سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فرزند ارشد میرحسین: خواهرانم بازداشت شدند تا آبروریزی های حاکمیت لاپوشانی شود...

فرزند ارشد میرحسین: خواهرانم بازداشت شدند تا آبروریزی های حاکمیت لاپوشانی شود

چکیده :دختر نخست وزیر 8 سال دفاع مقدس درباره علل احتمالی بازداشت زهرا و نرگس موسوی با توجه به غیر سیاسی بودن آنها می گوید: خواهرانش بازداشت شده اند تا اختلافات و کشمکش های درون قدرت که اخیرا رخ داده مانند اتفاقات مجلس و یا آخرین نمونه ی آن، روز گذشته در حرم حضرت معصومه که در واقع یک آبروریزی برای حکومت است را لاپوشانی کنند. ...


کلمه- زهرا صدر: فرزند ارشد میرحسین موسوی با بیان جزئیاتی از نحوه ی بازداشت خواهرانش گفت: صبح امروز تعدادی مامور با مراجعه به منزل نرگس و زهرا به بازرسی و تفتیش چند ساعته ی منازل پرداختند و هر چه که فکر میکردند ممکن است به دردشان بخورد را به همراه خواهرانم با خود برده اند.

کوکب موسوی در گفت و گو با کلمه تصریح کرد: هنگام بازداشت هیچ دلیلی عنوان نشده اما از نظر ما مشخص است و در واقع می خواهند آبروریزی های اخیر حاکمیت را تحت الشعاع این خبر قرار دهند.

دختر نخست وزیر 8 سال دفاع مقدس درباره علل احتمالی بازداشت زهرا و نرگس موسوی با توجه به غیر سیاسی بودن آنها می گوید: خواهرانم بازداشت شده اند تا اختلافات و کشمکش های درون قدرت که اخیرا رخ داده مانند اتفاقات مجلس و یا آخرین نمونه ی آن، روز گذشته در حرم حضرت معصومه که در واقع یک آبروریزی برای حکومت است را لاپوشانی کنند.

وی در ادامه افزود: نرگس تماس گرفت و گفت که ماموران آنجا هستند و از من خواست که برای نگهداری کودک خردسالش به آنجا بروم. به او گفته اند که بازداشتت احتمالا چند ساعته خواهد بود و باید به سوال هایی پاسخ دهی.

کوکب موسوی همچنین گفت: در مورد زهرا هنوز خبر نداریم که چه می خواهند و فقط چون همسرش آنجا بود خبر دادند که زهرا را با وسایلش برده اند.

وی در پایان گفت: در آستانه ی 25 بهمن و آغاز سومین سالگرد حصر تشدید اقدامات غیر قانونی حاکمیت قابل پیش بینی بود.

فرزند ارشد میرحسین موسوی و زهرا رهنورد پیش از این نیز در گفت و گو با کلمه گفته بود: ما تا جایی که توان داریم درباره ی وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی و نیز در مقابل تهمت های ناروا از ایشان دفاع می کنیم.

دختران میرحسین و رهنورد هر زمان که در مورد وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی کرده اند با تهدید و تحدیدهای شدید مواجه شده اند، که عرصه را بیش از پیش بر آنان تنگ کرد و هفته ها بی خبری از پدر و مادر و فشارهای جانی و شغلی متعددی را در پی داشته است.

همانطور که اکنون نزدیک به سه ماه است که دختران با پدر و مادر خود تماس و ملاقات نداشته اند.

زهرا موسوی از محل کار خود اخراج شد و نرگس موسوی نیز در تصادف ها و دزدی های ساختگی از سوی نیروهای امنیتی تحت فشار قرار داشتند تا از حق طبیعی خود برای اطلاع رسانی از وضعیت پدر و مادر خود دست بردارند.

فرزندان کروبی، موسوی و رهنورد چندی پیش در بیانیه ای خطاب به ملت ایران با بیان مظالمی که بر والدینشان می رود از حاکمیت خواسته بودند تا به والدین آنها فرصتی داده شود تا بتوانند از ظلم رفته بر آنها و حجم انبوه اتهام ها، دستگیری بی مورد و خشونت رفته برخود، خانواده و تمام دوستدارانشان به پیشگاه مردم شریف و دلیر ایران شکایت کنند.

زهرا موسوی، دختر نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس ماه گذشته در گفت و گو با کلمه گفته بود: این وضعیت ناراحت کننده است، نه فقط در مورد پدر و مادر ما، بلکه همه ی آنهایی که دلسوز این کشور هستند. وقتی ما حصل تجربه یک انقلاب و سه دهه زحمت دلسوزانه و متعهدانه در زندان ها باشند، چه کسانی می خواهند در بحران ها به داد این وضعیتی که وجود دارد برسند؟

نرگس موسوی نیز در گفت و گویی با کلمه تاکید کرده بود: ما به این وضعیت معترضیم و به جز آزادی بی قید و شرط والدینمان قانع نخواهیم شد. ما هیچ دلیل و برهان عقلی و قانونی برای این زندان که نزدیک به دو سال است پدر و مادر ما و آقای کروبی اسیر آن هستند، نمی بینیم.


25 پاسخ به “فرزند ارشد میرحسین: خواهرانم بازداشت شدند تا آبروریزی های حاکمیت لاپوشانی شود”

 1. ناشناس آشنا گفت:

  ظالمان شرمتان با د!

  کجایند آن مسلمانانی که از آن زن یهودی دفاع میکنند!

  فرزندان سیدی حسینی را بی‌ جهت بازداشت میکنند! حال نوبت روحانیون واقعی است که به میدان بیایند!

 2. Yusuffahri79 گفت:

  in nemayendehaye aghaye moosavi ke der kharej az keshvar hestend chera farakhan beraye tezahorat nemidehend

 3. Javid گفت:

  درود بر میرحسین و خانواده باشرافتش.

 4. Aarvand گفت:

  در پشت سناریوی بازداشت ،شیر دختران آقآیان موسوی ،اسیر سرافراز جنبش سبز ،توسط وزارت اطلاات ،تحت فرمان ولی فقیه چیست ؟؟
  ١.سرپوش نهادن به اختلافات بسیار عمیق ،سه قوه ،مجریه ،مقننه ،و قضاییه .
  ٢.سخنرانی رییس دولت کودتا ،در سالروز انقلاب اسلامی ،مبنی بر اینکه خودم با آمریکایها مذاکره خواهم کرد .
  ٣.حمله نیروهای تحت فرمان ولی فقیه به رییس مجلس شورای اسلامی
  ٤.سر آغاز تبلیغات ،اسفندیار ،بهار محمود ،،و خزان رهبری .

 5. Asghar گفت:

  میخوان میر حسین را تحت فشار بگذارند و بله بگیرند.همین

 6. مادر سبز گفت:

  حکومت به شدت از جنبش می ترسه ترس خامنه ای کاملا مشهوده این ترس را باید به فال نیک گرفت و جنبید.

 7. Asad گفت:

  این بی وجدانها همه جوره به مردم فشار می آورند تا به یک بهانه ای سرکوبشان کنند و مردم اصل قضیه خیانت اینها به کشور را فراموش کنند. راستی از مهدوی کنی چه خبر؟؟

 8. محمد امین گفت:

  درود بر میر سر افراز ، بانوی آزاده رهنورد و فرزندان عزیزشان 1) متأثر و متأسف شدم! تأسف برای خودم که کاری نمیتونم انجام بدم! همه ی ما اکنون در بد موقعیتی هستیم! موقعیتی ایستا و در حال انتظار! انتظار از یک فرصت و موقعیت! ما باید هر چه زودتر این موقعیت و فرصت را ایجاد کنیم! با اراده و شجاعتمان ! سبزها شجاعند فقط قدری ریسک لازم است! این نکته لازم است دریابیم که : ” هیئت جائره” اکنون در ترس و وحشت وصف ناپذیری به سر میبرد!! ما باید این هیبت پنبه ایِ خامنه ای را بر باد دهیم! و او را ناگزیر از اصلاح یا رفتن کنیم! 2) این دو دستگیری ، متعاقب افتضاحی است که دیروز در قم و تهران به بار آمد! خامنه ای و هیئت جائره میخواهد با این دستگیریها بار معنایی و رسانه ای این رسوایی ها را قدری کم کنند! غافل از اینکه رسوایی های بسی سنگین تر در ابعاد پیچیده در انتظار آنهاست! و آنچه دیروز اتفاق افتاد نمونه ی بسیار کوچک از آن است! و این وعده ی خداوند است! وعده ی خداوند بر رسوایی و سرنگونی ستمگر است! فرقی نمیکند ، فرعون باشد ، نمرود باشد ، قذافی باشد یا خامنه ای! وعده ی خداوند تخلف ناپذیر است! تنها کاری که بندگان مظلوم میتوانند انجام دهند، تسریع در این وعده ی حق است! 3) سبزها با توجه به رسالت تاریخی خود، نباید سکوت پیشه کنند و تاریخی برای اعتراض برگزینند! از این میان وظیفه ی شورای سیز امید بعنوان هماهنگ کننده ی سبزها ، از همه واجب تر است!

 9. masod گفت:

  لعنت به بیت رهبری
  تنها راه 25 بهمن است برای تمام مشکلات و سختیها و گرانیها و دروغها و دزدیها و ویرانیها و قتلها و شکنجه ها و ظلمها و پستی ها و رذالتها و فسادها و دیکتاتوری در کل برای پایان دادن به تمام مشکلات و نجات کشور و دینمان تنها راهمان همین است وگرنه حکومت چشمبندی های عجیبتر اینها را تا ماههای آینده برای لاپوشانی کردن فسادش و علنی شدن سیاهیش در آستین دارد
  بی غیرتی رو کنار بذاریم

 10. khorshid2 گفت:

  با نزدیک شدن به انتخابات میخواهند بوسیله دستگیری های فله ای فضای رعب و وحشت ایجاد کنند و مردم را بترسانند تا مثل سال ۸۸ نشود. یعنی به اصطلاح میخواهند گربه را دم حجله بکشند. راه حل مقابله با ترساندن های نظام مقدس، فقط در «نترسیدن» است!

 11. Sami گفت:

  کمی از سوریه ای ها یاد بگیریم !!!!!!!!!

 12. Javid گفت:

  جرس (سال 89):
  ایجاد “بمب خبری” تاکتیکی است که به کرات از سوی کودتاچیان مورد استفاده قرار گرفته است. بمب خبری ترفندی رسانه ای است که معمولا برای عبور از یک بحران یا تغییر دادن جهت و تمرکز افکار عمومی از مسئله ای نامطلوب مورد استفاده قرار میگیرد. اما استفاده مکرر از چنین تاکتیکی به بالا رفتن آستانه تحمل و کاهش حساسیت افکار عمومی منجر میشود. به ویژه در مواردی که ابزارهای ایجاد بمب خبری محدود و استفاده کنندگان از آن دستپاچه باشند.

 13. اکبر گفت:

  گرگ اجل یکایک از این گله می برد . این گله بین که چه اسوده می چرد . یزید ابن معاویه روحت شاد . ابن مرجانه دمت گرم . ابن خجسته به هیچ کس رحم نمی کند . ضحاک زبان بسته طفل معصومی بوده که تنها به مرگ روزی 2 جوان بسنده می کرد . ضحاک ما هر چه خون می خورد هل من مزید می کند و سیر مانی ندارد . به مرض جوع و استسقا مبتلا گشته . اختاپوسی که با یکدست می کشد ،شکنجه می کند ، حصر و حبس می کند ، چپاول می کند ، با دنیا بر سر جنگ است ، مردمی را اواره می کند ، ملتی را شرمسار و….. شعر می خواند که میازار موری که دانه کش است . پدران را در حبس و فرزندانشان را وا می دارد سرود بخوانند و تظاهر کنند که خوشبختند .

 14. Ahmadabedini68 گفت:

  درخواست از تمامی مردم، فعالین اجتماعی و گروههای سیاسی برای انجام اقدامات عملی
  زمان نشستن پشت کامپیوتر و جستجوی اخبار در وب سایتهای اینترنتی به سر آمده، امروز دختران مظلوم میرحسین را بازداشت می کنند، فردا کت بسته ما و خواهران و دختران ما را به مسلخ بیداد خواهند برد. در این اوضاع اسفناک اقتصادی مواظب باشیم که قربانی درگیری میان گروههای سیاسی که از سرمایه من و تو می دزدند و هر روز فربه تر و فربه تر می شوند نگردیم. سکوت ما عین پذیرش سرنوشت شومی است که انتظارمان را می کشد. تیغ جلاد بالا رفته، همچون بره ای با چشمان نگران سر در قربانگاه ننهیم. سکوت امروز، مرگ تدریجی فردای همه ماست.

 15. Soheil گفت:

  برو رای بده آقای اصلاح طلب که به زور میخوای خودتو تو انتخابات جا کنی. آقای منتجب نیت آقای کواکبیان آقای عارف آقای عبدی بازم بشمرمتون.

 16. شب گفت:

  لعنت بر ما مردم بي عرضه

 17. Kargraniran گفت:

  من نمیخواهم از موسوی و کروبی یا هر فردی که درنهایت از درون این رژیم برخاسته و هنوز هم به اصل ارتجاعی ولایت فقیه اعتقاد دارند دفاع کنم دفاع من از اصل انسانی میباشد که این حکومت و درراس ان سیدعلی هیچ اعتقادی به ان ندارند و قدرت و ثروت چشم بصیرت انها را کورکرده است و برای ماندن براریکه قدرت ابتدایی ترین حقوق انسانی را نقض میکنند اما از سیدعلی و باندش باید پرسید مگرمیشود دودختر بی پناه و بی سرپرست که پدرو مادر انهارا به زندان انداخته ای به لحاظ عاطفی دم نزنند و فریاد دادخواهی برنیاورند و این عمل تو و گرگهای هار درگاهت از انچه ما در فیلم های راز بقا حیوانات می بینیم بسیار فاصله دارد و هنوز نتوانسته ای گوشه ای از انرا درک کنی که انها چراچنین عملی را با همنوعان خود نمیکنند اما متاسفانه مشی مزدور متحجر اندیش تورا ایت خدا می نامند و ده القاب دیگر انچنانی اما بویی از انسانیت نبرده ای حتی اکنون که از لحاظ جسمی و روحی سخت بیماری هم دست از جنایت برنمیداری مادران را از فرزندان خردسال جدا میکنی و همسران را از یکدیگر و فرزندان را از وجود پدران و مادران محروم میکنی تا کی ظلم و این ظلم ریشه تو و عقیده ارتجاعی ات را خواهد کند و انسانیت ازوجودت راحت خواهد شد اما تا دیر نشده از خواب جهالت برخیز و ازملت شریف ایران درخواست بخشش کن هرچند که سطح جنایاتت انقدر گسترده است که جای بخشش نیست اما اعتراف به گناه شهامت است که تو نداری.

 18. Mazyar Sroush گفت:

  اقا چیکار باید کرد کسانی که می دونین یا می تونین یه راهنمایی بکنین
  تو انقلاب اونا با اون وضعیت اطلاع رسانی چه کارهایی که نمی کردن
  راستی چرا ما هنوز یه سرود علیه ظلم اینا نداریم
  واقعا ما را چه شده است
  این خانواده خمینی چرا هیچ حرفی نمی زنن
  بابا ما رو می کشن شما که دیگه نباید بترسید

 19. masoud -tabriz گفت:

  اقایان موسوی و کروبی دلم با شماست من تو هیچ انتخاباتی شرکت نکردم چون میدونستم مردم برای اونا مهم نیست ولی شما به خاطر مردم و به خاطر خدا ایستادگی کنید و بجنگید

 20. president mousavi گفت:

  پدر و مادر شما شاید در ظاهر در حصر ظالمان باشند….اما آنها در واقع در قلب مردم محصورند..
  درست است سنم کم است و میرحسین دوران دفاع مقدس را ندیده ام اما میرحسین 88 با من کاری کرد که 3 ساله عکسش به دیوار اتاقمه….
  میرحسین سه ساله رییس دولت قلب ایرانی هاست.

 21. ebad گفت:

  دلم خون شد از این کار های… دیگه نا مسلمانیت را ثابت کردی ……… من به عنوان یک زن مسلمان شیعه خواهر شهید وجانباز ونوه ایت الله وزن محجبه تمام قد واستوار با توکل وتوسل به خدا وائمه وقران کریم مدافع میر حسین وخانواده بزرگوارش هستم وخواهم بود مثل سمیه وخدیجه در صدر اسلام حتی زیر شکنجه ها هم صبر میکنم چون عبادت است واز خدا طلب مدد از صاحب زمان عج را دارم…………..

 22. عبدا... گفت:

  به نام خدای قادر متعال ، ممكن است هدف حاكميت ارزيابی شرايط موجود باشد و اينكه چه نيتی دارند خدا عالم است و از خدای بزرگ می‌خواهيم اگر احيانا نيت شومی در سر دارند آن را به خودشان برگرداند

 23. masabzha گفت:

  همبند من در راه میهن صبر کن همرزم من ارض و سما را سبز کن
  دست بده بر دست من تا بی کران راه داریم تا به فتح آسمان
  من شعر می گویم اما آواز خواندن را به تو می سپارم تو به من یاد بده مدتی است فراموش کرده ام آخر در خانه من آواز خواندن جرم است.
  ما سبزیم کمرنگ و پر رنگ هم داریم. مهم اینه که سبز باشی اگه فقط سبز بئدن واست مهم باشه نه ملیت نه دین نه چیز دیگه اونوقت این درخت سبز با تبر آتشین سیه پوشان نمی سوزه عزیز.

 24. یادیاران گفت:

  درود بر میر سر افراز ، بانوی آزاده رهنورد و فرزندان عزیزشان 1) متأثر و متأسف شدم! تأسف برای خودم که کاری نمیتونم انجام بدم! همه ی ما اکنون در بد موقعیتی هستیم! موقعیتی ایستا و در حال انتظار! انتظار از یک فرصت و موقعیت! ما باید هر چه زودتر این موقعیت و فرصت را ایجاد کنیم! با اراده و شجاعتمان ! سبزها شجاعند فقط قدری ریسک لازم است! این نکته لازم است دریابیم که : ” هیئت جائره” اکنون در ترس و وحشت وصف ناپذیری به سر میبرد!! ما باید این هیبت پنبه ایِ خامنه ای را بر باد دهیم! و او را ناگزیر از اصلاح یا رفتن کنیم! 2) این دو دستگیری ، متعاقب افتضاحی است که دیروز در قم و تهران به بار آمد! خامنه ای و هیئت جائره میخواهد با این دستگیریها بار معنایی و رسانه ای این رسوایی ها را قدری کم کنند! غافل از اینکه رسوایی های بسی سنگین تر در ابعاد پیچیده در انتظار آنهاست! و آنچه دیروز اتفاق افتاد نمونه ی بسیار کوچک از آن است! و این وعده ی خداوند است! وعده ی خداوند بر رسوایی و سرنگونی ستمگر است! فرقی نمیکند ، فرعون باشد ، نمرود باشد ، قذافی باشد یا خامنه ای! وعده ی خداوند تخلف ناپذیر است! تنها کاری که بندگان مظلوم میتوانند انجام دهند، تسریع در این وعده ی حق است! 3) سبزها با توجه به رسالت تاریخی خود، نباید سکوت پیشه کنند و تاریخی برای اعتراض برگزینند! از این میان وظیفه ی شورای سیز امید بعنوان هماهنگ کننده ی سبزها ، از همه واجب تر است

  ما تا آخر ایستاده ایم