سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » حمله قلبی در چهل و یکمین روز اعتصاب غذا؛ انتقال مهدی خزعلی به بیمارستان...
» مهدی خزعلی اعتصاب غذای خود را نشکست

حمله قلبی در چهل و یکمین روز اعتصاب غذا؛ انتقال مهدی خزعلی به بیمارستان

چکیده :مهدی خزعلی که بیش از 40 روز است در اعتصاب غذا به سر می برد ساعت 9 شب به دلیل بروز مشکل قلبی به بهداري اوین منتقل شد که پس از گرفتن نوار قلب پزشکان متوجه اوضاع وی وخيم شده و به سرعت مهدی خزعلی را به بيمارستان طالقانی اعزام کردند. ...


مهدي خزعلی ساعاتی پیش و در پی حمله ی قلبی به بیمارستان طالقانی منتقل شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، مهدی خزعلی که بیش از 40 روز است در اعتصاب غذا به سر می برد ساعت 9 شب به دلیل بروز مشکل قلبی به بهداري اوین منتقل شد که پس از گرفتن نوار قلب پزشکان متوجه اوضاع وی وخيم شده و به سرعت مهدی خزعلی را به بخش سی سی یو بيمارستان طالقانی اعزام کردند.

بر اساس این گزارش، مهدی خزعلی همچنان اعلام کرده است که اعتصاب غذای خود را نخواهند شکست و تا احقاق حق خواهد ایستاد.

پیش از این پسر مهدی خرعلی با ابراز نگرانی از طولانی شدن اعتصاب غذای پدرش و بی خبری از او به کلمه گفته بود: می دانیم که از اعتصاب غذا کوتاه نمی آیند، ما هم هیچ کاری از دستمان بر نمی آید و فقط در این راه می توانیم دعا کنیم چون مثل دفعه های قبل گفته اند که آنجا غذا نخواهند خورد.

مهدی خزعلی رزمنده دوران دفاع مقدس و نویسنده منتقد در اثر اعتصاب غذا، بسیار ضعیف شده و بر خلاف درخواست هم بندیان و دوستان و خانواده و فعالان سیاسی حاضر به پایان دادن به اعتصاب غذای خود نیست.

وی بلافاصله پس از بازداشت در اعتراض به روند غیرقانونی بازداشت و نگهداری دست به اعتصاب زد تاکنون چندین بار بر اثر اعتصاب و نوسان شدید فشار، تغییر رنگ صورت و بی حالی مفرط به بهداری اوین منتقل شده اما همچنان می گوید که خود را برای شهادت آماده کرده است و اعتصاب خود را نخواهد شکست.

مهدی خزعلی به چهارده سال حبس در شهرستان برازجان و بعد از اتمام دوره محکومیت، به ده سال اقامت اجباری در این شهرستان و نود ضربه شلاق محکوم شده است.

مهدی خزعلی در نامه‌ای از درون زندان که ساعاتی پیش منتشر شد، خطاب به همسرش نوشته بود: سخت است مشاهده سوگواری همسر و فرزندان در مرگ تدریجی و ارادی خویش، اینک که این سطور را برایت می‌نگارم درخلوت زاغه خویش فرو رفته و بر مصائب شما سخت گریسته‌ام دیگر جای خشکی بر بالشت باقی نمانده است و دستمال اشک کفاف این چشمه چشمه جاری نمی‌کند.

مهدی خزعلی همچنین در ۳۷ امین روز اعتصاب خود در نامه ای به احمد منتظری با شرح آنچه این روزها از رفتار بازجویان و قاضی های دادگاه ها در بند ۳۵۰ اوین دیده است، با بیان اینکه حال می‌فهمم که والد معظم شما از چه فریاد می‌زد، خدایش رحمت کند و ریشه این ظلم را بکند، آورده بود: این‌ها نمونه‌هایی از درد‌های ماست و بسیاری دردهای ناگفتنی دیگر دارم که در این مختصر نگنجد! حال جا دارد که در این همه درد بمیرم؟ آیا هنوز خلخال از پای پیرزن یهودی در نیاورده‌اند؟

این زندانی سیاسی پیشتر در پیامی خطاب به همسر شهید باکری، همسر شهید همت و محمد نوریزاد گفته بود: بگذارید قبل از اینکه در سوگ ارزش ها دق کنم برای احیای ارزش های ناب انقلاب اسلامی جان خویش فدا کرده و جایی برای خویش در خیل شهیدان باز کنم.


27 پاسخ به “حمله قلبی در چهل و یکمین روز اعتصاب غذا؛ انتقال مهدی خزعلی به بیمارستان”

 1. محمد گفت:

  خدا کنه اتفاقی نیافته براش .امیدوارم هر چه زودتر حالشون خوب بشه /این دکتر قهرمان که خیلی دوستش دارم حرفهاش تیری است بر قلب و چشم دشمنان ایران /

  /اگه لجبازی در درمان نکنه و به اعتصاب غذایش را پایان بده / البته که بدترین بیماران پزشکان هستن

 2. مرتضی اسلامی گفت:

  ..افرادی مثل شما درخت تنومند اسلام عزیز را آبیاری می کند.

 3. ناشناس گفت:

  نمیدونم چی بگم فقط بجای درود بر تو میگویم ننگ بر ما.

 4. ميرحسيني گفت:

  خدایاااااااااااااااااااااا خودت رحم کن! دکتر خزعلی عزیز! شما را به خدا اعتصاب خود را بشکنید داغ هدی صابر عزیز برای ما کافی است داغی که تا قیامت برای ما زنده است. ما هم در نگرانی و اضطراب از وضعیت شما هستیم. شما را به حسین (ع) قسم میدهم که بشکنید که وجود شما بسیار ارزشمند است. دیکتاتور و مزدورانش با از بین رفتن انسانها کک شان هم نمی گزد چنان که تا به حال هم نشان داده اند.

 5. سبز گفت:

  تر خدا یکی ی کاری کنه نذارید بره از پیشمون

 6. ناشناس گفت:

  الله اکبر وای بر ما

 7. ناشناس گفت:

  vvvvvvvvvvvvvvv

 8. ناشناس گفت:

  يادم مياد يه جايي بودم كه خبر شهادت صابر را شنيدم. راستش اولش فكر كردم براي التهاب موضوع گفته اند. به دوستم گفتم نگران نباش دروغ است. اما بعدش ديدم نه اشتباه كردم و راست بود. اين بار نيز نكند اينچنين بشود. اما دوستان نگران نشويم خريد عيدمان مانده خونه تكوني،راستي ماهي قرمز تونگ بلورمان يادمان نرود، راستي ميرمان گفت كه با جنبش سبز مان زندگي كنيم. الان اينچنين هست؟ بنرهاي انتخابات تو چشممان مي افتد حرفهاي توشون نوشته اند كه فحشمان مي دهد، رهبري گفته كه مجلس مي تواند مظهر وحدت باشد، امام گفت مجلس عصاره ملت هست، جبهه متحد اصولگرايان براي ايراني آباد و آزاد، … دلم گرفت از اين همه بي خيالي، راستي دوستان ميرمان 25 از كوچه اختر صدايمان راشنيد؟

 9. behzad گفت:

  وقتی خبر رو خودنم گریه ام گرفت . چقدر ادم می تونه ظالم باشه که همنوعش رو ببینه اما رفتارش تغییر نکنه . به این رسیدم که با ما ادم جماعت مبارزه نمی کنیم ما با حیوان درنده مبارزه می کنیم !

 10. سعید گفت:

  وای بر ما …
  اللهم العن.. و اعوانه …

 11. ناشناس گفت:

  ترا به فاطمه زهرا قسمش بدین نذارین ادامه بده

 12. darvazeii گفت:

  درود فراوان بر مهدی خزعلی.آنانکه به هر صورت به خطاهای خود پی برده و به سوی ملت برمیگردند .از بزرگ مردان تاریخند .ولی این همان بذریست که خود آنان کاشته اند .پس به پا خیزیم و ریشه این بذر را از جا بکنیم

 13. علی گفت:

  من فقط میتونم بگم که اعتصاب غذا فایدای نداره چون ما به بزرگانی چون آقای خز علی نیاز داریم و مانند ایشان در کشور ما کم هستن

 14. sakhre گفت:

  یا ایها المزمل

 15. ترانه سبز گفت:

  سال بي باران
  جل پاره يي است نان
  به طعم دشخوار و
  به بوي تقلب.*

  ترجيح ميدهي كه نبو يي نچشي,
  ببيني كه گرسنه سر به بالين نهادن
  گواراتر از فرو دادن آن ناگوار است.

  سال بي باران
  آب
  نوميدي است.
  شرافت عطش است و
  تشريف پليدي
  توجيه تيمم.

  به جد ميگو يي: « خوشا عطشان مردن,
  كه لب تر كردن از اين
  گردن نهادن به خفت تسليم است»

  تشنه را گرچه از آب ناگزير است و گشنه را از نان,
  سير گشنگي ام سيراب عطش
  گر آب اين است و نان است آن !
  شاملو

 16. ناشناس گفت:

  انشالله خداوند ایشان را شفا و از دست این ددمنشان نجات دهد
  اقای ابواقاسم خزعلی مهر و عطوفت پدریت کجا رفته نکنه مهر پدری به مرخصی یا تعطیلات زمستانی رفته است ایا برای پند انتقاد ساده امام علی ع مخالفینش را به بند میکشید؟ شما که داعیه داری !! مولایت علیست چرا برای فرزندت و زندانیان دیگر کاری نمی کنی ؟!!! فردای قیامت مطمئن باش ما هم در نزد خدا بازخواستت می کنیم با اینکه مطمئن هستم در همین دنیا هم مجبور به پاسخگوئی به مردم به حاج خانم و … می شوی

 17. ناشناس گفت:

  اقای خزعلی محترم خواهش میکنم بعنوان یک خواهر مسلمان از شما خواهش میکنم اعتصاب خودرا بکشنید به ایران خدمت کنید و زنده بمانید

 18. ناشناس گفت:

  سلام مهدی خزعلی عزیز که ادب تو ؛ شعور تو؛ انسانیت تو به من درس آموخت؛ به راستی که تو پرورش یافته مکتب علی (ع) هستی. نمی دانم چکار باید بکنم . فقط امیدوارم خداوند به تو و خانواده تو اجر بی پایان دهد و مطمئن باش بنده حقیری همچون من همیشه در همه جای دنیا که باشیم از تو به نیکی یاد خواهیم کرد.

 19. بردیا گفت:

  من از خودم خجالت میکشم هر دفعه با خودم میگم اگه من نباشم جواب کرایه خونه زن وبچه ام رو کی میده اخه همین الان هم با چهار سال زندان تعلیقی بالای سرم تو زندانم فقط دارم خون گریه میکنم برای بچه های اسیر خدایا کمکمون کن

 20. رسول گفت:

  خدایا خودت حفظش کن ودشمنانش راخار و ذلیل

 21. محمد گفت:

  به راستی با این همه ظلم باز هم تصمیم دارند بروند رای بدهند؟!!!!عزیز من نه تنها رای دادن بلکه اگر تمام تلاشمان را در این چند روز برای آگاهی مردم به کار نبریم آیا به این عزیزان در بند واسیر شکنجه ظالمان خیانت نکرده ایم؟!!!!

 22. احمد گفت:

  خواهشا این اعتصاب رو بشکنید… کم نبودن عزیزانی که از دستشون دادیم و بعد حسرتشونو خوردیم!!
  ما هنوزم به امثال شما احتیاج مبرمی داریم آقای خزعلی. لطفا توی این مهلکه تنهامون نذارین. ما همون اندازه که توی راهبرد اهدافمون کم تجربه و ناتوانیم، به همون اندازه هم بی معرفت و بی وفاییم. اگر شما هم برید هیچ اتفاقی برای غیرت ما مردم بی غیرت ایران نمی افته…. فقط ما تنها میشیم و امثال میرحسین و شیخ تنها تر.
  بشکنید اعتصاب رو.

 23. اهورا گفت:

  جمهوری حقه بازی یعنی این اینها که میگن ما مسلمانیم کارمون درسته دروغ میگویند آقایانی که از درد دیگران خوشحال و از خوشحالی دیگران ناراحت دروغ میگویند مسلمان واقعی یعنی مهدی خزعلی درود بر شرفت من نوعی لیاقت فداکاری شما را ندارم . و از خداوند میخواهم هر چیزی که به صلاحت است همان را مقدور کند

 24. ساسان ایرانپور گفت:

  پزشک گرامی مهدی خزعلی!
  گرچه سالها با هم آشت نبودیم؛ و از هم دور بودیم ، ولی اینک به هر راهی که توانستی زده ای که برای آزادی کاری کنی،جوانمردی نیست که آدمی میهنش ایران را دوست داشته باشد و ترا، دوستت نداشته باشد، و برایت نیایش نکند که تندرست باشی. سروده ای را برایت پیشکش میکنم که یاران و پشتیبانانت، اگرچه آرام، و به گوشت هم نرسد، دست کم، به زیر لب برای بزرگداشت تو، این ” مهدی خزعلی دیگر” بخوانند:

  ” تو؛ شیدایی ”
  توکه با پُشته ی اندوهِ گران تنهایی ؛
  به “نگاهی ” میکشم آه زدل با تو شوَم آوایی ،
  آوایی ،
  نشوَد آهی زدل برکشی و ناله کُنی کُنج ” اِوین ” ،
  که مرا نیست چرا ترک چُنین بندِ گران یارایی ؟
  یارایی ؟
  گه زاندُوه دلِ آدمی پژمُرده شوَد ، میدانم ،
  صبح شادی بدَمَد بر تو که تو با مایی !
  با مایی !
  با همین غم میتوان ماند و نشُد دستِ ستم پژمرده؛
  چو اُمیدى دل توست ، آبِ رَوان ، پُویایی !
  پویایی !
  با تواَم ، گوش کُنی ! مانده کُجا پای کفی ردّ و نشان ؟
  چو به آزادی مَردُم تویی سَروِ گران ، برجایی !
  برجایی !
  نشود دست ستم آفت نومیدی زند برکِشتت ؛
  بنگر روز رهایی که تو ” آزاده ” درآن زیبایی !
  زیبایی !
  به نسیم سَحَرِ روزِ رهایی به تو صد مژده دهم ،
  به ” توان ” آب بخود دِه ، به ” ستم ” بُرّایی !
  بُرّایی !
  سَروِ آزاده تویی ؛ بندِ درختِ کدویت پیچیده ؛
  نشوِی خم که به آزادگی تو شیدایی !
  شیدایی !
  **
  د.ساسان ایرانپور

 25. امیر مطلق گفت:

  وای بر من-اف بر من-اف بر همه ما-کسانی که معتادند به عجز و ناله از ظلم تنها وسیله ارضای ظالمند -با همه کسانی هستم که جز سر کشی دزدانه به درگاه های شبکه اینترنتی و نوشتن چند یاداشت و نفرین این و آن و سردادن شعار های مذبوحانه زیر لحاف تاثیری برآوردن نمی توانند.کجا بودیم روز بیست و پنجم بهمن ماه ؟ چه می کردیم؟ روز ولنتاین را به در کنار مزبله شهرهای بی رونق جشن گرفته بودیم یا به دریوزگی حکومت فساد مشغول رونوشت گرفتن از اسناد حضور در شکوه بیست و دوم بهمن بودیم؟شاید هم می کوشیدیم آروق های روشن فکری بزنیم و عکس های صانع ژاله و محمد مختاری را به این و آن نشان بدهیم که شاید ننگ چهره هامان بر دامان تاریخ نچکد؟برادرم خزعلی عزیز-بمیر و قبل از آنکه بمیرانندت.نه از هیمنه این ظلم که از قباحت همتاریخی با خواب صفتان بی دردی که تاریخ فردا را خجالت زده کرده اند و سکه آزادگی را از رونق انداخته اند.مهدی جان-بمیر و بذر جسارت و انسانیت و شرافت و مردی و آزادگی و آزادی و شهامت را در خاک تفتیده میهن سرخ بکار شاید نسل فردا مرگی چنان را بر ننگی چنین برگزینند.مهدی جان خلخال از پای زنی یهودی که نه،جان شیرین از بدن خواهران ومادران سرزمینت بیرون کرده اند-کمر به کشتن آزادگی ملتت بسته اند،دارها به میراندن انسان بر پای کرده اند.آری برادر تو مومنی و جا دارد از این درد نه که از این دردها دق کنی.مرا-ما را -همه این نسل بی همت را ببخش.

 26. ميرحسينى ابهرى گفت:

  خدايا ما جرات ايستادن درمقابل مقابل ديكتاتورظالم رو نداريم حداقل شيرمردان مانظير دكترخزعلى را درپناه خودت حفظ فرما وبه ما مردم به مراتب بدتر از اهل كوفه شجاعت و شهامت درعمل به شعارهايمان راعطافرما آ مين

 27. ناشناس گفت:

  دکتر همیشه پشتیبانتیم