سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراضات به نتیجه رسید؛ سرانجام رییس دانشگاه علامه طباطبایی برکنار شد/ حسین سلیمی...

اعتراضات به نتیجه رسید؛ سرانجام رییس دانشگاه علامه طباطبایی برکنار شد/ حسین سلیمی سرپرست جدید

چکیده :صدرالدین شریعتی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی که در تعطیلات تابستان سال‌جاری بسیاری از اساتید را بازنشسته کرده است، در روزهای اخیر ۱۰۰ نفر از از دانشجویان دکتری، مدیران و کارکنان این دانشگاه را خارج از رویه‌های متعارف به عضویت هیئت علمی این دانشگاه درآورده است. ...


کلمه- گروه خبر: بالاخره پس از چند رور کشمکش شب گذشته صدرالدین شریعتی از ریاست دانشگاه علامه طباطبائی برکنار و دکتر حسین سلیمی به سرپرستی این دانشگاه منصوب شد.

چندی پیش صدها تن از دانشجویان و فارغ‌التحصیلانِ دانشگاه علامه طباطبایی، “با توجه به عملکرد مسئله‌دار” «صدرالدین شریعتی»، رئیس آن دانشگاه در ۸ سال گذشته، خواستارِ عزل هرچه سریعتر وی و همزمان احیای فضای آکادمیک و تصفیه ساحت مدیریت دانشگاه از حضور افراد غیرآکادمیک شدند.

صدرالدین شریعتی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی که در تعطیلات تابستان سال‌جاری بسیاری از اساتید را بازنشسته کرده است، در روزهای اخیر ۱۰۰ نفر از از دانشجویان دکتری، مدیران و کارکنان این دانشگاه را خارج از رویه‌های متعارف به عضویت هیئت علمی این دانشگاه درآورده است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی تصمیمی غیرمتعارف در تعطیلات تابستان سال جاری بدون حضور اساتید و دانشجویان و کادر امور اداری این دانشگاه اتخاذ کرده است.

وی در تعطیلات تابستان امسال تعداد زیادی از کارکنان و دانشجویان دکترای این دانشگاه را به عضویت هیئت علمی دانشگاه درآورده و برخی دیگر از اساتید ازجمله دکتر جواد کاشانی(استاد حقوق) را بازنشسته کرده است. دکتر کاشانی؛ کاندیدای بالقوه ریاست دانشگاه برای آینده است.

بنابر این گزارش، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی همچنین گروه توسعه و برنامه‌ریزی اقتصادی این دانشگاه را منحل کرده و جای آن گروه اقتصاد اسلامی را تأسیس کرده است.

سرپرست جدید دانشگاه علامه طباطبایی حاکم کردن جو آرامش و دوستی بیشتر میان اعضای هیات علمی و دانشجویان را یکی از برنامه‌های خود برای اداره دانشگاه علامه طباطبایی عنوان کرد.

دکتر حسین سلیمی در گفت‌وگو ایسنا، با بیان اینکه برنامه‌ام ارتقای سطح کیفی دانشگاه است، گفت: هر چند که دانشگاه در دوره‌های گذشته نیز رشد خوبی داشته، اما باید ارتقای بیشتری پیدا کند تا تبدیل به یکی از مراکز نظری‌پردازی، نقد و تدوین اندیشه‌های بومی شود.

وی همچنین توسعه عمرانی دانشگاه را از دیگر برنامه‌های خود عنوان و اظهار کرد: دانشگاه علامه علی‌رغم همه پیشرفت‌های عمرانی، همچنان به امکانات بیشتری نیاز دارد و باید از این لحاظ پیشرفت‌هایی در این دانشگاه صورت گیرد.

سرپرست جدید دانشگاه علامه با بیان اینکه برخی جوسازی‌های رسانه‌ای درباره این دانشگاه روا نبود، گفت: نباید با مسئولان دانشگاهی چنین برخوردی شود.

سلیمی با بیان اینکه حفظ حرمت مسئولان قبلی دانشگاه و قدردانی از زحماتشان بر ما واجب است، تصریح کرد: با توجه به اینکه اطلاعات دقیق و مطالعه‌ شده‌ای درباره مسائل مربوط به بورسیه‌ها، جذب اعضای هیات علمی و بازنشستگی اساتید در این دانشگاه ندارم، ابتدا باید در این باره مطالعه کنم و بعد نسبت به آن تصمیم بگیرم.

وی افزود: مهم این است که دانشگاه علامه نیازمند اعضای هیات علمی جدید است و هر کسی که شایستگی علمی داشته باشد، در سطح تنها دانشگاه علوم انسانی کشور بوده و بتواند باعث ارتقای آن شود، حضورش در دانشگاه مغتنم است.

سلیمی درباره نحوه ورود به برخی مسائل عنوان شده درباره دانشگاه علامه گفت: باید تمام مسائل دانشگاهی را بررسی کنیم و با مطالعه دقیق، کارهای مثبت انجام شده را تقویت و کارهای نیازمند به اصلاح را بهبود بخشیم و تلاش کنیم که دانشگاه علامه به عنوان یک مرکز جدی و مورد توجه از لحاظ علمی، ارتقای بیشتری پیدا کند.

سرپرست جدید دانشگاه علامه تاکید کرد که هر فعالیتی که از مسیر قانون صورت گرفته باشد، در دانشگاه ادامه پیدا می‌کند.

سلیمی تاکید کرد: انشاءالله کارم را از ظهر سه‌شنبه (دوازدهم شهریور ماه) در دانشگاه علامه طباطبایی آغاز خواهم کرد.

تفکیک جنسیتی تحقیرآمیز و طالبانی در دانشگاه علامه

گزینش اساتید جدید برای جایگزینی اساتید اخراج شده از دانشگاه علامه طباطبایی

اعتراض دانشجویان دانشگاه علامه به اخراج پرویز پیران

دانشگاه علامه، همچنان پیشتاز تحولات منفی در دانشگاهها؛ بازنگری در شش رشته علوم انسانی

حذف تمامی دروس دکتر محمد شریف در دانشگاه علامه

دانشگاه علامه؛ پیشتاز بازنشستگی اجباری و غیرقانونی اساتید

مجید دری در نقد رئیس دانشگاه علامه: خوشحالم دانشگاهی با چنین رئیسی و چنان وزیری از ادامه تحصیل محرومم کرد

اخراج استاد دانشگاه علامه پس از فرمان احمدی‌نژاد!

استاد ممنوع التدریس دانشگاه علامه طباطبایی: اعتراض های ما سیاسی نبود

بعد از حذف اساتید اقتصاد؛ یک رشته اقتصادی از مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی حذف شد

مرتضی مردیها اخراج شد

 صدور احکام بازنشستگی و ممنوع التدریسی برای جمعی از استادان دانشگاه علامه

بیلان کاری رئیس دانشگاه علامه: تفکیک جنسیتی در ۳۲۲۰ کلاس درس

اعلام رسمی تفکیک کلاسهای دانشجویان دختر و پسر در دانشگاه علامه طباطبایی

زد و بندهای غیرقانونی در اعطای بورس دانشگاههای دولتی


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.