سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعتصاب غذای خشک ابوالفضل عابدینی در قرنطینه زندان اوین...

اعتصاب غذای خشک ابوالفضل عابدینی در قرنطینه زندان اوین

چکیده :ابوالفضل عابدینی خبرنگار و فعال کارگری دربند که از روز جمعه در قرنطینه اوین به سر می برد از بامداد سه شنبه دست به اعتصاب غذای خشک زده اما مسئولان همچنان با انتقال وی به بند عمومی مخالفت می کنند....


ابوالفضل عابدینی خبرنگار و فعال کارگری دربند که از روز جمعه در قرنطینه اوین به سر می برد از بامداد سه شنبه دست به اعتصاب غذای خشک زده اما مسئولان همچنان با انتقال وی به بند عمومی مخالفت می کنند.

به گزارش خبرنگار کلمه، این زندانی سیاسی که روز پنج شنبه به طور ناگهانی از زندان اوین به زندان اهواز منتقل و روز جمعه و در پی دستور ویژه دادستان به تهران بازگردانده شده بود از بامداد سه شنبه در اعتراض به وضعیت بلاتکلیفی خود در قرنطینه زندان اوین دست به اعتصاب خشک زده است.

پیش از این مسئولان به وی وعده داده بودند که به زودی به بند 350 زندان اوین باز می گردد اما اینک مسئولان قرنطیه اوین اعلام کرده اند که ابوالفضل عابدینی برای 30 روز یعنی یک ماه در بند قرنطینه خواهد بود.

این تصمیم بر این اساس گرفته شده که وی به عنوان شهادت دهنده در ماجرای قتل ستار بهشتی فعلا در دسترس نباشد تا اوضاع آرام شود و سپس وی را به زندان اهواز منتقل کنند. پیش از این مسئولان قضایی خواسته بودند که خانواده ی وی برای وثیقه اقدام کنند تا ابوالفضل عابدینی برای اولین بار به مرخصی اعزام شود که شهادت وی در حضور بازپرس زندان از آنچه دیده و شنیده بود باعث تعلیق مرخصی وی شد.

بر اساس گزارش های رسیده به کلمه فشار بر 41 نفر ( + و +) از زندانیان سیاسی بند 350 که در مورد علائم شکنجه روی بدن ستار بهشتی شهادت داده بودند نیز افزایش یافته است.

تا آنجا که دادستانی تهران حتی دستور داده است از اعزام زندانیان سیاسی بیمار امضا کننده برای درمان نیز جلوگیری شود.

از دو سال و نیم پیش تلفن های بند 350 نیز به دستور مقام های ارشد قضایی قطع شده است و اکثر آنها از ملاقات حضوری و مرخصی محروم بوده اند. این در حالی است که زندانیان غیر سیاسی از امکانات نظیر مرخصی، آزادی مشروط، ملاقات حضوری و تلفن و … برخوردارند.

صبح روز دوشنبه نیز تعدادی از بانوان سیاسی دربند زندان اوین با صدور بیانیه ای به برخوردهای صورت گرفته در مورد قتل ستار بهشتی اعتراض کرده و  تصریح کرده بودند: برخورد‌ها با زندانیان بند ۳۵۰ نشان دهنده فقدان تفکر، عزم و برنامه نظاممند و ریشه‌ای برای مقابله با عوامل وقوع این جنایت است و ما را درباره وضعیت سایر زندانیان و از جمله هم بندیمان نسرین ستوده نگران می‌کند. بدیهی است در کشوری که عاملان و آمران جنایت کهریزک بی‌آنکه مورد محاکمه قرار گیرند به مقام و منصبی جدید می‌رسند تکرار چنین فجایعی چندان دور از ذهن نیست.

پیش از این کلمه خبر داده بود که در تازه ترین دور فشارها بر روی زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین پس از اعلام شهادت مکتوب و حضوری درباره ی مشاهدات خود از بدن شکنجه شده ی ستار بهشتی، ابوالفضل عابدینی که در آستانه ی اولین مرخصی خود بود به زندان اهواز تبعید شد. وی در اعتراض به این مسئله اعلام کرده بود که دست به اعتصاب غذا خواهد زد. همچنین روز پنج شنبه دیگر زندانیان سیاسی این بند نیز در حمایت از وی از پذیرش غذا اجتناب کردند.

ابوالفضل عابدینی یکی از زندانیان سیاسی سبز حاضر در بند ۳۵۰ زندان بود که طی روزهای گذشته بعنوان شاهد مقابل بازپرس ویژه قتل ستار بهشتی حاضر شده و در مورد وضعیت و نامه ستار بهشتی شهادت داده بود.

همچنین ۴۱ زندانی سیاسی سبز محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین که پیش از این در شهادت نامه ای از علائم شکنجه در بدن ستار بهشتی گفته بودند، در نامه ای دیگر به انتقال ابوالفضل عابدینی، در پی شهادت حضوری وی در حضور بازپرس، از زندان اوین اعتراض کرده بودند.

 


3 پاسخ به “اعتصاب غذای خشک ابوالفضل عابدینی در قرنطینه زندان اوین”

 1. Simorgh_sabz گفت:

  فکر میکنم خبرهاتون باهم تناقض داره:|
  از یه طرف میگید ستار بهشتی اصلا حتی به بازداشتگاه هم منتقل نشده(چه برسه به زندان و بند سیاسی!) از این طرف میگید زندانیان سیاسی به آثار شکنجه روی بدنش شهادت دادن و الان تحت فشارن و…
  کدومشو باور کنیم؟! :|

 2. کامران استاد دانشگاه گفت:

    درود مردم ایران به شما ازادگان که دارید هزینه  مبارزه با استبداد و جهل را می پردازید .به امید پیروزی هر چه زودتر مردم ایران بر ارتجاع و استبداد و رانت خواری و اختلاس گری