخگو” به شدت انتقاد کرد.

اشاره به “بنیادهای مرئی و بنگاه‌های نامرئی غیراقتصادی و تجاری و اسكله‌های غیردولتی نامتعارف” شاید اولین بار در نامه آیت الله طاهری به مردم بود که آشکار می شد.

“فراری دادن مغزها و بگیر و به‌بندها و حصر و حبس‌های نامألوف، و ایزوله كردن ارباب فكر و اندیشه و اسیر كردن منتقدان و ذبح نامطبوع مطبوعات و حبس نامشروع اصحاب نشریات و نظارت جناحی ناصواب و نامعقول استصوابی و دادگاه نامقبول روحانیت” از دیگر موادری بود که وی نام برده و آن را “باب شدن چنگیزی و مردم‌ستیزی و قانون گریزی می داند.

وی با ابراز تاسف شدید از حبوط روحانیت و سقوط مرجعیت و اینکه مرجعیت به دست ” غوغاییان معرکه سیاست” افتاده است به خدا شکایت می برد و می نویسد: عزت و حرمت و عظمت حریم مرجعیت معظم شیعه حتی در سیاه‌ترین حكومت و فرعونی‌ترین رژیم نیز استوار وپایدار و برقرار بوده است. حوزه‌های نفوذناپذیر علمیه همیشه كهف امین مردم و مراجع عظام تقلید علی‌الدوام حبل المتین ملت و روحانیت اصیل پیوسته حصن حصین كشور و منهاج حقیقت و منوار فضیلت بوده‌اند و حیات و ممات همه فقها از كلینی تا خمینی شاهد این مدعا است.

رهبری که این روزها همه نامه ها را بی پاسخ می گذارد، در آن زمان به نامه سرگشاده آیت الله طاهری اصفهانی پاسخ گفت، آن هم با استفاده از تریبون صدا و سیما و روزنامه ها و … برخلاف ممنوعیت هایی که برای نامه آیت الله طاهری ایجاد شده بود، و با تائید آنچه آیت‌الله طاهری در باره فساد و اختلاس و دزدی، بحران در سیاست خارجی و فاصله طبقاتی و برباد رفتن آرزوهای مردم در انقلاب 57 ، این نامه را ” منسوب به ایشان” دانست و گفت: مردم پشتیبان نیرومند انقلاب و اسلام و امام‌اند. وی در این جوابیه وحدت ملی را ” یکصدایی مسئولان و خواص” می داند که اگر مخدوش شود هیچ حرکت سازنده ای به سامان نمی رسد”.

آیت الله خامنه ای هیچ پاسخ شایسته ای به دغدغه ها و نگرانی های این روحانی مبارز و انقلابی نداد. اما همه آنچه وی در آن نامه به صراحت بیان کرده بود، با گذشت ده سال در برابر دیدگان عمومی خود را نشان می دهد. فساد و اختلاسی که این روزها حتی حاکمیت قادر به کتمان آن نیست. انحراف از اصول اولیه انقلاب و آرمان های امام تا جایی که مخالفان آشکار امام و جمهوری اسلامی و حاکمیت رای مردم به قدرت می رسند و به فرزندان انقلاب و بانیان نظام جمهوری اسلامی به حبس و حصر می روند.

 

از راست به چپ: مهندس میرحسین موسوی، آیت‌الله طاهری اصفهانی، آیت‌الله خاتمی (پدر سید محمد خاتمی) و آیت‌الله منتظری

دیدار میرحسین موسوی با آیت‌الله طاهری اصفهانی قبل از انتخابات ریاست جمهوری 88


45 پاسخ به “عفریته خشونت را به نکاح دین درآورده‌اند”

 1. ۱.ظالم همون کسی است که امام خامنه ای راظالم میخواند.۲.جواب دنیاطلبان فتنه گرخاموشیست..۳.زمانی که ایشون گلو کرد،دوره ریاست جمهوری خاتمی غرب زده بود.۴.ازدشمنان انقلاب بیشترازاین انتظارنمیرود.

 2. ناشناس گفت:

  .. همگان خصوصآ مردم اضفهان به بزرگی آیت الله طاهری این پدر شهید و اولین امام جمعه منصوب امام که در روشن ضمیری او شکی نیست ، ایمان دارند چنانچه امام عزیز به ایشان ارادت و او را قبل از انقلاب به امامت حمعه اصفهان منصوب کردند.

 3. ناشناس گفت:

  کسی که نوشته ای:”…۱.ظالم همون کسی است که امام خامنه ای راظالم می خواند…”

  معلوم است که جوانی وهنوز از آنچه درگذشته براین مملکت رفته خبرنداری ویا به “دلایلی” آنچنان ذوب درآقایت شده ای که که دیگرسره راهم ازناسره تشخیص نمی دهی.
  ….

 4. ahmadi گفت:

  zalem yaani kahrizak, kooye daneshgah, 3,000,000,000,000 tooman,bimeh, va… hezaran fetneh va fesadi ke mostaghiman tahte nazare emame shoma va in shahanshahe jadid dar keshvare ma jarayan darad. 000

 5. رامين گفت:

  امام خامنه‌ای؟؟!!:-D

 6. رامين گفت:

  ز باغ رعيت اگر ملك كند سيبي/
  برآورند غلامان او درخت از بيخ/
  تا راس حكومت آلوده نباشه چطور چنين ظلمهايي اتفاق مي افته آقاي ذوب شده در امام خامنه‌ای؟

 7. میرحسین گفت:

  تا حالا نشنیدم کسی بگه حاکم مظلوم است و رعیت ظالم. اما این فدایی چنین ادعایی دارد؟!
  خوشا به حال امام خامنه ای با این فداییان چاپلوس که بقول آیت الله طاهری ماست را سیاه می بینند.

 8. یاشار گفت:

  با خواندن نظر آن بسیجی نظرکرده آقاش، یاد داستان “سلطان و شبان(چوپان)” و عاقبت خوش آن داستان برای مردم افتادم. به امید خدای تبارک و تعالی صبح سقوط دیکتاتوری(البته نه لزوما سقوط کل حکومت) نزدیک است.

 9. حسن گفت:

  با حلوا حلوا کردن دهان شیرین نمیشود با امام امام کردن کسی امام نمیشود.

 10. علی گفت:

  هی چه روزهایی بوذ که نیروهای اموزشی اطراف اصفهان با لباس شخصی برای شلوغی نماز جمعه ایت ا…طاهری به اصفهان اورده می شدند تا اینکه بنده خدا برای همیشه با امامت جمعه خدا حافظی کرد میگویند سابقه امامت جمعه ایشان به زمان قبل از انقلاب بر میگردد.

 11. [جمال گفت:

  درود بر فقیه مبارز و عالم وارسته آیه الله طاهری که با شجاعت چنین نامه ای را ده سال پیش نوشت. متأسفانه اگر رهبر آگاه و عادلی وجود داشت از یک چنین نامه ای پندها می گرفت. ولی افسوس که شهوت قدرت و ریاست آنچنان چشم ایشان را گرفته که هیچوقت حقیقت را درک نمی کند. حاکمان ما که این همه ادعای دین می کنند هزاران بار از بی دینان دنیای مادی، به دنیا و مقام وابسته ترند و تمام هم و غمشان حفظ قدرت است. برای دو روز بیشتر حکومت حاضرند همه را از دم تیغ بگذرانند و بدتر اینکه همه این کارها را به نام دین می کنند و آنگاه ابله هایی هم پیدا ی شوند که فکر می کنند چنین آدمهایی حافظ دینند در حالیکه زایل کننده و از بین برنده آنند..

 12. سلام.آقای امیرخان:اول ازهمه گله دارم:۱.چرافقط اسم من سبزهست..وتمام اسم هاسبزنیست درقسمت نظرخواهی،ومعلوم است دست زده ای ومن هم راضی نیستم..۲.من سیدهم هستم ورنگ سبزمتعلق به ساداتی که کاندیداست برای آتش زنندگان پرچم امام حسین نیست ویقین بدانیدسبزتان امویست..چرا؟چون همین مردم خداجوکه البته من نمیگویم خداجوبلکه میرحسین ملعون به کسانی که روزعاشوراسوت زدندوکف زدندگفته خداجو،پس معلوم میشودیزیدزمان همین میرحسین است..۳..بعضی درنظرخواهی نسبت به نظرمن گفتندذوب درآقایتان شدی.جواب:بله عالم تشیع ذوب دراین آدم است.نه فقط من.۴.شخصی گفت من چاپلوسم،بله اصلامن چاپلوسم.شماکاری داشتی آقای گول خورده.۵..شخصی گفت:اگررأس حکومت آلوده نباشد،چطورچنین ظلمهایی اتفاق می افتد؟بایدبگویم:رأس حکومت پاک است وافرادخائنی که دوروبرحکومت هستند،(بعضی ازاصلاح طلبان غرب زده که مسئولیت دارند)ناپاک هستند.البته افرادبه ظاهراصولگراهم همین طور..خلاصه بازهم میگویم جانم فدای رهبرم.به کوری چشم دشمنان انقلاب که هنوزدرتوهم قدرت به سرمیبرند.

 13. ناشناس گفت:

  آقای “جانت فدای … ” شما و فیلتر شکن! قباحت دارد جانم! برو همون کیهان رو بخون نیا تو سایتهای منافقان و کافران!

 14. ناشناس گفت:

  جناب آقای جانم فدای سید علی،تولیاقت همان سیدعلی را داری. اینشاالله اگه قابل هدایت نیستی زودتر فدای رهبرت بشی که کشور را به جای الگوی مسلمانان منطفه ،عبرت آنان کرده است به طوریکه ایران در اغلب شا خص های مهم اقتصادی ،اجتماعی واخلاقی بدترین وصعیت را در بین 200 کشور دنیا دارد که ذیلا به شمه ای از آنها که همگی از سایتهای رسمی وفیلتر نشده اخذ گردیده اشاره میگردد:
  برابر اعلام دانشگاه علوم پزشکی تهران، 25 میلیون یعنی 1/3 جمعیت کشور دچار اختلالات روانی هستند.ایران رتبه چهارم طلاق در دنیا را به خود اختصاص داده است و 24 میلیون از جمعیت کشور هم به صورت مستقیم شامل زن ومرد مطلفه وفرزندان طلاق ،وجود دارد وایران رتبه اول فرار مغزها در دنیا را به خود اختصاص داده ورتبه اول سرانه اعدام ومصرف مواد مخدر وهدر دهنده انرژی وتلفات جاده ای وهوایی هم مربوط به ایران ودارای یکی از بالاترین نرخ تورم وبیکاری وعدم شفافیت وفساد اداری ویکی از پایین ترین ارزش پاسپورت وارزش پول ملی وشرایط کسب وکار در جهان است .بعد از انقلاب جمعیت 2 برابر وتعداد زندانیان عادی 10برابر شده است وسال گذشته،بیش از250 هزار نفر در رابطه با مواد مخدر دستگیر شده اند ومعادل رقم وحشتناک 26 میلیارد دلار، چک برگشت حورده است وحدافل 16میلیون پرونده های جاری جرم در قوه قصاییه است و…

 15. ناشناس گفت:

  ” آنان که بر شتر چموش قدرت سوارند و در میدان سیاست دو اسبه می‌تازند و از نردبان مقدسات و اعتقادات مردم بالا می‌روند و گرد‌آسیاب ریاست می‌چرخند و از پل دین می‌گذرند تا به دنیا برسند متأسفانه مؤید و مشوق عده‌ای چماق به دوش و فرقه‌ای کفن پوش که دندان تمساح خشونت را تند و تیز می‌کنند و می‌خواهند عجوزه تندخوی و عفریته زشت روی خشونت را به نکاح دین درآورند و امور مقدس را ملوث جلوه دهند یعنی رجاله‌ها و فاشیست‌هایی که معجونی از جهل و جنونند و بندنافشان به مراکز ثقل قدرت متصل است و مطلق العنان و افسار گسیخته‌اند و نه ملوم معاقب قضا هستند و نه محکوم معاتب قانون. هم فقیه و هم فیلسوف و هم داروغه و هم حاکم و هم مفتی و هم قاضی هستند! فعال‌مایشاء و حاکم ما یرید! ذوب شدگانی که ماست را سیاه می‌بینند!”

 16. خنده رو گفت:

  آفرین ذوبی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  به امامت هم آفرین !!!!!!!!!!!!!!
  اصلا کلا به همه ولایتی های ناشنوا و نابینا آفرین !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 17. ناشناس گفت:

  این حرفارو 10 سال پیش زدن
  امروز اگه بخواهد نامه بنویسد چی مینویسد؟!
  احتمالا آن موقع امید به اصلاح داشت اما الآن یقین به تغییر

 18. ناشناس گفت:

  این حرفارو 10 سال پیش زدن
  امروز اگه بخواهد نامه بنویسد چی مینویسد؟!
  احتمالا آن موقع امید به اصلاح داشت اما الآن یقین به تغییر

 19. سعید گفت:

  کی این بابا شد امام؟ امااااام؟

 20. ناشناس گفت:

  به عکس توجه کنید و از ادب میرحسین عزیز درس بیاموزید. به دلیل همین ادب امام ایشان را تا پایان عمر گرامی داشت. واقعا چه گوهری را از دست دادیم!! لعنت بر یزیدیان قدرت طلب.

 21. صالح گفت:

  آقای خامنه ای هم امتحانش را درپیشگاه خدا وملت پس داد به فرض که همه اعمال ایشان هم درست باشد اما شما کمی دقیق باشید از در خانه که بیرون می آیید سر کوچه وخیابانی و اداره دولتی وباشگاه و ومرکزی نیست که چشم شما به عکس هاو وپوستر ها وبنر های رنگارنگ ایشان نخورد دربعضی از ادارات بقدری در هر اطالق وراهرو پله و روی کمد پشت رئیس و معاونین وسایر مدیران سطوح پایین عکس های ایشون رو می بینید تعجب می کنید که آیا در این عالم کسی مثل ایشون پیدا می شه که این همه برای فقط تهیه عکس ایشون خرج بشود حالا ایشون تا فردا صبح هم به عنوان رهبر مسلمین جهان بیاد بگه اصراف نکنید چه تاثیری دارد …… خلاصه این یک نمونه عینی از اعمال قدرت ایشون بود که چگونه بیتالمال صرف مطامع قدرت ایشون شده .

 22. ناشناس گفت:

  ادب مرد به ز دولت اوست

 23. مجید گفت:

  دوستانی که از کامنت نوشتن اون بنده خدا اینقدر عصبانی شدند که متن رو رها کردند یه کم دقت کنند که پای این متن در حال کامن گذاشتن هستند و بنا به فرمایش قرآن کریم : بدیهای یک گروه باعث نشود که از راه عدالت خارج شوید عدالت ورزید که به تقوا نزدیکتر است ،کنترل احساسات و تعقل توصیه “سید بزرگوار” ماست ،همان سیدی که امام راحل در موردشان فرموده بودند که ولایت فقیه را بهتر از رئیس جمهور وقت فهمیده و به اجرا گذاشته ؛ یادمان باشد که “عفریته خشونت را به نکاح دین درآورده‌اند” و تبلیغات اهرم “توجیه خود ” برای خشونت ورزان است ؛نبی اکرم (ص) برای اتمام مکارم اخلاق بعثت یافت و نه برای پروژه مسلمان سازی ، قولوا لا اله الا الله تفلحوا شعارش بود و لا اکراه فی الدین لذا خواهشمندم از دیکته کردن افکارمان به دیگران و حتی مخالفان خود داری نمائیم ؛ایام عزت این ملک و مملکت برقرار و مستدام باد.

 24. ناشناس گفت:

  اگرنبود وجود مردان خدایی ،همچون جناب آیت الله طاهری ویا حضرت آیت الله العظمی منتظری وآیت الله صانعی ورادمردشریف وصادق ایران زمین آقای مهندس موسوی، میرسرافزارما، به خداقسم ازتشیع دست کشیده وبه دین زرتشت دین نیاکانم می پیوستم

 25. ناشناس گفت:

  آقا نامه مهم سردار سپاه به آقای نوری زاد رو هم کار کنید

 26. سلیمی گفت:

  اگرامروز می نوشتند:منبع پولهای توقیف درترکیه یعنی 18 میلیارددلارناقابل و شندلغاز راهم افشا می کردند ونام مجرم یعنی… را می نوشتند

 27. ناشناس گفت:

  درود بر مرد خدا ایت الله طا هری نمی دانم چرا باید مانند ایشان گوشه گیر شود و مانند مصباح جنتی یزدی و احمد خاتمی و ان ادم نادان وبی سواد دیگرسر نوشت ما را رغم بزنند

 28. سبز راست قامت گفت:

  آقای جانم فدای سید علی ! هیچ میدانی کسانیکه امام حسین (ع) را شهید کردند هم شعارشان جانم فدای یزید بود!! هر وقت گفتی جانم فدای ایران ( مملکت و زادگاهت ) درست است.
  هر وقت گفتی جانم فدای اسلام و هر وقت گفتی جانم فدای پیغمبر(ص) و امام علی (ع) درست است و هر وقت گفتی مرگ بر دروغگو درست است همان دروغگویی که دینت گفته ” دشمن خداست “.جانم فدای سید علی ! فرد پرستی است و فرد پرستی همان بت پرستی است و بت پرست جایگاهش جهنم است .راستی فرق امثال تو با مشرکین و کافران صدر اسلام چیست ؟ آنها میگفتند جانم فدای ” لات و حبل “!! و با این شعار به جنگ حق و حقیقت میرفتند !! مهمتر اینکه :آیا میدانی فرد را با معیار ” حق” می سنجند نه ” حق ” را با معیار فرد؟
  زیرا ” حق” هیچگاه نمیتواند ” باطل” شود ولی فرد میتواند” باطل” شود.میتواند ” قاتل” شود . میتواند مثل شمر و یزید شود. میتواند مثل معاویه شود و دم از اسلام بزند ولی جان مسلمان را بگیرد و بکشد . میتواند دیکتاتور شود مثل شاه و مبارک و قذافی و صدام و سید علی شما.راستی خداوند که در قرآن فرموده عقلتلن را بکار اندازید شماها چرا عقلتان را تعطیل کرده اید؟نکند میخواهید این امانت الهی را دست نخورده و آکبند تحویل خدا دهید!؟

 29. ناشناس گفت:

  آنان که بر شتر چموش قدرت سوارند و در میدان سیاست دو اسبه می‌تازند و از نردبان مقدسات و اعتقادات مردم بالا می‌روند و گرد‌آسیاب ریاست می‌چرخند و از پل دین می‌گذرند تا به دنیا برسند متأسفانه مؤید و مشوق عده‌ای چماق به دوش و فرقه‌ای کفن پوش که دندان تمساح خشونت را تند و تیز می‌کنند و می‌خواهند عجوزه تندخوی و عفریته زشت روی خشونت را به نکاح دین درآورند و امور مقدس را ملوث جلوه دهند یعنی رجاله‌ها و فاشیست‌هایی که معجونی از جهل و جنونند و بندنافشان به مراکز ثقل قدرت متصل است و مطلق العنان و افسار گسیخته‌اند و نه ملوم معاقب قضا هستند و نه محکوم معاتب قانون. هم فقیه و هم فیلسوف و هم داروغه و هم حاکم و هم مفتی و هم قاضی هستند! فعال‌مایشاء و حاکم ما یرید! ذوب شدگانی که ماست را سیاه می‌بینند!”

  و البته که ایشان را امام!

 30. لاله گفت:

  …آخه به چي تون مي نازيد به پيشرفت اقتصادي تون به به لباس شخصي هاي قداره بندتون به كيهان درغ گوتون چند نفر مرد تو اصحابتون هست كه اهل گفتگو باشه د اگه شما منطق داشتين جواب روشنفكرامون مي داديد افترا نمي زدي بندازيد تو زندان هرچند شير تو زندان با دست بسته هم شيره . نوبت ما هم مي رسه يكي يكي بايد جواب پس بديد ودر محضر خدا ومردم محاكمه بشي . به اميد اونروز يا حسين

 31. مصطفی . ا گفت:

  این نیز بگذرد !
  امّا …
  در هر صورت :
  جاودانه باد یاد و نام پیرمرد عارف آیت الله منتظری
  زنده باد مجاهد مخلص آیت الله طاهری
  پیروز باد مبارز جان بر کف میرحسین موسوی
  گرامیباد یاد و خاطره شهدای سبز و آزادگان سیاسی عقیدتی
  سربلند باد ایران عزیز

 32. شیرازی گفت:

  آقای بسیجی که به آقای خامنه ای میگی امام خامنه ای بدون که تو از همه بیشتر داری به آقای خودت ظلم می کنی
  ضمنا کلمه شما هم به آقای خامنه ای ظلم می کنی که یه جایی بهش گفتی آیت الله خامنه ای …

 33. ایران گفت:

  جناب اقای فدای
  شما که می فرماید راس حکومت پاک واطرافیان رهبری نادرستند که خائنان باشند می دونی این خائن ه کیان؟
  اصول گراها تو این هفت سال فقط وفقط اصو گراها دور رهبر بودن
  حالا متوجه سدی خائن کیه؟

 34. ناشناس گفت:

  بابا ولله این بابا حتی آیت الله هم نبود، یک شبه این عنوان را به اودادند.دیگر حافظه ایرانیان که دیکر آنقدر خراب نیست که فراموش کنند. کلمه یک باراین را نوشتم وازمابقی جملاتم حذف کردید وجای آن نقطه چین گذاشتید.

 35. فریاد خاموش گفت:

  کلمه جان شمانماینده تمام مردم هستی نامه آیت الله بروجردی زندانی دربند راهم منتشرکن

  نامه ای به آیت الله سیستانی- وشیخ عیسی قاسم مرجع شیعیان بحرین وولادیمیرپوتین

  آيت الله بروجردى ضمن اشاره به اينکه پيامهايش را سرگشاده مى نويسد تا در تاريخ بماند و به آيندگان در داورى شان نسبت به حال و روز کنونى مردم ايران کمک کند، مى نويسد: “آیت الله سیستانی، جو تبلیغی حاکم بر ایران به گونه ای است که همگان تصور می کنند شما حامی ملاهای درباری هستید و از فجایع جاری بر رعیت بی پناه حمایت می نمایید”.

  وى ادامه مى دهد: “امروز اهالی کشور امام زمان، در فقر و فلاکت غوطه ورند و میلیونها ایرانی به خاطر نداری و نیاز، در بیماریهای مهلک و خطرناک دچار روزمرگی هستند. جوانان شیعه به خاطر اوج محرومیتها ی مالی و اعتقادی و روانی در مسیر استحاله فکری قرار دارند”.

  بروجردى مراجع تقلید ايران را به دو دسته تقسيم مى کند: “برخی حکومتی و نان خور استبدادند، که کاری جز تجلیل از ظلم و خفقان و فشار ندارند و بعضی نیز از سرنوشت آیت الله سید کاظم شریعتمداری عبرت گرفته و عبا برسرکشیده و در خلوتگاهشان مناجات می کنند”.
  آیا الگوی شما رژيم ايران است؟
  بروجردى روحانى در بند ايرانى خطاب به شیخ عیسی قاسم بحرینی که او را “رهبر شیعیان بحرین” خطاب مى کند، مى نويسد: “برادرم، گناه این پیشوای دینی آنست که مدافع حریم اهل بیت بوده ام و مبلّغ تمدن غدیر می باشم و ناشر سیره امامان معصوم هستم و از التقاط دیانت با سیاست رو گردان بوده ام. به خاطر این اعتقادات، سالهاست که مورد شکنجه های روحی و جسمی قرار داشته ام که وضعیت فجیعی در سلامت و حیاتم مشاهده می شود و دوران سکراتم را سپری می نمایم. آیا الگوی شما در برقراری رژیم ایده آل همین جمهوری اسلامی موجود در ایران است؟”

  او خاطر نشان مى سازد: “برادر عزیزم این زندانی رنجور مدت هفت سال است که مستمرا در زندانهای مخوف حکومت مدعی دیانت به بند کشیده شده و از وکیل، درمان و مرخصی محروم می باشد. حسب و نسبی که این فرزند رسول الله دارد از جهت قرابت، کمتر سیدی دارا می باشد”.

  آيت الله سيد حسين کاظمينى بروجردى مى پرسد: “آیا شما میدانید که بنیانگذار این نظام در سی وسه سال قبل با مردم این کشور معاهده بست که مدینه فاضله ای را عرضه بدارد که بهشت ممالک دنیا گردد و با شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی به میدان مقابله با شاهنشاهی آمد و رقبای قدیمی و مردمی معارض شاه را تحت الشعاع قرار داد. ولی اکنون کارنامه این حکومت فقرعمومی و استحاله همگانی از شریعت و بدبینی رعیت از مبانی شیعی است”.

  او همچنين سوال مى کند: “آیا می دانید کشوری که رتبه ششم را در ثروت طبیعی و سرمایه های ملی در جهان دارد، امروز از جمله محرومترین و ورشکسته ترین ممالک دنیاست؟”

  بروجردى زندان و آزادى در ايران را اين گونه توصيف مى کند: “امروز در زندانهای این حکومت مردان و زنان بسیاری هستند که نمی خواهند مانند حکام مستبد زندگی خود را ترسیم کنند، اکنون آزادی قلم و بیان، چیزی جز افسانه نیست. رسانه ها کلمه به کلمه زیر نظر وزارت اطلاعات قرار دارند. جمهوریتی که فاقد حضور مردم باشد و رفراندم هایش سانسوری و تحمیلی شود، جمهوریت مضحکی خواهد بود. اگر یک انتخابات آزاد صورت بگیرد خواهید دید که اکثریت قاطع این ملت، به دین آباء و اجدادی خود رای نخواهد داد”.
  مردم ايران شما را مقصر مى دانند
  سيد حسين بروجردى در نامه اش به ولاديمير پوتين رئيس جمهورى روسيه مى نويسد: از اینکه نمی توانم از میان قفسم، رنج نامه خصوصی و دفتر درد عمومی را به دستتان برسانم، عذر می خواهم و به ناچار برای درج در تاریخ معاصر جهان، آن را به صورت سرگشاده به اوراق ماندگار تقویم عصر می سپارم تا شاید پژواکش، به کاخ کرملین برسد و اعصاب انسانی را به حرکت در آورد و وجدان را به محکمه قضاوت بیاورد.

  وى ماجراى بازداشت خود را براى رهبر روسيه اين گونه شرح مى دهد: “من یک روحانی مستقل می باشم که هفت سال قبل ، به تصویب اطلاعات ویژه روحانیت، یک لشکر بزرگ متشکل از نیروهای نظامی و انتظامی و اطلاعاتی، به منزلم هجوم آوردند و صدها نفر از خانواده و اقوام و نزدیکانم را مصدوم و مجروح نمودند و بالغ بر هزاران نفر را به زندان بردند و در بندهای مخوف و مخفی اوین، شکنجه کردند از جمله نوه شش ماهه ام را آزار می دادند تا از مادرش اعتراف بگیرند. مادرم را که پیرزن موحدی بود زیر فشار و اذیت کشتند”.

  او علت اين برخورد را چنين توضيح مى دهد: “تمام این تهاجمات به خاطر خفقان اعتقادی و سانسور مذهبی بود و جرم این زندانی، عدم وابستگی به دین دولتی و ناهماهنگی با مذهب حکومتی است که سالها در وضعیت مرگ تدریجی قرار گرفته ام”.

  بروجردى به پوتين مى گويد: حکام ایران به اتکا به شما اموال مردم را غارت می کنند و ایرانی ثروتمند را به خاک سیاه نشانده اند”. سپس مى افزايد: “اگر به آمار واقعی و ارقام حقیقی از بدبختی این ملت آگاه شوید هرگز لحظه ای از این رژیم ضد انسانی حمایت نمی کنید”.

  اين روحانى زندانى مى نويسد: “اکنون مردم زمین خورده، بیمار و مجروح ایران، شما را مقصّر اصلی در فنای خود می دانند. بیکاری، اعتیاد، طلاق، سرخوردگی و امراض روحی و جسمی، بیلان کار سی و سه ساله ی این انقلاب است.

 36. ناشناس گفت:

  س سبز راست : خيلي قشنك كفتي.. اكر اين حرف تو كوش اينا ميرفت خوب بود!!

 37. ناشناس گفت:

  به یزید هم امیرالمومنین می گفتند مگه چیه

 38. یک رزمنده گفت:

  به جای دعوا سر اسامی و القاب به متن نامه توجه کنید که چه نکات حیرت اوری دارد. نکاتی که ایشان ده سال پیش مطرح کردند در خفقانی که کسی جرات نمی کرد اظهار نظر کند. متاسفانه اقای خامنه ای اطرافش را از وجود علمایی چون ایت الله طاهری اصفهانی که سالها با خلوص برای اسلام و انقلاب مجاهدت کرد ه اند خالی کرد و امثال احمد خاتمی و مصباح یزدی دور و بر ایشان را گرفته اند که اخرتشان را هم به باد دهند. دنیای ایشان را که همه ما شاهد هستیم متاسفانه!

 39. امیدوار به رهروان سبز گفت:

  1-یزید هم فدایی های خودش را داشت ولی ظالم بود .2-خامنه ای گول قدرت و مقامش را خورده و باید توبه کند تا خدا از گناهش بگذرد 3-هر کس از این دیکتاتور دفاع کند فردای قیامت باید پاسخگو باشد 4-اگر او را مثل امام علی میدانند ما هم میرحسین را مثل امام حسن و امام حسین مظلوم میدانیم 5-خدا همه را هدایت کند و مردم را از شر ظالمین نجات بخشد 6-در ضمن انشاالله امام زمان که ظهور کنند اول روحانیونی را که ظالم بودند را خواهند کشت . به امید انروز

 40. بنده خدا گفت:

  1-ایکاش این ذوب ولایتی کمی از اخلاق آن 12 امام با خبر بود تا خجالت میکشد به خامنه ای امام بگوید
  2- تنها امامی که حکومت کرد حضرت امیر بود که میبایستی بین مرگ و حکومت یکی را انتخاب میکرد
  3- این ذوبی حتی نمیداند در آن دنیا این امامش ازش تبری میکند
  4- شیعه مظلوم بوده , الان مظلوم تر از تمام زمانها

 41. j.sassani گفت:

  بااحترام.ایت.اله.طاهری.ده.سال.پیش.حقایق.را.گفتند..اما.گوش.کسی.بدهکار.نبود..باور.کنید.جمهوری.اسلامی.درخارج.از.مملکت.هیچ.دشمن….ندارد.دشمن.اصلی.درداخل.و.میان.کارگزاران.حکومت.میباشد..ببینید.چه.کسانی.که.تا.دیروز.یک.زندگی.معمولی.داشتند.امروز.صاحب.چه.ثروتهای.بیکرانی.هستند.ازکجا.؟.اوردند؟.کمر.مامردم.زیر.بار.فقط.هزینه.سرسام.اور.زندگی.خرد.شده..هربدبختی.که.برسر.مامردم.میاید.از.این.نبت.وگاز…است.اگر.این.دریای.نفت.وگازرا.نداشتیم.اینقدر.بدبخت.نبودیم..دلار.های.سبز.امریکایی.شده.چشم.چراغ.اون.بالایی.ها.

 42. مهدی گفت:

  عجب عاقبت به خیرهای تو این عکس جمع شدند ای داد بی داد همه به سلامتی تو سرزیری جهنم خوش باشند بقیه هم به اونا ملحق میشند مگر زنده ها توبه کنند

 43. ﻋﺮﻓﺎﻧﻴﺎﻥ گفت:

  ﻗﺒﻮﻝ ﻳﻚ ﺻﺪﻡ ﺁﻧﭽﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﺨﺎﻟﻔﺎﻥ ﻣﻴﮕﻮﻳﺪ ﻛﺎﻓﻴﺴﺖ ﻛﻪ ﺩﻳﮕﺮ ﻳﻚ ﻗﻂﺮﻩ ﺁﺏ ﺧﻮﺵ اﺯ ﮔﻠﻮﻱ ﻣﺎ ﻃﺮﻓﺪاﺭاﻥ اﻣﺎﻡ ﺧﺎﻣﻨﻪ اﻱ ﭘﺎﻳﻦ ﻧﺮﻭﺩ .ﺁﺏ ﺧﻮﺵ ﻫﻴﭻ اﺯ ﻟﺤﻀﻪ اﻱ ﻛﻪ ﺧﻮﺩ ﺭا ﺩﺭ ﺳﭙﺎﻩ ﻳﺰﻳﺪ ﺑﺒﻴﻨﻴﻢ ﻣﮕﺮ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻴﻢ ﻛﻨﺎﺭ ﻛﺸﻴﺪﻩ و ﺁﺭاﻡ ﺑﺎﺷﻴﻢ ﺗﺎﺯﻩ اﻭﻝ ﺑﺪﺑﺨﺘﻴﺴﺖ ﻛﺎﺭﻣﺎﻥ ﺭا ﻛﻪ اﺯ ﺩﺳﺖ ﻣﻴﺪﻫﻴﻢ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻣﻜﺘﺒﻲ ﻣﺎﻥ ﻫﻢ ﺩﺷﻤﻨﻤﺎﻥ ﻣﻴﺸﻮﻧﺪ اﺯ ﻛﺘﻚ ﺯﻥ ﺑﻪ ﻛﺘﻚ ﺧﻮﺭ و ﺁﺧﺮ ﻛﺎﺭ ﭼﻪ ﺑﺴﺎ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺗﺠﺎﻭﺯ ﻫﻢ ﺑﻜﻨﻨﺪ . ﺧﺪاﻭﻛﻴﻠﻲ اﻧﺘﻆﺎﺭ ﺯﻳﺎﺩﻳﺴﺖ ﻣﺮﮒ ﺑﺮ ﺿﺪ ﻭﻻﻳﺖ ﻓﻘﻪ

 44. ناشناس گفت:

  جواب جانم فدای
  جواب را از امام مستضعفان نه طرفدار ملیاردرها و رانت خواران بشنو:
  رای به غیر موسوی خیانت به اسلام است!

  باز هم جواب از امام زهد و تقوی میخواهی:
  شما یک نانوائی را هم نمیتوانید اداره کنید!

 45. مصطفی گفت:

  الآن دیگر برای خیلی ها مشخص شده که رئیس دولت با حرفها و کردارش یک هالو و مشنگی بیش نیست . پس رهبری که برای قدرت نمایی خودش به این شخص مشنگ چنگ انداخته تا هاشمی دوست دیرینه اش را کنار گذارد ( مانند غریقی که برای نجات خودش به تمساح دست می اندارد تا نجات پیدا کند ) و به ملت ( هالو ها و مارق های دور و برش ) التماس میکند که ” نظر من با احمد نژاد نزدیک تر است ” ، حال شما پیدا کنید آن هالوی واقعی و قدرت طلب را . پس میدانیم که گرفتاریهای کشور زیر سر چه کسی میباشد و احمد نژاد عروسک کوکی بیش نیست .