سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مردم‌نامه ۳ تا ۵/ امید، اصلی‌ترین دستاورد یاران سبز...

مردم‌نامه ۳ تا ۵/ امید، اصلی‌ترین دستاورد یاران سبز

چکیده :در آستانه هزارمین روز حصر خانگی همراهان مردم سبزاندیش کلمه در فراخوانی از مخاطبان دعوت کرده بود تا نامه‌ای خطاب به زهرا رهنورد یا میرحسین موسوی یا مهدی کروبی بنویسند و هر آنچه را که دوست دارد در این روزها با این همراهان و دوستان صادق خویش در میان بگذارد، بر کاغذی ثبت کنند. مخاطبان محترم می‌توانند نامه های خود را به نشانی info@kaleme.com ارسال کنند ...


در آستانه هزارمین روز حصر خانگی همراهان مردم سبزاندیش کلمه در فراخوانی از مخاطبان دعوت کرده بود تا نامه‌ای خطاب به زهرا رهنورد یا میرحسین موسوی یا مهدی کروبی بنویسند و هر آنچه را که دوست دارد در این روزها با این همراهان و دوستان صادق خویش در میان بگذارد، بر کاغذی ثبت کنند.

تا کنون در پاسخ به این فراخوان دهها نامه کوتاه و بلند ارسال شده است. دستنوشته هایی که تاکنون به کلمه ارسال شده است علاوه بر اینکه سرشار از احساس و عاطفه مردم به نمایندگان فکریشان بوده اکثرا دارای مضامین و محتوایی غنی و روشنگر است. کلمه نامه ها را در شبکه های اجتماعی و بخش راه سبز امید وبسایت به صورت جداگانه و در بخش اخبار به صورت گروهی منتشر می‌کند و هر روز این روند را ادامه خواهد داد؛ تنها ذکر این نکته ضروری است که برخی از نامه ها با توجه به احساسات و دیدگاههای مردم ممکن است با رویه مرسوم ما در پرهیز از« کیش شخصیت» و نیز در «محتوا و ادبیات» ناسازگار باشد که به پاس امانتداری این نامه ها نیز منتشر خواهند شد.

مخاطبان محترم می‌توانند نامه های خود را به نشانی info@kaleme.com ارسال کنند.

***

 با سلام

به خاطر شرایط حاد کشور با وجود مشکلات عدیده در انتخابات، تعاملی نسبی بین مردم وحکومت بوقوع پیوست وموجب انتخاب آقای روحانی شد.

پس تعامل بین مردم وحاکمیت موثر است و می تواند به رفع مشکلات با جامعه بین المللی کمک کند. نه اینکه اول مسئله خارج را حل می کنیم و بعد به داخل می پردازیم. این منطقی نیست.

استقبال از آقای روحانی در نیویورک بخاطر همین رای مردم بود. ما باید همچنین متوجه افکار عمومی در سطح جهان نیز باشیم . ممکن است دولتهای غربی زیاد بفکر آزادی عزیزان در حصر وزندان نباشند ولی تحت تاثیر افکار شهروندانشان هستند. برای مردم جهان فضای امنیتی در ایران هیچ تو جیهی ندارد.

آقای هاشمی از نمایندگان پارلمان اروپا می پرسید غربی ها چه چیز از ایران می خواهند؟ آنچه مسلم است اینست که مردم جهان خواهان صلح وصفا در سطح جهان هستند. و ببند وبگیر را نشانه ضعف می دانند.

به امید آزادی همه زندانیان در بند.

 ***

 

درود بر سبز پوشان، درود بر سبز قامتان، درود بر شما دریا دلان که دریا به احترامتان سبز میپوشد

به راستی که وجودتان جامعه را سبز کرد،،،، ریشه های خشکیده امید را جانی دوباره بخشید ،،،و شاخه های زرد ایرانمان را سبز نمود،،،

امید اصلی ترین دستاورد شما یاران برای من نوعی بود و هست ، امید به اینکه هنوز هم امیدی هست، هنوز هم ایرانی هست و هنوز هم هستند کسانی که بخواهند که نباشند تا ایران وایرانی باشد،.

شما عزیزان به من امید دادید و من هم شما رو به همون امید سوگند میدم که نا امید نشید،

مطمئن هستم که نا امیدی در کار شما نیست و مطمئن هستم که این ظلم طولی نخواهد کشید، و با همون امیدی که از شما گرفتم به آزادیتون امید دارم.

سرما و تاریکی شب را به امید جان گرفتن از گرما و نور خورشید وجودتان تحمل میکنیم.

پاینده باشید

***

 

سلام بر ازادی

سلام بر میر فرزانه

سلام بر شیخ اصلاحات

سلام بر بانوی صبر و اسقامت

نمی دانم از کجا باید شروع کنم از دلتنگی هایم بگویم یا از حرفای نگفته ام

نزدیک 3 سال است که ما را از دیدن رویت و از شنیدن صدایت محروم کرده اند.

اخر کجای این عدالت است؟

میر فرزانه ام!

من مجتبی 27 ساله از تهران 3 سال است که همیشه اسم تو بر لب دارم.

عکسهایت را با دوستانم شیر میکنم

تو چه کرده ای که این چنین من را شیفته مرام و شخصیت خود کرده ای؟

دلم برای بانوی سبزمان تنگ شده

بانویی که در همه حال کنارت بود و همیشه یا رو یاور مردمش بود

ای شیخ اصلاحات!

هنوز هم یادمان نمیرود که چگونه بر سر ارمان و باور خود ایستادی تا مردم کشورت به حق خود برسند.

دلم برای همه شما تنگ است

امیدوارم روزی این دیوار حصر را بشکنیم تا با هم جشن بزرگ ازادی را بگیریم

دوستدار همیشه سبزتان

مجتبی درخشانی

1392/7/22

 

مردم‌نامه ۱/ برای مهدی کروبی: از امید برایت می‌نویسم

مردم نامه ۲/ ای کاش بودید و سلام ما پنهانی نبود

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.