سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » احضار ابوالفضل قدیانی توسط شعبه اجرای احکام برای تحمل 40 ضربه شلاق...

احضار ابوالفضل قدیانی توسط شعبه اجرای احکام برای تحمل 40 ضربه شلاق

چکیده :عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی روز چهارشنبه پانزدهم شهریور ماه سال جاری به اجرای احکام دادسرای مقدسی مستقر در زندان اوین احضار شد تا حکم 40 ضربه شلاق تعزیری او اجرا شود....


ابوالفضل قدیانی برای اجرای حکم 40 ضربه شلاق به اجرای احکام دادسرای اوین احضار شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی روز چهارشنبه پانزدهم شهریور ماه سال جاری به اجرای احکام دادسرای مقدسی مستقر در زندان اوین احضار شد تا حکم 40 ضربه شلاق تعزیری او اجرا شود.

ابوالفضل قدیانی به دلیل نگارش متنی خطاب به ملت ایران و به اتهام تبلیغ علیه نظام از سوی شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به تحمل یکسال حبس محکوم شده بود که شعبه 54 دادگاه تجدیدنظر به ریاست قاضی بابایی این حکم به 2 سال حبس و 40 ضربه شلاق تغییر کرد.

شعبه اجرای احکام درحالی درصدد اجرای حکم شلاق این زندانی سیاسی برآمده بود که اساسا حکم تجدیدنظر به وی ابلاغ نشده است.

بر اساس این گزارش شعبه تجدید نظر اتهام دیگری مبنی بر نشر اکاذیب به ابوالفضل قدیانی اضافه کرده و این درحالی است که نه در طول بازپرسی و دادگاه و نه حتی در کیفر خواست این اتهام به او وارد نشده بود و این مرجع به طور غیر قانونی اقدام به تشدید حکم این زندانی سیاسی کرده است.

درحالیکه این زندانی سیاسی رژیم پهلوی خواستار ابلاغ حکم تجدید نظر و سپس اجرای شلاق تعزیری شد، شعبه اجرای احکام با امتناع از نشان دادن حکم، اعلام کرد که مجاز به ارائه حکم دادگاه نیست.

رسیدگی به اتهامی خارج از چهارچوب کیفرخواست در حالی است که “نشر اکاذیب” نیاز به شاکی خصوصی دارد و متهمی که در زندان است به طور منطقی و قانونی باید شاکی خصوصی داشته باشد.

قدیانی از آذرماه سال گذشته بدون حکم قطعی از زندان اوین در بند 350 زندان اوین بسر می برد و تاکنون جز یک مورد از احکام 5سال حبس ناشی از نامه ها و بیانیه های این زندانی به او و یا وکیل مدافعش چیزی ابلاغ نشده است.

این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بیمار است و تا کنون 2 بار جهت عمل قلب در بیمارستان بستری شده است ولی بلافاصله پس از عمل جراحی به زندان بازگردانده شده و این درحالی است که به توصیه اکید کمسیون پزشکی، این زندانی برای درمان و طی دوران نقاهت به 4 ماه مرخصی استعلاجی نیاز دارد.

شاکی این زندانی سیاسی، وزارت اطلاعات و شورای عالی امنیت ملی است و صدور و تشدید حکم ابوالفضل قدیانی که به دلیل نقد آقای خامنه ای در بیانیه ها و نوشته هایش صورت گرفته نشان از کینه توزی و شاکیان او دارد.

او شخص رهبری را بزرگترین مبلغ علیه نظام جمهوری اسلامی خوانده که با انهدام جمهوریت نظام کشور را بصورت مطلقه و خودکامه مدیریت می کند و مسوول تمام مشکلات امروز ایران است.

ماه گذشته در حالیکه این زندانی روزه دار با ضرب و شتم و غل و زنجیر به بیمارستان اعزام شد، بند 350 در آستانه اعتراض شدید قرار گرفت که بلافاصله با عذرخواهی علی اشرف رشیدی. رییس جدید زندان اوین از او خاتمه یافت.

به نظر می رسد عدم اجرای حکم شلاق این زندانی بیمار اما پر روحیه و مقاوم بیم و نگرانی از یک حرکت جمعی و اعتراضی ازسوی زندانیان بند 350 صورت گرفته باشد.

حکم یک سال حبس ابوالفضل قدیانی زندانی 67 ساله سیاسی آذرماه سال گذشته به پایان رسیده است و پس از آن 4 پرونده که با 6 سال حکم زندان برای او گشوده شده و در جدیدترین پرونده وی که در شعبه 15 دادگاه انقلاب مفتوح است این زندانی سیاسی حاضر به شرکت نشد و اساس دادگاه های انقلاب را به لحاظ قانونی و به دلیل عدم رعایت تشریفات قانونی چون حضور هیات منصفه و عدم تعریف جرم سیاسی غیر قانونی دانسته و به رسمیت نمی شناسد


33 پاسخ به “احضار ابوالفضل قدیانی توسط شعبه اجرای احکام برای تحمل 40 ضربه شلاق”

 1. امین گفت:

  بربلال حبشی هم ابوجهل هاتازیانه زدند امانام نیک بلال ماند وابوجهل هادرتاریخ مدفون به رسوایی شدند
  ابوجهل های زمان ماهم چنین خواهند شد اندکی صبرسحرنزدیک هست
  ای مردشجاع ای قدیانی عزیز نام شمادرتاریخ جاودان خواهدشد

 2. ناشناس گفت:

  مرد بزرگی است

 3. زندانی سیاسی قدیمی‌ گفت:

  مقاومت کن‌ای عزیز.

  ما به شما افتخار می‌کنیم.

 4. علی گفت:

  خاک بر سر حاکمی که جواب انتقاد را با شلاق می دهد.قبل از سالگرد چنین روز ننگینی ( اقای) خامنه ای به سرنوشت صدام وقذافی و…مبتلا خواهد شد .انشاالله

 5. ناشناس گفت:

  آدم مغزش قفل می کنه که اینها دیگه کی هستن؟ وحشی هایی که از شلاق زدن کهنسالی چون اقای قدیانی با تن رنجور و بیمار لذت می برند چه موجوداتی هستند؟!!!! به واقع که امور مملکت دست یک عده آدم نمای دیوانه افتاده!!!!! لعنت خدا بر این ظالمین.

 6. ناشناس گفت:

  از کسی که تمجید از مغولستانی می کند که در طول تاریخ به زنان و دختران تجاوز کردند و با ارزش ترینکتاب های کتابخانه های ایران را سوزاندند . بعید نیست به افراد تحت امرش فرمان داده باشد مخالفانش را شکنجه کنند و بر تن پیرمردی فهیم شلاق بزنند. البته خدا را شکر مردم حتی افراد مذهبی کوچه و بازار هم فهمیده اند این حاکمیت ،حاکمیتی فاسد و دروغگوست و البته جنایتکار و ظالم است اما خوب است اکنون که صدای انقلاب مردم را دارند می شنوند کاری نکنند تا به سرنوشت دیکتاتور عراق و لیبی مبتلا شوند. !

 7. ناشناس گفت:

  وقتی این متن رو خوندم اشکم سرازیر شد.آخه این چه اسلامیه که تن زنجور وبیمار یه کهنسال رو شلاق میزنه؟ننگ بر این رژیم که نه جمهوریس نه اسلامی.مملکتی که یک بیمار روانی در اون داره خدائی میکنه و با ثروت های مملکت مارو خفه میکنه.ننگ ننگ ننگ

 8. مهدی گفت:

  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1695976
  سایت عزیز کلمه لطفاً خبر آمده در لینک فوق را در سایت قرار دهید تا همه بتوانیم گامی هرچند کوچک در راه درمان این کودک بیمار و متاسفانه محروم برداریم. ‌به دلیل فعال نبودن گرینه‌ی تماس با سایت، ناگزیر شدم درخواست خود را از این طریق به اطلاع شما برسانم. تقاضا دارم دریغ نفرمایید. بیماری این کودک معصوم بسیار دردناک و تاسف‌بار است. امید که بتوانیم با خبررسانی وسیع، نظر بیمارستان‌های تخصصی برون‌مرزی را به درمان این بیماری هولناک جلب نماییم. با سپاس

 9. محمد گفت:

  ۱) اجرای شلاق بر تن شریف دلیر مرد معاصر ایران زمین قدیانی ! شلاقی است بر ازادی و عدالت و در یک کلام انسانیت! ۲) خامنه ای از فرط سردر گمی عصبانیت حسادت! به جای اینکه این نقدها را که صلاح ملک و مملکت در ان است! به جان بخرد! بی شرمانه دست به اینگونه اعمال قبیح میزند! و سقوط و اتش در این دنیا و ان سرا را برای خود مهیا میکند! ۳) مجریان رذیل که بر جان بی گناهان تازیانه میزنند در این دنیا مشمول حد تعزیر و دیه و در ان سرا مشمول اتش جهنمد! 3) ان لاریجانی زمین خوار _
  _ بعد از اجلاس توریستی بی تعهدها در پی اظهارات اقایان مرسی و بان _ که منطق خامنه ای را به چالش کشیدند_ ادعا کرد ما انها را تحمل کردیم!! به او میگویم! زمین خواری و دروغ پردازی را کنار بگذار و عقل بیمارت را به کار بنداز ! اگر واقعا اهل تحملید _که نیستید!_قدیانی دلیر را تحمل کنید! جواد و صادق لاریجانی شما خیلی بد بختید! سرمایه ی خانوادگی خود را از دست دادید! 4) این تازیانه ها نتیجه خواهد داد! و بزودی بیداد گران به قعر سقوط خواهند افتاد! اندکی صبر سحر نزدیک است!

 10. ناشناس گفت:

  آقاى عزيز از ما به شما پند و اندرز : به خاطر خودتان هم كه شده دست به اين
  خبط بزرگ نزنيد. اگر فرداى فرداها زلزله جارو كرد شما را و انداخت همانجائى كه
  پيشينيان شما را انداخت ( بلكه فروتر از آنها) نگوئيد كه نميدانستيم … 

 11. مهدی گفت:

  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1695976
  سایت عزیز کلمه لطفاً خبر آمده در لینک فوق را در سایت قرار دهید تا همه بتوانیم گامی هرچند کوچک در راه درمان این کودک بیمار و متاسفانه محروم برداریم. ‌به دلیل فعال نبودن گرینه‌ی تماس با سایت، ناگزیر شدم درخواست خود را از این طریق به اطلاع شما برسانم. تقاضا دارم دریغ نفرمایید. بیماری این کودک معصوم بسیار دردناک و تاسف‌بار است. امید که بتوانیم با خبررسانی وسیع، نظر بیمارستان‌های تخصصی برون‌مرزی را به درمان این بیماری هولناک جلب نماییم. با سپاس بسیار

 12. منتظری گفت:

  شلاقی که شما به قدیانی بزنید بدتر از توهینی است که ان جهود ملعون به پیامبر نموده . لعنت خدا بر هر دوی شما که مخالف پیامبر و یاران راستینش هستید.

 13. ناشناس گفت:

  تبت یدا ابی لهب و تب . بریده باد دو دست ابولهب. کسانی که شلاق بر پیکر قدیانی مسلمان ، شیعه علی بین ابی طالب علیه السلام ، عالم به حدود الهی ، متفکر و از صالحین امت پیامبرص ، مجاهد فی سبیل الله، آمر به معروف ، ناهی از منکر، حق طلب، صادق،نفس محترم ، نماز گزار ، روزه دار، قاری و مفسر قرآن ، می زنند قطعا این شلاق را بر پیکر پیامبر اکرم صلی الله وعلیه و آله وارد می سازند. . به خداوندی خدا سوگند که این دین فروشان ولایت شیطان آمادگی دارند این شلاق را به فرد فرد معصومین وارد سازند . جای جای ایران زمین صاهد سفاکی ، بی دینی ، ناجوانمردی و دشمنی با خلق خدا وند است که قطعا محاربه با خدای تبارک و تعالی می باشد.به نظر می آید یکی از نفرت انگیز ترین چهره ها برای انجام این ضربات دشمن مردم و خدا ، احمد خاتمی می تواند باشد.

 14. ناشناس گفت:

  درود بر ابوذر زمانابولفضل قدیانی حق گو و حق طلب. خدا لعنت کند این دروغگویان از خدا بی خبر را که قدرت چشمانشان را کور کرده است

 15. ناشناس گفت:

  هر ضربه شلاق بر شانه های ایشان مانند تیشه ای است که خامنه ای به ریشه خود میزند. این مرد آزاده مصداق واقعی این شعر اخوان ثالث است:

  مرد یا سالار زن باید بدانی این
  کاندرین روزان صد ره تیره تر از شب
  اهل غیرت روزیش درد است
  خواه در هر جامه وزهر جنس
  درد قوت قالب مرد است

 16. سبز گفت:

  وای بر ما

 17. ناشناس گفت:

  در واقعیت انقلاب 57 را کتک و شلاق میزنند

 18. ناشناس گفت:

  گيرم که در باورتان به خاک نشسته ام
  و ساقه هاي جوانم از ضربه هاي تبرهاي‌ت ان زخم ‌دار است
  با ريشه چه مي ‌کنيد؟
  گيرم که بر سر اين باغ بنشسته در کمين پرنده‌ ايد
  پرواز را علامت ممنوع ميزنيد
  با جوجه هاي نشسته در آشيان چه مي کنيد؟
  گيرم که مي‌ کشيد
  گيرم که مي ‌بريد
  گيرم که مي ‌زنيد
  با رويش ناگزير جوانه چه مي‌ کنيد؟
  خسرو گلسرخي

 19. ناشناس گفت:

  آقای قدیانی از مردان مومن و اهل قرآن هستند. اگر چنین حکمی را در مورد او اجرا کنند چه بسا که خشم خداوند را بر خواهند انگیخت. و دودمان علی خامنه ای و امثال هاشمی که در بربار اینهمه مظالم سکوتی به علامت رضایت پیشه کرده است بر باد خواهد رفت.

 20. i گفت:

  درادبیات بسیارغنی آلمانی ضرب المثلی وجود دارد که میگوید:

  Vor Gericht und auf hoher See ist man in Gottes Hand

  انگلیسی:
  on the open sea and before judges we are all in God’s hands
  البته زیاد رسا نیست.

  کسانیکه به زبان٬ تاریخ و ادبیات آلمانی مسلط باشند بهترمفهوم این جمله را درک خواهند کرد.

  درفارسی متاسفانه نتوانستم مشابه جمله آلمانی را پیدا کنم. شاید وجود داشته باشد. اما اینطور میتوان توضیح داد:

  در دادگاه و دردریا تورا به دست خدا می سپارم.

 21. ناشناس گفت:

  خدا حفظشون کنه

 22. ایمان گفت:

  هر شلاق بر تن تو تبری است که به ریشه های خویش می زنند.

 23. فرید گفت:

  چیزی نمیتونم بگم
  حالا رهبر اینه ، اگه مصباح بشه که ..

 24. ناشناس گفت:

  ماگرفتار دیکتاتوریم ما گرفتار جهلیم آقای خامنه ای در توهم ولی امر مسلیمین آیا کسی نیست این مرد را بیدار کند ! این چه پندار یست که در جان او رخنه ک دکرده و چنین مردانی بزرگ به تازیا نه حراج میکند . آیا جز مرگ سزاو ر تو نیست که دین مردان آزاده را به حراج گذاشته ای

 25. علی گفت:

  کدامیک شیر هستند : رهبری و مآموران مسلح و شورایعالی امنیت ملی و صاحبان زر و قدرت یا قدیانی بی سلاح که پیرمردی دل داده به خداست ؟ قاصی های دنیاطلب نامتان را بخاطر خواهیم سپرد همچنانکه نام ظالمان ساواک فراموش نشد.

 26. said گفت:

  من یکی از طرف دارای این نظام بودم ولی از روزی که ریس جمهور مغولستانو اینجوری ازش استقبال کردن روزی هزار بار به خودم لعنت میفرستم خدا حکومتشونو سرنگون کنه

 27. نااار گفت:

  جناب قدیانی نازنین،قد برافراشتی_سخن حق گفتی_وسپس مردانه ایستادگی کردی
  شکنجه شدی_جفاها کشیدی_مورد اتهام و توهین قرار گرفتی و صد چنان های دیگر…
  کاش میشد یک بار هم شاهد تحسین و تمجید ستایش ما میشدی.
  شما اکنون دیگر “ابوالفضل قدیانی”نیستید! ،بلکه دلیل روشنی هستید بر نامشروع بودن حکومت این ظالمان بد مست.
  نکته دانان خوب میدانند که بزرگ ترین دشمنان خدا،ظاهر دوستان خدا را دارند!!!
  خداوند جبار و فتاح، دادتان را خواهد ستاند،چه ستاندنی.

 28. سامان گفت:

  احکام قضائی حکومت سلطانی خامنه ای شناورند و ثباتی ندارند.هر روز میتوانند آنها را کم یا زیاد یا تغییر دهند.این هم حکومت ولایت مطلقه فقیه !!!!

 29. ناشناس گفت:

  ما که میگیم اینا آدم بشو نیستن.

 30. i گفت:

  سایت کلمه باسلام.
  در مورد این لینک:
  http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1695976

  درانگلیس٬ لندن و درآلمان بیمارستان های خیریه برای کودکان وجود دارند. که میتوانند درمان این کودک را بعهده بگیرند. اگر این خبر درست باشد.

  در انگلیس
  http://www.theportlandhospital.com

  و درآلمان کلینک اطفال ۲ در Borkum٬ جزیره ای در شمال آلمان.
  http://www.fachklinikum-borkum.de/klinik2.0.html
  تا آنجا که مطلع شدم کلینک اطفال ۲ در جزیره Borkum متخصص طبابت اطفالی است که مشگلات پوستی دارند.
  جزیره Borkum نزدیک به شهر هامبورگ آلمان است.

  بهتر است با این دو مرکز بطور مستقیم تماس حاصل شود.

  تا آنجا که ما در انگلیس از مطبوعات مطلع میشویم موارد سختی پیش می آید که خانوادها پچه هایشان را درآلمان درمان میکنند.
  اگر شماره حسابی چه درانگلیس٬ چه در آلمان که از سوی موسسه خیریه معتبر ایندو کشور تایید شده وجود داشته باشد٬ در حد توان میتوانم کمک مالی کنم.

  من پزشک نیستم.

  سایت کلمه سعی کنید در یک سایت جداگانه از پیشرفت کار٬ عموم را مطلع سازید.
  با تشکر

 31. ناشناس گفت:

  بازمانده های جبهه و جنگ بهوش باشن!!بعثیا هزنو زنده ان !! ولی ایندفه لباس سپاهو تن کردن و قوه قضاییه رو قرق.الموت اولی من رکوب العاری !! و الحار اولی من دخول الناری ! وای بر قدرتمندان و اسلحه داران بزدل و بی غیرت که مثل بز فقط نظاره میکنند. شرف امروز دین و ایران در هیبت قدیانی مجسم شده است. مرگ بر سلطنت کولیها!!

 32. ناشناس گفت:

  جناب آقای خامنه ای ! آنقدر بر طبل جنگ با مردم مکوب ! زندانیان سیاسی را آزاد کن و با دادن یک فرمان عفو عمومی زمینه بازگشت ده ها هزار ایرانی را که پس از کودتای انتخاباتی ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ پناهنده و در بدر این کشور و آن کشور شده اند فراهم ساز! و دست آشتی و صلح با همه ی ملتها و کشور ها را از آستین به در آر و بگذار همچون آیت الله خمینی حتی پس از گذشت سالها از تو نیز به نیکی یاد شود.

 33. سلام گفت:

  ماشالله به این همه بصیرت.فکر کنم خائنین به ملک و میهن و دروغگویان و مسببین اختلاس و تورم و حتی کودتا مستحق تر باشند.