سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ارسال پرونده کامران دانشجو به دادگاه، به اتهام همکاری با زمین‌خواران...
» او پیش از این هم به تقلب، رشوه‌گیری، تصرف بیت‌المال و جعل مدرک متهم شده بود

ارسال پرونده کامران دانشجو به دادگاه، به اتهام همکاری با زمین‌خواران

چکیده :پرونده کامران دانشجو، استاندار اسبق تهران و وزیر کشور دولت دهم، به اتهام همکاری با زمین خواران در دوره استانداری تهران، به قوه قضاییه ارسال شد. او پیش از این هم در خصوص تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، تقلب در آزمون پذیرش دانشجویان دکتری، اعطای بورسیه های غیرقانونی، ادعای دروغ دریافت مدرک دانشگاهی از انگلستان، رشوه گیری و تصرف در بیت المال متهم شده بود....


کلمه – گروه خبر: پرونده کامران دانشجو، وزیر کشور دولت احمدی نژاد، به اتهام همکاری با زمین خواران در دوره استانداری تهران، به قوه قضاییه ارسال شد.

به گزارش کلمه، کامران دانشجو که تا سال 1387 استاندار تهران بود، متهم شده که در محدوده این استان برای زمین خواران مجوزهای غیرقانونی صادر کرده است.

شاکی وی در این پرونده، سازمان امور اراضی کشور است که علاوه بر کامران دانشجو، از تعدادی از شهرداران دوره احمدی نژاد نیز با همین اتهام شکایت کرده و پرونده آنها نیز به قوه قضاییه ارسال شده است.

این موضوع را قباد افشار رئیس سازمان اراضی در نشست خبری روز سه شنبه با خبرنگاران تایید کرده و گفته است که دولت یازدهم با پرونده های تخلف در عرصه های کشاورزی و اراضی ملی برخورد می کند.

وی همچنین از شکایت از سازمان صداوسیما به علت ساخت و ساز غیرمجاز در منطقه عباس آباد تهران خبر داده که برای تعیین تکلیف به دستگاه قضایی ارجاع شده است.

رئیس سازمان امور اراضی کشور چهار ماه قبل هم گفته بود پرونده زمین خواری که کامران دانشجو نیز در آن متهم است، مربوط به زمینی در کلاک لواسان است.

او همچنین با بیان اینکه شهردار وقت لواسان نیز در این پزونده متهم است، گفته بود که کامران دانشجو با وجود اینکه طرح در شورای عالی تصویب نشده بود، به طور غیرقانونی دستور تفکیک و ساخت‌وساز را صادر و ابلاغ کرده است.

همکاری با زمین خواران، اولین اتهام کامران دانشجو نیست. او پیش از این هم در خصوص تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، تقلب در آزمون پذیرش دانشجویان دکتری، اعطای بورسیه های غیرقانونی، ادعای دروغ دریافت مدرک دانشگاهی از انگلستان، رشوه گیری و تصرف در بیت المال متهم شده که در خصوص دو اتهام آخر، پرونده وی دادگاهی هم شده است.

کامران دانشجو در دادگاه پرونده بیمه ایران، به دریافت دو میلیارد ریال رشوه در زمان استانداری تهران متهم شد. معاون فنی- عمران وی در استانداری، که از متهمان پرونده بیمه ایران بود، در دادگاه علنی روز 17 خرداد 1391 گفت که آقای دانشجو در حضور خانواده و وکیل خود به دریافت این مبلغ اعتراف کرده اما حاضر نشده در این باره سند مکتوب بدهد.

با این حال تا امروز که سه سال از این رسوایی می گذرد، هنوز که هنوز است قوه قضاییه جمهوری اسلامی به این اتهام رسیدگی نکرده و برخلاف محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد، وزیر سابق کشور که عامل اصلی تقلب انتخاباتی 88 بود، احتمالا به خاطر همین خوش خدمتی، از پیگرد قضایی مصون مانده است.

چند روز پس از آن دادگاه، پرونده دیگری از کامران دانشجو نیز خبرساز شد. او که در آن زمان وزیر علوم بود، پس از آنکه تخلفات صورت گرفته در جریان آزمون پذیرش دکتری و نقش دانشجو در آن از سوی دکتر محمدحسین سرورالدین فاش شد، وی را به طور ناگهانی برکنار کرد.

این اما تنها تخلف علمی وی نبود. وی علاوه بر این، در خصوص جعل مدرک و ادعای دروغین دریافت دکترا از انگلستان نیز متهم شده و اسناد متعددی از دستبردهای علمی و کپی برداری وی از مقالات دیگران نیز در رسانه های مجازی فاش شده است.

دانشجو علاوه بر اینها، متهم اصلی در پرونده های اعطای بورسیه های غیرقانونی دولت دهم است که در دولت یازدهم پیگیری شد و به اخراج تعدادی از آنها انجامید، اما با فشار مجلس و مقاومت اقتدارگرایان، هنوز تکلیف بسیاری از دارندگان این بورسیه ها روشن نشده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.