سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اعتصاب غذای ابوالفضل قدیانی در اعتراض به رفتار غیر انسانی مأموران زندان...
» او را دیروز پس از ضرب و شتم، با غل و زنجیر و پای برهنه به بیمارستان بردند

اعتصاب غذای ابوالفضل قدیانی در اعتراض به رفتار غیر انسانی مأموران زندان

چکیده :ابوالفضل قدیانی عضو ارشد و دربند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که روز گذشته با ضرب و شتم ماموران زندان اوین و با پای برهنه با غل و زنجیر به بیمارستان پارس تهران منتقل شده بود در اعتراض به این رفتار غیرانسانی دست به اعتصاب غذا زد....


ابوالفضل قدیانی عضو ارشد و دربند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که روز گذشته با ضرب و شتم ماموران زندان اوین و با پای برهنه با غل و زنجیر به بیمارستان پارس تهران منتقل شده بود در اعتراض به این رفتار غیرانسانی دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش کلمه، دستور ضرب و شتم توسط علی اشرف رشیدی، رئیس سابق زندان دیزل آباد کرمانشاه و رئیس جدید زندان اوین صادر و توسط سروان رفیعی فرمانده یگان انتظامات زندان اوین و پاسیار محمد عطاری و با همراهی 14 پاسیار مامور انتقال، به اجرا درآمد و پس از آن، این زندانی سیاسی که از رفتن با غل و زنجیر به بیمارستان امتناع کرده بود، با پای برهنه و لباس های آشفته به بیمارستان منتقل شد.

بر اساس این گزارش، ابوالفضل قدیانی به هنگام ضرب و شتم، در طول مسیر و در بیمارستان پارس تهران با صدای بلند و فریاد، اعلام کرده مسبب تمام فجایع و جنایت های صورت گرفته رهبری است و این تصمیم ها در مورد زندانیان با اطلاع او و برای شکستن اراده و مقاومت آنها صورت می گیرد.

او همچنین گفته است که این اقدامات نشانه زوال و سقوط قدرت مادی و اخلاقی شخص رهبری است که پاسخ منتقدان و انتخابات به خود را با ضرب و شتم می دهد.

قدیانی در بیمارستان اعلام کرده است ستم و آزار مزدوران را تحمل خواهد کرد تا با چشم خود سقوط و ذلت دیکتاتوری را ببیند.

ابوالفضل قدیانی اعلام کرده بود حاضر به استفاده از دستبند و پابند نیست و این خواسته زندانیان سیاسی در دوره مدیریت پیشین زندان اوین تا حدودی اجرا می شد ولی رئیس سابق زندان دیزل آباد کرمانشاه اعلام کرده است که هیچ تفاوتی میان جانیان، قاتلان، سارقان، قاچاقچیان مواد مخدر با زندانیان سیاسی نخواهد گذاشت و همه این افراد را که «مجرمان» خوانده است با وضعیت مشابه به خارج از زندان اوین منتقل خواهد کرد.

ماموران تحت امر، عطاری، رفیعی و رشیدی پس این، اقدام به ضرب و شتم این زندانی سیاسی کردند که ابوالفضل قدیانی اعلام کرد حاضر به استفاده از دستبند نیست و به اختیار خود به بند 350 باز می گردد. اما ماموران با فحاشی اعلام کردند که دوره جدیدی شروع شده است و این زندانی حق امتناع از اعزام به بیمارستان را ندارد.

در این میان محمد عطاری با اندامی درشت مبارز طلبیده و اعلام کرده سر و کار زندانیان سیاسی از این پس با من است. بیشتر زندانیان سیاسی پس از مواجهه با اقدامات غیر قانونی نظیر زدن دست بند و پابند با امضای برگه ای با ذکر علت امتناع خود به زندان بازگردانده می شدند اما پس از تصدی مدیریت فعلی زندان اوین توسط مدیر زندان دیزل آباد کرمانشاه، این روند قانونی با اعمال فشار و ضرب و شتم به کناری گذاشته شده است.

برای ابوالفضل قدیانی که پس از گذشت یکسال حبس تعزیری اکنون 8 ماه است به صورت غیرقانونی در زندان نگهداری می شود به علت اعتراض های مکرر به اقدامات غیرقانونی آیت الله خامنه ای تاکنون چند پرونده مفتوح شده و 5 سال حبس غیرقطعی نیز صادر شده است که هنوز به وی یا وکیل او ابلاغ نشده است.

این زندانی سیاسی بیمار است و تاکنون سه بار قلب وی مورد عمل جراحی قرار گرفته ولی هربار پس از عمل جراحی به جای استراحت و طی کردن کامل دوران نقاهت به زندان بازگردانده شده، این در حالی است که کمیسیون پزشکی قانونی 4 ماه مرخصی برای انجام معاینات و مراقبت از وی را توصیه اکید کرده است.

ابوالفضل قدیانی در حالی دست به اعتصاب غذا زده است که به دلیل ضرب و شتم و رفتار غیرانسانی و غیرقانونی حال عمومی مساعدی ندارد و دوستان و خانواده ی وی به شدت نگران او هستند.

روز گذشته کلمه گزارش داده بود که در حالی که ابوالفضل قدیانی در اعتراض به ضرب و شتم خود از معاینه خودداری می کرد، پزشک معالج نیز تصریح کرده است که معاینه قلب بیمار در این وضعیت عصبی و هیجانی نتیجه بخش نیست و از معاینه وی خودداری کرده است.

پزشک معالج در عین حال به مأموران گفته است که اگر من ایشان را در این وضعیت معاینه کنم قطعا دستور بستری خواهم داد، در این صورت آیا اجازه بستری شدن وی را می‌دهید؟

بر اساس این گزارش مأموران به پرسش پزشک معالج پاسخ منفی داده و مسن ترین زندانی سیاسی جنبش سبز در بند ۳۵۰ را به زندان اوین بازگرداندند.


28 پاسخ به “اعتصاب غذای ابوالفضل قدیانی در اعتراض به رفتار غیر انسانی مأموران زندان”

 1. ناشناس گفت:

  درود بر ابولفضل قدياني مبارز نستوه و شجاع جنبش سبز ايران زمين

 2. ناشناس گفت:

  شما واقعا بی شرمی را از حد گذرانده اید. چرا این معامله را با مردی می کنید که از کار بی کارش کرده اید، حرف حق زده زندانی اش کرده اید. بارها به او به حرمتی کرده اید. آقا ایشان مرد شجاعی است و نان را به نرخ روز نمی خورد و بادمجان دور قاب چین نیست مثل اطرافیان آقا در بیت رهبری که مرتب در حال تعریف هستند و تکریم به او. ایرادهای آقای عظما را که یکی دوتا هم نیست ذکر می کند. اشتباهات عدیده او را که ما مردم را به این روزگار دچار کرده مرتب تکرار می کند که شاید ایشان قدری به راه راست هدایت شود. آقای قدیانی واقعا یک مسلمان درست و حسابی است مرتب در حال امر به معروف و نهی از منکر است. اما شما از خدا بیخبران که یک نفر را برای خودتان بت کرده و بیش از خدا به او احترام می گذارید و می ترسید با قدیانی شجاع این عمل را می کنید زیرا شما از آقای خامنه ای که یک بشری است با تمام نقطه ضعف های بشر عین خودتان و خودمان می ترسید و قدیانی را به صورت های مختلف آزار میدهید. آنوقت همین ها چهارده قرن به سر ما کوبیده اند که به جای بنده ناتوان خدا، از خود خدا بترسید و به خاطر او کارهای غلاف نکنید. شما به اعمال این رهبر عظیم الشان ما نگاه کنید، خود را بالاتر از خدا میداند وهنوز جرات نکرده بگوید من شداد و نمرود و فرعون قرن بیست و یک هستم. فعلا که تا ولیه مسلمانان جهان و نایب امام زمان و امام و نایب پیامبر خودش را بالاکشیده است. یکروز هم که از خواب بیدارشدیم می بینیم مثل جمشید شاه و دیگر دیوانگان تاریخ خودش را خدای عصر معرفی کند. مگر یک شبه آیت الله العظمی و رهبر و… نشد. آقایان زندان بانان به ترسید از خدایی که بنده را آفریده است و گرنه بنده خدا که عددی نیست. شرم کنید. جیفه دنیوی این ارزش را دارد که انسانیت خود را بفروشید؟

 3. ایرانی گفت:

  امیدوارم ایشان سالم بمانند و زوال دیکتاتور را ببینند.

  به امید ایرانی آباد و آزاد
  یا حسین میرحسین

 4. علی گفت:

  به این جنایتکاران اعلام می داریم دوران ذلت شما وارباب تان بسیار بسیار نزدیک است .این ملت نصیری ها را به سزای جنایت خودشان رساند شما …که عددی نیستید.

 5. ناشناس گفت:

  خداااا این زندانبانان هم چقدر مریضن، حقا که پیرو آقاشونن!

 6. ناشناس گفت:

  با یک فرد مسلمان وپا به سن گذاشته اینگونه برخورد میشود کسی صدایش در نمی اید اما با تحریف صبحت نوه امام ره دررابطه با حجاب شجونی مثل … میکند

 7. ناشناس گفت:

  این نامها را همه بخاطر می سپارند : علی اشرف رشیدی، سروان رفیعی و پاسیار محمد عطاریو صلواتی و مقیسه و…
  متآسفانه این آقایان یا سن وسالی ندارند و یا اهل مطالعه نیستند تا بدانند بر سر همکارانشان در رژیم شاه چه آمد هر چند آنها یک دهم این کارها را مرتکب نشدند ولی بعد از انقلاب دیدیم که چطور زار زار گریه میکردند و التماس میکردند که کاره ای نبودیم ولی آن مآموران نسبتآ انسان تر با وضع فاجعه باری پاسخ رفتار خود را دریافت کردند. دنیا کوچک و کوتاه تر از آن است که فکرش را بکنیم.
  یک وقتی فکر میکردم که اگر انقلاب نشده بود بعضی مآمورین فعلی زندانها و امثال مرتضوی و مقیسه و صلواتی و بازجوها چه کاره بودند ، اما بعد از تفکر بسیار زیاد با شناختی که از قبل و بعد از انقلاب داشتم به این نتیجه رسیدم که آنها در صورت ادامه رژیم شاه همین کارهای فعلی را داشتند مثلآ بازجوها ، بازجو بودند و بعضی ها هم ساواکی بودند.
  فقط عده ای از پاسداران که بیشترشان شهید شدند و بعضآ هم حضور دارند و با انسان و مخلص و با شرف هستند و صرفآ برای نجات کشور و جنگ به سپاه و اطلاعات رفتند آنها استثنا بودند و در صورت ادامه رژیم گذشته نه تنها نظامی و امنیتی و… نمیشدند بلکه بدلیل حق طلبی چه بسا زندانی سیاسی بودند و توسط امثال مرتضوی و مقیسه و همین بازجوها و مآمورین شکنجه میشدند و آزار میدیدند.

 8. مهران گفت:

  بر پدر و مادر بانی این فجایع لعنت خدا. یعنی این کشور صاحب نداره.

 9. فاطمه گفت:

  وای خدا
  آخه اقای قدیانی می دونیم ب شما توهین شده ولی ما ب شما احتیاج داریم برای فردای ایران. خواهش میکنم خودتون آسیب نزنید…
  کلمه خواهش می کنم گزارش های مربوط به وضعیتشون رو منتشر کنید.
  دارم از اضطراب می میرم. چهارتا آدم حسابیمون رو نگاه کنید دارن چی کار میکنن. خسته شدم از سکوت ونشستن. دارم برات حکومت دیکتاتوری.حکومت معاویه.

 10. رزمنده دفاع مقدس گفت:

  آقای خامنه ای بشنو …….
  این فلاکت و بدبختی ، ماحصل من بودن شماست . اگر نیم من بودید و در کشور و انتخابات آن خارج از حوزه وظائف خود دخالت نمی کردید اینگونه نمیشد .
  اینهائی که امروز مسائل هسته ای را بهانه کرده و واق واق میکنند فهمیده اند که این ملت شما را نمی خواهد اما شخص شما نفهمیدید .
  کار غنی سازی تا پیش از انتخابات ۸۸ نیز انجام میشد ولی هرگز دنیا اینگونه یکدست عمل نمیکرد .
  آقای خامنه ای تا دیر نشده و تیری در نشده و خراشی بر بدن وطن وارد نشده رها کنید این سلطنت را ، آزاد کنید فرزندان این ملت را و دژخیمان خویش را از درب منزل شیخ شجاع و نخست وزیر دفاع مقدس به پادگانها برگردانید . اگر چنین کنید کسانی را که شما دشمن خطابشان میکنید عقب خواهند نشست و فردای آنروز دیگر کسی صدای عو عو سگهای ولگردشان به ویژه اسرائیل را نخواهد شنید زیرا آنها دیگر خوب میدانند که بعد از این سر و کارشان با ملت ایران خواهد بود .
  آقای خامنه ای مردم از شخص شما بیزارند ، از سلطنت بیزارند . رها کنید ایران را ، رها کنید اسلام را ، رها کنید مراجع عافیت طلب را .

 11. ناشناس گفت:

  ظالمان در همین دنیا به قصاص می شوند. آقای خامنه ای در حالی به تحقیق هنگام دولت اصلاحات از آن دولت در کل حمایت کرده و در موضوع
  هسته ای شخصا امور را هدایت کرده اینک در روز روشن رییس دولت وقت را مورد اهانت قرار داده و او را تملق گوی غرب می خواند در حالی که اگر
  آن رییس دولت با اتهامات بی پایه جناب خامنه ای پاسخ دهد مانند کروبی و موسوی به حبس و شکنجه می رود. این فرموشی در مورد مواضع
  گذشته خود از سوی خامنه ای از اولین علایم آلزایمر است و خواهیم دید که به سمت سقوط شتابان است
  و مکر اولئک هو یبور. ویتربصوا بکم الدوائر علیهم دائره السوء

 12. اصلاح طلب گفت:

  اگه این رفتار اسلامیه من که کافرم از امروز

 13. محمد گفت:

  1) قدیانی الهام بخش و امید افرین امروز و فردای ماست! 2) زنجیر پای قدیانی زنجیریست بر پای همه ی ازدیخواهان و اکثر ملت ایران! 3) امید است ملت از خواب در اید و زنجیرها را بگشاید! 4) خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمیدهد مگر انکه خود بخواهند!

 14. ناشناس گفت:

  فریاد قدیانی در مسیر زندان -بیمارستان قابل توجه عزیزانی ست که مظالم خود را به دجال زمان می نویسند. غافل از اینکه او خود نفسی شریر تر از زیردستان دارد. نوشتن به او یعنی به رسمیت شناختن و به نوعی همکاری همکاری باظالم . بیایید دیگر اور را مخاطب نسازیم. مخاطب ما امروز وجدان های بشری در سراسر جهان و بخشی از مردم این سرزمین است که هنوز نجابت و شرافت انسانی دارند و میراث پدران خویش را که دفاع از حریم حق و مبارزه با ظلم و رسیدگی به دادمظلوم بوده است نگاه داشته اند.اما هیچ کس حق ندارد خاموش باشد. خاموشی در برابر تضیع حقوق انسانها در یوزگی و مساعدت با ظالم و گناه غیر قابل بخشش است. قدیانی ما و ما قدیانی هستیم. درد او دردما و درد ما درد او می باشد.
  این فریاد محمدی صلی الله علیه و آله برما است. گوش کنید !!!!!!!! من اصبح و لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم. کسی که در هر حال به امداد و داد مسلمانان نرسد مسلمان نیست.
  آی عالمان ، اندیشه گران ، آزادیخواهان ، مداحان ، روضه خوانان ، عزادارن و مسلمانان به داد قدیانی برسید. آقای مکارم ! آقای وری ! و همه آقایانی که لباس زعامت دین و فقه بر تن دارید و منادی دیانت هستید. این دین ستم به موری را برنمی تابد تا چه رسد به مردان و زنان با ایمانی که صورت بر خاک عبودیت چروکیده اند و دیناری بر دینداریشان مزد دریافت نکرده اند. اما شما بسیار مزد گرفته و در خواست داشته اید و کاری هم برای دین نکرده اید. به جز پخش الفاظی که در این دوران آشکار شد به آن باور نداشته اید.و
  و سخن خوشتر ، آی ِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِِی ی ی ی ی مردم ! شما که صاحب کیان این خاک هسیتد ، شما که وارث دین هستید ، شما که وارث حقیقی راه حسین هستید خود را در صحنه سازی های حکومت جائر وارد نکنید و به وعده های اینان دل نبندید . این دفتر را ببندید و فصل تازه ای را آغاز کنید که توام با مسئولیت و دادستانی و تعهد به مسئولیت ایمانی و انسانی باشد.

 15. مریم گفت:

  سقوط دیکتاتور نزدیک است انشالا…..

 16. ناشناس گفت:

  اینها نشانه هایی از فضای باز و چراغ سبز حاکمیت است.

 17. ساسان گفت:

  ننگتان باد ای وراثان یزیز شماکه دم از مسلمونی ایمان میزنید کجا هستین کجای اسلام گفته باید زندانی بزنید باید اذیتش کنید باید آزارش بدین کجا گفتن؟نمیدونم فردای محشر جوابی دارین بدین به خدای خودتون یا نه خدا لعنت کنه هر ستمکاری رو هر کی میخواد باشه باشه
  بر آقای قدیانی دورد میفرستم و از خدا منان برای ایشان طلب صبر بیشتر و بهبودی کامل آروزمندم به امیده آزادی و شفای بیمارن مخصوصا آقایان تاج زاده قدیانی و عرب سرخی انشالله

 18. زندانی سیاسی قدیمی‌ گفت:

  شرم بر ما که این عزیزان را تنها گذاشته ایم!

  زندانی سیاسی آزاد باید گردد!

 19. ناشناس گفت:

  سخن قدیانی همان دستور پیامبر است که فرمود افضل الجهاد قوا کلمه حق عند سلطان جائر کارنامه اقای قدیانی در بعد و قبل از انقلاب گویای این است که او همیشه افضل الجهاد را فراموش نکرده است اقای خامنه ای قدیانی حق میگوید تو باطل هستی اما من این جرئت را ندارم که بتوانم با صدای بلند فریاد بزنم لذا به عنوان فردی مجهول و اینکه فکر میکند که او را نمی توانید پیدا کنید و ان اله لا یکلف نفسا الا وسعها خدایا در روز قیامت ما مشمول شفاعت امثال قدیانیها بگردان امین یا رب العالمین

 20. هموطن گفت:

  درود بر پدر مقاوم.خدایا تحمل این همه مصیبت خیلی سخته

 21. ناشناس گفت:

  این نامها را همه بخاطر می سپارند : علی اشرف رشیدی، سروان رفیعی و پاسیار محمد عطاریو صلواتی و مقیسه و…

 22. ناشناس گفت:

  درود به ابوالفضل قدیانی . با تمام احترامی که برای ایستادگی این مرد قائلم ، با اعتصاب غذای او موافق نیستم . چرا که هر آسیبی که به امثال قدیانی وارد شود ، موجب شعف موجود کینه توز یست که مرزهای انسانیت را در نوردیده است و آبرو نیز برای او چهار حرف از حروف الفباست . چون فقط به قدرت می اندیشد .

 23. محمد گفت:

  من فقط ميتونم اشك بريزم ودراين ماه مبارك از خدا بخوام ريشه ظلم را از ايران بخشكاند. محمد. ت

 24. ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گفت:

  خدایا خدایا تا مرگ این دیکتاتور زندانی را نگهدار

 25. ناشناس گفت:

  اگر شرم ندارید از عاقبت خود و خانواده اتان بترسید. این ملت با این فجایعی که به بار می آورید شما را تکه و پاره خواهند کرد.

 26. یک خواهش گفت:

  آقای قدیانی عزیز صدای اعتراض شما را مردم دنیا شنیدند. من در قطب جنوب زندگی می کنم و صدای اعتراض شما را شنیدم. حال لطفا دست از اعتصاب غذا بردارید و قدری به فکر سلامت خود باشید. اینها لیاقت این نوع عکس العمل ها را ندارند. ما میخواهیم در حکومت بعدی از وجود شما استفاده کرده بخشی از اداره این مملکت را به دست شما آدم شجاع و پاک و راستگو بسپاریم. برادر دست از اعتراض بردار. من دقیقا هم سن شما هستم و میدانم اعتصاب غدا در این سن و سال ولو از نوع تر آن چه صدمه ای به بدن انسان می زند. این همسر نازنینت را با این کارها بیش از پیش نگران و ناراحت نکن. صدای فریاد ترا همه مردم دنیا شنیدند.

 27. همراه سبز گفت:

  مبارک بن علی قذافی اسد حقیقتا بعدی اش نوبت معاویه است. او در ظلم و ستم به انسان های مظلم به سیم آخر زده است. ای معاویه زمان روزی خواهد رسید که از همین کسانی که به شدت به آنها ظلم کردی عذر خواهی بکنی. دور نیست زمانی که در دادگاه صالحه به جرم این همه خیانت و جنایت محاکمه شوی. ننگ ابدی بر تو که به نام اسلام چه کارها که نکردی.
  وعده هم مردم حضور در جشن پیروزی مردم مقاوم سوریه در برابر اسد خونریز در خیابان های شهر. دوستان خواهش می کنم اطلاع رسانی کنید. پیروزی در راه است و ما باید در جشن پیروزی مردم سوریه بر خونریز زمان شرکت کنیم. خواهش می کنم از هم اکنون برنامه ریزی کنیم.
  ما پیروزیم و به لطف و کمک خداوند متعال به مردم ستمدیده ایمان داریم
  مبا

 28. رضا گفت:

  اين جفاست در حق بن على و مبارك وقذافى واسد.اينها هيجكدام لباس دين برتن نداشتند وداعيه ولايت امر هم نداشتند.واقعا جه به سر اقامون اومده كه اينقدر دجار غرورو غفلت شده اند؟