سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وعده دولت و پلیس برای پیگیری موضوع سوء‌قصد به میرمحمود موسوی...
» استاندار خواستار شناسایی ضاربان شد؛ وزیر کشور می‌گوید زورگیری بوده!

وعده دولت و پلیس برای پیگیری موضوع سوء‌قصد به میرمحمود موسوی

چکیده :مسئولان دولت و نیروی انتظامی به خبر سوء قصد خیابانی به میرمحمود موسوی واکنش نشان دادند. استاندار تهران دستور پیگیری صادر کرد و وزیر کشور از وعده پلیس برای پیگرد عاملان خبر داد....


کلمه – گروه خبر: مسئولان دولت و نیروی انتظامی به خبر سوء قصد خیابانی به میرمحمود موسوی واکنش نشان دادند. استاندار تهران دستور پیگیری صادر کرد و وزیر کشور از وعده پلیس برای پیگرد عاملان خبر داد.

شب گذشته میرمحمود موسوی، برادر میرحسین و از دیپلمات های باسابقه کشورمان، هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت که با سلاح سرد قصد جان وی را کرده بودند.

کلمه دیشب گزارش داد که این سومین سوء قصد به میرمحمود موسوی در ده روز اخیر است و مهاجمان با برنامه ریزی قبلی از دو سمت به او هجوم آورده و قصد بریدن شاهرگ گردن وی را داشته اند.

امروز صبح خبرنگاران در حاشیه گردهمایی فرماندهان نیروی انتظامی از وزیر کشور درباره این موضوع پرسیدند. پاسخ رحمانی فضلی این بود که قبلا موردی از سوءقصد به وی گزارش نشده و در عین حال فرمانده ناجا دستور پیگیری موضوع را صادر کرده است.

وزیر کشور در عین حال قبل از آنها تحقیقات به نتیجه برسد، ادعا کرد که این حادثه یک زورگیری که به طور روزمره برای افراد مختلف روی می دهد!

استانداری تهران نیز به رسانه ها اعلام کرد که هاشمی استاندار تهران دستور پیگیری موضوع و شناسایی و معرفی مهاجمان را خطاب به مراجع امنیتی و انتظامی صادر کرده است.

حمله دیشب به برادر میرحسین، در خیابان و در کنار خودروی وی انجام گرفته است؛ توسط سه تن که با برنامه قبلی، ظاهرا قصد کشتن وی را داشته اند.

به گفته شاهدان عینی، یکی از مهاجمان به هیاهو و فحاشی پرداخته، دومی از جلو به وی حمله کرده و دیگری با چاقو از پشت حمله کرده و شاهرگ گردن وی را نشانه رفته بود.

او چاقوی خود را به سمت شاهرگ میرمحمود موسوی برده است که در آخرین لحظه، میرمحمود با دست خود به زیر دست مهاجم می زند و او نمی تواند ضربه کاری به هدف خود وارد کند.

بدین ترتیب تلاش ضاربان برای ترور برادر میرحسین ناکام مانده است، هرچند موفق شده اند جراحتی نسبتا عمیق در ناحیه سر و گردن میرمحمود موسوی ایجاد کنند.

پس از وقوع حمله و در حالی که میرمحمود بیهوش شده و بر زمین افتاده بود، تعدادی از مردم حاضر در صحنه درگیری تلاش می کنند افراد مهاجم را دستگیر کنند، اما آنها با بلند کردن چاقو و تهدید مردم، از محل گریخته اند.

میرمحمود موسوی در پی حضور نیروهای امنیتی و انتظامی به بیمارستان رفته و محل جراحت را پانسمان کرده است. به گفته شاهدان در بیمارستان، زخم گردن میرمحمود به حدی عمیق بوده که پزشکان به سختی توانسته اند محل جراحت را بخیه بزنند.

در زمان انتقال و حضور وی به بیمارستان، حضور پلیس و ماموران امنیتی لباس شخصی پرتعداد بوده و آنها مکررا در حال گرفتن فیلم و عکس از وقایع بوده اند.

میرمحمود موسوی در هفته قبل نیز دو بار هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفته بود. همچنین هفته گذشته صندوق عقب خودروی وی نیز مورد سرقت قرار گرفته و تعداد زیادی از مدارک همراه وی را به سرقت برده بودند. آثار باقی مانده از اقدام سارقان نشان می دهد که به طور مشخص به دنبال دستنوشته های وی بوده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.