سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال ابوالفضل قدیانی به بیمارستان پس از ضرب و شتم در زندان...
» مأموران اجازه‌ی بستری ندادند؛ پزشک حاضر به معاینه نشد

انتقال ابوالفضل قدیانی به بیمارستان پس از ضرب و شتم در زندان

چکیده :پزشک معالج به مأموران گفته است که اگر من ایشان را در این وضعیت معاینه کنم قطعا دستور بستری خواهم داد، در این صورت آیا اجازه بستری شدن وی را می‌دهید؟ مأموران به پرسش پزشک معالج پاسخ منفی داده و مسن ترین زندانی سیاسی جنبش سبز در بند 350 را به زندان اوین بازگرداندند....


ابوالفضل قدیانی که امروز همراه با ضرب و شتم به بیمارستان منتقل شده بود، پس از تصریح پزشک مبنی بر دستور بستری و پاسخ منفی ماموران به زندان اوین بازگردانده شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، پیش از ظهر امروز دوشنبه ابوالفضل قدیانی درحالی که ظاهری به هم ریخته و پریشان داشته توسط ماموران زندان برای معاینه قلب به بیمارستان منتقل شده است.

این عضو دربند سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به حاضران و بستگانش که از ماجرا مطلع شده و به بیمارستان رفته بودند اظهار داشت تعدادی از مأموران زندان به فرماندهی شخصی به نام محمد عطاری و در حضور رشیدی مسؤل زندان او را مورد ضرب وشتم قرار داده‌اند و به زور کت از تنش درآورده و دستبند زده به بیمارستان منتقل کرده‌اند.

در حالی که ابوالفضل قدیانی در اعتراض به ضرب و شتم خود از معاینه خودداری کرد، پزشک معالج نیز تصریح کرده است که معاینه قلب بیمار در این وضعیت عصبی و هیجانی نتیجه بخش نیست و از معاینه وی خودداری کرده است.

پزشک معالج در عین حال به مأموران گفته است که اگر من ایشان را در این وضعیت معاینه کنم قطعا دستور بستری خواهم داد، در این صورت آیا اجازه بستری شدن وی را می‌دهید؟

بر اساس این گزارش مأموران به پرسش پزشک معالج پاسخ منفی داده و مسن ترین زندانی سیاسی جنبش سبز در بند 350 را به زندان اوین بازگرداندند.

چند روز پیش کلمه گزارش داده بود که ابوالفضل قديانی دچار ناراحتي شديد قلبي شده و تا کنون چندين بار تحت عمل جراحي قلب قرارگرفته است. از این رو باتوجه به شدت بيماری، موضوع بيماری او توسط دادستانی به كمسيون پزشكی ارجاع داده شده که پس از بررسی و انجام معاينات، پزشکی قانونی اعلام کرده که این زندانی سیاسی بايد براي مدت ٤ ماه درمرخصی استعلاجی باشد.

اما با وجود توصیه اکید پزشکان، جعفری دولت آبادی ،دادستان تهران با اجرای مرخصی قدیانی مخالفت کرده و اجازه نداده است تا او برای ادامه مداوا از زندان خارج شود.

قدیانی بار نخستین بار در دی ماه سال ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام توهین به رییس دولت به یک سال حبس محکوم شد. او در سه سال گذشته به دلیل نامه نگاری های درون زندان به مقامات عالی رتبه نظام نظیر ایت الله خامنه ایی و انتقاد از عملکرد آنان چندین بار به دادگاه رفته و پنجمین پرونده ی وی نیز چندی پیش به جریان افتاد.

این عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب در دوران پهلوی ۴ سال در زندان های ساواک شکنجه شده و مقاومت کرده بود. اکنون او 67 سال سن دارد و به دليل بيماری شديد قلبی درمدت زندان چندين بار به بيمارستان منتقل شده است.


30 پاسخ به “انتقال ابوالفضل قدیانی به بیمارستان پس از ضرب و شتم در زندان”

 1. حسین رونقی گفت:

  شریفترین انسانی که من تاکنون در زندان دیده ام …

 2. ناشناس گفت:

  اینم چراغ سبز آقا به اصلاح طلبان؟! بخدا اگه یک دهم فرصتی که ما به خامنه ای دادیم مردم در سال 57 به شاه میدادن الان روزگارمون خیلی بهتر بود. آخه این چه نظام بی صاحبی هست که به چندتا مامور بی شرف اجازه میده یک زندانی رو انهم با سن بالا مورد ضرب و شتم قرار بدن؟ رهبر دیگه فقط مونده شکم مردم رو با چاقو سفره کنه.
  (کلمه خسته شدم انقدر حرف دلمون رو فیلتر کردی)

 3. حامد گفت:

  به ظالم لعنت

 4. ناشناس گفت:

  تره به تخمش میره حسنی به باباش بالاخره اینها نیروهای اقای خامنه ای هستند وقتی اقای خامنه ای به کسانی که در بند هستند و زندانی حمله تبلیغاتی میکند و اجازه دفاع به انها نمی دهد چه توقعی از امثال محمد عطاری وقتی دیکتاتور و حاکم نظامی تهران ملبس به لباس روحانیت اجازه پرداختن خبرنگاران و مزدوران خود را به دزدان و فاسدان و فاسقان را نمی دهد و می گوید کش ندهید از دیگران چه توقعی دارید وقتی مجلس به شعبه ای از بیت ستمگر جائر تبدیل شده از دیگران چه توقعی وقتی مجلس خبرگان خود را مامور نظارت بر افعال این اقا معرفی نمیکند و میگوید منویات اقا را باید اجرا کنیم از دیگران چه توقعی وقتی اکثر قریب به اتفاق روحانیت قم و نجف و مشهد و اصقهان و شیراز و تبریز که تادیروز نان مردم میخوردند و امروز بر ارزاق مردم مسلط شدند برای حفظ بیوت عنکبوتی خود ظلم را میبینند و بعضا مجری انند وساکت هستند از دیگران چه توقعی دارید مردم هم باید بدانند تا خود را تغییر ندهند خداوند در امورشان هیچ تغییری حاصل نخواهد کرد امروز روزی است که جاهلان و باطلان و شرار ملت ایران مسلط شدند هر چه دعا کنید خداوند اجابت نمی کند خود کرده را تدبیر نیست راه همان است که میر حسین موسوی گفت اگاهی چشم اسفندیار خودکامان است فقط با اگاهی و صبر و استقامت و تغیر از درون تغییر از برون حاصل خواهد شد

 5. ناشناس گفت:

  این عزیزان سرمایه اصلی‌ این ملت میباشند.

  پیش بسوی آزادی زندانیان سیاسی!

 6. ناشناس گفت:

  سلام و درود بر اين يار مبارز و همراه جنبش سبز كه همچون تيرى در قلب دروغ و تزوير اقتدرار گرايان و دزدان بيت المال ميباشد . ابوالفضل قديانى خار چشم دروغ ديكتاتور ميباشد و راهنماى ما در راه مبارزه با يياهى ها.
  يا حسبن مير حسين و ياران پاك وى

 7. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتور

 8. محق گفت:

  انا لله و انا الیه راجعون

  پناه ببریم به خدا از کسانی که در ماه خدا با بندگان خدا چنین ناشایست رفتار میکنند .

 9. ناشناس گفت:

  خدا لعنت كنه ظالمين رو

 10. ناشناس گفت:

  افراد با ايماني كه بدون بيماري و ناراحتي از جهاد باز نشستند يا مجاهداني كه در راه خدا با مال و جان خود جهاد كردند يكسان نيستند، خداوند مجاهداني را كه با مال و جان خود جهاد نمودند بر قاعدان برتری بخشيده و خداوند به هر يك از اين دو دسته وعده پاداش نيك داده و مجاهدان را بر قاعدان برتری و پاداش ‍ عظيمی بخشيده است. سوره مبارکه نساء آیه 95

 11. ناشناس گفت:

  با این اوصاف دیگر جای مماشات نیست. البته اینبار باید به گونه دیگری با علی خامنه ای سخن گفت. وقتی که او پاسخ منتقدینش را با مشت آهنین می دهد رهبران جنبش سبز هم باید با او با زبان تهدید سخن بگویند.

 12. ناشناس گفت:

  خدا لعنت کند معلمشان را که قطعآ چیزی را که اصلآ نمیشناسند خداست و اسلام است . من فقط مانده ام که طرفداران اندک این ظالمین به چه چیزی دلشان را خوش کرده اند ؟ روحانیون پیر و دم مرگ به چه آینده ای امیدوارند ؟ حالا می بینم که جوانان حق دارند نسبت به هر چه دینی است بدبین شوند چون جلادان . مال دنیا پرستان شده اند سمبل دینمداری و اسلام . متآسفانه

 13. ali گفت:

  اینا خوب دارن یاد میدن ما باید از کاره اینا درس بگیریم و به وقتش اصلا بهشون رحم نکنیم شما حسینیان که این کاراهارو میکنید فردا توقع رحم مروت از ما یزدیان نداشته باشید این رو که میدونید که هیچ پلی رو پشت سر سالم نگذاشتید پس سفت ایستادگی کنید محکم باشید در غیر این صورت مادران و زنان خواهران این مردم و این زندانیان حق بخشش شما رو ندارن حتی من فکر کنم مادر و همسران جانبازان و شهدا هم نباید دخالت کنند چون همسران باکری ها و حاج همت ها و غیره هم در خواست داشتن مراجعین تقلید البته بزرگان مراجع تقلید در خواست کردن که دست از سره این مردان حق گو بردارید برنداشتید نگوئید که نگفتید به امید آن روز زنده هستیم واقعا نمیدانم با چه رویی شما دست به این کارها میزنید ما همه ایرانیان حق طلب پیرو مردان جنگ سالاران جنگ قهرمانان واقعی کشور رهبران راستین ما سبزها هستیم درست است امروز کت تنه شما بتازید تا آنجایی که میتوانید اما صبح صادق نزدیک است میبینم آن روز را که التماس میکنید .

 14. ناشناس گفت:

  خدا کند حاکمیت پیش از آن که به سرنوشت شاه دچار شود فکری بکند. او نیز 16 آذر و 17 شهریور را دید و عبرت نگرفت.

 15. ناشناس گفت:

  حاکمان ایران عاری از اخلاق وانسانیت هستند و فقط به بودنشان در قدرت دلخوشند .آنان دشمن انسان های هستند که با ظلم وفساد شان مبارزه میکنند . بر ما لازم است که در مقابل این ستمگری ها سکوت نکنیم وبه هر شکل ممکن صدای اعتراض این زندانی شجاع ومبارز با استبداد باشیم
  درود بر شرف وایستادگی قدیانی و لعنت بر … با این شکل حکومتداریش

 16. ناشناس گفت:

  بارالها بحق پنج تن آل عبا همه زندانیها رانجات بده وظلم این ظالمان را بخودشان برگردان آمین ربّ العالمین

 17. سارا گفت:

  این مرد بزرگ،خیلی استوارتر از اینهاست که در برابر استبداد کوتاه بیاید.خدا حافظ و نگهدارش باشد

 18. یک دخترش گفت:

  قصد داشتم در ستایش از این انسان بزرگ وشیعه ی واقعی متنی طولانی بنویسم، اما چه جای گفتن این سخنان، هنگامه ای که همگی سکوت کرده ایم وانگار کور شده ایم، نمی بینیم این همه لم وفقر وبدبختی را. البته می بینیم ولی….حب این دنیای فانی ونامقدار ما را به اسارت کشیده وتوان درک آن را نداریم که در راه آزادی وسعادت انسان تلاش کردن وهزینه دادن آنقدر ارزشمند است که این محاسبات “وای اگه فلان بشه، وای اگه بهمان بشه” در برابر آن هیچ محلی از اعراب ندارند.
  همچنان زندگی می کنیم….بی تفاوت….بی اعتقادی چه بر سر این جامعه آورده. حتی خیلی از مذهبی ها هم انگار به آخرت که روز بازخواست از اعمال دنیاست بی ایمان شده اند که احساس مسئولیت نمی کنند وبه زندگی دنیا چسبیده اند
  وای بر ما…وای برما

 19. ناشناس گفت:

  و سیعلم الذین ظلموا ای ینقلب المنقلبون . این دعای ما و مردم ما نیست که اجابت آن محتمل باشد . این سخن خداوند و وعده اوست که بی تخلف است و مستمرا دامان تبهکاران بیدادگر
  را می گیرد و آنان را به سزای نگاه خصمانه و اقدامات حیوانی شان می رساند.راه کار مردم ما چنانچه نخواهند در طیف ستمکاران قرار گیرند این است که در هیچ گامی با ظالمان همراهی نکنند. ترجیح آن است به سخنان آنان هم گوش نکنند چرا که آنچه می گویند عاری از حقیقت و به منظور فریب مردم و افزودن نگرانی و پریشانی خلق الله است.
  صداها و اقدامات آنان خواری است که از حلقوم گوسالگان سامری خارج می شود.معنایی منطقی برای این صدا ها نیست . چون صحنه آرایی و خدعه و مکر می باشد.
  صدای حق طلب قدیانی در حافظه جهان ضبط گردیده و نوشتار خردمندانه وهشدار او به دشمن خدا و دین و مردم در صفحات تاریخ برای عبرت نسل ما و آیندگان ثبت گردیده است. قدیانی اکنون هم شهیدی است از امت اسلام . نه شهید بلکه شهادت را با مداد عالمانه و جهت دار محققانه در آمیخته است. و اما وظیفه و شرط مروت است که هرکس که می تواند و زبان و توان داردمظلومیت او و دیگر اسیران مظلوم را فریاد کند . در محافل ، برسرسفره های پاک افطار ، در مکوی و بازار در دفاع از حقوق اینان خاموش نباشد. و علاوه در وقت سحر خدای دادآفرین را به تضرع و توبه یاد کند. این هشدار را بی مناسبت نیست بگوییم.که جامعه امروز ما به یک توبه و بازگشت و اعتذار حقیقی نیازمند است.آنچه کرده ایم تماما توام با بی خبری و غفلت و کمتر از سر درستی و آگاهی بوده است. بسا که با ظالمین همگام شده ایم و مو جب تجری آنان برای تضییع جان و مال و آبروی بی گناهان بوده است . پس با آگاهی تمام باز گردیم در روش اندیشه و ساختار شخصیتی خویش تغییر دهیم . به داد یکدیگر برسیم و چ.ن خداوند منتظظر بمانیم تا صبح بدمد. ” توبوا الی الله جمیعا “

 20. ناشناس گفت:

  من به عنوان یک ایرانی از تمامی کسانی که بخاطر آزادی من و تمامی مردم این سرزمین در بند ستمگران هستند تشکر می کنم، من در پیشگاه خدا و عزیزان در بند بی نهایت شرمسارم که نمی توانم حتی یک قدم کوچک بردارم. با تمام وجودم دعا می کنم خدای بزرگ به من و همه مردم ایران کمک کند که بتوانیم با قدرت تمام از حق مان دفاع کنیم و سرزمین عزیزمان را از چنگال این دژخیمان از خدا بی خبر آزاد کنیم. خدایا

 21. ناشناس گفت:

  آقایون کامنت گذار ! با لعن و نفرین و امید و آرزو کاری درست نمیشه
  عمل باید

 22. ناشناس گفت:

  شرمنده این همه مقاومت

 23. ناشناس گفت:

  ننگ بر رهبران مستبد و متحجر که چنین انسان های پاک و شجاع را زندان می کنند و دزدان و رانت خواران ودروغ گویان وزمین خوارانی مانند لاریجانی ها و رحیمی ها و استاندار تهران دزد و رشوه خوار و.. را ازاد می گذارد

 24. محمد گفت:

  1) ضرب و شتم اقای قدیانی در واقع ضرب و شتم تمام ازدیخواهان و اکثر مردم ایران است! 2) خامنه ای و مزدورانش چه بخواهند چه نخواهند قدیانی دلیر و ازاده الهام بخش و امید افرین برای جوانان و مبارزان است! 3) در اینده نیک بختی از ان قدیانیهاست و نگون بختی از ان جائران و شتم کنندگان!

 25. ناشناس گفت:

  درورد بر ابوالفضل قدیانی
  ددرود بر موسوی نخست وزیر امام
  درورد بر همه آزادگان

 26. من گفت:

  چقدر خوانندگان ساده اید…..
  خنده میکنیم…

 27. karim گفت:

  به نظر من مماشات با چنین حکومتی نهایت کم عقلی است.متاسفم برای اصلاح طلبان بی عرضه و ترسویی که باز هم می خواهند دم به تله بدن و در انتخابات شرکت کنند. شماها اگه نیم جو شرافت داشتید بخاطر اینهمه ظلم حداقل سکوت می کردید.من که دیگه به خود دین هم دارم شک می کنم

 28. anti kha گفت:

  واقعاً این رفتار اسلامی است حاشا و کلا این رفتار انسانی نیست چه برسد اسلامی
  در اسلامی که من سراغ دارم که گفته اند شخصی به امام موسی بن جعفر شروع به فحاشی کرد و اباء و به پدرانش توهین سختی کرد با آرامش به او گفت اگر قرض داری ادا کنم اگر گرفتاری داری کمکت کنم و بعد فرد پشیمان شده و تا آخر عمر مرید امام شده و در راه او شهادت هم می رسد نه اینکه خواندم اما با وجود توصیه اکید پزشکان، جعفری دولت آبادی ،دادستان تهران با اجرای مرخصی قدیانی مخالفت کرده و اجازه نداده است تا او برای ادامه مداوا از زندان خارج شود. این اسلامی نیست این را برای کسانی می نویسم که دوستی این آقایان را بر دل تاریک و ذهن جاهل دارند تا دست از این ضرر دنیایی و حیثیتی در بین دیگر ادیان بردارند

 29. بهرام گفت:

  ای خدا ،یعنی فرومایگان فکر میکنند نوبت ما نمیرسه ؟

 30. خُسن آقا گفت:

  خوب این حکومت رو همین آقایون در دامن ملت ایران انداختند چه اشکالی داره حداقل خودشان از آن کمی بهره مند شوند بد نیست!