سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » تبعید ابوالفضل عابدینی به زندان اهواز، پس از اعلام شهادت درباره شکنجه ستار بهشتی د...
» اعتراض دسته جمعی زندانیان سیاسی در بند 350 اوین

تبعید ابوالفضل عابدینی به زندان اهواز، پس از اعلام شهادت درباره شکنجه ستار بهشتی در حضور قاضی

چکیده :در تازه ترین دور فشارها بر روی زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین پس از اعلام شهادت مکتوب و حضوری درباره ی مشاهدات خود از بدن شکنجه شده ی ستار بهشتی، ابوالفضل عابدینی که در آستانه ی اولین مرخصی خود بود به زندان اهواز تبعید شد. وی در اعتراض به این مسئله اعلام کرده که دست به اعتصاب غذا خواهد زد. همچنین امروز دیگر زندانیان سیاسی این بند نیز در حمایت از وی از پذیرش غذا اجتناب کردند....


در تازه ترین دور فشارها بر روی زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین پس از اعلام شهادت مکتوب و حضوری درباره ی مشاهدات خود از بدن شکنجه شده ی ستار بهشتی، ابوالفضل عابدینی که در آستانه ی اولین مرخصی خود بود به زندان اهواز تبعید شد. وی در اعتراض به این مسئله اعلام کرده که دست به اعتصاب غذا خواهد زد. همچنین امروز دیگر زندانیان سیاسی این بند نیز در حمایت از وی از پذیرش غذا اجتناب کردند.

به گزارش خبرنگار کلمه، ابوالفضل عابدینی یکی از زندانیان سیاسی سبز حاضر در بند 350 زندان که طی روزهای گذشته بعنوان شاهد مقابل بازپرس ویژه قتل ستار بهشتی حاضر شده و در مورد وضعیت و نامه ستار بهشتی شهادت داده بود، پنجشنبه بدون اطلاع قبلی به زندان اهواز تبعید شد.

ستار بهشتی در مدت حضور خود در بند 350 علاوه بر تنظیم شکایت نامه تمام جزئیات شکنجه ها و هتاکی های بازجویان را به اطلاع ابوالفضل عابدینی و تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی رسانده بود.

ابوالفضل عابدینی نصر به هنگام ترک بند 350 ضمن سخنانی گفته است: بارها به عنوان شاهد به بازپرسی ویژه احضار شده و روایت خود را از شنیده ها و دیده ها و آثار شکنجه های ستار بهشتی گفته ام و همچنین در حضور بازپرس تاکید کرده ام که مانند پرونده های قبل (اشاره به حوادث کهریزک) نباید جای شاهد با قاتل در پرونده عوض شود و قاتل نباید همچون دفعات قبل تا بالاترین مقامات ارتقاء پیدا کند.

همچنین این زندانی سیاسی به هنگام ترک بند 350 اعلام کرده که اعتصاب غذای نامحدود خود را در اعتراض به تبعید غیرقانونی خود و حوادث پیش آمده آغاز کرده و عواقب هرگونه رخدادی در این خصوص بر عهده مقامات قضایی خواهد بود.

وی همچنین در مراسم ترحیمی که زندانیان بند برای ستار بهشتی برگزار کرده بودند نیز سخنرانی کرده بود.

زندانیان بند 350 به هنگام خارج شدن ابوالفضل عابدینی از بند با شعارهای همچون “خون ستار می جوشد زندانی می خروشد”، “بازجو جنایت می کند رژیم حمایت می کند”، “یا حسین میر حسین”، “مرگ بر دیکتاتور” از وی حمایت کرده و با خواندن سرود “ای ایران”، “یار دبستانی”، “مرغ سحر” و “سر اومد زمستون” وی را بدرقه کرده اند.

انتقال وی به زندان اهواز در حالی صورت گرفته است که کارشناسان پرونده با مرخصی وی موافقت کرده و اعلام کرده بودند که در روزهای آینده وی را به مرخصی خواهند فرستاد.

در همین راستا روز پنج شنبه زندانیان بند 350 زندان اوین با برگشت دادن ظرف های ناهار و شام از ابوالفضل عابدینی حمایت کرده و به اقدامات غیر قانونی مقامات قضایی و زندان اعتراض کرده اند.

زندانیان سیاسی این بند پیش از این نیز در شهادت نامه ای از آنچه که درباره ی شکنجه شدن ستار بهشتی دیده بودند خبر داده و تصریح کرده بودند که آثار شکنجه هایی که این وبلاگ نویس درباره ی آن سخن گفته بود را مشاهده کرده اند.

همچنین صبح امروز کلمه خبر داده بود که به رغم تلاش های پلیس فتا برای سرپوش گذاشتن بر جنایت اخیر، جمع بندی گزارش های ارائه شده به نهادهای مسئول حاکی از آن است که این زندانی سیاسی در بازجویی ها توسط بازجویان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته، به طوری که این شکنجه‌ها باعث از کار افتادن کلیه و مرگ او در روز شنبه ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۱ در بازداشتگاه پلیس فتا شده است.

در همین راستا صبح امروز آملی لاریجانی با بیان اینکه عناوینی مثل کهریزک 2 تلاش‌های بیگانگان است مدعی شده است که افراد آگاه و ناآگاه داخلی دارند آب به آسیاب دشمن می‌ریزند. این در حالی است که این اصطلاح را ۴۱ زندانی سیاسی گفته بودند و بی شک اگر شهادت این ها و سند شکایت ستار به رییس زندان اوین وجود نداشت این فاجعه نیز مانند بسیاری دیگر از موارد مشابه دیگر در سکوت و یا تکذیب و پنهان کاری مسئولان مربوطه به فراموشی سپرده می شد.

ابوالفضل عابدینی فعال حقوق بشری و کارگری فروردین ماه ۱۳۸۹ توسط دادگاه انقلاب اهواز به اتهامات ارتباط با دول متخاصم، فعالیت‌های حقوق بشری و تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه های بیگانه به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم و یک سال بعد از صدور حکم اول، بار دیگر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه ای به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری دیگر محکوم شد، این در حالی بود که او در پرونده‌ی قبلی نیز به همین اتهام محکوم به زندان شده و در حالی سپری کردن این محکومیت بود. او در طول دوران محکومیت ۱۲ ساله اش بند ۶ زندان کارون و بند ۳۵۰ زندان اوین از حق استفاده از مرخصی با وجود داشتن بیماری قلبی محروم بوده است.


27 پاسخ به “تبعید ابوالفضل عابدینی به زندان اهواز، پس از اعلام شهادت درباره شکنجه ستار بهشتی در حضور قاضی”

 1. Sapzpooshanir گفت:

  آآآآآآآی مردم چرا فقط زندانیان سیاسی باید تاوان پس بدن؟؟؟؟؟مگه ما هم ایرانی نیستیم؟ یا خون ما از اونا رنگین تره؟دیگه منتظر چی باید باشیم؟واقعا از ماست که بر ماست…..

  • مادر سبز گفت:

    چه کار باید بکنیم ؟ یکی بگه چکار کنیم ؟همه بلاتکلیفند و انفرادی هم به جز در فضای مجازی کار دیگری نمی شود کرد!من واقعا خودم متاسفم و رنج می کشم از این بی عملی ولی هرچقدر فکر می کنم به نتیجه ی عملی نمی رسم !!!!!

   • Ghasem گفت:

    یکی از دست به نقد ترین کارها وبسیار آسان ترین آنها، اینست که در هیچ انتخاباتی شرکت نکنیم و مردم را نیز آگاه و تشویق کنیم که بکلی انتخابات را تحریم کنند. به هیچ عنوان در تجمعات دولتی شرکت نکنیم. تا می توانیم رادیو، به ویژه تلویزیون ملی را اصلا روشن نکنیم. خرید کیهان را بکلی بایکوت کنیم. هروقت کسی را اعدام می کنند، اصلا در آن حوالی حاضر نشویم و بگذاریم فقط خودشان تماشاچی این صحنه های چندش آور شوند.  هنگامی که یکی از اینها برای سخنرانی در جایی حاضر می شود، یا فرضا رهبری، رئیس جمهوری و… از شهرستانی بازدید می کند، اصلا به استقبال نرفته و در پای صحبت آنان جمع نشویم.  اگر در فامیل و خانواده افرادی داریم که به کارهای پست و بیشرمانه ای مثل بازجویی، شکنجه گری، خبر چینی، بسیجی، قمه کشی، قضاوت در قوه قضاییه، امامت جمعه، کار در وزارت اطلاعات، و قوه قضاییه مشغولند، نسبت به آنها نهایت بی اعتنایی را داشته و سعی کنیم اصلا برخوردی و ارتباطی با آنان نداشته باشیم به طوریکه در میان خانواده و فامیل کاملا منزوی شوند.  با افراد ساندیس خور و ساندویچ خور مراوده ای نداشته باشیم و بایکوتشان کنیم. ازشرکت در نماز جمعه که جنبه تبلیغاتی و شعار دادن برای رژیم و اهدافش تبدیل شده است، اصلا شرکت نکنیم.  نماز جمعه را در خانه هم میتوان خواند. چهارده قرن این کار را می کردیم و از نظر شرعی نیست کاملا بلامانع است.  تا می توانیم در نشریات اینترنتی دیدگاههای خود را منعکس کنیم اگر در این زمینه ها قدری فکر کنیم شاید بیش از هزار مورد بتوانیم پیشنهاد دهیم. ما اولین ملتی نیستیم که با حاکمیت خود درافتاده ایم و میخواهیم تنبهیش کنیم. از تجربیات دیگر ملت ها می توانیم استفاده کرده و آنها را نیز به کار بریم.

 2. Mohsen گفت:

  همه عافیت طلب شدیم، حاضر نیستیم کوچکترین هزینه ای در راه آزادی بدیم و منتظریم ببینیم آخرش چی میشه!

 3. Bardia_kola گفت:

  به بغض در نفس پیچیده سوگند
  به گل های به خون غلتیده سوگند
  به مادر سوگوار جاودانه
  که داغ نوجوانان دیده سوگند
  خدایا حادثه در انتظار است
  به هر سو باد وحشی درگذار است
  به فکر قتل عام لاله ها باش
  که خواب گل به گل کابوس خار است

 4. قاسم آقا گفت:

  آقا شیخ صادق تبعید این زندانی آیا جزو وظایف قوه قضاییه ایست که زیر نظر شماست یا این موضوع هم مثل قتل ستار بهشتی اصلا ارتباطی به شما و همکاران ندارد؟؟؟ اگر دارد بفرمایید به چه مناسبت کسی را که شهادت داده تنبیه می کنید که دیگر از این کارها نکند.  مگر باز قصد دارید روی این قتل آشکار هم سرپوش بگذارید؟ اگر ندارد، برای رفع اتهام از خودتان و دستگاهتان هم شده بفرمایید ما باید از کدام دستگاه شکایت کنیم که این عمل زشت و غیر انسانی را انجام داده است؟ مسلمانان صدر اسلام هم وقتی کسی شهادت میداد همین بلا را سرش می آوردند؟؟؟

 5. Mazdaky گفت:

  Etehad ,Mobarezeh,Pirozi

 6. Majidi گفت:

  عضو فعال حزب پان ایرانیست؟ از کجا در آوردي برادر؟
  تازه برفرض طرفدار يک حزب باشد، جرم و جنايت است ؟
  کجای قانون اساسی نوشته ؟

  • آوا گفت:

   بله مجید جان ایشون عضو سازمان جوانان حزب پان ایرانیست هستند. لطفا تحقیق و مطالعه فرمایید و از سایت کلمه هم درخواست دارم که حقایق را تحریف نکنند

 7. Ali گفت:

  تمام شکنجه گران و قاتلان و کسانيکه با مشت و چماق و پوتين بدن اورا له کرده اند بايد معرفي و هرچه سريعتر باحضور نمايندگان  حقوق بشر سازمان ملل و خبرنگاران داخل و خارجي محاکمه شوند.

 8. محمد گفت:

  1) در این لحضه از سحرگاه  با  چشمانی اشکبار  دست  به دعا بر میدارم! الها  خود  این  همه ظلم ظالم  را میبینی! تو در جایگاه عدل  و  حقی! او  را  به  سزای اعمالش انگونه که مستحق است ،  برسان! خدایا  به  مردم ما ، جوانان  ما  اراده ای  ارزانی فرما  تا بساط ظلم  را  برچینند! پروردگارا  دعای  ما  را  مستجاب  فرما! مهربانا ما  را  مایوس  مگردان!  2)  قدری  دلم  گرفته  بود !  دلم  واشد!  گاهی قلب انسان  از  این همه اجحاف  قبض میکند! اما  دعا  روزنه  میکند  و  قلب  وا  میشود! بیم  و  امید! مطمئنم  اوضاع همیشه  به  این منوال  باقی  نمیماند! روزی  تمام  این  بیمها  به  امید تبدیل  خواهد شد! انروز دیر نیست! اندکی صبر سحر نزدیک است! 

 9. ناظر گفت:

  آینه تمام نمای حکومت ولایی . قاضی القضات علی زمان ، از طرفی دستور رسیدگی میدهد و از طرف دیگر شاهد را تبعید میکند . تاز انتقاد از قوه تحت امر خود را هم وقیحانه توصیف میکند .

 10. Mohammad Mohammadi گفت:

  هر موجودی که حکم تبعید ایشان را صادر کرده از شرکای جرم قتل شهید ستار بهشتی می باشد وباید محاکمه شود

 11. Mohammad Mohammadi گفت:

  در جواب دوستان عزیز عرض می کنم بهترین کار ممکن در این برهه مبارزه منفی می باشد هر طرحی را که حاکمان میدهند اجرا نکنیم (ار پرداخت پول اب وبرق وگاز ومالیات های مستقیم وجرایم وسایر موارد مشابه خودداری کنیم ) کاری که تا امروز من وشاید اندک مردمی دیگر انجام داده ایم اما نه متحدا پس بیایید (باهم یکی شویم ) این درد مشترک است

 12. Eshaghmomini گفت:

  ابوالفضل بچه رامهرمز ازشهرستانهای خوزستان می باشد وخانواده او دررامهرمز زندگی می کنند شاید تبعیدبخاطراین باشد که از دوستان همبندی جدایش می کنند

 13. Azadi گفت:

  شما دیگر مثل صدا و سیمای آخوندی ننویسید:‌آملی لاریجانی – آنها مینویسند و میگویند : آملی لاریجانی،  تا مردم ساده فراموش کنند که این برادران لاریجانی همه از یک جنس و قماشند و مثل کفتار افتاده اند به جان و مال ملت،  درحالی که این تعویض نام به تعویض پالان بیشتر شباهت دارد. یادش بحیر جمشید چالنگی تا وقتی در صدای آمریکا بود نام این زندانی را زیاد می آورد. حوب کردید که شما هم یاد ابوالفضل عابدینی این روزنامه نگار و فعال خوزستانی کردید. 

 14. آوا گفت:

  ایشان ربطی به جنبش سبز ندارند بلکه عضو  سازمانان جوانان حزب پان ایرانیست هستند. اصلا درست و اخلاقی نیست که افراد را به نفع جنبش سبز مصادره کنید

  • nashenas_ashena گفت:

   جنبش سبز یک جبهه‌ است و مسلما هر کس یا هر حزب و گروهی میتواند در آن قرار بگیرد!

  • Saeid گفت:

   چه ربطی دارد. خیلی از کسانی که در جنبش سبز فعال هستند به حزبی تعلق دارند. کلمه ادعا نکرده فعالین جنبش سبز به هیچ حزب و جریانی تعلق ندارند.

  • کاوه گفت:

    به نام پروردگار پايدار
   در کجاي اين نوشته رابطه اي بين ايشان و جنبش سبز برقرار شده است ؟

  • Sina89 گفت:

   ايشان يک ايراني و از فعالان حقوق بشر هستند که بدون هيچ دليل به 12 سال زندان محکوم شده ؟! ميداني چقدر طولاني است ؟ براي چي ؟ طرفدار بودن يک حزب سياسي مسالمت آميز بر اساس قانون اساسي جرم نيست .

 15. mamad گفت:

  کلمه عزیز ایشون بخاطره فعالیت در حزب پان ایرانیسم زندانی هستند – ایشون سبز نیستند چپی هم نیستند 

 16. محمد گفت:

  نمایش عبرت
  ستار بهشتی را یک روز در اوین نمایش دادند که با دیدن کبودی ها موجب عبرت آنها نیز بشود. از همان کارهای حسینقلی خانی. واقعا اینها به عصر حجر تعلق دارند و مردم را نشناختند. کار برعکس شد و این خود به یک سند محکم تبدیل شد و بر علیه آنان بکار گرفته شد و حالا از عصبانیت شاهدان عینی را تبعید می کنند.

 17. لاله گفت:

  با ابوالفضل چنین نکنید… ایشان چه سبز باشند چه عضو حزبی که قبولش دارید یا ندارید, نگذارید این اختلافات باعث شود او از یاد برود… او هم اکنون تنها و در زندان است و اینجا بر سر چنین مسائل مسخره ای داریم بحث می کنیم. ایشان روزنامه نگارند و به حرمت روزنامه نگاری و انسانیت ش حمایتش کنیم نه اینکه … امیدوارم چنین باشد

 18. لاله گفت:

  با ابوالفضل چنین نکنید… چه عضو حزب باشد چه نباشد… الان در زندان است و بنا نیست ما او را به نفع خودمان مصادره کنیم… او یک روزنامه نگار و یک انسان است, به جای دعوا بر سر این کمی انسانیت داشته باشید و فکر کنید که ایشون مثل خیلی هاتون که الان مشکلش یه حزبه(!) به خاطر وجدان بیدارش شهادت داده و الان جای اینکه شرایط وخیمشو به گوش همه برسونیم و براش رسانه باشیم… متاسفم براتون … متاسفم

 19. علوی گفت:

  ……ای طاغوت جدید….آیا تو هم در زندان های شاه شکنجه شده ای؟…..آیا به شاه حق می دادی؟…..آیا سرنوشت ظاغوت را ندیدی؟…….شاید شما بتوانید با نیروی پلیسی و تخدیرفکری مردم چند سال دیگر به حکومت استبدادی خود ادامه دهید….اما مطمئن باشید که صبح نزدیک است ومیز محاکمه شما و ایادی ظالم دیگر آماده بر پایی است…….این وعده قرآن است

 20. Abbass666 گفت:

  ايران متعلق به همه ايرانيان است و کسی ولی مردم نميباشد.
  همه در انتخابات آزاد و با نظارت همگاني شرکت ميکنند و حزب با رای اکثريت براي مدت مشخص دولت معرفي ميکند و بقيه گروهها در مجلس ناظر و کنترل کننده امور جاري دولت خواهند بود.