سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بیانیه فرزندان کروبی، موسوی و رهنورد: نقض حقوق قانونی و انسانی والدین مان را متوقف...
» به والدین ما فرصت دهید تا از مظالمی که بر آنها رفته سخن بگویند

بیانیه فرزندان کروبی، موسوی و رهنورد: نقض حقوق قانونی و انسانی والدین مان را متوقف و آنان را آزاد كنيد

چکیده :ما مصرانه خواهان آن هستیم که فرصتی فراهم گردد تا این عزیزان از ظلم رفته بر آنها و حجم انبوه اتهام ها، دستگیری بی مورد و خشونت رفته برخود، خانواده و تمام دوستدارانشان به پیشگاه مردم شریف و دلیر ایران شکایت کنند. آنها همیشه خواهان این بوده اند که در رسانه های ملی بدون حضور ارعاب گر نیروهای نظامی و مداخله گر، شرحی از اتفاقات پیش آمده و واقعیات لازم را بازگو کنند که این حق از آنان دریغ شده است. ...


فرزندان کروبی، موسوی و رهنورد در بیانیه ای خطاب به ملت ایران با بیان مظالمی که بر والدینشان می رود از حاکمیت خواسته اند تا به والدین آنها فرصتی داده شود تا بتوانند از ظلم رفته بر آنها و حجم انبوه اتهام ها، دستگیری بی مورد و خشونت رفته برخود، خانواده و تمام دوستدارانشان به پیشگاه مردم شریف و دلیر ایران شکایت کنند.

در بیانیه ای که به امضای فرزندان کروبی، موسوی و رهنورد رسیده با تاکید بر ضرورت توقف نقض حقوق قانونی و انسانی والدین خود همچنین نسبت به سلامت آنها ابراز نگرانی و تاکید شده که آنان باید تحت نظارت و مراقبت تیم پزشکی معتمد خانواده قرار گیرند.

فرزندان کروبی، موسوی و رهنورد با اشاره به حصر غیرقانونی و غیرشرعی والدین خود تصریح کرده اند: اصرار بر نقض آشکار حقوق اولیه انسانی و قوانین و مقرارت جاری کشوری در مورد نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس، رییس دو دوره مجلس شورای اسلامی و هنرمندی قرآن پژوه و فعال حقوق زنان، که تنها گناه آنها دفاع از حق تعیین سرنوشت مردم و مطالبه اجرای عادلانه قانون اساسی و حقوق اولیه انسانی ایرانیان می باشد، نمی تواند بدون تایید یا اطلاع مقامات عالی کشور باشد. اما بعد از گذشت نزدیک به دو سال از زندان خانگی، هنوز هیچ مقام رسمی شجاعت پذیرش مسولیت رسمی برای تعیین وضعیت قضایی عزیزان ما که مورد مهر بخش عظیمی از مردم ایران هستند، نیافته است. پر واضح است که فقدان شجاعت لازم در پذیرش مسئولیت بازداشت و حبس غیر قانونی رافع مسئولیت مقامات ارشد نظام نیست.

به گزارش کلمه و سحام نیوز متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم شریف و سرافراز ایران

پس از گذشت 43 ماه از انتخابات مهندسی شده دوره دهم و در آستانه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری مقامات رسمی کشور بدون توجه به وضعیت اسفبار داخلی و بین المللی ناشی از سیاست های غلط چند سال گذشته و نیز برای سرپوش گذاشتن بر فساد حاکم، هنوز از فتنه می گویند و در این مسیر با بهره گیری از بی هویت های آلوده و فاسد در تریبون های مختلف بویژه صدا و سیمای انحصاری، مطبوعات و سایت های رسمی و غیر رسمی که از بیت المال ارتزاق می کنند همچنان به تهدید و ایراد تهمت های ناروا نسبت به آقایان کروبی و موسوی و مردم معترض و همراهان آنان ادامه می دهند. حکومت مدعی عدالت و شریعت بعد از چند سال هتاکی و فحاشی و ایراد افترا به این عزیزان برای یک بار هم اجازه دفاع به آنان را در رسانه ملی نداده است. عزیزان ما با روحیه قوی، استوار و پایدار بر مواضع اصولی و به حق خود ایستاده اند و تنها راه خروج نظام از وضعیت اسفبار فعلی را در تمکین حاکمیت به اراده ملت و برسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت شان می دانند.

23 ماه است که آقای موسوی و خانم رهنورد در منزل خود و آقای کروبی در مکانی که مقامات امنیتی برای آنها تعیین کرده اند، بدون طی کردن مراحل قانونی و بی دلیل زندانی می باشند. در این ایام آنها از حقوق زندانیان عادی، بویژه حق ارتباط و ملاقات منظم و مستمر و قاعده مند با اعضای خانواده خود و دسترسی آزاد به وسایل ارتباطی و خبری و … محروم بوده اند. در مواردی برای مدت طولانی ملاقات حضوری یا حتی تلفنی با اعضای خانواده کاملا قطع گردیده است و دو خانواده در بی اطلاعی مطلق نسبت به مکان وچگونگی زندگی و حتی حیات و سلامت آنان قرار گرفته اند. زمان، مکان و نحوه تماس ها یا ملاقات ها و اینکه کدام یک از اعضای خانواده حق ملاقات دارد و یا از این حق محروم می باشد، صرفا در ید اراده مطلق زندانبانان می باشد. علاوه بر غیرقانونی، غیرانسانی و بی دلیل بودن این زندان، شکل آن نیز چنان نامعمول است که هرگونه ارتباط آنها را با فضای بیرون به طور مطلق قطع نموده است .در عین حال خانواده ها از حق دریافت اطلاع صحیح و کامل محروم و از هرگونه اطلاع رسانی عمومی درباره وضعیت آنان به شدت منع گردیده و حتی برخی از اعضای خانواده به جهت اطلاع رسانی مورد تهدید و تنبیه و فشار ناموجه و غیر قانونی قرار گرفته اند.

اصرار بر نقض آشکار حقوق اولیه انسانی و قوانین و مقرارت جاری کشوری در مورد نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس، رییس دو دوره مجلس شورای اسلامی و هنرمندی قرآن پژوه و فعال حقوق زنان، که تنها گناه آنها دفاع از حق تعیین سرنوشت مردم و مطالبه اجرای عادلانه قانون اساسی و حقوق اولیه انسانی ایرانیان می باشد، نمی تواند بدون تایید یا اطلاع مقامات عالی کشور باشد. اما بعد از گذشت نزدیک به دو سال از زندان خانگی، هنوز هیچ مقام رسمی شجاعت پذیرش مسولیت رسمی برای تعیین وضعیت قضایی عزیزان ما که مورد مهر بخش عظیمی از مردم ایران هستند، نیافته است. پر واضح است که فقدان شجاعت لازم در پذیرش مسئولیت بازداشت و حبس غیر قانونی رافع مسئولیت مقامات ارشد نظام نیست.

ما اعضای خانواده آقای کروبی، آقای موسوی و خانم رهنورد قاطعانه اعلام می کنیم که مقامات عالی حکومت باید در اسرع وقت نقض حقوق قانونی و انسانی آنها را متوقف کنند. ما مصرانه خواهان آن هستیم که فرصتی فراهم گردد تا این عزیزان از ظلم رفته بر آنها و حجم انبوه اتهام ها، دستگیری بی مورد و خشونت رفته برخود، خانواده و تمام دوستدارانشان به پیشگاه مردم شریف و دلیر ایران شکایت کنند. آنها همیشه خواهان این بوده اند که در رسانه های ملی بدون حضور ارعاب گر نیروهای نظامی و مداخله گر، شرحی از اتفاقات پیش آمده و واقعیات لازم را بازگو کنند که این حق از آنان دریغ شده است. ما نیز چون آنها خواهان آنیم که این فرصت برایشان فراهم گردد . مداوا و مراقبت پزشکی از آنها باید مستمرا تحت نظارت تیم پزشکی معتمد خانواده صورت گیرد. ملاقات با افراد خانواده باید با همه آنها به صورت منظم و در محیط آرام و بدور از رفتارهای گزینشی صورت گیرد. مقامات عالی کشورباید تکلیف پرونده عزیزان ما را در اسرع وقت مشخص کنند و بعد از نزدیک به دوسال زندان غیر قانونی انها را فورا و بدون طرح هر گونه بهانه واهی ازاد کنند.

فرزندان کروبی، موسوی و رهنورد

18دیماه ۱۳۹۱


23 پاسخ به “بیانیه فرزندان کروبی، موسوی و رهنورد: نقض حقوق قانونی و انسانی والدین مان را متوقف و آنان را آزاد كنيد”

 1. شیرازی گفت:

  آینده روشن هست
  ما به میر حسین و گفتارش باور عمیقی داریم .

 2. سیاوش گفت:

  ماهمه موسوی وکروبی هستیم

 3. Msalibi گفت:

  جاء الحق و زهق الباطل انّ الباطل کان زهوقاً
  حق پنهان نمی ماند.

 4. محمد گفت:

  نصر من الله وفتح قریب…..

 5. آرش گفت:

  شماها عزیزان همه ایرانیهای آزادیخواه هستید! ما را هم همدرد و همغمتان بدانید! درود بر زهرا رهنورد عزیز و….. ، میرحسین و شیخ مبارز و جسور!!! درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود، درود…….

 6. Haji گفت:

  دلیل حصر آقایان بزرگوارمهندس موسوی شیخ شجاع کروبی وخانم رهنوردرا جلوگیری ازفتنه وحفظ نظام اعلان میکنند که از تدبیر رهبر فرزانه نشائت گرفته ومسئولیت حصر غیرقانونی برعهده ایشان است.اگربنا باشد حفظ نظام بواسطه ظلم وتعدی بحقوق مردم واشخاص استوار میماندنبودش بهتر است

 7. مادر سبز گفت:

  این حرکت جانانه ی مردمی را یکی باید رهبری کند مطمئن باشید ما با هم هستیم مثل همیشه.

 8. Sabzsabz1388 گفت:

  من فکر می کنم که باید فرزندان موسوی یا شورای هماهنگی راه سبز و تلفیقی از این دو از مردم درخواست راهپیمایی کنند
  موسوی حتی زندانی بودنش برای رژیم خطرناک است

 9. جواد گفت:

  نابود باد ظلم, خداوندا این ظلم اشکار را از بین ببر, امین

 10. نخست وزیر امام گفت:

  باید با اگاه کردن مردم جلوی فراموش شدن اونها رو بگیریم. این حد اقل کاریه که از ما برمیاد

 11. khorshid2 گفت:

  »عزیزان ما با روحیه قوی، استوار و پایدار بر مواضع اصولی و به حق خود ایستاده اند و تنها راه خروج نظام از وضعیت اسفبار فعلی را در تمکین حاکمیت به اراده ملت و برسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت شان می دانند.«
  خوشحالم که آن بزرگواران از موضع قبلی خود مبنی بر اجرای تمام و کمال قانون اساسی آخوندی دست برداشته اند و اراده مردم را اصل قرار داده اند!
  به امید آزادی ایشان و آزادی ملت ایران!

 12. Borak Ipek گفت:

  ما همه با هم هستیم.ما ایرانی هستیم. میر حسین موسوی و همسر گرامیشان مهدی کروبی و همسر بزرگوارتان ما همیشه با شما هستیم

 13. IRANI_MEHDI گفت:

  میرحسین عزیز، موج سبز، موج آزادیخواهی و اعتراض به ظلم و فساد و ناکارمدی، تمام کشور را فرا گرفته است. به جرات میتوان گفت که از خرداد 88 تا کنون روز به روز بر تعداد معترضان آگاه افزوده شده است، خواستها و مطالبات تعمیق شده اند و در حال حاضر، مردم جز به تحقق تمام و کمال آزادی و مردم سالاری راضی نخواهند شد.

  به عنوان یک جوان ایرانی اعلام میکنم:

  که در صورتی که حکومت، به خواست تعدیل شده جنبش سبز، یعنی کاندیداتوری آقای خاتمی تن ندهد، ما مردم شخص میرحسین را به عنوان کاندیدای انتخابات سال 92 معرفی خواهیم کرد و خود انتخابات را آزاد خواهیم کرد…

 14. Sabzazadi883 گفت:

  لعنت الله علی القوم الظالمین
  حکومت با کفر میماند ولی با ظلم هرگز.
  با دیدن این اوضاع و ظلمهای بیش از حد که در حق مردم و منتقدین دلسوز میشود؛آدم بیاد جنایات شاه خائن میافتد.البته وقتی به عاقبت و سرنوشت شاه می اندیشد که چه سرانجامی داشت به فضل خدا امیدوار میشود که عاقبت ظالمان چیست و این حکومت ظالم بزودی خوار و ذلیل و نابود خواهد شد.

 15. محمد گفت:

  باید این نامه را به تک تک رو حانیون در باری و بی درد و همه سازمان های حقوق بشر رو نوشت می دادند شاید بیشتر موثمر ثمر بود .

 16. محق گفت:

  ما اعضای خانواده آقای کروبی، آقای موسوی و خانم رهنورد قاطعانه اعلام می کنیم که مقامات عالی حکومت باید در اسرع وقت نقض حقوق قانونی و انسانی آنها را متوقف کنند.

  لازمه توقف توبه است , گر چه قراین نشان می دهد که آقایان قصد توبه ندارند . ما گمنامان معتقد به نظام اسلامی هم خواسته خانواده عزیز و صبور آقایان کروبی و موسوی را امضا می کنیم .

 17. محرم گفت:

  امیدواریم روزی از همین روز‌ها ی نزدیک دوران چشم انتظاری‌ها و فاصله‌ها به سر رسد و آسمان این سرزمین از آن تمامی مردمش باشد.
  تا دیرنشده به مردم روی آورید

 18. Reza گفت:

  پیشنهاد می دهم برید دم خونه موسوی در یک روز مشخص یا مثلا برای اینکه دوستان به حرف بیان و مسئولیت رو قبول کنن توسط جمعی از شخصیت های برجسته به مجامع خارجی نامه نوشته شه.باید وارد فاز جدیدی شد.

 19. ایران آزاد گفت:

  ستم ستمگران پابرجا نمی مونه

 20. Nikoo گفت:

  از این خبرا نیست. والعصر. ان الانسان لفی خسر. الی الذین آمنو و عملو الصالحات. و تواصوا بالحق. و تواصوا بالصبر. صبر پیشه کنیم که خدا با صابران است.

 21. هر ایرانی، یک رسانه سبز گفت:

  آقای خامنه‌ای ردای پوشالین دین و اخلاق را به تدریج به کناری انداخته، با راه‌اندازی پروژه‌ی دروغ، کینه، نفاق، ریا و چاپلوسی از دشمنان جدی دین خاتم (ص) گردیده و علنا مشتی آدم رذل را نزد خود خوانده‌است. دیگر باورکردنی نیست که این جنایات و فجایعی نظیر کشتار عاشورای 88 بدون تایید و دستور ایشان بوده‌باشد.
  دیگر وطن‌فروشی و حیف و میل و دزدی‎ها نمی‌تواند در سایه‌ی حمایت تام و مطلق ایشان نباشد.
  دیگر نمی‌توان باور کرد که دروغگویان بدزبان نماینده ولی فقیه!!! و امام جمعه!! نیستند که به نام دین در صف مردم به آنها بزغاله و گوساله بگویند و خرخره بجوند و … .
  آری. عاشورای 88 رنگ ریا از چهره مثلا رهبری برگرفت که اگر مردم به سیاست‌های غلط هاشمی اشاره داشتند، او از آنها دفاع تام کرد. اگر مردم به خاتمی بابت تاخیر در تصمیم ایراد داشتند، حمایتی! داشت. اینک در برابر دغلبازی محمود هم همینطور و فردا معلوم نیست چه می‌کند. نمی‌دانیم ایشان رهبر هستند یا پاچه‌خوار دولتمردان!!!؟

 22. Puyaparsa گفت:

  موسوی و کروبی ما همیشه با شما هستیم.
  به امید ایرانی سبز و آزاد …

 23. درود بر فرزنادن موسوی و کروبی.اطمینان خاطر داشته باشید که ما تا آخری نفس ایستاده ایم