سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ظریف خواستار پیگیری سوء‌قصد به میرمحمود موسوی و برخورد با عاملان آن شد...
» وزیر امور خارجه علاوه بر تماس تلفنی، نماینده‌ای برای ملاقات اعزام کرد

ظریف خواستار پیگیری سوء‌قصد به میرمحمود موسوی و برخورد با عاملان آن شد

چکیده :وزیر خارجه کشورمان ضمن تماس تلفنی و اعزام نماینده ای جهت دیدار از میر محمود موسوی در جریان وضعیت سلامتی این دیپلمات ارشد وزارت خارجه قرار گرفت. این اقدام محمدجواد ظریف در حالی صورت گرفته است که فرمانده پلیس و سخنگوی دستگاه قضا با رفتاری غیرمسئولانه تلاش کردند که اقدام برای ترور برادر میرحسین موسوی را یک زورگیری یا سرقت عادی جلوه دهند....


کلمه – گروه خبر: وزیر خارجه کشورمان ضمن تماس تلفنی و اعزام نماینده ای جهت دیدار از میر محمود موسوی در جریان وضعیت سلامتی این دیپلمات ارشد وزارت خارجه قرار گرفت. این اقدام محمدجواد ظریف در حالی صورت گرفته است که فرمانده پلیس و سخنگوی دستگاه قضا با رفتاری غیرمسئولانه تلاش کردند که اقدام برای ترور برادر میرحسین موسوی را یک زورگیری یا سرقت عادی جلوه دهند.

بر اساس خبری که به نقل از یک منبع آگاه در ایسنا منعکس شده محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پی حمله ناجوانمردانه به میر محمود موسوی سفیر سابق جمهوری اسلامی در هندوستان و پاکستان ضمن تماس تلفنی و اعزام نماینده ای جهت دیدار از وی در جریان وضعیت سلامتی این دیپلمات ارشد وزارت خارجه قرار گرفت.

وزیر امور خارجه ضمن محکوم کردن این رویداد تلخ و دعا برای سلامتی میر محمود موسوی ابراز امیدواری کرد ابعاد دقیق این حادثه با پی گیری وزارت کشور و مراجع قانونی ذیربط مشخص شده و تدابیر لازم جهت برخورد با آن اتخاذ شود.

میرمحمود موسوی، دیپلمات باسابقه و برادر میرحسین، شنبه شب هدف حمله سه تن قرار گرفت که با برنامه قبلی قصد ترور وی را داشتند.

آنها بدون مطالبه وجه یا درخواست خاصی، از دو جهت به سمت وی هجوم آوردند و یکی از آنها تلاش داشت با چاقو شاهرگ میرمحمود موسوی را بزند که در آخرین لحظه، میرمحمود با دست خود به زیر دست مهاجم می زند و او نمی تواند ضربه کاری به هدف خود وارد کند. اما این ضربه باعث جراحتی عمیق در ناحیه گردن وی شده است.

برادر میرحسین موسوی در روزهای پیش از این، دو بار دیگر هم هدف سوء قصد افرادی با لباس شخصی قرار گرفته بود و صندوق عقب خودروی وی نیز مورد سرقت قرار گرفته و مهاجمان تعداد زیادی از مدارک همراه وی را به سرقت برده بودند.

شب گذشته نیز کلمه خبر داد که ساعتی پس از آنکه بخش خبری بیست و سی شبکه دو صدا و سیما سوء قصد به میرمحمود موسوی را به همراه ادعای اژه ای مبنی بر امنیتی نبودن این حادثه پخش کرد، میرحسین موسوی توانست با تلفن زندانبانان از داخل زندان خانگی با برادرش تماس بگیرد و جویای حال او شود. اقدامی که خود نشان از نگرانی و ناهماهنگی نیروهای امنیتی است.

در حالی که این سومین سوء قصد به میرمحمود موسوی در ده روز اخیر است و مهاجمان با برنامه ریزی قبلی از دو سمت به او هجوم آورده و قصد بریدن شاهرگ گردن وی را داشته اند، وزیر کشور در حاشیه گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی مدعی شد که قبلا موردی از سوءقصد به وی گزارش نشده است.

وزیر کشور در عین حال قبل از آنها تحقیقات به نتیجه برسد، ادعا کرد که این حادثه یک زورگیری که به طور روزمره برای افراد مختلف روی می دهد!

وزیر کشور تنها مسئولی نبود که از زیر پاسخ صریح و مسئولانه در قبال این ترور شانه خالی کرده است، محسنی اژه ای نیز روز گذشته درباره این سوء قصد مدعی شده بود: این موضوع در حد مسائل امنیتی نیست بلکه احتمال سرقت و دزدی مطرح بوده است.

در همین زمینه اردشیر امیرارجمند، مشاور میرحسین موسوی در پاسخ به اژه ای گفت: از آقای اژه ای انتظاری جز این هم نیست. چون ایشان به رغم جایگاه حقوقی که دارند، در رابطه با منتقدان جریان حاکم نظر مناسبی ندارند و ظاهرا مسئولیتی برای خودشان در حفاظت از جان و مال آنها احساس نمی کنند.

گزارش کاملتری از حمله به برادر میرحسین موسوی را در اینجا بخوانید.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.