سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مردم نامه ۲/ ای کاش بودید و سلام ما پنهانی نبود...

مردم نامه ۲/ ای کاش بودید و سلام ما پنهانی نبود

چکیده :در آستانه هزارمین روز حصر خانگی همراهان مردم سبزاندیش کلمه در فراخوانی از مخاطبان دعوت کرده بود تا نامه‌ای خطاب به زهرا رهنورد یا میرحسین موسوی یا مهدی کروبی بنویسند و هر آنچه را که دوست دارد در این روزها با این همراهان و دوستان صادق خویش در میان بگذارد، بر کاغذی ثبت کنند. مخاطبان محترم می‌توانند نامه های خود را به نشانی info@kaleme.com ارسال کنند...


در آستانه هزارمین روز حصر خانگی همراهان مردم سبزاندیش کلمه در فراخوانی از مخاطبان دعوت کرده بود تا نامه‌ای خطاب به زهرا رهنورد یا میرحسین موسوی یا مهدی کروبی بنویسند و هر آنچه را که دوست دارد در این روزها با این همراهان و دوستان صادق خویش در میان بگذارد، بر کاغذی ثبت کنند.

تا کنون در پاسخ به این فراخوان دهها نامه کوتاه و بلند ارسال شده است. دستنوشته هایی که تاکنون به کلمه ارسال شده است علاوه بر اینکه سرشار از احساس و عاطفه مردم به نمایندگان فکریشان بوده اکثرا دارای مضامین و محتوایی غنی و روشنگر است. کلمه نامه ها را در شبکه های اجتماعی و بخش راه سبز امید وبسایت به صورت جداگانه و در بخش اخبار به صورت گروهی منتشر می‌کند و هر روز این روند را ادامه خواهد داد؛ تنها ذکر این نکته ضروری است که برخی از نامه ها با توجه به احساسات و دیدگاههای مردم ممکن است با رویه مرسوم ما در پرهیز از« کیش شخصیت» و نیز در «محتوا و ادبیات» ناسازگار باشد که به پاس امانتداری این نامه ها نیز منتشر خواهند شد.

مخاطبان محترم می‌توانند نامه های خود را به نشانی info@kaleme.com ارسال کنند.

***

ای کاش بودید و سلام ما پنهانی نبود

سلام
ای کاش بودید و ما مجبور به پنهانی سلام کردن نبودیم.
چه روز های سختی می گذرانید! خدا می داند…
چه روز های شومی را پشت سر گذاشتیم! خدا می داند…
آنچه بر این مردم گذشت و آنچه بر شما گذشت! خدا می بیند…
یادتان هست؟ روزهای رنگی و آفتابی کشورمان را؟ یادتان هست همه با هم سبز شدیم تا ایرانمان شاد و پرنشاط باشد؟ چه شد که ناگهان خون سرخ آن همه آدم امیدوار رنگ سبز پیراهن هایمان را سیاه کرد؟
روزهای خوبمان! روزهای پر از امیدمان ناگهان سیاه شد!
زمانی سخت, سخت تر از همیشه بر این مردم گذشت! اما گذشت…
بعد از انتخابات 1392 و خوانده شدن رای هایمان کمی خوشحال شدیم! جان گرفتیم! به آینده امیدوار شدیم، امیدوار شدیم.
ولی نه آنقدر که در شب قبل از انتخابات 1388 بودیم, فقط دیگر روزهایمان به سیاهیه روز های بعد از انتصاب احمدی نژاد نیست.
این روز ها حالمان کمی برای خودمان خوب است ولی غصه دار مردم سوریه ایم. باز هم فقط خدا می داند که چه بر مردم سوریه… می گذرد.
عزیزان درحصر مردم ایران نگران روز هایی که می آید نباشید! خدا نگاهش به ما هست! ما را میبیند! خدا نگه دار همه ی ماست. زهره

مردم‌نامه ۱/ برای مهدی کروبی: از امید برایت می‌نویسم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.