سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مهدی خزعلی: شاید شهادت من از نفوذ منافقان در اطلاعات و سپاه کم کند...
» نامه تکان دهنده به احمد منتظری از آنچه در بند 350 اوین دیده است

مهدی خزعلی: شاید شهادت من از نفوذ منافقان در اطلاعات و سپاه کم کند

چکیده :در شکنجه‌ها رعایت موارد دینی و اخلاقی هرگز نشده است تا جایی که عزیزان دربند شکنجه گران را به "بی‌بی دو عالم فاطمه زهرا سلام الله علی‌ها" سوگند می‌دهند و بازجو باتمسخر می‌گوید: "این حاجیه خانم کیه؟!" و در‌‌ نهایت قاضیان بیدادگاههای انقلاب آن‌ها را در محاکمه چند دقیقه‌ای بدون حضور وکیل به حبس‌های طویل المدت محکوم، و زندگیشان را متلاشی می‌کنند!///بگذار جان ناقابل من نیز سبب شود تا آیین دادرسی در محکمه‌ها رعایت شود و از نفوذ عناصر ضد انقلاب و منافق در وزارت اطلاعات و سپاه کاسته شود، شاید آیندگان برای من نیز خدا بیامرزی بگویند....


مهدی خزعلی رزمنده دوران دفاع مقدس و نویسنده منتقد در نامه ای به حجت الاسلام والمسلمین احمد منتظری با تشکر از پیام محبت آمیز وی،که به دستش رسیده بود تاکید کرده است: ظلمی که بر من می‌رود یک از صد برابر ستمی است که بر هم بندی‌های من روا داشته‌اند.

مهدی خزعلی که بیش از 37 روز است در اعتراض به رفتارهای غیر قانونی مسئولان قضایی کشور در اعتصاب غذا به سر می برد در بخشی از نامه خود با شرح آنچه این روزها از رفتار بازجویان و قاضی های دادگاه ها در بند 350 اوین دیده است، با بیان اینکه حال می‌فهمم که والد معظم شما از چه فریاد می‌زد، خدایش رحمت کند و ریشه این ظلم را بکند، آورده است: این‌ها نمونه‌هایی از درد‌های ماست و بسیاری دردهای ناگفتنی دیگر دارم که در این مختصر نگنجد! حال جا دارد که در این همه درد بمیرم؟ آیا هنوز خلخال از پای پیرزن یهودی در نیاورده‌اند؟

به گزارش کلمه، مهدی خزعلی در اثر اعتصاب غذا، بسیار ضعیف شده و بر خلاف درخواست هم بندیان و دوستان و خانواده و فعالان سیاسی حاضر به پایان دادن به اعتصاب غذای خود نیست.

وی تاکنون چندین بار بر اثر اعتصاب و نوسان شدید فشار، تغییر رنگ صورت و بی حالی مفرط به بهداری اوین منتقل شده اما همچنان می گوید که خود را برای شهادت آماده کرده است و اعتصاب خود را نخواهد شکست.

مهدی خزعلی به چهارده سال حبس در شهرستان برازجان و بعد از اتمام دوره محکومیت، به ده سال اقامت اجباری در این شهرستان و نود ضربه شلاق محکوم شده است.

متن این نامه که با کمک یاران گمنام جنبش سبز، از اوین در اختیار کلمه قرار گرفته به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند حجت الاسلام والمسلمین حاج احمد منتظری دام عزه

پیام محبت آمیز شما واصل شد، ظلمی که بر من می‌رود یک از صد برابر ستمی است که بر هم بندی‌های من روا داشته‌اند!

در میان ما کسانی از زندانیان دهه شصت هستند که از قتل عام شهریور ۶٧ جان سالم بدر برده‌اند، وقتی از شرایط زندان‌های آن دوران سخن می‌گویند، مو بر تن انسان سیخ می‌شود، می‌گویند در سلول های انفرادی که مرا حبس کرده بودند، یک تخت سه طبقه قرار می‌دادند و ٣٠ نفر در آن جا می داده‌اند، در هر طبقه ٩ نفر چمباتمه می‌زدند و سه نفر در فضای باقیمانده جلوی در چمباتمه می‌زده‌اند. و هنگام رفتن به دستشویی زانو‌ها باز نمی شده است! (به این می‌گفتند زندان مجرد‌ها)

یا قصه قفس‌های آهنی و تابوت و کیسه حاج داوود آهنگر (رییس زندان) دهشتناک است! حال می‌فهمم اگر فریاد اعتراض پدر شما نبود، چه بر سرما می‌آمد، اینجا همه زندانیان برای والد معظم شما دعا می‌کنند وبرایش علو درجات مسئلت دارند.

بگذار جان ناقابل من نیز سبب شود تا آیین دادرسی در محکمه‌ها رعایت شود و از نفوذ عناصر ضد انقلاب و منافق در وزارت اطلاعات و سپاه کاسته شود، شاید آیندگان برای من نیز خدا بیامرزی بگویند.

شاید با شهادت من بساط بیدادگاههای انقلاب و این شعب فرمایشی و شعب تجدید نظر کذایی جمع شده و این رسوایی از دامن دستگاه قضا برچیده شود!

آنچه من به چشم خویش دیدم، کمترین حقوق متهم وزندانی در دادگاههای انقلاب رعایت نمی‌شود. بسیاری ازحق وکیل محرومند و اکثرا امکان ملاقات با وکیل ندارند، کسی اجازه خواندن پرونده خویش را برای دفاع ندارد، بدون ادله و مستندات و اقرار به صرف گزارش وزارت اطلاعات، حکم انشاء (ببخشید امضاء) می‌شود. شما را از داشتن حکم و دادنامه محروم می‌کنند، قبل از رویت حکم از شما به اجبار امضا می‌گیرند که حکم به شما ابلاغ شده است، حتی رای دادگاه را نمی‌توانی بخوانی!

سه نفر از هم اتاقی‌های مرا بدون ادله و مستندات و اقرار قاضی پیرعباسی ظرف دو دقیقه دادگاه به ١٧سال حبس محکوم کرده است و اینک از ١۴بهمن به اعتصاب غذا پیوسته‌اند.

فرد دیگری را بدون ادله و اقراریر به صرف یک ایمیل ١/۵ سطری دریافتی مجعول به اعدام محکوم کرده‌اند!

دیروز یکی ازهم بندی‌ها که توسط صلواتی دو بار به اعدام محکوم شده بود، در اعاده دادرسی آزاد شده و نزد خانواده‌اش رفت. مراسم تودیع او از زندان یکی از شاد‌ترین و بی نظیر‌ترین خاطرات شیرین همه زندانیان بود. این نشانه‌ای از دقت نظر قاضی کذایی است!

هفته گذشته جوانی را به خاطر تکذیب نکردن عقایدش که در چند بیانیه آمده بود به زندانی دیگر تبعید کردند تا باقیمانده حبس را به او و مادرش سخت گردانند!

سه تن را به جرم مسیحیت دربند کرده‌اند درحالی که کاری به سیاست و حکومت ندارند و تنی چند دیگر را به صرف عقاید مذهبی، دینی و فرقه‌ای و فارغ از سیاست به حبس‌های طویل المدت محکوم کرده‌اند و ما با آن‌ها صرف نظر از اختلاف عقایدشان از تمام حقوق شهروندی محروم کرده‌اند!

بسیاری را فقط به خاطر تسویه حساب با برخی از مسؤلان عالی رتبه نظام در بند کرده اند و با شکنجه‌های وحشتناک جسمی، روانی از آن‌ها خواسته‌اند، اعتراف‌های کذبی در ارتباط با سرویس‌های جاسوسی بیگانه و اختلاس از سازمان‌های دولتی کنند، هر چند ریالی از آن سازمان کسر یا اختلاس نشده است! در شکنجه‌ها رعایت موارد دینی و اخلاقی هرگز نشده است تا جایی که عزیزان دربند شکنجه گران را به “بی‌بی دو عالم فاطمه زهرا سلام الله علی‌ها” سوگند می‌دهند و بازجو باتمسخر می‌گوید: “این حاجیه خانم کیه؟!” و در‌‌ نهایت قاضیان بیدادگاههای انقلاب آن‌ها را در محاکمه چند دقیقه‌ای بدون حضور وکیل به حبس‌های طویل المدت محکوم، و زندگیشان را متلاشی می‌کنند!

این‌ها نمونه‌هایی از درد‌های ماست و بسیاری دردهای ناگفتنی دیگر دارم که در این مختصر نگنجد! حال جا دارد که در این همه درد بمیرم؟ آیا هنوز خلخال از پای پیرزن یهودی در نیاورده‌اند؟ حال می‌فهمم که والد معظم شما از چه فریاد می‌زد، خدایش رحمت کند و ریشه این ظلم را بکند.

ان شاءالله

حسبنا الله ونعم الوکیل نعم المولی ونعم النصیر

١٣٩٠/١١/٢۴

سی ششمین روز اعتصاب غذا

مهدی خزعلی

اوین بند ٣۵٠


66 پاسخ به “مهدی خزعلی: شاید شهادت من از نفوذ منافقان در اطلاعات و سپاه کم کند”

 1. ناشناس گفت:

  بايد هر چه زودتر اقدام بعدي که مي تواند انتخابات باشد مشخص گردد.

 2. زن گفت:

  اگر مسلمانی ازاین غم بمیرد براو عیبی نیست !

 3. شایان گفت:

  دیروز یکی ازهم بندی‌ها که توسط صلواتی دو بار به اعدام محکوم شده بود، در اعاده دادرسی آزاد شده و نزد خانواده‌اش رفت. مراسم تودیع او از زندان یکی از شاد‌ترین و بی نظیر‌ترین خاطرات شیرین همه زندانیان بود. این نشانه‌ای از دقت نظر قاضی کذایی است!

  ما نفهمیدیم , اگر اینها بی وجدان و بی دلیل اعدام می کنن , پس جرا این آقارو که گفتی آزاد کردن ا
  گر اونجا انقدر رعب و وحشت هست , و نمی زارن از خودتون دفاع کنین پس چه جوری نامه می نویسی از اونجا؟
  عمو خزعلی مردم همه جو زده نیستند و عقل دارن! کی خواست بکشتت؟ اعدامت کنه؟ کسی که خود کشی کنه به زور شهید نمیشه!
  بعدم , مانفهمیدیم چه جوری این همه روز غذا نخوردی و زنده هستی؟

  سایت کلمه آزادی بیان شما رو هم میبینیم , من فیلم گرفتم از صفحه ام و می زارم تو یوتیوب که چه جوری نظرات همرام با عقیدتو چاپ می کنی , مخالفارو چاپ نمی کنی!!!

 4. ترانه سبز گفت:

  حال آقا مهدي , ايشاالله از بند كه اومدي اينو بخوني.
  «در شكنجه ها موارد اسلامي و شرعي رعايت نشده » يعني چي؟
  اصل شكنجه رو ول كردي چسبيدي به اينكه مستحب و مكروهش درست بوده يا نه؟
  مهمه ها. بعداً كه خودت اومدي ايشالله درستش كن.

 5. ناشناس گفت:

  اگر حکومت امام علی علیه السلام هم مانند این حکومت بود مطمئناً بعد از شهادت ایشان که دشمنانش حکومت را در دست گرفته اند بدی های حضرت را آشکارا عنوان می کردند در حالی که در تواریخ ، همه بر پاکی حضرت متفق اند

 6. ناشناس گفت:

  تنهاامیدواطلا ع رسانی وکمی شهامت

 7. ناشناس گفت:

  قاضی مزتضوی هم تبرئه شد. اگر غیر از این می شد مایه تعجب بود. محکومیت مرتضوی باعث می شد دل شکنجه گران و تمامی ستمگران وابسته به بیت موقع اعمال غیر انسانیشان بلرزد که نکند فردا نظام ما را تنها بگذارد و قربانی کند.

 8. کورش گفت:

  درود بر شرف و وچدان دکتر خزعلی
  مردم بایدبا رای ندادن و شرکت در اعتراضات از دکتر مبارز حمایت کنند.

 9. بنده خدا گفت:

  دست خدا نگهدار شما باشد که مردانه ایستادی نسل ما به تصمیم مرد مبارزی که همیشه برای انسانیت جنگیده احترام قائل است وبرای سلامتی عزت و طول عمر شما دست بر درگاه خیر پروردگار دارد پاینده باشید برای همیشه

 10. ناشناس گفت:

  نمی دانم با این همه ظلم چرا باز علما و نخبگان البته بیشترشان سکوت می کنند .چرا ظلم را فقط بر خاندان پیامبر بد می دانند .و بر دیگران اشکال ندارد .این چه دینی و چه رهبری است که روی هرچه دیکتا تور در جهان است را سپید کرده اند

 11. محمد گفت:

  آقایان بسیچی! اون موقعی که بخاطر تورم و گرانی موقع خاتمی (با نفت 8 دلار) کفن پوش شدید رو بخاطر بیارید. به وضعیت الان اقتصاد و تورم و دروغ و دزدی های میلیاردی و بدبختی مردم نگاه کنیدو کلاهتون رو بزارید بالاتر. تو رو قران دیگه شما بسیجی ها دم از اسلام نزنید.

 12. mohammad گفت:

  راست گفتی برادر، فکر نکنم مردم فراموش کنند که نظرات چه کسی به احمدی نژاد نزدیکتر است و الان به چه فلاکتی می خواد نشون بده که نظرش با احمدی نژاد خیلی فرق داره

 13. حسین گفت:

  در پاسخ به اینهمه بیعدالتی وحق کشی و…و…و…باید به مولوی رجوع کردو گفت اقایان حاکم خوب بدانید : گرضعیفی درزمین خواهد امان /// غلغل افتد در سپاه اسمان … و وای به ان روزیکه سپاهیان اسمانی وجنبش زمینی دست بیکی کنن !!!بتر سید وبه مردم وبخدا بپیوندید !!!

 14. ناشناس گفت:

  هرگز ایت اله منتظری ولایت جائر را تجویز نکرد هرگز مجلس خبرگان منتخب رهبر را به عنوان مجلس خبرگان تجویز نکرد هرگز رهبر را مصون از خطا و حاکم و انتخاب کننده خبرگان نمی دانست انحراف با هر کس دیگر هم ایجاد میشد اگر مردم حضور نداشته باشند نا اهلان بر مقدرات مسلط خواهند شد این پاسخ کامنت گذار دوم جناب اقای At 2012.02.15 20:29, حسین علیخانی است

 15. ناشناس گفت:

  نظام مرتضوی را تبرئه کرد. یاد کلام امام علی می افتم که آنان در باطلشان متفقند و شما در حقتان متفرق. — مرتضوی به مافیا خدمت کرد مافیا هم تنهایش نمی گذارد. (این از نوع باطلش) —– موسوی و کروبی به خاطر رأی ما و فجایع حکومت اعتراض کرد و ما پشتش را خالی کردیم با اینکه خودمان تشویقش کردیم که برو جلو ما هستیم.

 16. فرهاد علوی گفت:

  به شدت اندوهگین هستیم ودربرا برشما بزرگان بسیار شرمنده .
  وای برما که درروز قیامت بی نهایت شرمنده ایم