سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » میرحسین تا امروز در سلامت است؛ هدف سایت امنیتی از خبرسازی چیست؟...
» آنها چه در سر می پرورانند؟

میرحسین تا امروز در سلامت است؛ هدف سایت امنیتی از خبرسازی چیست؟

چکیده :در پیگیری خبرسازی‌های اخیر رسانه‌های اقتدارگرا، این اطمینان حاصل شد که میر محصور جنبش سبز، تا امروز حال عمومی مساعدی دارد و در ماه مبارک رمضان روزه نیز می‌گیرد. با این حال با توجه به قرنطینه‌ی اطلاعاتی میرحسین موسوی و همسرش، ادعای دیروز این سایت امنیتی این نگرانی را به وجود می آورد که ستاد کودتا چه نقشه ای در سر‌می پروراند؟ خبرنویس این سایت توجه نکرده که با خبر خود، به فرض صحت خبر، قبل از همه، سوء تدبیر قدرت‌طلبان حاکم را به نمایش می‌گذارد و همه‌ی اینها چیزی از مسئولیت حاکمان بی‌مسئولیت کم نمی‌کند....


در پی خبرسازی جدید رسانه‌های وابسته به جریان اقتدارگرا درباره همراهان جنبش سبز و خبر یکی از سایتهای وابسته به نهاد های امنیتی با مضمون بیماری و «وخامت حال!» میرحسین موسوی، که باعث تماس و ابراز نگرانی مکرر علاقه‌مندان ایشان شد، «کلمه» به اطلاع می رساند که در پی لاغری میر حسین، ماموران امنیتی چند روز پیش ایشان را تحت الحفظ برای چک‌آپ به بیمارستان منتقل کرده اند، اما نتیجه معاینات حاکی از سلامتی عمومی ایشان بوده و خبر بیماری یا بستری بودن مهندس موسوی، تایید نمی شود. در عین حال و با توجه به اینکه هیچ منبع خبری معتبری در شرایط قرنطینه خبری وجود ندارد و نیز نهاد های امنیتی اجازه معاینه پزشک مستقل را نیز نداده اند این سؤال مطرح می‌شود که سایت خبری وابسته به نهادهای امنیتی دیروز با چه هدفی از بیماری و با عنوان «وخامت حال» موسوی خبرپراکنی کرده است؟ و این نگرانی پیش می‌آید که آنها چه برنامه‌ی تازه‌ای تدارک دیده‌اند؟

به گزارش کلمه، در حالی که شش ماه از بازداشت غیر قانونی موسوی و کروبی و همسران آنها می‌گذرد و حاکمیت همچنان آنها را در وضعیت آشکارا غیر قانونیٍ «زندان خانگی» بدون هر گونه پاسخ گویی و قبول مسوولیت به گروگان گرفته است، برخی محافل امنیتی به تازگی با اهدافی نا مشخص در تلاش‌اند تا بروز مشکل جسمی برای میرحسین را در جامعه پخش کنند؛ که این موضوع، باعث نگرانی مردم و طرح این نگرانی‌ها در شبکه‌های اجتماعی و نیز تماس‌های مکرر علاقه‌مندان در این باره شده است.

این منابع وابسته به اقتدارگرایان و زندانبانان در حالی ادعای فراموش شدن موسوی از جانب سبزها! و بیماری او را مطرح می‌کنند که تریبون‌های آنها تاکنون هیچ اشاره‌ای به مسئولیت بدیهی حاکمیت برای حفظ سلامتی و رعایت حقوق قانونی زندانیان بی‌محاکمه و بی‌گناه خود نکرده‌اند و گزارشی نیز از وضعیت سلامت آنان به خانواده و مردم نمی‌دهند و حتی متوجه نیستند که با شبهه‌پراکنی‌های خود درباره‌ی سلامتی رهبران جنبش سبز، بیش و پیش از هر چیز، ظلم و رفتار غیر مسئولانه و خودکامگی صاحبان قدرت را به نمایش می‌گذارند.

در همین راستا، روز چهارشنبه یک سایت نزدیک به محافل امنیتی، در خبری مشکوک ادعا کرد که میرحسین موسوی بیمار شده، حال او وخیم است و پزشکان بر سر بالینش حاضر شده‌اند تا او را تحت مراقبت قرار دهند! سایت «صراط نیوز» که به نماینده رهبری در کیهان منتسب است، در حالی ادعای بیماری مهندس موسوی را مطرح کرده که نزدیکان او مشکل جسمانی و سابقه‌ی بیماری وی را قبل از حصر رد می‌کنند و تاکید دارند که میرحسین تا روز قبل از حصر غیر قانونی، هیچ بیماری و مشکل جسمی خاصی حتی بیماری های متداول این سن را نداشته است.

در پیگیری این خبرسازی‌ها، این اطمینان حاصل شد که میر محصور جنبش سبز، تا امروز حال عمومی مساعدی دارد و در ماه مبارک رمضان، روزه نیز می گیرد. با این حال با توجه به قرنطینه‌ی اطلاعاتی میرحسین موسوی و همسرش، ادعای دیروز این سایت امنیتی این نگرانی را به وجود می آورد که ستاد کودتا چه نقشه ای در سر می پروراند؟ خبرنویس این سایت اما توجه نکرده که با خبر خود، به فرض صحت خبر، قبل از همه، سوء تدبیر قدرت‌طلبان حاکم را به نمایش می‌گذارد و همه‌ی اینها چیزی از مسئولیت حاکمان کم نمی‌کند.

نهادهای امنیتی از شش ماه قبل تاکنون، با بی‌توجهی به نگرانی‌های خانواده و درخواست‌های مکرر دلسوزان، امکان معاینه‌ی رهبران جنبش سبز توسط پزشکان مستقل را مهیا نکرده‌اند. این بی‌توجهی ها، واکنش مادر زهرا رهنورد را در پی داشت که یک ماه قبل در مصاحبه با کلمه از «کاهش وزن» میرحسین ابراز نگرانی کرده بود. دختران موسوی و رهنورد هم در دیدار با سید محمد خاتمی، این موارد را تایید کرده و «دلنگرانی‌های موجود درباره‌ی وضعیت جسمی موسوی و رهنورد و نیز رفتارهای ناشایست و تهدیدهای ماموران علیه خانواده» را مورد اشاره قرار داده بودند.

سایت نزدیک به محافل امنیتی، در خبر خود، میرحسین موسوی را «اسطوره فراموش شده» می‌نامد و ادعا می‌کند که فعالان جنبش سبز، سران جنبش را فراموش کرده‌اند!

نکته‌ی حائز اهمیت اینجاست که این خبر درست یک روز پس از آن منتشر می‌شود که نامه‌ای با بیش از 300 امضای اشخاص و گروههای فعال در اعتراض به ادامه‌ی حبس غیر قانونی موسوی و کروبی منتشر شد و بر اساس گزارش‌ها، این نامه بازتاب‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی داشته و تعداد امضاهای آن نیز در حال افزایش است.


194 پاسخ به “میرحسین تا امروز در سلامت است؛ هدف سایت امنیتی از خبرسازی چیست؟”

 1. مشهد گفت:

  دوستان سبز هموطن اشتباه نكنيد!!!!!! ايرانيان باغيرتمندترين افراد هستند. منتهي باغيرت زيرك كه به وقتش ضربه نهايي ره بر پيكره دشمن ايران زمين وارد خواهند كرد. ما باغيرت ترين هستيم. به زودي خواهيم ديد. به قول مهندس صبر صبر صبر
  آرزوي سلامتي مير عزيزمان
  مشهد الرضا(ع)

 2. رضا گفت:

  خداوند در این شبهای قدر به خادمان ملت اجر وافی عطا کند

 3. ناشناس گفت:

  آفرین ایرانی جماعت یعنی فقط شعار
  حیف اون همه گاز اشک آور و باتومی که به خاطر این ملت خردیم

 4. کیانوش انصاری گفت:

  مردم باید هرچه بیشتر از این موضوع مطلع باشند و نگرانی ها به وجود بیاید. آنگاه خواهید دید مجددا شبانگاه های تهران مملو از فریاد های الله و اکبر ها عاشقان میر خواهد شد. ظلم همیشه آزادی می زاید. پس فراموش نکنید و دست به کار شوید

 5. ناشناس گفت:

  mardom be pa khizid dar roze ghods

 6. بی شماران گفت:

  ما تا آخر ایستاده ایم درود بر موسوی و کروبی درود بر جنبش سبز ایران

 7. ناشناس گفت:

  زنده باد موسوی و کروبی و هر کس که در راه آزادی این ملت گام برمیدارد

 8. ناشناس گفت:

  از همه می خوام در این شبها دعا کنند این اسیران دربند عزیز از زندان آزاد شوند

 9. یک طلبه از قم گفت:

  اگر دوستان سیاسی بیاد داشته باشند دستگاه حاکمه بویزه ادمهای چون اقای محمدی ری شهری چه بلائی بر سر مراجع تقلید مرحوم ایت الله العظمی سید کاظم شریعتمداری وبعد از ایشان دیگر مراجع عظام تقلید و نهایتا مرحوم حضرت ایت الله العظمی حاج شیخ حسینعلی منتظری رحمه الله علیهم اجمعین اوردند هیچ کس کاری از پیش نبرد امروز هم علمدار سبز پوش سلاله السادات در بند اسارتشان هست مطمئن باشید تا ادمهای عافیت وطلب دنیا دوست مثل من و امثال من هستند وساکت تماشا می کنند هر کاری نظام حاکمه انجام میدهد.مگر یادمان رفته است همین سردارن کودتا چه می گفتندپ؟اگر سران جنبش سبز دستگیر شوند صدای کسی در نمی اید!!!حالا بفرمائید سید جلیل القدر در ایام لیلی قدر در اسارت وما هم بک یاالله می گوئیم!!!پس کجا رفت غیرتمان؟!!!!

 10. ناشناس گفت:

  من به عنوان یک بسیجی سبز همانند بسیجیان دوران دفاع جانم را برای حفاظت از نخست وزیر محبوب امام ورهبر جنبش سبز ایران خواهم داد

 11. یک طلبه گفت:

  خدایا میرحسین عزیز ما و شیخ مهدی (کروبی)ما را به حق مظلومیت امیرالمومنین علی(ع) از بند حکومت معاویه آزاد بفرما.یاحسین(ع) میر حسین(دام ظله)_یا مهدی(عج) شیخ مهدی(دام ظلم)

 12. سبز از دیار کریمان گفت:

  از سایت کلمه و سایت های سبز مصرانه درخواست دارم لینک فراخوان کمپین اعتراض سبز را در صفحه اول خود قرار داده تا سبزها از وجود آن آگاه شوند دوستان دیر بجنبیم بعدها افسوس خواهیم خورد
  یاحسین میرحسین

 13. سربازان گمنام موسوی گفت:

  خدایا زر و زور و تزویر دست به دست هم داده اند و به جان ما افتاده اند…خدایا به ما صبر و شجاعت ایستادگی تا اخر را عطا نما…خدایا تو که یاور مظلومانی به دیکتاتور و مزدورانش مغرور به قدرت دنیاییشان شده اند…او باورش شده است که از همه بیشتر می فهمد و انا ربکم الاعلی می گوید … خدایا تو بزرگی…تو از هر وصفی بلندمرتبه تری… ما و رهبرانمان را در رسوایی این قوم یاری نما… ای خدای بزرگ خودت پشتیبان کسانی باش که زندگی آرام و آبرویشان را با تو معامله کردند و از گفتن کلمه حق نترسیدند و در مقابل فرعونیان ایستاده اند…

 14. گیلانی گفت:

  اقتدارگرایان شرمتان باد که اینگونه ظلم می کنید….
  میر حسین زنده باد- خاتمی پاینده باد

 15. یاحسین میر حسین گفت:

  نماینده مجلس بی خاصیت برای مردم و الت دست دیکتاتور بر علیه ملت که شکمش از مال حرام پر است درست مانند یار یزید حرف میزند

  مال و مقام دنیا چفدر شیرین و فریبنده است

  روزی که دیر نیست مردم به خیانتهای شما و پشت کردن به ملت را رسیدگی خواهند کرد و ان روز روز سیاه رویی شماست

 16. ali گفت:

  میر ما نور خداست که نمی توانند آن را خاموش کنند یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره و لو کره المشرکون

 17. ایران گفت:

  به نفع خامنه ایه که مراقب سلامتی میرحسین ما باشه.

 18. از بابل گفت:

  مردم بابل نام نماینده مجلس فدمایشی و تحت امر دیکتاتور را در حافظه خود ثبت کردند

 19. رضا گفت:

  خاک برسر ماایزانیان بی غیرت ازمردم سوریه
  یاد بگیریم

 20. سعید گراوندکلسرخی گفت:

  خدایا در این شب قدر همه درد مندان گرفتاران واسیران دربند را سلامت سربلند وهرچه زودتر از شر ظلم ظالمان وزورگویان حاکم رهایی ونجات بخش .
  میرحسین وراه سبزش زنده وجاودان وسربلند وشاداب وتندرست روزی بر اوج قله افتخار حقانیت می ایستند واین شایعه پراکنی های پوچ جز روسیاهی وننگ وشرمساری چیزی برای اقتدارگرایان در بر ندارد
  …یا علی مدد یاعلی الغوث یاعلی ادرکنی

 21. ناشناس گفت:

  سبز سبز سبز
  خداوند در این شبهای عزیز ریشه ظلم ظالمان به ظاهر مسلمان را از سر مردم ایران و دنیا بکند.(انشااله) دعا برای پیروزی حق بر باطل فراموش نشود .ظلم پایدار نیست

 22. سعید گراوندکلسرخی گفت:

  شب قدر است، دست به‌دعا بر‌‌داريم !
  خدايا به ما فهمي عطا كن تا دين‌داران حقيقي را از دين‌بازان حرفه‌اي بازشناسيم و بازشناسانيم.

  خدايا به ما تقوايي ببخش تا هر كه را مانند ما نمي‌انديشد، متهم نكنيم.

  خدايا به ما بصيرتي ده تا فريب منافقان زيرك را نخوريم و مفتون مقدس‌هاي احمق نشويم.

  خدايا به ما اخلاقي بده تا مايه‌ي شرم‌ساري اسلام و قرآن و پيامبر و اهل‌بيت نباشيم.

  خدايا به ما اخلاصي عطا كن تا جاه‌طلبي و خودخواهي بي‌پايان خود را به نام مقدسات دين تو دنبال نكنيم.

  خدايا به ما دانشي بده تا عالم از جاهل بازشناسيم و در دام جاهلان عالم‌نما و عوام‌فريبان بي‌دانش نيفتيم.

  خدايا به دل و جان ما ظرفيتي بده تا مفاهيم والا و عميق را آن‌گونه كه هست دريابيم و آن‌ها را تا حد كج‌فهمي و قشري‌نگري خود تنزل ندهيم.

  خدايا به ما صداقت و شجاعتي بده تا دروغ و تظاهر را دست‌مايه‌ي فريب اين و آن و بالا رفتن از نردبام اين جهان قرار ندهيم.

  خدايا به ما عقلي بده تا دوست را از دشمن بازشناسيم و آن‌گونه كه گفته‌اي با دشمنان تندخو و با دوستان مهربان باشيم و دوست را جاي دشمن و دشمن را جاي دوست ننشانيم.

  خدايا به ما فهمي عطا كن تا بدانيم و باور كنيم كه تبليغ و ترويج دين تو و راه تو بيش و پيش از لفاظي‌هاي عوام‌فريبانه نيازمند كردار صادقانه است.

  خدايا به ما احساس مسئوليتي عطا كن تا همه‌ي داشته‌ها و سرمايه‌هاي مادي و معنوي يك ملت را پايمال ناداني و خودخواهي و كبر و غرور خويش نكنيم.

  خدايا فهم نادرست ما را از مفهوم انتظار و مهدويت، مايه‌ي بدبيني و بيزاري جان‌هاي پاك و عقل‌هاي سليم قرار نده.

  خدايا به ما بينشي عطا كن تا مصلحان روشن‌بين را از مدعيان گزافه‌گو بازشناسيم.

  آمین !

 23. خدایا از طالمان به تو پناه می بریم گفت:

  پروردگارا به حق این شبهای قدر همه کسانی را که به میر حسین و همه مردم ایران خیانت و ظلم کردند و خون مردم بیگناه را

  بناحق بر زمین ریختند و مادرانی را دلسوخته ساختند و خانواده هایی را داغدار کردند به بزرگی و عظمتت در این دنیا و اخرت بزودی زود مجازات بفرما

  الهی امین

 24. ناشناس گفت:

  دیکتاتورهاهمیشه دراوج قدرت اشتباه می کنندفکرمی کنم درایران این اتفاق نزدیک است

 25. زنگان گفت:

  زندگی زیباست.
  زشتی‌های آن تقصیر ماست.

 26. رضا گفت:

  آزادی هزینه دارد .ای کاش همه تاثیر گذاران نظام در سی ساله صریحا اعلام موضع کنند.

 27. ملت گفت:

  مير ما بوي شقايق مي دهد ،بوي لاله هاي عاشق مي دهد
  فمن يتوكل علي الله فهو حسبه
  يا حسين مير حسين
  نرون مرد ولي رم نمرد

 28. ناشناس گفت:

  یزیدحاکمان فعلی هستند…کسانی بودندزمان یزیدواسه مقداری خرمابه لشکریزیدرفتند

 29. ناشناس گفت:

  آیا باید این جمله را قبول کنیم که انقلاب بچه های خودش را می خورد ؟ اصلا این جمله که ورد زبان پدر مرحومم بود ازکیست؟

 30. محمدجوادِسبز-فرزندجانبازوبرادرزاده ی1شهید گفت:

  سلام برمیرحسین – همیشه درقلب ماست – منتظر روزی هستیم که سرباز میرحسین باشیم و همه باهم به یاری امام زمان(عج) بشتابیم و ظلم و دروغ و ریا و خیانت و بی عدالتی و تحجر ونفاق را در هرکجای دنیاکه هست ریشه کن کنیم
  یالثارات الحسین
  این خائنان در برابر اراده ی الهی هیچ غلط اضافی نمی توانند بکنند

 31. ناشناس گفت:

  یکی به ما بگه باید چی کار کنیم؟

 32. ايراني گفت:

  مولاي ما علي (ع) 25 سال خانه نشين شد كه لطمه اي به دين مبين اسلام نرسد اما آقاي موسوي به خاطر رسيدن به قدرت موجب شكاف در ميان تنها حكومت اسلامي در دنيا شد ؟؟؟؟؟؟

 33. ملت ایران گفت:

  دوستان سلام
  امشب که در حال مطالعه کامنت ها و پیام های خوانندگان بودم متوجه شدم که بخش اعظم خوانندگان و بازدید کنندگان علاقه مندان به رهبران جنبش سبز ایران آقایان میر حسین موسوی و مهدی کروبی هستند . امیدوارم که در انتخابات بعدی اثبات کنندکه خود و خانواده های وابسته شان میتوانند به حاکمیت این را بفهمانند که بخش اعظمی از مردم اینر کشور و سرزمین راهشان و دلشان با جنبش سبز ایران اسلام است . … اندکی صبر سحر نزدیک است ….

 34. ناشناس گفت:

  مرگ بردیکتاتور

 35. سبز سبز گفت:

  چرا قران ميفرمايد تاريخ بخوانيد .زيرا تاريخ دروغ نميگويد ببينيد بسر پيشينان قبل شما چه امد. پس اي اقتدارگران امروز عبرت نميگيريد كه سيد مظلوم را باهمسرش به بند ميكشيد بي انچه در محكمه سيد سبز را محكو كنيد .چون ميدانيد محكو ميت وي بهر بهانه واهي موجب زوال قدرت شما خواهد بود .اليس صبح به قريب.

 36. ali گفت:

  مرگ بردیکتاتور یا حسین میر حسین

 37. e.sاز کوهدشت لرستان گفت:

  ایرانی باغیرت کاری نکن فردا اه حسرت کوتاهی کردنمونو بکشیم نباید اول کاری کنیم که بشیم ابزار تبلیغاتی دشمنای خارجی نه به ریاکارن داخلی بهانه دستشون بدیم که منافق صدامون کنن.با فهم بصیرت باید عمل کنیم که خدا با حق است نه با زور و ریا.
  یا حسین میر حسین.برای سلامتیش یه صلوات بفرست

 38. سبز گفت:

  راهپيمايي ها بايد از سر گرفته شود. نبايد دست رو دست گذاشت

 39. ناشناس گفت:

  چرا نباید مردم برای آزادی این عزیران به خانه های آنها رفته و آنها را آزاد نکنند

 40. خامنه گفت:

  ما زنده از انيم كه ارام نگيريم موجيم كه اسودگي ما عدم ماست اول من ارزوي سلامتي براي آقاي موسوي مي كنم خدا اين رهبر را براي ما نگه دارد و روزي برسد كه مردم را ازاين ضلالت و بدبختي نجات دهد. حالا قدرت در دست يزيديان است روزي خواهد رسيد كه مختارهاي ( مير حسين) دست يزديان را قطع كنند زياد هم دور نيست.

 41. ناصر گفت:

  عزيزان ما بايد مثل مردم سوريه باشيم و عزيزان با اب پرت كردن به جايي نمي رسيم ما بايد فكر جدتري بكنيم ما بايد به كساني در اين راه شهيد شدند راه انها را ادامه دهيم مير حسين به خاطر ما جانش را به خطر انداخته است نه به خاطر مقام

 42. ناشناس گفت:

  دوستان می گم فک کنم باید دیگه یواش یواش یه تکونتی به خودمون بدیم (یا حسین میر حسین )

 43. حضرت ازما گفت:

  مبارک، بن علی، اگه گفتی نوبت کیه؟

 44. محمد گفت:

  ای کاش همون25خرداد آقای موسوی طرفدارانش رو میفرستاد رسانه ضدملی خائن به مردم را تصرف میکردن وبساط استبدادروازسرماکم میکردن امیدوارم ماه رمضان سال بعد ملت کورش بزرگ به آزادی رسیده باشن