سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واکنش امیرارجمند به اظهارات اژه‌ای درباره سوء‌قصد به میرمحمود موسوی...
» رئیس‌جمهور باید حساس باشد؛ دیگران هم در خطرند

واکنش امیرارجمند به اظهارات اژه‌ای درباره سوء‌قصد به میرمحمود موسوی

چکیده :امیرارجمند در پاسخ به اژه ای که گفته بود این موضوع امنیتی نبوده و سرقت بوده است، گفت: از آقای اژه ای انتظاری جز این هم نیست. چون ایشان به رغم جایگاه حقوقی که دارند، ظاهرا مسئولیتی برای خودشان در حفاظت از جان و مال آنها احساس نمی کنند....


اردشیر امیرارجمند، مشاور میرحسین موسوی، به اظهارات اژه ای که سوء قصد سازماندهی شده به میرمحمود موسوی را سرقت دانسته بود، واکنش نشان داد و از بی تفاوتی او نسبت به جان و مال منتقدان حاکمیت انتقاد کرد.

به گزارش کلمه، سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید در پاسخ به اژه ای که گفته بود این موضوع امنیتی نبوده و سرقت بوده است، گفت: از آقای اژه ای انتظاری جز این هم نیست. چون ایشان به رغم جایگاه حقوقی که دارند، در رابطه با منتقدان جریان حاکم نظر مناسبی ندارند و ظاهرا مسئولیتی برای خودشان در حفاظت از جان و مال آنها احساس نمی کنند.

محسنی اژه ای امروز درباره سوء قصد شب گذشته به برادر میرحسین موسوی گفته بود: این موضوع در حد مسائل امنیتی نیست بلکه احتمال سرقت و دزدی مطرح بوده است. اگر مسئله دیگری روشن شود بررسی خواهد شد اما تاکنون مسئله سرقت مطرح شده و بحث امنیتی نبوده است.

وزیر کشور هم صبح امروز به خبرنگاران گفته بود که حادثه دیشب زورگیری بوده که عادی است و هر روز در خیابان ها اتفاق می افتد!

وی اما توضیح نداد که چرا مهاجمان بدون اینکه مطالبه وجه یا چیز دیگری داشته باشند، بلافاصله چاقو را به سمت شاهرگ میرمحمود موسوی برده اند.

برادر میرحسین در روزهای گذشته هم دو بار هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفته بود، اما از رسانه ای کردن موضوع خودداری کرده بود.

امیر ارجمند در پاسخ به سخنان مقامات مسئول در دولت و قوه قضاییه، در مصاحبه با رادیو فردا گفت: کجای این عادی است که به یک نفر در یک هفته سه بار حمله خشونت آمیز شود؟ اگر این مساله جنبه امنیتی هم نداشته باشد، مقامات دادگستری، قوه قضاییه و وزارت کشور باید تردید اساسی در امنیت عمومی مردم داشته باشند و موضوع حداقل از این جهت امنیتی است.

مشاور میرحسین افزود: جای تامل دارد که چگونه در کشوری که افراد زیادی مامور شده اند که به طور نامحسوس از شهروندان مراقبت کنند، در یک هفته برای یک نفر سه اتفاق خطرناک جانی رخ دهد.

وی گفت: این حرف ها بهانه گیری و فرار به جلو است. مقامات امنیتی و قوه قضاییه باید با مسئولیت پذیری بیشتری این ماجرا را دنبال کنند. ما قبلا هم شاهد این برخوردها بوده ایم. برخی آقایان هر وقت در انتخابات بازنده می شوند، عکس العمل های عجیب از خود نشان می دهند و به جای راه حل های مناسب، راه حل های نامناسب انتخاب می کنند.

امیرارجمند تصریح کرد: در سالهایی که آقای خاتمی رئیس جمهور بودند، ترور حجاریان و قتل های زنجیره ای و خشونت های سازمان یافته ای از کانون های خاص هدایت می شد، اما گفته می شد که اینها خودجوش هستند!

وی از رئیس جمهور خواست شخصا نسبت به این مساله حساس باشد، و به روحانی هشدار داد: این مساله تنها در رابطه با آقای میرمحمود موسوی نیست و خطر برای دیگران هم مطرح است. لذا وزارت کشور باید مسئولانه تر برخورد کند.

میرمحمود موسوی، برادر میرحسین و از دیپلمات های باسابقه کشورمان، شب گذشته هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت که با سلاح سرد قصد جان وی را کرده بودند. این سومین سوء قصد به میرمحمود موسوی در ده روز اخیر است و مهاجمان این بار با برنامه ریزی قبلی از دو سمت به او هجوم آورده و قصد بریدن شاهرگ گردن وی را داشته اند.

به گفته شاهدان عینی، یکی از مهاجمان به هیاهو و فحاشی پرداخته، دومی از جلو به وی حمله کرده و دیگری با چاقو از پشت حمله کرده و شاهرگ گردن وی را نشانه رفته بود. او چاقوی خود را به سمت شاهرگ میرمحمود موسوی برده است که در آخرین لحظه، میرمحمود با دست خود به زیر دست مهاجم می زند و او نمی تواند ضربه کاری به هدف خود وارد کند.

بدین ترتیب تلاش ضاربان برای ترور برادر میرحسین ناکام مانده است، هرچند موفق شده اند جراحتی نسبتا عمیق در ناحیه سر و گردن میرمحمود موسوی ایجاد کنند. پس از وقوع حمله و در حالی که میرمحمود بیهوش شده و بر زمین افتاده بود، تعدادی از مردم حاضر در صحنه درگیری تلاش می کنند افراد مهاجم را دستگیر کنند، اما آنها با بلند کردن چاقو و تهدید مردم، از محل گریخته اند.

میرمحمود موسوی در پی حضور نیروهای امنیتی و انتظامی به بیمارستان رفته و محل جراحت را پانسمان کرده است. به گفته شاهدان در بیمارستان، زخم گردن میرمحمود به حدی عمیق بوده که پزشکان به سختی توانسته اند محل جراحت را بخیه بزنند. در زمان انتقال و حضور وی به بیمارستان، حضور پلیس و ماموران امنیتی لباس شخصی پرتعداد بوده و آنها مکررا در حال گرفتن فیلم و عکس از وقایع بوده اند.

میرمحمود موسوی در هفته قبل نیز دو بار هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفته بود. همچنین هفته گذشته صندوق عقب خودروی وی نیز مورد سرقت قرار گرفته و تعداد زیادی از مدارک همراه وی را به سرقت برده بودند. آثار باقی مانده از اقدام سارقان نشان می دهد که به طور مشخص به دنبال دستنوشته های وی بوده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.