سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هر کس هر جا از حق و قانون دفاع کند عضو جنبش سبز است...
» میرحسین موسوی:

هر کس هر جا از حق و قانون دفاع کند عضو جنبش سبز است

چکیده :متاسفانه سطح دروغ گویی بسیار گسترده است. اخیرا متن سخنرانی یکی از مقامات امنیتی به طور گسترده در سطح جامعه توزیع شده است که پر از دروغ های شاخ دار و افسانه سازی های مبتذل است. تهیه کنندگان این نوار روی جهل و نادانی که ممکن است افراد به دلایلی داشته باشند، طمع کرده اند و جالب است که این نوار با حمله به معدود احزاب قانونی کشور آغاز می شود و ما وقتی این نوار را در کنار این اظهار نظر می گذاریم که در کشور فقط یک حزب داریم و آن هم حزب ولایت است می بینیم که عده ای کشور را دانسته و ندانسته به بن بست می کشانند. این اظهار نظر شبیه اعلام حزب رستاخیز از سوی شاه است که مخالف صریح قانون اساسی است .من بعید نمی دانم که در آینده خود قانون اساسی هم با همین وضع مورد حمله قرار...


میر حسین موسوی در دیدار با جمعی از اساتید دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد:  ما اعتقاد داریم دروغ و ظلم و قانون ستیزی مشروعیت نظام را ذوب می کند و  وعده های قرآن و روایات و خود تحلیل حادثه عظیم کربلا و عاشورا نشان می دهد که ظلم باقی ماندنی نیست. میرحسین هدف جنبش سبز را حاکمیت آرا مردم دانست وگفت: اعتقاد دارم انشالله به زودی جنبش سبز پیروز خواهد شد چون دنبال تحقق حقوق مردم است. چون مدافع آزادی های بشری  است چون مدافع عقلانیت و منطق است ، چون مخالف ظلم و دروغ و جور است.

جنبشی که الهام گرفته از عاشوراست

به گزارش کلمه، میرحسین موسوی  در ابتدای سخنان خود ضمن  تبریک به مناسبت عید مبعث و اعیاد شعبانیه خصوصا میلاد امام حسین و حضرت عباس و امام زین العابدین گفت :”این اعیاد برای ما الهام بخش بوده است. کل زندگی امام حسین برای ما الگو می باشد. آنچه در جامعه مذهبی ما جا افتاده  برگرفته از زیارت عاشوراست، شعار سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم است که یعنی ایستادگی برای اینکه جامعه از ظلم و جور به سمت عدل و راستی برود.”

آری! پس از هر سختی آسانی است

سبزها امروز از ترس فارغ شده اند

نخست وزیر دوران دفاع مقدس به تاثیر جنبش سبز از حادثه کربلا اشاره کرد و گفت:” این شعار جنبش سبز است که برگرفته از روحیه آزادی خواهی حماسه سازان کربلا و در راس آنان امام حسین و ابالفضل العباس می باشد که در مقابل کژی ها باید ایستاد و برای بازگشت به حق و عدالت تلاش کرد. این ایستادگی ها سختی هایی دارد اما بدانیم که وعده قرآن است که ان مع العسر یسری، با سختی گشایش است و ما این گشایش را در جامعه خود و در حوزه عمومی امروز ملاحظه می کنیم. علی رغم تحمل سختی ها، زندان ها ، کشتارها، فشارها و کهریزک ها امروز نشاطی در میان ملت به ویژه جوانان برای میل به جامعه ای عادلانه و فارغ از ظلم و جور دیده می شود.

سبزها امروز از ترس فارغ شده اند آیا این یسر و راحتی نیست؟ سبز ها امروز برای داشتن نظامی که در آن حاکمیت ملت به رسمیت شناخته شود و حقوق ملت که در قانون اساسی بدان تصریح شده است احیا شود تلاش می کنند. آیا این خود یک گشایش نیست؟ اینکه قتل و جنایت نیروهای به اصطلاح خودسر در گذشته و حال محکوم می شود، آیا گشایش نیست؟”

ایران برای همه ایرانیان

هدف جنبش سبز حاکمیت آراء مردم است

میرحسین موسوی در بخش دیگری از سخنانش  بر تعامل بدنه جنبش درباره منشور جنبش سبز تاکید کرد وگفت:” منشور جنبش سبز یک متن سیال و باز است و با تعامل بدنه جنبش انشالله به سمت کمال پیش خواهدرفت. به نظر بنده یکی از ایرادات و کاستی های که منشور دارد این است که به حقوق اقلیت های مذهبی نپرداخته است. گرچه به طور تلویحی بدان پرداخته شده است ولی در متن می تواند تصریح شود و به تعلق ایران به همه ایرانیان تکیه شود که یک فراز کلیدی است.”

ما پیروزیم چرا که…

سپس میر حسین موسوی تصریح کرد:” هدف جنبش سبز حاکمیت آراء مردم است و من اعتقاد دارم انشالله به زودی جنبش سبز پیروز خواهد شد چون دنبال تحقق حقوق مردم است. چون مدافع آزادی های بشریست چون مدافع عقلانیت و منطق است و سلاح جنبش سبز منطق است. چون مدافع پیوند دموکراتیک ملت با قانون اساسی است و چون مخالف ظلم و دروغ و جور است و ما اعتقاد داریم دروغ و ظلم و قانون ستیزی مشروعیت نظام را ذوب می کند وعده های قرآن و روایات و خود تحلیل حادثه عظیم کربلا و عاشورا نشان می دهد که ظلم باقی ماندنی نیست. کافیست به سرنوشت حکومت های اموی و آل مروان نگاهی انداخته شود.”

پیوند با قانون اساسی حلقه وصل ماست

موسوی اظهار کرد:  شعار رعایت بدون  کم و کاست قانون اساسی با این فرض است که این متن نه جاودانی است و نه وحی منزل وهر نوع تغییری در سطح ملی می تواند مورد قبول باشد که امکانات انتخابات آزاد و رقابتی و غیر گزینشی را  فراهم کند.  وی تاکید کرد: نمی توان با تاکید بر خاطره ها یک وفاق ایجاد کرد ما احتیاج به متنی داریم که ما را به هم وصل کند و در شرایط فعلی جایگزین و بدیلی برای قانون اساسی وجود ندارد طرح اجرای بدون تنازل قانون اساسی طرح مطالبات ملت است که بدان ها بی اعتنایی شده است و  پیوندهای دموکراتیک با قانون اساسی نقطه وصل ماست.

دروغگویان بر جهل و نادانی برخی طمع کرده اند

شاه نیز همین را می گفت…

با این وضع به قانون اساسی هم حمله خواهند کرد

وی در ادامه سخنان خود با ابراز تاسف از گسترش دروغ در جامعه  گفت :”متاسفانه سطح دروغ گویی بسیار گسترده است. اخیرا متن سخنرانی یکی از مقامات امنیتی به طور گسترده در سطح جامعه توزیع شده است که پر از دروغ های شاخ دار و افسانه سازی های مبتذل است. تهیه کنندگان این نوار روی جهل و نادانی که ممکن است افراد به دلایلی داشته باشند، طمع کرده اند و جالب است که این نوار با حمله به معدود احزاب قانونی کشور آغاز می شود و ما وقتی این نوار را در کنار این اظهار نظر می گذاریم که در کشور فقط یک حزب داریم و آن هم حزب ولایت است می بینیم که عده ای کشور را دانسته و ندانسته به بن بست می کشانند. این اظهار نظر شبیه اعلام حزب رستاخیز از سوی شاه است که مخالف صریح قانون اساسی است. من بعید نمی دانم که در آینده خود قانون اساسی هم با همین وضع مورد حمله قرار گیرد.”

میرحسین موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه جنبش سبز در خارج از کشور سخنگویی ندارد، گفت:” ولی شبکه های جنبش سبز محدود به داخل کشور نیست. طبیعی است که این شبکه ها با همه امکانات خود و با استفاده از رسانه های مجازی و طرق دیگر سخنان سبز خود را در فضای عمومی و زیبایی بوجود آمده طرح نمایند و این از نقاط قوت جنبش سبز است.

باور کنیم که میزان رای ملت است

وی گفت: “از نظر بنده هر کس دنبال حق است و به صورت مسالمت جویانه برای رسیدن کشور به سمت حاکمیت مردم بر سرنوشت خود حرکت می کند و وهر کس هرجا از حق و از قانون دفاع می کند جزو بدنه این جنبش است و همه باید باور  کنیم که در نهایت میزان رای ملت خواهد بود.”

ضرورت خیزش رسانه ای برای توجه به قشر محروم

نخست وزیر محبوب امام همچنین با بررسی وضعیت  رسانه ای جنبش سبز گفت: شبکه های جنبش سبز باید به سمت درک مشکلات همه اقشار خصوصا  کارگران و کشاورزان و معلمان پیش برود که متاسفانه رسانه های سبز در این زمینه فقیر هستند و باید خیزش در اطلاع رسانی و ارائه راه حل ها اغاز شود.

آفت انحلال نهاد برنامه ریزی کشور

وی با برشمردن برخی مشکلات جاری کشور آنها را ناشی از نبود نهاد برنامه ریزی و نگاه آینده نگر به مسایل دانست و گفت: امروز در جامعه متاسفانه هم مشکل آب داریم و هم مشکل برق. این ناشی از کاهش سرمایه گذاری ها در حوزه برق در چند سال گذشته است که خود این مشکل ناشی از حذف برنامه ریزی های بلند مدت و نگرش های کوتاه مدت معطوف به شب انتخابات بوده است.  این را در سایر حوزه ها نیز مشاهده می کنیم و مسئله قطعنامه ویارانه ها این مسائل را تشدید می کند که به نظر من دلیل اصلی  آن حذف دستگاه برنامه ریزی کشور در سال های گذشته بوده است.

سوء ظن به دانشگاه مشکلی را حل  نمی کند

میرحسین موسوی در انتهای سخنان خود بار دیگر تحدید فضا و هر نوع فشار بر دانشگاه ها را محکوم کرد و ادامه داد:” اسلام در زمان طلوع خود آغوشش را به همه جهان آن روز باز کرد و هر سنت خوبی را امضا و تایید کرد. دانشگاه ها نقطه اتصال ما به تمدن ها و علوم و تجربیات بیکران بشری هتند. سوء ظن به اساتید و دانشجویان مشکلات سیاسی دانشگاه ها را حل نمی کند. مشکل دانشگاه ها درست از نقطه ای آغاز می شود که آن فاجعه های حمله به کوی دانشگاه پیش می آید و نظام از مسئولیت این اقدام که همه جنایت کارانه بودن آن را تایید می کنند، طفره می رود و مسئولان آن فجایع را به محاکمه نمی کشد.”

گفتنی است در ابتدای این دیدار امروز جمعی از اساتید دانشگاه تربیت مدرس برخی از دغدغه های خود را درباره  مسایل جامعه و دانشگاه  مطرح کردند. همچنین به بیان دیدگاههای خود پیرامون منشور سبز پرداختند.


155 پاسخ به “هر کس هر جا از حق و قانون دفاع کند عضو جنبش سبز است”

 1. زنده باد سبز گفت:

  درود بر رهبر فهیم جنبش سبز،میرحسین عزیز دوستت داریم.

 2. 349 گفت:

  پیروزی سبزها یعنی اینکه تمامی ادعاهایشان در مورد انحصار طلبان درست از آب در آمد ( از زد و بندهای مالی و مقامی گرفته تا فرهنگ توهین مشایی به پیامبران البته با حمایت رییس دولت و ذلت گدایی کردن دوستی با نامه به اوباما و بر باد دادن پول نفت و تمامیت ارضی و بدهی های کلان و گرانی سرسام آور و رکود و مدارک تقلبی و … )
  پیروزی سبزها اثبات می شه با این موضوع که دشمنانشان تنها در مواجهه با منطق محکم سبزها شروع به فحاشی و افترا و قتل و زنجیر می کنند

 3. رضا گفت:

  خداوند خود پشت و پناه خوبان و نيكان جهان ميباشد چه در اين جهان چه در جهان باقي پيروز و پايدار باشي حرف حق جواب ندارد

 4. ناشناس گفت:

  این جمع چند نفر بودند؟

 5. کاظم گفت:

  بزرگترین مشکل جامعه ما ” عدم آگاهی” است.
  و بزرگترین مشکل جنبش سبز و موسوی عزیز “فقر اطلاع رسانی” است.

 6. همصدا گفت:

  میر حسین جان …
  با تمام وجود از شما ممنونم ….نمی دونید که چقدر منتظر این موضع گیری و سخنان شما بودم
  آفرین …دست مریزاد به تو ای میر نازنین
  خیلی دوستت داریم….زنده و پاینده باشی
  یا حسین میر حسین

 7. Ali گفت:

  Lotfan nazaret mokhalef ham sabt koneed. Va darai sarkardegane sabz ham shafof elam koneed.

 8. سبز مدرن گفت:

  یا حسین میرحسین

 9. ما پیروز خواهیم شد,
  آینده روشن و پیشرفت در سایه گسترش آگاهی,..

 10. منتظر گفت:

  درود بر این زاده راستین حسین ع . ان شاا… پرچم سبز مهدی موعود بر تمام عالم سایه افکند و عالم را از ظلم جور همه قابیلیانپاک گرداند . در آستانه نیمه شعبان همه یکصدا برای ظهورش دعا کنیم که ظهورش گشایش همه مشکلات بشر است.

 11. علی گفت:

  سید این روزهای تنها با کلام مطمئن تو آرام می شویم…سید می دانی که؟…سید یادی از ما کن که ما بسیار یادت می کنیم…یادمان کن به خطی دعایی…

 12. سايه گفت:

  من كه هر جا باشم از ظلم و دروغ و فريب اين … مي گويم
  درود بر حق طلبان آزادي خواه

 13. سمیعی گفت:

  جناب آقای موسوی! خوب می دانیم که اصلاح طلبان در بحران مشروعیت بزرگی بسر می برند و باید برای خروج از این بحران فکری کرد. نباید خودمان را گول بزنیم . باید باور کنیم که در میان مردم هیچ پایگاه اجتماعی نداریم. برای برون رفت از این بحران چه فکری کرده اید؟

  • مریم گفت:

   جناب سمیعی، نمی دانم منظورتان از بحران مشروعیت اصلاح طلبان چیست. آنها بخشی از جنبش سبز هستند که در این یک سال گسرش یافته و پخته تر شده است.
   محققا نظر مردم در مورد آنها با 5 سال پیش متفاوت. اگر منظورتان اینست که همانطور که آقای موسوی اشاره می کنند، باید بیشتر بسمت کارگران، کشاورزان، معلمین و طبقه محروم رفت ، با شما موافقم.
   حتی در سایت کلمه هم این مطلب باید مراعات شود. باید از اعتصابات،محنتها وخشونتهائی که برآنها اعمالمی شود سخن گفت

   شاید هم اصلا بد قهمیدم و مطلب شما شکل مودبانه ایست از خشم مخالفین جنبش سبز به این دلیل که پیوسته جنبش سبز محبوبیت ومشروعیتش بیشتر وبیشتر میشود. امیدوارم که اینور نباشد.

 14. ناشناس گفت:

  نکته جالب توجه این است که مخالفین جنبش سبز ما که تعداد شان روز به روز کم و کمتر می شود بسیار بی ادب وگستاخ هستند …پس همگی مطمئن هستیم که جنبش سبزما بر چنین دشمنان زبونی قطعا پیروز می شود . ان الله مع الصابرین

 15. رضا گفت:

  خداوند از شماكه پايمال كننده خون صدها هزار شهيد هستيد نگذرد

 16. 77 گفت:

  من كه هر جا باشم از ظلم و دروغ و فريب اين … مي گويم
  درود بر حق طلبان آزادي خواه

 17. omid گفت:

  سبز سبزم ریشه دارم

  یا حسین میر حسین

 18. سرباز سبز رهبر گفت:

  نصر حامد ابوزید و سروش آيا جزو جنبش سبزند ؟ چون اينها آشكارا قرآن را انكار كردن كلمه عزيز چرا نسبت به خبري كه رجانيوز كه در اين باره نوشته واكنشن نشون نمي ديد؟؟؟؟ اگه اينو كه من نوشتم نشون نديد معلوم ميشه همه ي ترديد هاي ضد ديني كه در مورد جنبش سبز مي گن درسته من همون سرباز سبز رهبرم كه براتون هميشه كامنت مي فرستادم

  • علي گفت:

   دوست عزيزم توجه كنيد كه همه انسانها آزاد آفريده شده اند و چون آزاد آفريده شده اند حق اظهار نظر دارند و خداي مهربان اين اجازه را به بنده هاي خود داده است كه در مورد همه چيز سوال شك و يا حتي انكار كند. سروش هم از اين قضيه مستثني نيست و به عنوان يك انساني كه اهل مطالعه است دريافته ها يش را نشر داده است ضمن اينكه ايشان محتواي قران را منكر نشده است. پس بياييد به آزادي انسانها احترام گذاشته و متعصبانه با قضيه برخورد نكنيم. بگذاريد ما به دنبال مجازات انسان ها نباشيم خود خداوند بهتر مي داند كه مثلا با سروش چگونه رفتار كند.

   • سرباز گفت:

    سواله من يه جواب بيشتر نداشت آره يا نه ؟ در ضمن من هم قبول دارم سخت .خشك نبايد فكر كرد و آزادي بيان بايستي كه باشه ولي ماهيت حرفاي آقاي موسوي در تناقض آشكار با اين افراد ولي نمي دونم چرا اين افراد اينقدر خودشونو به موسوي مي چسبونند من جوون وقتي از اسلامه رحماني بين خوارج جديد مي خوام دفاع كنم متهم به اين ميشم كه من دارم از يه اسلام ديگه بحث مي كنم و اونا همشيه بحثو به اين افراد(سروشو گنجيو مهاجراني) ربط مي دن كه من باتوجه به شناختي كه از موسوي و جنبشي كه ايشون مطرح كردن هميشه ميگم اينا از ماها نيستند ولي نمي دونم چرا كلمه عزيز كه خيليم در مورد موضوع هاي مختلف قشنگ تحليل مي كنه …ولي اين قضيه به اين آشكاريو ناديده مي گيره خوب شما گفتيد آزادي ديدگاه پس چرا ما سبزا آزادانه از اين تنها رسانه اي كه داريم ديگاهامنو بيان نكنيم (منظورم مقاله ها يي كه كلمه مي نوسه وگرنه كامنت ها رو افراده كمي مي خونن) اون افراد تفكاراي زد نظام رو آزادانه بيان مي كنن ما برا چي بشينيم بگيم انو آزادن ولي خودمون آزادانه تفكرا منو بيان نكنيم مكه ما با نظامي كه خميني مطرح كرده مشكلي داريم(((((همين ديشب يكي از اينا تو tvانگيليس داشت از خميني بخاطره تفكراش انتقاد مي كرد البته من با ايكه امام نقدبشه مشكلي ندارم چون خوده امام انتقاد به شخص حتي خودشم رو هم دوس داشت ولي سواله من اينه كه انقلابي رو كه مردم كردن و علاقه مردم به اسلام هم بايد نقد شه ولي جوابي بهشون داده نشه )))) )؟ (ببخشيد اينقدر تند صبحت كردم ) 

  • سینوهه گفت:

   نصر حامد ابوزید می گوید قرآن مقدس ترین کتابی است که به زبانی عربی نوشته شده است.
   نکته جالب درباره او این است که می گوید مسلمانان مهم ترین کتابشان یعنی قرآن را رها کرده اند و بیشتر به احادیث تکیه می کنند
   و به هر حال اصالت قرآن از همه احادیث بیشتر است (به نظر من این مهم ترین بخش و ارزشمندترین بخش نگرش های ایشان است).
   روانشاد علامه طباطبایی یکی از کسانی بودند که این خلا را حس کرده بودند و تفسیر ارزشمندی بر کتاب مقدس ما نوشتند

   ایشان تلاش های فراوانی برای پاسخ گویی به کسانی که نقد هایی به قرآن کریم وارد کردند داشته اند.
   با وجودی که نگرشم با آقای ابوزید فرق هایی دارد، در کل از دیدگاه من برچسب زدن بر انسان ها نادرست است
   ببینید دوست گرامی خداوند خالق اندیشه ها و موجودات گوناگون است و از همه مهم تر خداوند آفریننده رنگین کمان

   آقای ابوزید یک مفسر برجسته مصری بودند و به هر روی ایرانی نیستند

 19. ناشناس گفت:

  VVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVمهندس دوستت داریم.تا آخرش هستیمVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVV

 20. sasan گفت:

  چقدر دروغ ؟
  انشاا… هر چه زودتر از دروغگویی های میر حسین موسوی خلاص شویم .

  • رضای سبز گفت:

   خدا رو شکر ملت در این یک ساله فهمیدند دروغگوی اصلی کسی نیست جز رئیس دولت نامشروع و حامیان خشونت طلبش که ان شالله بزودی از شر همه آن ها رها خواهیم شد و ملت یک بار دیگر طعم شیرین صداقت در حکومت را خواهند شنید.

  • جواد گفت:

   سوء تدبیر و طغیان ستم و زوال عدالت و بحران مدیریت و تراکم تطاول و تجاوز، کلاه گشاد مشروعیت را عاقبت از سر دولت برداشت و درماندگی و ناشایستگی او را در تدبیر ملک و تنظیم نظام آشکار کرد و شما برای سرپوش بر این فاجعه چاره ای جز متهم ساختن میرحسین محبوب ندارید.
   ببینیم به کجا می رسید…

 21. مسعود گفت:

  تاکید مهندس موسوی بر وحی منزل نبودن قانون اساسی حامیان جنبش سبز را متحد تر می کند.درود بر میرمان

 22. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  یاحسین میرحسین

 23. حسن گفت:

  یکی از بختیاری های تاریخی جنبش سبز فهم ژرف میر حسین است، سلامت نفس و مردم داری و به فکر ضعیفان بودن او. این ویژگی ها مشروعیت زا برای جنبش و مشروعیت گیر از رقیبان است

 24. سید گفت:

  واقعا خسته شدیم

 25. خادم سبز گفت:

  میرحسین دوستت دارم
  ماپیروزیم
  من تا اخرین قطره خونم ایستاده ام

 26. مراد گفت:

  شما همان بودی که می گفتی که در مناظره می گفتی من اصلا ذهنم به اونجا (دروغ ) نمیره. حالا بشمار از پارسال تا حالا چند بار ذهن و زبانتون این کلمه را تکرار کرده

 27. کوروش بزرگ گفت:

  به خاطر استقلال ایران پاک
  به خاطر آزادی
  به خاطر کشور عزیزم ایران که عاشقانه میپرستمش
  به خاطر قولی که پس از خوندن وصیت نامه پدر عزیزم کوروش بزرگ دادم
  و به خاطر قطره قطره خون آریایی که در بدنم جریان داره
  ایرانم ،با وجود سلطه ی برادران ناتنیم در تو عاشقتم و عشقم ذره ای نسبت بهت کم نمیشه

 28. من گفت:

  هنوز دوست دارم

 29. ناصر گفت:

  سید (از کوروش کبیر که بگذریم) متأسفانه سیاست و سیاستمدار سابقه خوبی در ایران ندارد .

 30. سبز یعنی استقامت تا بهار گفت:

  درود بر میرحسین موسوی ، ما به شما افتخار میکنیم

 31. مرداویج گفت:

  با درود به میرخسین عزیز.ممنون که برسرعهد خود با مردم استوار ایستاده ای و هر روز به این مهم / ایران برای همه ی ایرانیها / اشاره می کنید . باید به دین و مذهب مردم احترام گذاشت . هر انسانی آزاد است که دین و آئین خود را در امنیت کامل انتخاب کند . در آنصورت است که همه به عفاید هم احترام می گذارند. بعنوان مثال ایرانی ها حتی آنها که بی دین هم هستند به اهل بیت احترم می گذارند و نمونه ی تاریخی آن در دفاعیات خسرو گلسرخی میتوان دید. یکی از افتخارات ما ایرانی ها اینست که اولین ملتی بودیم که حتی در زمانی که در نبردها پیروز می شدیم به دین و آئین آنها احترام می گذاشتیم و هرگز دین و آئین خود را بر دیگران تحمیل نکردیم. و خدای را سپاس که اولین ملتی بودیم که یکتا پرستی را برگزیدیم و بعد از اینکه اسلام به ایران آمد نه تنها با آن سر ستیز نداشتیم بلکه با همان روحیه تسامع و تعامل به جهانی شدن آن کمک کردیم و در خود ایران هم همواره تمام مذاهب در کمال احترام در کنار همدیگر زیستن و مسلمان و زرتشتی و یهودی و مسیحی هرگز برای حذف همدیگر تلاش نکردن و بر روی همدیگر خنجر نکشیدند و اگر نا مدارائی های هم پیش آمده از طرف عده ای محدود بوده که خوشبختانه جامعه ی چند مذهبی و چند فرهنگی ما آنها را از خود رانده و نتوانسته اند باعث تفرفه شوند در حالیکه در جوامع ای که خیلی هم ادعای متمدن بودن دارند از این همه مدارا بی نسیب بوده اند و تا بحال بارها در گیر جنگ های قومی و مذهبی شده اند و نمونه ها آنفدر زیاده که حتمن عزیزان خود ار آنها باخبرند فقط محض نمونه به همین به اصطلاح بریتانیای اشاره می کنم که چگونه تا همین چند وقت پیش پروتستانها و کاتولیک ها همدیگر را تکه پاره میکردند ،و در یوگسلاوی دیدیم که چگونه به جان هم افتادند. اما باز خدای را سپاس که ایران عزیزمان از اینگونه زشتی ها تا کنون به خود ندیده و تا فرزندانی چون میرحسین و دیگر عریران دوراندیشی که دارد نخواهند گذاشت که این وطن عزیزتر از جان این زشتی ها را به خود ببیند . وطنی که با اقوام و مذاهب مختلف میتواند چون گوهری در جهان همانطور که در گذشته درخشیده است باز هم بدرخشد و سرمشقی باشد برای دیگران و این مقدور نیست مگر با احترام گذاشتن به عقاید همدیگر و کوتاه کردن دست همان عده ی محدود و اقلیت ناچیز _ که برای منافع باندی خود میخواهند با زور سرنیزه و تفرقه همه ی دلسوزان واقعی انقلاب و کشور را منزوی کنند تا بتوانند به تمام سرمایه ی کشور چوب حراج بزنند و با سیاست نابخردانه ی خود کشور را به ورطه ی سقوط بکشانند._ از امور کشور. میرحسین تا تو یار مایی ما یارتو تا تو در کنار مایی ما در کنار تو .به امید ایرانی آزاد و آباد و ایرانی برای همه ی ایرانی ها . به امید پروردگار یکتا پیروزی مردم ایران نزدیک است.سبزوپیروزباشید

 32. مهدی گفت:

  والا اگه منم بودم به سبزها روحیه میدادم اخی به تپه تپه افتادن پیروزی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! میدونم نظرمو نمیذاری اینم از ازادی بیان سبزاست ولی جالبه میرحسین منتظر احمدی نزاد یه حرفی بزنه وگرنه خودش که بلد نیست چیزی بگه چرا فقط بلد بگه چیز چیز چیز

 33. مردم گفت:

  ما با شماييم شما هم با ما بمونيد

 34. میترا گفت:

  من فقط تیتر رو خوندم و از خوندن بقیه اش منصرف شدم
  واقعا شما چی فکر میکنید؟
  چرا تصور میکنید فقط خودتون همه چیزو میفهمید؟
  یعنی واقعا فکر میکنید هرکسی که مدافع حقیقت باشه از شماست؟
  و حتما هرکس با شما نباشه نمیتونه معنی حقیقت و قانون و .. رو بفهمه.
  حقیقتا که دچار توهم خود بزرگ بینی شده اید/
  یکی نیست شمارو از خواب غفلت بیدار کنه؟
  متاسفم

  • امیر گفت:

   چرا متن نمیخوانید و نظر میدین؟
   آیا حق گوی واقعی شمایی؟ به چه دلیل ما نیستیم؟
   آیا با ما بودن بده؟
   اصلا کی گفت حق باکیه؟

 35. ناشناس گفت:

  این دفعه بیشتر دوست دارم مهندس

 36. cc گفت:

  چدا نبايد احمدي نژاد بخاطر دروغهايي كه به ملت ميگه محاكمه بشه؟

 37. ع گفت:

  چون سخنت از روی صداقت است انشاالله نوید پیروزی را که زودهنگام اعلام کرده اید خداوند به برکت خون شهدا تسریع نماید.

 38. محمد گفت:

  خلایق هرچه لایق حوصله دارید

 39. فرشاد گفت:

  یا حسین ، میر حسین

 40. سفيد گفت:

  ببخشيد ما كه طرفدار قانون و پيرو حقيقتيم اما سبز نيستيم تكليفمون چي ميشه؟؟؟!!!!! به سيد بگو مهندسي شده صحبت كنه همه را با يك زنگ كه خودش دوست داره رنگي نكنه

 41. ... گفت:

  25 تیر سالگرد شهید محمد کامرانی میدان فاطمی مسجد نور 7-8:30

 42. سبز علوی گفت:

  تولد امام خامنه ای مبارک
  بسوزه چشم حسود و منافق و معاند و دشمن

  • امیر گفت:

   بله ایشالا که چش نخورن چه کیک تولد خوبی برا زاهدان فرستادن منتهی تا فوتش کرد ن مهمونا ترکید ن.

 43. ناشناس گفت:

  درود بر شما , ما بیشماریم

 44. سبزینه گفت:

  مثل همیشه عالی بود.
  vvvvvvvvvvvvسبز سبزمvvvvvvvvvvvvvvv

 45. soli گفت:

  اندکي صبر سحر نزديک است

 46. milad گفت:

  درود بر جنبش سبز….
  ما جنبش سبز هستم و تا اخرین قطره خونمان از این جنبش حمایت می کنیم…
  جنبش سبز پیروز است…
  به امید روزی که ازادی و صلح و اتحاد در کشور حکم فرما شود…

 47. میلاد گفت:

  درود بر میر حسین موسوی..

 48. Mani گفت:

  درود بر جنبش سبز..
  احمدی نژاد فردی است دروغ گو و بی پایه و اساس که افرادی مثل تو میترا باید نوکریشو بکنن..
  تو این چند سالی که احمدی نژاد ریس جمهور بود ایران همه جوره تحریم شد..

 49. ابوالفضل گفت:

  من از تعریف کردن خوشم نمی آید ولی میرحسین واقعا داره گام به گام با مردم جلو می آد.

  این حرفهایش را با حرفهای یک سال پیش مقایسه کنید.

  ما نباید از موسوی انتظار معجزه داشته باشیم او هر چقدر که ما جلو بیاییم جلو می آد.نه بیشتر.

  بنظر من اگر جنبش یک شبکه تلوزیونی که واقعا جنبش رو نمایندگی بکنه داشته باشه سرعتمون چندین و چند برابر میشه.چون هنوز خیلی ها در جامعه بی خبر یا بی تفاوتند.خیلی ها.

 50. مردی در پی حقیقت گفت:

  نخست وزیر محبوب امام ؟؟؟
  ———–
  از کجاتون این رو درآوردین؟ جعل تاریخ؟ تو روز روشن؟