سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » درخواست سید محمد خاتمی از مهدی خزعلی برای شکستن اعتصاب غذا...
» در سی امین روز اعتصاب غذا

درخواست سید محمد خاتمی از مهدی خزعلی برای شکستن اعتصاب غذا

چکیده :خاتمی خاطرنشان کرد: وجود عزیزانی چون ایشان گران بها است و حفظ آن لازم است. خواهشمند است دست از اعتصاب غذا بردارند و این، انتظار همه دلسوزان و کسانی است که به جناب آقای دکتر مهدی خزعلی و انقلاب و ایران دلبستگی دارند. با این امید که مسؤولان ذی ربط نیز به خواست های ایشان توجه کنند....


سید محمد خاتمی در تماس تلفنی با خانواده مهدی خزعلی از فرزند وی درخواست کرد پیام وی را مبنی بر درخواست شکستن اعتصاب غذای یک ماهه که انتظار همه دلسوزان و کسانی است که به مهدی خزعلی و انقلاب و ایران دلبستگی دارند به گوش وی برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خاتمی، رئیس جمهوری سابق کشورمان در گفت و گو با فرزند مهدی خزعلی ضمن اظهار تأسف فراوان از وضعیت این نویسنده منتقد و صدور احکام بسیار سنگین برای او در سی و چهارمین سالروز عروج برادر شهیدش خاطر نشان کرد: در حالی که انتظار می رفت در ایام دهه فجر که باید دل ها به هم نزدیک تر شود شاهد گشایش امور و بازتر شدن فضا، بخصوص برای کسانی باشیم که در دلبستگی آن ها به اسلام و انقلاب و ایران و مردم تردیدی نیست شاهد این برخوردها هستیم و امیدوارم هرچه زودتر این گشایش را ببینیم.

سید محمد خاتمی در ادامه افزود: چون من دسترسی به ایشان ندارم خواستم اگر میسر است از طریق شما یا همسر مکرمشان (که در موقع تماس به دادگاه دکتر مهدی خزعلی مراجعه کرده بودند) درخواست کنم که پیام مرا به گوش ایشان برسانید.

خاتمی خاطرنشان کرد: وجود عزیزانی چون ایشان گران بها است و حفظ آن لازم است. خواهشمند است دست از اعتصاب غذا بردارند و این، انتظار همه دلسوزان و کسانی است که به جناب آقای دکتر مهدی خزعلی و انقلاب و ایران دلبستگی دارند. با این امید که مسؤولان ذی ربط نیز به خواست های ایشان توجه کنند.

همچنین صبح امروز همسرشهید همت در نامه ای دیگر به مهدی خزعلی گفته است: بمان و ما را در این تلخ نوشی مدد برسان و مگذار شب پرستان از نبود تو دهان به قهقهه بگشایند.

به گزارش کلمه، همسر این شهید دفاع مقدس همچنین خطاب به همرزم همسرش گفته است: روزی که مرا و پسرم را در خیابان می زدند، کسی نبود از جرممان بپرسد. کسی نبود از شهیدمان سراغ بگیرد. کسی نبود حرمت یک بانوی داغدار را نگه دارد. می دانی چرا؟ بخاطر این که من و پسرم و مردمی که به این ویژه خواری ها و آسیب ها و نفرت ها و خسارت ها معترض بودیم، حالا دیگر”دشمن” شده بودیم. روزی را باور می کردی که ما را بزنند و خونمان بریزند؟

خانم بدیهیان در نامه ی خود پرسیده است: آیا می خواهی فرزندان تو را هم بدین سرنوشت مبتلا کنند؟ با شهید شدن بخیال خود پای در وادی آسایش می گذاری اما دریغ که همسر و فرزندانت، اگر بخواهند یاد و راه تو را زنده بدارند، در کانون دشمنی قرار می گیرند تا هر بی چشم و رویی به آنها سنگ بپراند و پرده حرمت آنان بدرد. بیا و بمان و همچون گذشته از درد ما و درد این مردم بی پناه و اسیر بنویس.

مهدی خزعلی، رزمنده دفاع مقدس و نویسنده منتقد روز گذشته در پیامی خطاب به همسر شهید باکری، همسر شهید همت و محمد نوریزاد گفته بود: بگذارید قبل از اینکه در سوگ ارزش ها دق کنم برای احیای ارزش های ناب انقلاب اسلامی جان خویش فدا کرده و جایی برای خویش در خیل شهیدان باز کنم.

شب قبل از آن نیز همسران شهید باکری و همت و همچنین محمد نوریزاد در نامه ای خطاب مهدی خزعلی، خواسته بودند که برای فردایی که همه چشم به راه اویند به اعتصاب خود پایان دهد.

در این نامه آمده بود: متوجه شدیم که او را به چهارده سال حبس در شهرستان برازجان و بعد از اتمام دوره محکومیت، به ده سال اقامت اجباری در این شهرستان حکم داده اند. و افزون بر اینها: نود ضربه شلاق!

چند روز پیش در خبرها آمده بود که مهدی خزعلی پس از بیست و پنج روز اعتصاب غذا بر اثر خونریزی معده به بهداری بند ۳۵۰ منتقل شده است.

این گزارش حاکی است هر چند وضعیت جسمی این زندانی سیاسی مناسب نیست و تاکنون بیش از ۱۶ کیلو کاهش وزن داشته است، اما او اعلام کرده که به اعتصاب غذای خود ادامه می دهد.


28 پاسخ به “درخواست سید محمد خاتمی از مهدی خزعلی برای شکستن اعتصاب غذا”

 1. سبز سبز گفت:

  با اعتصاب غذا هم چیزی تغییر نمیکند

 2. حسن گفت:

  خاتمی عزیز، شاهد هستی که نصایح و خیرخواهی های تو هیچ اثری در دل های نفرین شده این حاکمان جبار ندارد. پس دیگر هشدار دادن بس است. اقدامی دیگر بکن و همچون جدت حسین وظیفه ات را در مقابل یزیدیان انجام بده.

 3. سبز گفت:

  دوستان مخالف و منتقد نظام وقتی یک جنبش مانند جنبش سبز فعلن قدرت مردمی و از بازتاب خوبی بهره دارد چرا که با جنبش هماهنگ نباشیم؟! نمی شود که برای مبارزه هزاران فرقه و جنبش درست کرد و هر کس هم ساز خودش را بزند.!!!
  آی کسانی که می پذیرید دین افیون توده هاست آی کسانی که لیبرال هستید آی کسانی که مارکسیست هستید آی کسانی که ناسیونالیست هستید آی نهضت آزادی ها و همه مخالفین و منتقید حاکمیت فعلی ایران، بهترین راه مبارزه اکنون متحد شدن با برنامه های اعتراضی جنبش سبز است از جنبش سبزی ها نترسید اینان تشنۀ قدرت نیستند به محض پیروزی جنبش سبز هم باید در کرسی انتخابات احزاب شرکت کند مانند بقیه احزابی که می توانند شرکت کنند…این مردم هستند که در تبلیغات آزاد و عادلانه در آینده انتخاب خواهند کرد که لیبرال ها را می خواهند یا نهضت آزادی ها را یا جنبش سبزی هارا….
  پس فعلن بهترین کار این است با جنبش سبز که قبول بفرمایید بهترین بدنه مردمی را دارد و جنبشی است که از بیشترین حمایت مردمی قرار داد پس فعلن هر حزب و فردی طبل خودش را نزند بیایید همکاری کند ..بیایید فعلن همه تا قبل از پیروزی سبز باشیم…

 4. ناشناس گفت:

  کلمه عزیز؛لطف کنید نامه مهم و سرگشاده آیت اله دستغیب خطاب به آیت اله مومن از فقهای شورای نگهبان را منتشر کنید با تشکر

 5. محمد گفت:

  پیشنهاد تجمع در مقابل منزل دکتر خزعلی برای شکستن اعتصاب غذا ، موافقید.

 6. ناشناس گفت:

  دقیقا مهدی منم باهت موافقم مردن و ندیدن این روزها خیلی بهتره کاش زمان مغولها دنیا میومدم بهتر از الان بود

 7. رسول گفت:

  حق ما ملت نیست که اینگونه فرزندان پاک باخته جانشان رانثار کنند و مارا نظاره گر باشیم

 8. ناشناس گفت:

  درود بر انسان های آزاد

 9. سربازگمنام جنبش سز گفت:

  روز بیست وپنج بهمن به احترام شهیدان خاک ایران زمین و به حرمت عزیزان دربندمان غیرتهای تحقیرشده وبغض های فروخورده مانرا با یاحسین * میرحسین بر سر ظالمان فریاد خواهیم کرد

 10. mahmad گفت:

  بنال ای دل که اینجا زور وزوراست،میان ما وانها فاصه از نینوا تاشهر شام است.
  بیاد شبهای غربت جنوب ای همرزم عزیزم.

 11. ناشناس گفت:

  25 باید به یاری این عزیزان بشتابیم. تا کی ذلت!

 12. ناظر گفت:

  بمان و ما را در این تلخ نوشی مدد برسان و مگذار شب پرستان از نبود تو دهان به قهقهه بگشایند..حرف دل ملت ایران برای سردار بجا مانده از خیبر.

 13. ناشناس گفت:

  باطلاع برسند که بزرگترین خدمت را به حاکمیت میکنید درست در دو سخنرانی حداد عادل که اقای خمینی را پیر و ساده و خامنه ای را با بصیرت عنوان میکند که از دست خمینی خون و دل میخورده.ورای ملت را به جیب ولیهد قرار داده.شهادت شما بنفع انقلاب نیست

 14. سامان12 گفت:

  اقای خاتمی باید برای پاسداری از انقلاب ودراعتراض به این همه ظلم وستم یک نامه سرگشاده و صریح به رهبر منتخب خبرگان (کارمندان استانی رهبر)ویک رنجنامه برای ملت بنویسد ونظر خود را بدون درنظرگرفتن مصالح دیگران بیان نماید.بدون شک شهادت دکتر مهدی باعث اندوه ازادیخواهان و شادی و سرمستی رهبر واقامجتبی میشود.

 15. unknown گفت:

  سلام
  این شعرو تقدیم میکنم به تو آزاد مرد ایران:
  من آن گلبرگ مغرورم نمی میرم ز بی آبی ولی بی دوست می میرم در این مرداب تنهایی

 16. ناشناس گفت:

  جناب خزعلی گرام باید این نکته را بیاد داشت که همرزمانت چون باکری و همت در جبهه علیه دشمن خودکشی نکردند(اعتصاب غذا) جنگیدند تا به درجه ی رفیع شهادت نائل شدند پس به کوری چشم بدخواهان باید بمانی و مبارزه کنی “دوستتدارت از بوشهـــــــر”

 17. sun گفت:

  اگر از من بپرسی مرد یعنی چه؟ میگویم

  یعنی مهدی خزعلی
  25بهمن سبز

 18. رضا گفت:

  بیا ای مرد ازاده وای رزمنده حق علیه باطل ای مهدی خزعلی دست از اعتصاب غذا بردار تا این حیوان صفتان و هیو لا هائی انسان نما مانند قاضی پیر عباسی مایوس شوند و هواداران جنبش سبز را خوشحال کن چون به شماها ما نیاز داریم

 19. محمد سپاهی سابق گفت:

  پیشنهاد می کنم تا دست اندر کاران کلمه و جنبش سبز امید به پشتیبانی از زندانیان سیاسی و خزعلی ها در شب 25 بهمن الله اکبر بگذارند و فردا هم دست به راهپیمائی بزنند که بسیار تبلیغ و اطلاع رسانی خوبی خواهد بود

 20. ناشناس گفت:

  آنان که زمانی در زندانها و شکنجه گاههای رژیم منحوس پهلوی بودند و یا در تبعیدگاههای ایرانشهر و برازجان بسر میبردند و با انقلاب بزرگ وپر عظمت ۱۳۵۷ که این روزها سالگرد آنرا گرامی میداریم از زندانها و تبعیدگاهها رهایی یافتند ٫ به جای آنکه در کنار مردم باشند وپرچم صلحدوستی بدست گیرند٫ بر طبل جنگ میکوبند و منتقدین خود را به بند میکشند و باعث و بانی بیکاری هزاران جوان مردم ٫ گرانی لجام گسیخته و تعطیلی هزاران واحد صنعتی و کشاورزی شده وفقر وفلاکت و اعتیاد و فحشا وارتشا و اختلاسهای میلیاردی را به جای صلح و آزادی و عدالت و توسعه و پیشرفت و رفاه به ارمغان آورده اند. زهی تاسف

 21. Bahram گفت:

  آقای خًز علی‌ بدون هیچ گناهی در زندان است ،ایشان اعلام کرد که چرا همه بجای فشار به دولت غیر قانونی فشار بّر من گذاشته اند .آقای خاتمی باید نفوذش را در جهت فشار به رژیم ، حتا دعوت از مردم و آگاه کردن آنها از کارهای غیر قانونی، رژیم را مجبور به اجرای خواسته‌های زندانی نماید .

 22. Amir گفت:

  مشکل اصلی‌ ما در این مملکت این است که هیچ چیز شفاف نیست.خود خاتمی هم می‌داند که سرچشمه همه این جنایت و نه بسامانی کیست اما صدایش در نمی‌آید. حتا آقایان موسوی و کروبی هم هیچ گاه در مورد رهبری حرفی‌ نزدند.پس تا همه با هم تعارف دارند و هنوز رهبر را به رسمیت می‌شناسند اوضاع همین خواهد بود.

 23. 25 بهمن سبز گفت:

  25 بهمن را سبز میکنیم

 24. علي گفت:

  دورود بر سيد محمد
  اگه در انتخابات 84 اتحاد داشتيم الان اين روز را نداشتيم

 25. علي گفت:

  در انتخابات 84 پافشاري معين و مهر عليزاده و عدم اتحاد كروبي و …. و نداشتن رهبر واحد در اصلاحات
  سرنوشت را بهاينجا رساند
  از ماست كه بر ماست
  درود بر سيد محمد عزيز

 26. ABBAS گفت:

  دکتر خزعلی عزیزم: بهار آزادی واقعی نزدیک است. بمان تا با هم در جشن پیروزی شرکت کنیم. نگذر تا عمری در افسوس نبودنت بگدازیم ، همچون معلم شهیدمان ، دکتر علی شریعتی ( که البته همان بهتر که نماند تا اینروزهای انحراف و اقتدارگرایی را ببیند و بقول شما از غصه دق کند )

 27. raghsa گفت:

  سلام
  آقای خاتمی اگرآقای خزعلی به درخواست شما جواب مثبت نداده زیاد نگران نشوید خوب است مثل قبل از بنیاد سورس کمک بگیرید شاید این بار بهتر شما را راهنمایی کنند البته اگر اینهم نتیجه نداد فکر کنم پولهایی که از برادران عرب در جریان انتخابات88 به جیب زدید به یاریتان بیاید.

 28. Ega گفت:

  There’s a terriifc amount of knowledge in this article!