سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فرزند ارشد میرحسین: در مقابل تهمت های ناروا به پدر و مادرمان سکوت نمی‌کنیم...
» حکومت حاضر به رفتار قانونی نیست

فرزند ارشد میرحسین: در مقابل تهمت های ناروا به پدر و مادرمان سکوت نمی‌کنیم

چکیده :خانم کوکب موسوی درباره تاثیر آگاهی بخشی و حساسیت مردم در کم شدن ظلمها می گوید: "با شرایطی که در حال حاضر در رفتار حکومت وجود دارد و اختناقی که در جامعه ایجاد کرده اند، واکنش مردم قابل پیش بینی نیست و ما واقعا نمی دانیم بیانیه ی ما چه بازتابی در جامعه خواهد داشت. وی در عین حال تاکید می کند: ما کوتاهی نمی کنیم. و تا جایی که توان داریم درباره ی وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی و در مقابل تهمت های ناروا از ایشان دفاع می کنیم....


کلمه- زهرا صدر: دختر ارشد نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس، در گفت و گو با کلمه می گوید ما تا جایی که توان داریم درباره ی وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی و نیز در مقابل تهمت های ناروا از ایشان دفاع می کنیم.

فرزندان  میرحسین موسوی و زهرا رهنورد و فرزندان مهدی کروبی روز گذشته در بیانیه ای خطاب به ملت ایران با بیان مظالمی که بر والدینشان می رود از حاکمیت خواسته بودند تا به والدین آنها فرصتی داده شود تا بتوانند از ظلم رفته بر آنها و حجم انبوه اتهام ها، دستگیری بی مورد و خشونت رفته برخود، خانواده و تمام دوستدارانشان به پیشگاه مردم شریف و دلیر ایران شکایت کنند.

به گزارش کلمه، دختران میرحسین و رهنورد هر زمان که در مورد وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی کرده اند با تهدید و تحدیدهای شدید مواجه شده اند، که عرصه را بیش از پیش بر آنان تنگ کرد و هفته ها بی خبری از پدر و مادر و فشارهای جانی و شغلی متعددی را در پی داشته است.

چنانکه طی هفته های اخیر علیرغم فوت پدر زهرا رهنورد، دختران وی حتی امکان تماس تلفنی با مادر خود و عرض تسلیت به وی را نداشته اند تا اینکه دیروز میرحسین و رهنورد تحت الحفظ برای ساعتی به منزل مرحوم پدر خانم رهنورد اعزام شده بودند  و  یکی از  فرزندان که برای دیدار با  مادربزرگ داغدار خود در منزل ایشان بوده است به طور تصادفی می تواند با پدر و مادر خود دیدار کند.

کلمه در باره این بیانیه و خواسته های خانواده موسوی و کروبی با هر سه فرزند موسوی و رهنورد گفت و گو کرده است.

خانم کوکب موسوی درباره تاثیر آگاهی بخشی  و حساسیت مردم  در کم شدن  ظلمها می گوید: “با شرایطی که در حال حاضر در رفتار حکومت وجود دارد و اختناقی که در جامعه ایجاد کرده اند، واکنش مردم قابل پیش بینی نیست و ما واقعا نمی دانیم بیانیه ی ما چه بازتابی در جامعه خواهد داشت. وی در عین حال تاکید می کند: ما کوتاهی نمی کنیم. و تا جایی که توان داریم درباره ی وضعیت پدر و مادر خود اطلاع رسانی و در مقابل تهمت های ناروا از ایشان دفاع می کنیم.  باقی اتفاق ها دست خداست که این ناحقی ها هر چه زودتر تمام شود.

دختر نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس با اشاره به اظهار نظرهایی که گهگاه مسئولان قضایی و امنیتی در مورد حصر غیرقانونی رهبران جنبش سبز داشته اند، می گوید: چند هفته ی پیش قطعا دیدید که آقای محسنی اژه ای گفتند تغییری در حصر ایجاد نشده و نخواهد شد. به همین دلیل از منظر مسئولان که امیدی نداریم، اما ما تلاش خودمان را می کنیم و به روشنگری های خود ادامه می دهیم تا مردم آگاه شوند.  با آگاهی مردم،  تارهایی که آقایان دور خودشان تنیده اند پوسیده می شود ان شاالله.

خانم موسوی با تاکید بر محدودیت رسانه های مورد استفاده ی میرحسین موسوی، به تهمت هایی که برخی افراد در رسانه های وابسته به قدرت  خصوصا در روزهای اخیر مطرح می کنند، اشاره کرده و می گوید:  پدرمن در حبس خانگی  فقط  به تلویزیون دسترسی دارد. رسانه ای که به واقع “میلی” است نه ملی، و دروغ در آن زیاد است. اما پدر من پیش از این بارها گفته اند که من وقتی خبری را می خوانم تا عمق آن را می فهمم چه خبر است و از گوشه و کنار اخبار همین رسانه ها همه چیز را دریافت می کنند. و قطعا از تهمت های ناروایی که گهگاه به ایشان زده می شود هم باخبرند.

وی در پاسخ به اینکه “آیا امکان دارد که حکومت روزی امکان پاسخ به این تهمت ها را به میرحسین بدهد یا خیر” خاطرنشان می کند: من بعید می دانم به پدر من اجازه بدهند که پاسخ تهمت ها را بدهند. حکومتی که فقط و به طور صد در صدی خودش را قبول دارد، از هر اتفاقی می ترسد و نگران است که پایه هایش سست و متزلزل شود. چنین حکومتی هیچ وقت این ریسک را نمی کند چون می داند پدر من و راه و حرفش حق است و تردید ندارد که اگر پدر من امکان دفاع پیدا کنند به ضررشان تمام می شود.

دختر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد معتقد است که “نهادهای امنیتی نمی خواهند بپذیرند که باید رفتار قانونی داشته باشند”.

او می گوید: من فکر نمی کنم به این راحتی ها به دادگاه تن بدهند و بپذیرند که قانونی برخورد کنند پدر من سال ها در این حکومت بوده اند و از آن طرف هم آقای کروبی هم همینطور سالها مسئول بوده اند رییس مجلس بوده اند. این آشنایی با نظام و حکومت کار آنان را سخت تر می کند.

دختر ارشد همراهان محصور جنبش سبز مردم ایران در پایان تصریح می کند: در این “حکومت” با همه ی این دروغ ها و اختناق ها، رفع گره ها و کارها  فقط دست خداست، و بنده ی خدا فقط باید تلاشش را بکند که تحت ظلم قرار نگیرد که ظلم پذیری خودش یک گناه است. ما باید تلاشمان را بکنیم و خواهیم کرد.

گفت وگو با  دو فرزند دیگر موسوی و رهنورد نیز تا ساعات آینده منتشر خواهد شد.


20 پاسخ به “فرزند ارشد میرحسین: در مقابل تهمت های ناروا به پدر و مادرمان سکوت نمی‌کنیم”

 1. Masood Salmani1989 گفت:

  ما با این وضعیت آشنا هستیم. می دانیم چه خبر است. امیدوارم روزی جامعه ی مورد نظرمان را ببینیم.

 2. عارف گفت:

  من شخصا شرمنده دختران مهندس موسوی هستم، امیدوارم بتوانم روزی ارادت قلبی خود به مهندس را عملی نیز نشان دهم.
  یا حسین میر حسین

 3. ایران گفت:

  ما پشتتیم

 4. Asjcb گفت:

  حکومت ظلم پابرجا نمی ماند

 5. Fdfdf گفت:

  از آن پدر و مادر چنین شیرزنانی باید

 6. Khorshid گفت:

  ما منتظر گفت و گوهای بعدی هستیم. پس چرا منتشر نمی کنید ؟

 7. Bita گفت:

  درود بر شما

 8. Bibasirat گفت:

  درود بر شما. زینب وار در برابر یزید جائر و غاصب زمان حق را فریاد زنید. خداوند یار و یاور مظلومان است . امروز بصیرت معظم له و اصحابش تبدیل به بزرگترین نماد بلاهت ایشان در عرصه های داخلی و خارجی شده وبدین سبب است که با وحشت و وحشیت و کینه بیشتری با میر حسین عزیز و مادر بزرگوارتان که از پیش این روزها را گوشزد می کردند رفتار می کنند.

 9. Mohamad گفت:

  درود خدا بر میر حسین من ی دانشجو20ساله ام با اینکه تو انتخابات88شرکت نکردم اما شاهد بودم که بیشتر دوستام و فامیلامون و بیشتر مردم همه و همه طرف دار میر حسین بودن خدای موسوی هم بزرگه انشا الله که رو سیاه میشن از خانواده عزیز میر حسین میخوام صبر کنن و مطمن باشن که مردم گر چه نمیتونن حرف دلشونو بزنن اما تو دلشون مضلومیت میر حسینو درک میکنن بناه بر الله خدایا خودت حقیقتو روشن کن

 10. ایران آزاد گفت:

  میرحسین: مرد خدا مرد ایران
  نفرین بر ستم ستمگران

 11. نخست وزیر امام گفت:

  واقعا من که خجالت کشیدم . میرحسین و خانوادش به خاطر ما به این سختی ها افتادن و باید قبول کنیم که ما مردم ظلم پذیر بودیم … :(
  یا حجت بن الحسن ریشه ظلم رو بکن….

 12. باور سبز گفت:

  خانم موسوی شما امروز زینب زمان مایید. مقابل ظلم سر خم نکنید بالاخره روزی میرسه که مردم میفهمن در این مملکت چه خبر بوده

 13. حجت گفت:

  دختران میر حسین قیام قیام قیام تا نشان دهید دختر که هستید
  یاحسین میرحسین زینبی باشید

  • مادر سبز گفت:

   این بندگان خدا دیگر وظیفه ای ندارند این ما هستیم که باید حرکت کنیم اقایان خاتمی و هاشمی باید حرکت کنند.

 14. صادق گفت:

  به قول خانم فخرالسادات محتشمی پور “سکوت بر من حرام باد!”

 15. علی گفت:

  من فقط یک چیز را نمی فهمم که چرا اینها از جنبش سبز که میگویند مرده و از میرحسین که محبوس است اینقدر حرف میزنند ؟ شما یک هفته را سراغ دارید که اینها از جنبش سبز و بقول خودشان فتنه و از میرحسین حرف نزنند ؟ بنظرم ترس اینها از شجاعت مردم واقعی تر و ملموس تر است .

 16. Mostafa گفت:

  جنبش سبز و مطالعات دینی؟!!!!!
  جنبش سبز اساسش بر ضدیت با دین است

  • Ali گفت:

   این حرف رو نزنید چی بگید! به اسم دین همه کار می کنید فقط برای دنیا…واقعاً رقت انگیزید

 17. Mahmudi_mr555 گفت:

  له ما پشتشونیم
  همونجور که پشت میرحسین بودیم
  موسوی زندان بره ایران قیامت میشه!!!!
  صد رحمت به ملت کوفه

 18. Asemoni40 گفت:

  سلام کاش جنابان موسوی رهنورد و کروبی مرا قابل میدانستند و ان مجریان مجرم اجازه میدادند بنده میرفتم داخل حصر و این بزرگان می توانستند ازادی خود را به دست بیاورند .چون قلب ملت ایران با این ازادگان در بند است