سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هر کس هر جا از حق و قانون دفاع کند عضو جنبش سبز است...
» میرحسین موسوی:

هر کس هر جا از حق و قانون دفاع کند عضو جنبش سبز است

چکیده :متاسفانه سطح دروغ گویی بسیار گسترده است. اخیرا متن سخنرانی یکی از مقامات امنیتی به طور گسترده در سطح جامعه توزیع شده است که پر از دروغ های شاخ دار و افسانه سازی های مبتذل است. تهیه کنندگان این نوار روی جهل و نادانی که ممکن است افراد به دلایلی داشته باشند، طمع کرده اند و جالب است که این نوار با حمله به معدود احزاب قانونی کشور آغاز می شود و ما وقتی این نوار را در کنار این اظهار نظر می گذاریم که در کشور فقط یک حزب داریم و آن هم حزب ولایت است می بینیم که عده ای کشور را دانسته و ندانسته به بن بست می کشانند. این اظهار نظر شبیه اعلام حزب رستاخیز از سوی شاه است که مخالف صریح قانون اساسی است .من بعید نمی دانم که در آینده خود قانون اساسی هم با همین وضع مورد حمله قرار...


میر حسین موسوی در دیدار با جمعی از اساتید دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد:  ما اعتقاد داریم دروغ و ظلم و قانون ستیزی مشروعیت نظام را ذوب می کند و  وعده های قرآن و روایات و خود تحلیل حادثه عظیم کربلا و عاشورا نشان می دهد که ظلم باقی ماندنی نیست. میرحسین هدف جنبش سبز را حاکمیت آرا مردم دانست وگفت: اعتقاد دارم انشالله به زودی جنبش سبز پیروز خواهد شد چون دنبال تحقق حقوق مردم است. چون مدافع آزادی های بشری  است چون مدافع عقلانیت و منطق است ، چون مخالف ظلم و دروغ و جور است.

جنبشی که الهام گرفته از عاشوراست

به گزارش کلمه، میرحسین موسوی  در ابتدای سخنان خود ضمن  تبریک به مناسبت عید مبعث و اعیاد شعبانیه خصوصا میلاد امام حسین و حضرت عباس و امام زین العابدین گفت :”این اعیاد برای ما الهام بخش بوده است. کل زندگی امام حسین برای ما الگو می باشد. آنچه در جامعه مذهبی ما جا افتاده  برگرفته از زیارت عاشوراست، شعار سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم است که یعنی ایستادگی برای اینکه جامعه از ظلم و جور به سمت عدل و راستی برود.”

آری! پس از هر سختی آسانی است

سبزها امروز از ترس فارغ شده اند

نخست وزیر دوران دفاع مقدس به تاثیر جنبش سبز از حادثه کربلا اشاره کرد و گفت:” این شعار جنبش سبز است که برگرفته از روحیه آزادی خواهی حماسه سازان کربلا و در راس آنان امام حسین و ابالفضل العباس می باشد که در مقابل کژی ها باید ایستاد و برای بازگشت به حق و عدالت تلاش کرد. این ایستادگی ها سختی هایی دارد اما بدانیم که وعده قرآن است که ان مع العسر یسری، با سختی گشایش است و ما این گشایش را در جامعه خود و در حوزه عمومی امروز ملاحظه می کنیم. علی رغم تحمل سختی ها، زندان ها ، کشتارها، فشارها و کهریزک ها امروز نشاطی در میان ملت به ویژه جوانان برای میل به جامعه ای عادلانه و فارغ از ظلم و جور دیده می شود.

سبزها امروز از ترس فارغ شده اند آیا این یسر و راحتی نیست؟ سبز ها امروز برای داشتن نظامی که در آن حاکمیت ملت به رسمیت شناخته شود و حقوق ملت که در قانون اساسی بدان تصریح شده است احیا شود تلاش می کنند. آیا این خود یک گشایش نیست؟ اینکه قتل و جنایت نیروهای به اصطلاح خودسر در گذشته و حال محکوم می شود، آیا گشایش نیست؟”

ایران برای همه ایرانیان

هدف جنبش سبز حاکمیت آراء مردم است

میرحسین موسوی در بخش دیگری از سخنانش  بر تعامل بدنه جنبش درباره منشور جنبش سبز تاکید کرد وگفت:” منشور جنبش سبز یک متن سیال و باز است و با تعامل بدنه جنبش انشالله به سمت کمال پیش خواهدرفت. به نظر بنده یکی از ایرادات و کاستی های که منشور دارد این است که به حقوق اقلیت های مذهبی نپرداخته است. گرچه به طور تلویحی بدان پرداخته شده است ولی در متن می تواند تصریح شود و به تعلق ایران به همه ایرانیان تکیه شود که یک فراز کلیدی است.”

ما پیروزیم چرا که…

سپس میر حسین موسوی تصریح کرد:” هدف جنبش سبز حاکمیت آراء مردم است و من اعتقاد دارم انشالله به زودی جنبش سبز پیروز خواهد شد چون دنبال تحقق حقوق مردم است. چون مدافع آزادی های بشریست چون مدافع عقلانیت و منطق است و سلاح جنبش سبز منطق است. چون مدافع پیوند دموکراتیک ملت با قانون اساسی است و چون مخالف ظلم و دروغ و جور است و ما اعتقاد داریم دروغ و ظلم و قانون ستیزی مشروعیت نظام را ذوب می کند وعده های قرآن و روایات و خود تحلیل حادثه عظیم کربلا و عاشورا نشان می دهد که ظلم باقی ماندنی نیست. کافیست به سرنوشت حکومت های اموی و آل مروان نگاهی انداخته شود.”

پیوند با قانون اساسی حلقه وصل ماست

موسوی اظهار کرد:  شعار رعایت بدون  کم و کاست قانون اساسی با این فرض است که این متن نه جاودانی است و نه وحی منزل وهر نوع تغییری در سطح ملی می تواند مورد قبول باشد که امکانات انتخابات آزاد و رقابتی و غیر گزینشی را  فراهم کند.  وی تاکید کرد: نمی توان با تاکید بر خاطره ها یک وفاق ایجاد کرد ما احتیاج به متنی داریم که ما را به هم وصل کند و در شرایط فعلی جایگزین و بدیلی برای قانون اساسی وجود ندارد طرح اجرای بدون تنازل قانون اساسی طرح مطالبات ملت است که بدان ها بی اعتنایی شده است و  پیوندهای دموکراتیک با قانون اساسی نقطه وصل ماست.

دروغگویان بر جهل و نادانی برخی طمع کرده اند

شاه نیز همین را می گفت…

با این وضع به قانون اساسی هم حمله خواهند کرد

وی در ادامه سخنان خود با ابراز تاسف از گسترش دروغ در جامعه  گفت :”متاسفانه سطح دروغ گویی بسیار گسترده است. اخیرا متن سخنرانی یکی از مقامات امنیتی به طور گسترده در سطح جامعه توزیع شده است که پر از دروغ های شاخ دار و افسانه سازی های مبتذل است. تهیه کنندگان این نوار روی جهل و نادانی که ممکن است افراد به دلایلی داشته باشند، طمع کرده اند و جالب است که این نوار با حمله به معدود احزاب قانونی کشور آغاز می شود و ما وقتی این نوار را در کنار این اظهار نظر می گذاریم که در کشور فقط یک حزب داریم و آن هم حزب ولایت است می بینیم که عده ای کشور را دانسته و ندانسته به بن بست می کشانند. این اظهار نظر شبیه اعلام حزب رستاخیز از سوی شاه است که مخالف صریح قانون اساسی است. من بعید نمی دانم که در آینده خود قانون اساسی هم با همین وضع مورد حمله قرار گیرد.”

میرحسین موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه جنبش سبز در خارج از کشور سخنگویی ندارد، گفت:” ولی شبکه های جنبش سبز محدود به داخل کشور نیست. طبیعی است که این شبکه ها با همه امکانات خود و با استفاده از رسانه های مجازی و طرق دیگر سخنان سبز خود را در فضای عمومی و زیبایی بوجود آمده طرح نمایند و این از نقاط قوت جنبش سبز است.

باور کنیم که میزان رای ملت است

وی گفت: “از نظر بنده هر کس دنبال حق است و به صورت مسالمت جویانه برای رسیدن کشور به سمت حاکمیت مردم بر سرنوشت خود حرکت می کند و وهر کس هرجا از حق و از قانون دفاع می کند جزو بدنه این جنبش است و همه باید باور  کنیم که در نهایت میزان رای ملت خواهد بود.”

ضرورت خیزش رسانه ای برای توجه به قشر محروم

نخست وزیر محبوب امام همچنین با بررسی وضعیت  رسانه ای جنبش سبز گفت: شبکه های جنبش سبز باید به سمت درک مشکلات همه اقشار خصوصا  کارگران و کشاورزان و معلمان پیش برود که متاسفانه رسانه های سبز در این زمینه فقیر هستند و باید خیزش در اطلاع رسانی و ارائه راه حل ها اغاز شود.

آفت انحلال نهاد برنامه ریزی کشور

وی با برشمردن برخی مشکلات جاری کشور آنها را ناشی از نبود نهاد برنامه ریزی و نگاه آینده نگر به مسایل دانست و گفت: امروز در جامعه متاسفانه هم مشکل آب داریم و هم مشکل برق. این ناشی از کاهش سرمایه گذاری ها در حوزه برق در چند سال گذشته است که خود این مشکل ناشی از حذف برنامه ریزی های بلند مدت و نگرش های کوتاه مدت معطوف به شب انتخابات بوده است.  این را در سایر حوزه ها نیز مشاهده می کنیم و مسئله قطعنامه ویارانه ها این مسائل را تشدید می کند که به نظر من دلیل اصلی  آن حذف دستگاه برنامه ریزی کشور در سال های گذشته بوده است.

سوء ظن به دانشگاه مشکلی را حل  نمی کند

میرحسین موسوی در انتهای سخنان خود بار دیگر تحدید فضا و هر نوع فشار بر دانشگاه ها را محکوم کرد و ادامه داد:” اسلام در زمان طلوع خود آغوشش را به همه جهان آن روز باز کرد و هر سنت خوبی را امضا و تایید کرد. دانشگاه ها نقطه اتصال ما به تمدن ها و علوم و تجربیات بیکران بشری هتند. سوء ظن به اساتید و دانشجویان مشکلات سیاسی دانشگاه ها را حل نمی کند. مشکل دانشگاه ها درست از نقطه ای آغاز می شود که آن فاجعه های حمله به کوی دانشگاه پیش می آید و نظام از مسئولیت این اقدام که همه جنایت کارانه بودن آن را تایید می کنند، طفره می رود و مسئولان آن فجایع را به محاکمه نمی کشد.”

گفتنی است در ابتدای این دیدار امروز جمعی از اساتید دانشگاه تربیت مدرس برخی از دغدغه های خود را درباره  مسایل جامعه و دانشگاه  مطرح کردند. همچنین به بیان دیدگاههای خود پیرامون منشور سبز پرداختند.


155 پاسخ به “هر کس هر جا از حق و قانون دفاع کند عضو جنبش سبز است”

 1. خالقی گفت:

  مهندس موسوی
  آیا به راستی به زودی جنبش سبز پیروز خواهد شد ؟
  آیا به راستی سبزها امروز از ترس فارغ شده اند ؟
  لطفآ شواهد عینی خود را برای اثبات این مدعی بفرمایید.
  با سپاس

  • omid گفت:

   جناب خالقي؛
   درمورد مطلب اول قاعدتا نمي‌توان با يك چارچوب مثلا دو دوتا چارتايي صحبت كرد، اما
   1- به پا خاستن ملت و شكل‌گيري جنبش سبز خود يك پيروزي است، اين كه يك ملت زير بار ظلم و جور نرود و براي استيفاي حقش به مقابله و مبارزه برخيزد، حتي اگر در اين راه تا نفر اخر هم فدا شود
   2- شواهدي دال بر موثر بودن عملكرد جنبش سبز و پيشروي آن در مقابل جريان روبرويش وجود دارد، بحران مشروعيت در جريان حاكم در داخل و خارج، ايجاد شكاف در ميان نيروهاي وفادار به جريان سركوبگر، توليد نارضايتي‌هاي عمومي بيشتر و بيشتر و محاصره بيش از پيش دولت در ميان مشكلات و نافرماني مردم. لذا چرا پيروزي نزديك نباشد و يا به عبارتي بدست نيامده باشد، پيروزي آگاهي يك ملت و بيدار كردن آن براي استيفاي حقش
   در مرود ريختن ترس هم شك نداشته باش، روزهاي 23تا 25 خرداد 88 ترس مردم ريخت و اينگونه بود كه جنبش بارها حضور جمعي خود را اعلام كرد و اگر لازم ببيند باز هم حضور جمعي خود را اعلام مي‌كند. يكي از بزرگترين عوامل غلبه بر ترس آگاهي است، با آگاهي و اطمينان از درستي راه، فرد از جان هم مي‌گذرد.

  • سبز گفت:

   سلام

   ببخشید آقای خالقی آخه این سوال شما پرسیدین؟

  • علي گفت:

   ما پيروز نميشويم ……. اين شماييد كه خود را نابود ميكنيد !!!!!!!!!!!

 2. مسلمان گفت:

  آیاتی تقدیم به صبر و استقامت میرحسین موسوی :

  حجر۹۷ ــ ما می‌دانیم که از گفتار (مخالفت آمیز) آنها افسرده می‌شوی، پس (به جای ناراحتی)، پروردگارت را (درآزادی دادن به مخالفین) ستایش کن و از سجده گذاران (تسلیم شدگان به مشیت آزادی) باش.

  نمل ۷۰ ــ از(انکار) آنها اندوهگین نباش و از مکرآنها در تنگ دلی (ناشکیبائی) نباش.

  روم ۳۰ــ بر حکم (داوری نهائی) پروردگارت شکیبا باش و مبادا منکرانی که باوریقینی ندارند ترا به سبکی وادارند (به جای سنگینی تحمل و وقار از کوره در روی).

  انسان ۲۴ تا ۲۶ــ برای حکم پروردگارت شکیبا باش و از هیچ گناهکار یا ناسپاسی از آنها اطاعت نکن. نام پروردگارت را بامداد و شبانگاه یاد کن و پاره‌ای از شب را برای خدا سجده کن و بخشی بلند از شب رابه تسبیح (بی‌عیب و نقص شمردن)او بپرداز.

 3. محسن گفت:

  درود برمیرحسین آزاده

  • كيوان گفت:

   با سلام
   اميدوارم سيد بزرگوار هر كجا كه هستيد تندرست باشيد و راست قامت من به شما اهداف سبزتان ارج مي نهم و به عقايد انسان دوستانتان و كلام پر مغزتان ايمان دارم و به راههتان كه رسيدن به ايرانى آباد و متحد در زير پرچم سر برافراشته اسلام ناب محمدى است.اعتقاد دارم من هم مثل همه سبز انديشان با شما همراه خواهم بود. باتشكر و درود بر شما (دوستدار دوستان هميشه سبز-كيوان)

 4. نبیئی گفت:

  با خواندن متن این دیدار یاد نقل خاطره ای از مهندس بازرگان افتادم که برمی گردد به ( رهبری جنبش سبز) !!! :
  در ماه‌های قبل از انقلاب که فکرتشکیل شورا و رهبری انقلاب به تدریج مطرح می‌شد، نام آیت الله طالقانی، که به تازگی از زندان آزاد شده بود، ونام آیت الله خمینی بیش از همه سر زبان‌ها بود. روزی یک خبرنگار خارجی که باور نمی‌کرد رهبر از روحانیون باشد، از مهندس بازرگان، که البته هنوز به نخست وزیری نرسیده بود، پرسید: به نظر شما رهبر انقلاب چه کسی است؟

  ایشان بلافاصله جواب دادند؛ شخص شاه!!

  خبرنگار که فکر کرده بود پرسش او را درست متوجه نشده‌اند، گفت منظورم “رهبر انقلاب” است، نه پادشاه کشور!

  وقتی دوباره همین پاسخ را شنید، گفت من نمی‌فهمم چگونه ممکن است شاه رهبر انقلاب باشد!؟

  ایشان توضیح داد که دقیقاً عملکرد منفی شاه در سرکوب راه‌پیمائی‌های مسالمت آمیز و کشتارمردم در میدان ژاله و سرچشمه و شهرهای اصفهان، تبریز، همدان و…. ملت را خشمگین و متحد و منسجم کرده است، وگرنه شش ماه قبل یکصدم این جمعیت هم به فرمان هیچکس راه نمی‌افتادند! او به راستی رهبرانقلاب از بُعد منفی است!
  ………………………………………….
  به همین دلیل است که می فهمم چرا موسوی می گوید سبزها پیروزند.

 5. مینا گفت:

  این مصاحبه ها بر عمق کینه دشمنان موسوی می افزاید و برای آرام کردن خود راهی جز تمسخر و پوزخند ندارند.
  من هم عید مبعث را تبریک می گویم.
  ” بعثت” انسانها برای مبارزه با ” بعثت” آفات و آسیب های اجتماعی است و هر تلاش و تکاپوئی که برای سلامت روح و روان یک جامعه انجام شود درمسیر و امتداد همان بعثت انبیاء می باشد.
  موسوی راهش راه امام و انبیاست.

 6. محمد گفت:

  دروردبر تو
  در سخنان شما آغاز دور تازه ای از تحرکات جنبش سبز دیده می شود.
  (ضرورت خیزش رسانه ای برای اقشار محروم ) این همان نکته ای است که امام از آن استفاده کرد اما بعد از انقلاب متوقف شد . جنبش سبز باید ادامه دهد.
  همه مردم خواهان مشارکت هستند راه را برای مشارکت مردم باز تا سران و فعالین جنبش زیر فشار کمتر آسیب ببینند.

 7. علی45 گفت:

  خدا میداند چه احساس بسیلر خوبی پیدا میکنم سخنان مستدل و صاف و بی شائبه ایشان را میخوانم. همه اطرافیان من میدانند که

  فرد بسیار غیر عاطفی هستم ولی نمیتوانم احساس و عواطف مثبت خودم را به این سخنان ابراز نکنم.

  من کان لله ، کان الله له شاید در مورد میرحسین محقق شده باشد.

  آرامش و وقار او که برخاسته از اخلاص و نیت صادقه درونی اوست ، ایشان را تا اعماق دلها راهی کرده است.

  من میر را از زمان جنگ ارادت داشته ام ولی اقرار میکنم تا این اندازه که در این یکسال بر سلامت نفس وی واستواری

  فکر او مطلع شده ام ،آگاه نبوده ام.

  ایمان واخلاص موسوی به همراه قوت استدلالش و و نفوذ فوق العاده او در میان مردم ضامن تحقق وعده خداوند و

  پیروزی قطعی جنبش سبز است.

  الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا از سنتهای مسلم پروردگار است

 8. طه گفت:

  سخنان شما هر روز بهتر و پخته تر و کثرت گرا تر میشود میر حسین عزیز
  امیدوارم در عمل نیز در همین راستا پیش بروید و امیدوارم روزی برسد که واقعا میزان رای ملت باشد و خواست اکثریت البته با توجه و احترام به حقوق اقلیت
  مهندس عزیز دو درخواست داشتم از شما
  1.به دیدار خانواده آقای اسانلو بروید (واقعا به ایشان و خانواده محترمشان و به خصوص عروسشان به غایت ظلم شده)
  2. یک مصاحبه با آقای نیک آهنگ کوثر بکنید تا اینقدر به ما نگه سبز اللهی
  حق همیشه همراهتان و شما نیز همیشه با حق باشید

 9. حسن عابد گفت:

  شما که کامنت مخالف رو نمیزارید پس چرا ادعای آزادی بیان میکنید؟
  می بینم که یار کم آوردید دست به دامن همه شدید؟ خوبه خوبه

 10. کاویش گفت:

  به امید خدا پیروزی نزدیک است و عشق به میهن تمام وجودم را گرفته است 0

 11. جوان سبز گفت:

  “ایران برای همه ایرانیان” نه فقط قشری خاص

 12. دختر سبز ازادی گفت:

  با تشکر وبه امید پیروزی. فقط اگر ممکنه نظرتان را هر چه واضح تر راجع به اصل ولایت فقیه بیان کنید

 13. حمید گفت:

  یا حسین میرحسین

 14. ناشناس گفت:

  کسی نیست به اداره کنندگان کشور بگوید ایران در آستانه نابودی است 0 اگرجام 00000

 15. رضا گفت:

  من مهمترین بخش صحبتهای مهندس موسوی رو این تیتر میدونم
  “ضرورت خیزش رسانه ای برای توجه به قشر محروم”

 16. علي گفت:

  انصافاً‌ اين شعار ايران براي همه ايرانيان شعار بسيار فرخنده اي است. يادمان نرود كه مرحوم آيت‌الله منتظري ، براي افرادي حق شهروندي قائل بودند كه در شرايط كنوني حتي حق برخورداري از حقوق اوليه خود را هم ندارند.

 17. ب ن ن گفت:

  چرا آقای موسوی در مورد بحران هسته‌ای در این دیدار صحبت نکرده‌اند؟ حاکمیت با ادامه غنی‌سازی بیست‌درصدی، که هیچ توجیه اقتصادی ندارد، در حال بردن مملکت به سوی فلج اقتصادی و یا حتی رویارویی نظامی‌ است. در چنین شرایطی نباید به یک یا دو یادداشت در این مورد بسنده کرد. بلکه باید به صورت مداوم از مردم و فعالان خواست که به این موضوع توجه کنند و با وارد کردن فشار بر حاکمیت برای توقف تغلیظ اورانیوم از ادامه تحریم‌ها و یا رویارویی نظامی پیشگیری کرد.

 18. این مشت محکمی بود به دهان یاوه گویان روشنفکر نما.

 19. سبز آزاده گفت:

  میر حسین عزیز

  ما جوانان سبز اندیش ایران زمین منتظر حرکت نهایی شما هستیم. همواره پشتانت خواهیم بود تا صبح آزادی .

 20. سروش سبز گفت:

  خیلی دوستتون دارم

  من ایرانی ام، کشور ثروتمندی دارم، و شایسته زندگی سالم، اخلاقی و مناسب هستم
  اما کشورم که به خواست خداوند در منطقه ای کلیدی قرار دارد، اون جوری که باید نیست و پیشرفت نکرده

  اما امید آن بزرگترین هدیه خداوند و تلاش برای رسیدن به رویای ایران واقعی را در سینه دارم
  و به آن می رسم، چون خرد دارم و آگاهم
  به امید خدا

 21. ناشناس گفت:

  سلام و درود بر یاران چه آنان که در بند هستند وچه آنان که آزاد و مشغول بسط منشور سبز
  مطمئن باشید که ما پیروزیم ،به قول قدیمی ها پیروزی سبزها در یا زود دارد والی سوخت و سوز ندارد.این را به دوستان بی صبر میگویم که فکر میکنند گرفتن حق کار راحتی است ،این پولهای بی زبون و قدرت استبدادی زیر زبون آقایان خالی مزه کرده و به این راحتی ولش نمیکنند. هر روز که میگذرد بخش های بیشتری از مردم به خیانت آقایان به رای مردم آگاه میشوند.کاش آنان که شک دارند این هفته در دره واشی بودند و میدیدند که ناگهان بین هم میهنان چه همبستگی زیبایی ایجاد شدو و یا در جمع های بیرون و در محلات با کوچکترین مساله ای “یا حسین میر حسین “شکل میگیرد.دوستان سبز خارج بدانند که اصلاح طلبان با ریشه ترین و پاکترین جمع داخل ایران هستند وفقط به مقاومت ایشان در بندهای مخوف اوین نظری بیاندازید تا بفهمیم چه کسانی وطن پرست تر و دلسوز تر هستندو این از چشم مردم مسلمان و غیر مسلمان ما پنهان نیست.

 22. ناشناس گفت:

  افرين به ميرحسين كه حرفش حرف حسابه

 23. امير گفت:

  باسلام.نميدونم چرا اين سخنان امروز آقاي موسوي رو كه خوندم پر از اميد و شور شدم.براستي كه حرفي كه از دل برآيد بر دل نشيند.به اميد پيروزي

 24. آریایی گفت:

  درود بر میر حسین این ذخیره طلایی ایران که در دقیقه نود بازی را به وقت اضافه کشاند و مردم شریف ایران پیروز این مبارزه هستند. رمز پیروزی همبستگی تمام طبقات جامعه با هم است. باید همه در قبال مشکلات کشاورزان و کارگران و معلمان و طبقه محروم جامعه احساس مسؤلیت کنیم . هر کس چه در داخل وچه در خارج برطبل ناامیدی و بی تفاوتی بکوبد دشمن ایران وایرانی است.

 25. امير گفت:

  همچنان سبز ميمانيم
  شبکه هاي اجتماعي را گسترش دهيد …
  يا حسين

 26. بگذارید پاسخ خالقی را من بدهم ایشان سئوال کرده اند آیا به راستی به زودی جنبش سبز پیروز خواهد شد ؟
  آیا به راستی سبزها امروز از ترس فارغ شده اند ؟
  لطفآ شواهد عینی خود را برای اثبات این مدعی بفرمایید.
  مولوی می گوید آفتاب آمد دلیل آفتاب و من به شما می گویم که از 22 خرداد سال 88 شاهد آزاد شدن نیرویی بوده ام که بمب اتم هم به گردش نمی رسد. نیرویی که آزاد شده است را نه کسی می تواند به زندان بیاندازد و نه کشتنی است. اقای موسوی با اطلاع از وجود این نیرو چنین پیش بینی کرده است که جنبش سبز پیروز خواهد شد و ترس و یاس از دلها رخت بربسته است.

  • haach گفت:

   من نفهمیدم شما پاسخ آقای خالقی را دادید ؟ آن نیرویی‌ که رها شد کجاست ؟ شما یک سوال دیگر هم مطرح کردید !

 27. سکولار سبز گفت:

  در جواب کامنت جناب خالقي ميگم که اينکه سبزها در چند ماه اخير حضور خياباني نداشته اند ناشي از ترس نيست بلکه از روي عقلانيت و هست و اينکه طرف مقابل مجبور است خيابانها رو پادگاني کنه ناشي از ترس است
  در مورد پيروزي جنبش سبز هم شما اگر روند ريزش و حتي اعتراض برخي از حاميان سنتي و قديمي حکومت را ببينيد ميتونيد ادامه اين روند رو پيش بيني کنيد

 28. محمدرضا گفت:

  ما پیروزیم ، چون پشتوانه ی ما مردم اند .

 29. حسين گفت:

  بنام خدا و با سلام
  در جواب نظر سرور گرامی آقای علی 45 لازم است مطلبی عرض گردد. به نظر بنده عبارت اشاره شده بايستی بصورت “من کان لله ، کان الله مع” باشد. متشكرم

 30. مسعود گفت:

  واقعا براتون متاسفم. مير حسين موسوي بزرگترين دروغگوي بعد از انقلاب اسلامي ايران است. همينطور ترسوترين . آقاي چيز چيز

  • يکي از جوانه هاي راه سبز اميد گفت:

   هموطن سلام
   ميتونيد نمونه هايي از دروغ و ترس را بفرماييد.
   در ضمن شما يا مسلمان هستيد يا ايراني ، فکر نمي کنم نه در نزد تمدن ما و نه در دين ما تمسخر يک فرد بخاطر يک نقطه ضعف اش درست باشد .چرا چنين مي کنيد؟

  • ناشناس گفت:

   برای خودت متاسف باش که نمی فهمی ترس یعنی چی. کسی که درین شرایط اینگونه صحبت می کنه می تونه ترسو باشه؟!

  • انقلابی گفت:

   از طرفداران اصیل رئیس دولت همان هایی هستند که در مناسبت ها، اولاد بزرگ و کوچکشان خود را به دروغ به نام ائمه جا می زنند تا جایزه های مراسم را از آن خود کنند و از جانب والدین و دوست و آشنا به زیرکی ملقب شوند.
   همین رفتار به ظاهر کوچک و ناچیز اما زشت (دروغ، دزدی، ریا) مصداق همان ضرب المثل معروف ایرانی است که: تخم مرغ دزد شترمرغ دزد می شود.
   به هر رو اگر بخواهیم واقعیات جامعه را با آرامش و آنطور که هست مطلع شویم باید به سایت کلمه رجوع کنیم و حق مطلب را از زبان تحلیلگران شجاع و باایمان بشنویم. این برداشت ماست. و
   مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید.

  • ناشناس گفت:

   چیز بودن بهتر از بی همه چیز بودنه

  • امید گفت:

   برای شما متاسفیم مسعود.که دلت برای وطنت نمیسوزه.نمیدونی میر حسین همون بابک خرمدین،مازیار و ابومسلم زمانه است .

 31. وحید گفت:

  جناب خالقی شک نکنید که به زودی جنبش سبز پیروز خواهد شد مگر تاریخ را نخواندید شما کجای تاریخ سراغ دارید که باطل پیروز شده باشد.یکی از شواهد هم اینکه بازار شروع به اعتصاب کرده بازار را دست کم نگیرید همین اعتصاب بازاریان بود که حکومت طاغوتی شاه را ساقط کرد.

 32. mohsen گفت:

  درود بر مرد مردان میر حسین

 33. وحيد گفت:

  يا حسين مير حسين

 34. رزمنده دفاع مقدس گفت:

  بنام خدای خمینی(س)
  متاسفانه بنده این سخنرانی(تهمترانی)مفصل را شنیدم!جالب است این فایل را یکی از همفکران سبز و بسیار مومن به امام(س) و انقلاب برای بنده ارسال کرده و نظر بنده را خواسته بود، چرا که کاملا مشخص بود این سخنرانی کاملا بروی بعض افراد تاثیر سوء خود را گذاشته بود!بنده با گوش دادن به این فایل صوتی اولین کاری که کردم اقدام به پخش آن نمودم(واکسنیه کردن!) و به بچه ها گفتم این فایل را گوش کنید و هر جا دچار مشکل شدید با بنده تماس بگیرید تا براحتی گره از مشکل!! ایجاد شما توسط این آقای به اصطلاح امنیتی باز کنم!هنگامی که نکاتی ویژه ای از این سخنرانی برای عده ای از دوستان باز شد متوجه شدند که این سخنرانی نیست بلکه تهمترانی است و وقتی به واقعیات اساسی انتخابات و شخص سید بزرگوار میرحسین اشاره شده در این فایل اشاره کردم آنها تازه فهمیدم معنای اصولگرایی میرحسین یعنی چه؟ و چقدر ایشان به لحاظ ذهنی با احمدی نژاد به معنای واقعی هجی کلمه ا ص و ل گ ر ا فرق دارد و تازه در این فایل صوتی بی اختیار به آن اشاره شده است(البته چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است، نمیتوان علیرغم میل باطنی و مصلحت اندیشی(تز توجیح وسیله برای هدف ذهنیت منافقین صدر انقلاب!) آقایان در ترویج دروغ و فساد از حقیقت ملموس اصولگرایی واقعی سید محبوب میرحسین چشم پوشی کرد هر چند که در انتها قصد تخریب نهفته باشد ولی اشخاصی با مقداری اطلاعات ناچیز، چیزی را که از مسلمات است برداشت خواهند کرد!عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد! این کار (یعنی پخش آن) و توضیح مشکلات خاص امنیتی و ذهنی این فرد!؟ کاملا همانند واکسن عمل نمود و کاملا مشخص شد با کمی دور اندیشی میتوان هزینه ایمان فروشی (تز جدید =دروغ، آنتی تز = مصلحت، سنتز = اسلام معاویه – آمریکایی آقایان) این آقایان را بخودشان برگرداند تا بفهمند کاروان شادی 76 علیرغم اینکه مجددا در سال 88 تکرار شد ولی در عقبه ذهنی و وجدان بیدار ملت محکوم به فناست و اگر اسلام معاویه بر اسلام علی(ع) چیره شد اسلام اینان بر اسلام امام(س) چیره خواهد شد! چراغی که ایزد بر فروزد هر آنکس پف کند ریشه اش بسوزد! اانشاءالله به امید ظفر جنبش سبز به رهبری سیدی سبز که منادی این واقعیت است که : خمینی(س) اکسیژن سبز و پایدار جنبش سبز است و بس!!

 35. مانی افشار گفت:

  سابت کلمه از خط قرمز عبور نکردم.

  درود به پدر گلم ” میر حسین موسوی”
  من نظر خودم رو اینجا در مورد صحبت های خوب مهندس موسوی عرض کنم.

  من هم با نظر مهندس موسوی موافقم که می گویند سبزها امروز دیگر از ترس فارغ شدند. هر چی هست دیگر حکومت می داند که مطالبات جنبش سبز در چه چیزی هست. متوجه شدند که جنبش سبز جنبشی الکی نیست که به قول معروف بیدی نیست که با این بادها بلرزد. جنبش سبز پایه های استواری دارد و این فراگیر بودن جنبش و اینکه مردم ایران و کسانی که از این جنبش آگاهی نداشتند ، هر روز دارند به این جنبش مردمی می پیوندند و این باعث می شود که پایه های جنبش محکم و در عین حال استوار باشد.
  ولی یه نکته.
  مهندس موسوی: اینکه قتل و جنایت نیروهای به اصطلاح خودسر در گذشته و حال محکوم می شود، آیا گشایش نیست؟”
  البته 2 نفر که دادگاهشون هم علنی نبود محکوم می شوند ، این فکر نمی کنم به گونه ای باشه که حالا حکومت ایران با این همه کشت کشتار بیاد به خواسته های جنبش تن دهد. اگر روزی دادگاه کسانی که به ملت خیانت کردند برگزار شود ، اون موقع به عمق تاثیر گزاری جنبش سبز پی خواهیم برد.
  اگر قرار است 2 تا سرباز نظام وظیفه محکوم شوند ، خب این که افتخاری برای جنبش نیست . ولی در عین حال حقارت یک حکومت است که دارد اسم اسلام و عدالت و حقوق بشر را یدک می کشد.
  قبل ازا ینکه جنبش سبز تشکیل شود ، همین اقایون مرتضوی ، رادان و همراهانشون بدترین خیانت ها را در حق مردم کردند.
  اون موقع که جنبشی نبود تا با اعتراضاتش کاری کند که این آقایون محکوم شوند. حالا هم که جنبش سبز دارد 14 ماه اعتراض به روند کنونی اعتراض می کند ، این آقایون تازه لجبازتر هم شدند و افرادی رو که باعث این مشکلات شدند در حال حاظر محکوم نمی کند.
  پس این نشان می دهد نه عدالت و نه حقوق بشر و نه اسلامیت در این نظام وجود دارد.
  گرچه من قبول داریم که این اعتراضات مقداری هم تاثیر گذار بوده و افرادی هم که باعث بانی این مشکلات بودند محکوم شدند. ولی خب هنوز هیچ چیزی قطعی و واظح نیست. ولی مهندس موسوی که اگر دارید نظر من رو می خوانید ، من باید بگویم که گشایش این است که حظور جنبش سبز و حظور شخص شما و حظور اعتراضات ملیونی مردم ایران باعث شد که دست خیلی از این آقایون به اصطلاح مردمی برای ما مردم روووووووووووو شوند. امیدوارم که هم عقیده حرف من باشید.

  ________
  من هم موافق مهندس هستم که فرمودند ؛ کاستی هایی در منشور وجود دارد که به حقوق اقلیت های مذهبی نپرداخته است.
  کاملا موافقم. ولی مهندس موسوی به هر حال این منشور فوق العاده بود. من واقعا هیچ انتقادی به منشور شما ندارم:-))

  ___

  ما پیروزیم چرا که… ( ظلم باقی نمی ماند)
  درود به شما مهندس. واقعا همین است. جنبش سبز جنبشی آرمان خواه است. جوانان این کشور دنبال آزادی واقعی هستند . آزادی واقعی یعنی اینکه بتوانند درد2 دل بکنند. یعنی اینکه بتوانند قلم در دست بگیرند و حرف دلشون رو بزنند. یعنی اینکه تبعیض بین هیچ قشری ایجاد نشود. یعنی اینکه یک جوان ایرانی به نیازهای روز خودش برسد ، یک جوان ایرانی بتواند به فکر فردای خودش باشد. جوان های ایرانی آرمان خواه و همچنین آزادی خواه هستند. نه آزادی سکولار. به مولا حسین که درون همین اسلام آزادی پیدا می شود اون هم چه آزادی. این مهم است که چه افرادی بر منصب هستند تا این جوانان بتوانند حرف دلشون رو بزنند تا اینکه این آقایون مقداری درک داشته باشند. ولی متاسفانه چه باشد گفت…..

  باور کنیم که میزان رای ملت است —–» حرف میر حسین موسوی تو دهنی به اون کسانی بود که ادعا می کردند کسانی که رای ندادند و کسانی که در خیابان ها شعار های غیر متعارف می دادند جز جنبش نیستند. من به اون آقایی که انگلیس نشسته و دارد برای خودش وراجی می کند می گویم که اون جوانی که به خیابان آمد و از سر احساس شعار داد ، مطماین باشید وقتی متوجه شد که مهندس موسوی مخالف اینگونه شعارهای رادیکالی است ، بخدا که اون جوان دیگر ابراز پشیمانی کرد. دیگر اینگونه شعارها کم شد. اون کسی هم که رای نداد ولی وقتی متوجه شد که مهندس موسوی دنبال حق و حقوق مردم است ، تازه فهمید که چه اشتباهی کرد. ولی هیچ عیبی از نظر من و دیگر حامیان جنبش و رهبر جنبش ” میر حسین موسوی ندارد”. مگر ندا آقا سلطان نبود. این شهید بزرگوار رای نداد. در مستند ساخته شده ” برای ندا” خانوادش گفتند که ندا وقتی به مهندس موسوی رای نداد خیلی نارحت و غمگین شد. آیا این دختر شهید جز جنبش نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!
  مهندس موسوی الان مشکلات زیاد است. ولی خودتون گفتید که این جنبش پیروز خواهد شد.
  پس ما تمام سختی را متحمل می شویم تا این جنبش پیروز شود و اینکه این مشکلات هم رفع شود.

  مهندس موسوی: متاسفانه رسانه های سبز در این زمینه فقیر هستند و باید خیزش در اطلاع رسانی و ارائه راه حل ها اغاز شود.
  این صحبت مهندس قابل توجه سایت خوب کلمه:-) دوستان عزیز به پیشنهادات ما دلسوزان و عاشقان جنبش و همچنین به پیشنهاد رهبر جنبش ” مهندس موسوی ” گوشششششش دهید. بخدا سایت کلمه می توانند در این زمینه کارهایی بکند.
  بنده حاظرم با سایت کلم فعالیت کنم.
  انشالله که اوایل مهر ماه سایت ما راه اندازی خواهد شد. البته اگر سایت کلمه از ما حمایت بکند.

  به امید آزادی.

  سبز یعنی استقامت تا بهار
  سبز یعنی ملتی پر اقتدار
  سبز یعنی رنگ خون عاشقان
  سبز یعنی قبر بی‌نام و نشان
  سبز یعنی اهتزاز دست‌ها
  پر زدن بر معبر بن‌بست‌ها
  سبز یعنی یاد یاران ماندگار
  بغض خیس مادران داغ‌دار
  دیشب سینه‌ی مردم درید
  دیشب قامت شهرم خمید
  دیشب پره پره بچه‌ها
  دیشب بهت ما و ضجه‌ها
  آسمان شهر ما را غم گرفت
  چارچوب خانه را ماتم گرفت
  هموطن! کوچه‌ام میهنم بر باد رفت
  سوختند زین شرر خانه‌ها از بام و کف

 36. ناشناس گفت:

  I love you

 37. اروین گفت:

  جنبش سبز باید توجه ویژه ای به طبقه ی فقیر به خصوص کارگران زحمتکش داشته باشد و مهندس موسوی راه حل های اساسی برای حل مشکل این طبقه داشته باشند ما باید خود را باور کنیم

 38. ناشناس گفت:

  باسلام
  جواب آن عزیزی که گفته بود نمونه ییروزی را بگوئید.
  خداوند را خیلی باید شاکر باشیم خیلی لطف ومحبت فرمودند یه قدری پرده ها را برای عموم کنار زد.کسانی که خودشان را و اعمال وحرکات حکومتی خودشان را منسوب به اسلام وبالاتر آن به خواست ونظر خداوند
  می دانستند ادعای نزدیکی به خداوند واعمال و حرکات خود را به ایشان نصبت دادن خطر بزرگی داردوبا احدی در این خصوص عهداخوت ندارد.خودش ازحریم خودش پس ازسالیان صبرذره ای ازآن را برای مردم
  آشکار کرد. امریکا کی باشد .فلانی کی باشد.ظلم وستم وبیدادوفقرودروغ وبی عدالتی پرده ها رادرید و بر ملا کرد. این کم پیروزی نیست برملا شدن ماهیت نفاق ودروغ وفتنه کم پیروزی نیست .هرکس مرام وروش خویش را حق میداند ولی حق وحقیقت به اندازه عظمت و بزرگی خود خداوندبرای اهل بصیرت نه نصیرت دستوری واضح وروشن است.کسانی وحکومت هایی بیان از خداوند نمیکنند ودر ظاهر اهل توحید نیست ولی اعمال حکومتی آنها خداپسندانه است وخداوند هم به آنها نصرت و سر بلندی داده.نمونه ها کم نیست.)ان تنصوراالله ینصورکم. خداوند را یاری کنید. خواست خداوند را اجرا کنید او هم عهد کرده یاری مینکند . ویاری کرده وخواهد کرد

 39. علی گفت:

  آیا واقعا این مردم لیاقت دارند که میرحسین ها و نوریزاد ها, این همه رنج و سختی رو برای آنها تحمل کنن…

  یا حسین, میرحسین

 40. یار سبز گفت:

  درود بر میرحسین عزیزمان که حتی حرف و منشور خود را نه تنها قابل نقد میداند بلکه خود به ان نقد میکند این یعنی رهبری حامی دموکراسی با تو میرحسین عزیز خیالمان از اینده جنبش سبز راحت است همین یعنی پیروزی ایا پیروزی غیراز این است که او خودرا فصل الخطاب نمیداند مادر این یکسال راه صد ساله رفتیم این تمرین دموکراسی و زدودن حرف فقط حرف من یعنی پیروزی خالقی عزیز تا ان پیروزی نهایی اول باید این پیروزی های بزرگ را در خودمان به وجود اوریم که در این یکساله به وجود اورده ا یم ان پیروزی خود ازراه میرسد دیریازود. درضمن اقا مسعود اگر تو میرحسین عزیزمان را دروغ گو خطاب میکنی پس چرا اینجا میایی حتما برایت جستجوی حقیقت مهم است که فقط به اخبار و تحلیل کودتاچیان اکتفا نمیکنی پس همین یعنی اینکه حقیقت را انجا نیافته ای پس خوش امدی حقیقت اینجاست. یاحسین میرحسین

 41. امیر گفت:

  ایشالاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

 42. ناشناس گفت:

  شبکه تلویزیونی شبکه تلویزیونی این حرفها باید همگانی پخش شود

 43. سبز گفت:

  اگر پشتوانه تون مردم بودن که با کمک آمریکایی ها و انگلیسیها به قول خودتون پیروز شده بودید!!آره دیدیم جمعیت 200000 نفره تون از 25 خرداد به 100 نفر تقلیل پیدا کرد!!پیشنهاد می کنم تصاویر 9 دی و 22 بهمن رو ببینید تا لرزه بر اندامتون بیفته.چیه چرا ساکتین؟هان؟چرا راهپیمایی نمی کنین؟خفه خون گرفتین؟آقای چیز آرزوی پیروزی(!!!)رو به گور خواهی برد.مردی بیا بین مردم ایران ببین چه جوری جوابت رو می دن.جواب دوستت رو دیدی چه جوری دادن؟اون یکی دوستت از ترس مردم و افتضاحاتش دیدی جرات نکرد ختم معاون اولش هم بره؟!
  خوش باشید.هـــــــــاهـــــــــــــــــا

  • سینا گفت:

   برادر سبز!!!!!
   یک مجوز بدهید تا این 100 !!!!! نفر بیان تو خیابون رسوای عالم بشن ما هم بشینیم سر جامون
   عزیز جان واقعا خوب گفتن که مستی قدرت از شراب هم بیشتره ، اگه مست نبودید اینجوری عربده نمی کشیدید !
   مثلا حالا چماق بدست به مراسم ختم هم رحم نمی کنید خیلی افتخار داره؟

   • رهرو گفت:

    دوست گرامی کی مجوز بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خوب اگه مجوز بدن چجوری هی برای نادانان تو بوق کنند که جنبش مرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه این چماغدارا جز زورگیری و ….به ناموس مردم کار دیگری هم بلدند؟؟؟؟؟؟؟

  • ايراني گفت:

   سبز جان عزيز همين كه اين اسم را براي خودت به كار بردي اميد اصلاح است انشاءالله.

   عزيز دل من فكر نمي كردم شمردن يك جمعيت كه حتي بدون شمردن هم مي شه تخمين زد چند نفرند اينقدر سخته.
   جمعيتهاي ميليوني سبزها را چند ده هزاري و جمعيتهاي چند ده هزاري خود را ميليوني ديدن واقعا جالب است. و تازه جالب است كه جمعيت چند ده هزار نفري سبز را كه زير فشار و اخبار تهديد آميز و سايه سنگين لباس شخصي ها و زندان و هزارگونه محروميت تشكيل مي شود را 100 نفري مي بينيد. دوست عزيز اينقدر از طرف مردم ايران صحبت نكنيد. آن روز را مي بينم كه شما و خانواده شما از همين كساني كه به حمايتشان مي نويسيد و به منتقدشان دشنام مي دهيد ضربه مي خوريد و آنروز است كه جبران اينكارهايتان بسيار سخت خواهد بود و آنروز شما نيز بايد بياييد جاي من و كس ديگر به جاي شما بنويسد. كاش همين الان با هم باشيم و بدون تعصب از حق دفاع كنيم تا نبينيم آنروز را كه كسي به ضربه خوردگان از اين حاكمان نالايق اضافه شده است.

   به اميد ايراني آباد و آزاد
   يا حسين ميرحسين.

  • سبز پیروز گفت:

   زمان زورگیری واربده کشی شما هم روزی به سر خواهد امد! شعبان بی مخ ها کجا هستند الان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ روزی خواهد رسید که ملت غیور ایران شاهد محاکمه شما عربده کشان و اوباش به قول خودتون خودسر خواهند نشست!
   الله اکبر………الله اکبر…………الله اکبر!
   یا حسین….. میرحسین!
   پاینده باد سید محبوبمان خاتم انگشتر ایران!
   زنده باد شیخ مهدی شجاع که با افشاگری هایش کاخ متجاوزین را لرزاند!
   معلومه! کدوم زورگیرو چاقو کشی را میشناسید که برخورد مناسبی با افشا کنندگانش داشته باشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دروغهای بی سرو ته میبافند خودشان هم باور میکنند!!!!!!!!!! یه مثالی بزنید که مثلا با عکسهای گوگل گندش درنیومده باشه!!!!!!!!!!!!!!!

  • حسين گفت:

   باشه
   تو درست ميگي! روز 9 دي و 22 بهمن ، شما خيلي بوديد.بهتون سانديس دادن. از تون مواضت كردن. كلي اتوبوس براي آوردن و بردنتون اونجا بود. بهتون تريبون دادن.
   اما 25 خرداد ، 30 خرداد ، روز قدس ، روز عاشورا و … رو بهم به ياد بيار. مردم بي دفاع رو زير بارون گاز اشكاور گرفته بودن، با هر نوع وسيله اي به جون مردم افتاده بودن ، از اسلحه گرم استفاده كردن ، با ماشين نيرو از روي مردم رد شد ، از روي پل پرت كردن، دستگير كردن ، انواع بي احترامي ها رو كردن و…
   اگه اونا خيلي قديميه ، 22 خرداد امسال رو يادت هست؟؟؟
   تمام خيابونهاي منتهي به آزادي پر نيرو بود؟ از تمام مملكت بسيجي نما ريخته بودن توي تهران !از حضور مردم ميترسيدن. به نظرت اون 100 نفر اينقدر ترس داره؟ شما كه ميگفتيد تابوت جنبش سبز رو تشيع كرديد ، رفت ؟ پس چرا با فراخون چند تا SMS و ايميل داشتيد از ترس زهره ترك ميشديد تا اونجا كه … توي صحبت هاش به جاي 22 بهمن گفت 22 خرداد؟؟؟
   آيا يه جنبش مرده اين قدر ترس داره؟
   تو كه هيچ كاره اي اما به اون كله گنده هات ميگم ، اگه وجود داشتيد واسه 22 خرداد مجوز مي داديد تا ميديد. شما از سكوت مردم هم ميترسيد چه برسه با خروش شون.
   زنده باد و زنده هست جنبش سبز مردم آزادي خواه ايران عزيز
   زنده باد مير حسين و شيخ مهدي و خاتمي بزرگوار

   ياحسين مير حسين

  • س گفت:

   تو مگه وكيل مردمي كه از طرف مردم حرف مي زني …

  • رضا گفت:

   می بینیم که مطابق عادت همیشگی(مصادره به مطلوب کردن هر آن چیزی که در دنیا وجود دارد)،این بار به مصادره اسم شریف سبز پرداختی برای بیان حرف های بی ارزش خودت.شما و امثال شما ظاهرا مشکل بینایی دارید واگرنه راهپیمایی سه میلیونی ملت سبز ایران در 25 خرداد را در مسیر چند کیلومتری امام حسین تا آزادی،200000 نفر نمی دیدید و آنگاه راه پیمایی مهندسی شده و پر از عوامل حکومتی 9 دی در میدان انقلاب را لرزاننده اندام ما!
   همنطور که میر عزیز ما اعلام کرده،عظمت یک راه پیمایی به خودجوش و از متن مردم بودنشه،پس در همین توهم باشید که می تونید با خیمه شب بازی های مضحک مانند 9 دی،در مقابل حماسه 25 خرداد قد علم کنید!
   راستی اگه ما واقعا صد نفریم،پس چرا ندای الله اکبر و دیگر شعارهای اعتراضی در شب های سالگرد انتخابات،آسمان تهران و دیگر شهرهای بزرگ رو می لرزاند؟چرا در روز 22 خرداد آن لشکر کشی عظیم نظامی را در خیابان های تهران و شهرستان ها را ه انداختید؟یعنی ما صد نفر،اینقدر ترس داریم؟!خیلی وقته که این دروغ های شما،رسوای خاص و عام شده و حناتون برای ملت سبز ایران،هیچ رنگی نداره.
   ضمنا ملت بزرگ و سبز ایران،با شعورتر و متمدن تر از این حرفاست که بخواهید چند تا اوباش عربده کش چماق به دست را به عنوان مردم ایران جا بزنید.در پناه هوگو چاوز و کره شمالی بهتون خوش بگذره!

  • سبز ايراني گفت:

   شما احتمالاً نگاتيوت سبزه.
   از ختم معاون اول گفتي يادم افتاد كه از ختم و چهلم ندا آقا سلطان و بقيه مثل بيد ميلرزيديد.
   جنازه دزدي كه ديگه كار جنبش سبز نيست. اينم بذارين كنار افتخارات 9 دي و 22 بهمن و سانديس خوري.
   صف اتوبوسايي كه مردمو از روستاها و شهرستاناي كوچيك آورده بودن طهران از صف مردم طولاني تر بود.
   به هر حال ما 100 نفر آماده ايم. بگو وزارت كشور مجوز بده.

  • Rezvan گفت:

   اصلا ميدانيد كه هم چشمانت مشكل ديدن دارد و هم رياضيات افتضاحي داريد در ضمن زيادي متوهم هم هستيد. اگر همانند اربابانت در اين توهمات بماني كمكي خواهد بود تا به زودي شرتان از سر مردم و انقلاب و اسلام و ايران عزيز ما كم شود. انشا ا…

  • سبزینه گفت:

   مهتدس خدا یارو یاورت باشه به 2 چیز بیشتر توجه کن یکی دین مردم و دیگری حال محرومان
   یا حسین

 44. mohsen گفت:

  سلام
  مهندس مثل هميشه فوق العاده بود
  فقط از مسئولان سايت كلمه استدعا دارم تصوير برگي از اين عكس سياه سفيد مهندس ميرحسين موسوي را در سايت بزارند كه بسيار عكس زيبايي است و به اين شكل بتونيم اين عكسها رو تو وبلاگامون بزاريم چون من خودم متن خبرها رو تماما با ذكر منبع از سايت شما ميزارم و عادتم اينه كه هميشه عكسهاي مهندس رو ميزارم با كيفيت بالا تا براي مخاطبان جذاب تر باشه

 45. ناشناس گفت:

  مهندس عزیز دوستت داریم

 46. امیرحسین گفت:

  زنده باد بزرگترین یار سبز ما ، زنده باد میرحسین

  من آروم نگیریم
  اگر هم بمیرم
  من ایستاده ام تا رای خود را پس بگیرم

 47. manager گفت:

  salam khedmat hamegi.mikhastam az shoma taghaza konam ke lahn sohbate khodetuno az
  gheshre daneshgahi va roshanfekr bardarid.jonbeshe azadikhahi bayad dar tamam jamee rekhneh kone.
  goftane in harfa vase in gheshr kafi nist ke hich vase jamee ham kafi nist.midunid chand darsad az iran in jomlate shoma ro mibinan va mifahman?

 48. K1.p گفت:

  با عرض سلام
  اميدوارم هرجا هستيد در كمال سلامت باشيد .من از شما و اهداف بلندتان كه همان تجليه ايرانى سربلند و آزاد بر بام دنياست تشكر ميكنم اهدافى كه احقاق حقوق ملت در چهار چوب قانون اساسى و ثبات نظام جمهورى اسلامى بر كشور است واحترام به عقايد و نظرهاست با هر نژاد و رنگى كه اين خود نقطه عطفى است در نگرش شما و همفكران شما و جنبش سبز انديش شماست سيد بزرگوار …از طرف دوستدار اين خاك و سرزمين درود بر شما. ( دوستدار دوستان هميشه سبز-كيوان)

 49. ايراني گفت:

  سلام. من شخصا به علت مطالب گذشته و اظهار نظر هاي يك جانبه ، تا حدي از آقاي موسوي نا اميد شده بودم. ولي اين صحبت هاي جديد دوباره من رو به شدت اميدوار كرد. —هيچ چيز بدون رويا امكان پذير نيست—

 50. مسی گفت:

  دنیا پیش میرود و از همه فرصتها استفاده میکند ولی کشور ما!!!! همه فرصتها رو از بین میبریم. اگر با ملت هستید هر چه زودتر نجاتشون بدین.